Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A segítséget kössz, a többit (szarkazmus, lebaszás, stb...) meg hagyd meg máskinek, mert én nem vagyok rá kíváncsi!
    Én sem tudtam, de kérdeztem, mert a tudatlanság nem szégyen. Viszont mindig elgondolkoztam azok tanácsain, akik tőlem korábban kezdtek el ezzel foglalkozni. Bocs ha megkarcoltam az EGÓ-dat.

Szólj hozzá::

• Lizardman
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azzal sem vagy tisztában, hogy milyen végrehajtási környezetben milyen instrumentumok érhetőek el.
    Pedig ha már van számlád az IronFX-nél, akkor semmibe nem került volna regisztrálnod egy STP/ECN alszámlát. Itt szépen utánanézhettél volna, hogy ezen a számlatípuson csak devizapárokkal, ezüsttel, és arannyal lehet kereskedni.
    Erre írtam nagy betűvel kiemelve, hogy nem találsz olyan MT4-es brókert, ahol STP/ECN környezetben lenne bármilyen CFD, vagy index. Ha mégis találsz ilyet, akkor ott valami irtó nagy disznóság van.
    Mivel FX-en kívüli termékekkel csak pár hónapja kezdtem el kereskedni (azt is csak kis összegben, hogy megnézzem, milyen is), így ez az információ eddig egyrészt elkerülte a figyelmem, másrészt pedig hidegen hagyott.
    Plusz MT4-en kívül évek óta most kezdek el először más platformok felé kacsingatni!
    Tehát így lehet, hogy nem vagyok ezzel tisztában. Minden nap tanul az ember, de úgy látom te rögtön úgy pottyantál ki, hogy ezeket tudtad...
    A segítséget kössz, a többit (szarkazmus, lebaszás, stb...) meg hagyd meg máskinek, mert én nem vagyok rá kíváncsi!

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    Nah ma is tanultam vmit. MT4-en nincs STP/ECN jeladás, vagy mi?
    Azzal sem vagy tisztában, hogy milyen végrehajtási környezetben milyen instrumentumok érhetőek el.
    Pedig ha már van számlád az IronFX-nél, akkor semmibe nem került volna regisztrálnod egy STP/ECN alszámlát. Itt szépen utánanézhettél volna, hogy ezen a számlatípuson csak devizapárokkal, ezüsttel, és arannyal lehet kereskedni.
    Erre írtam nagy betűvel kiemelve, hogy nem találsz olyan MT4-es brókert, ahol STP/ECN környezetben lenne bármilyen CFD, vagy index. Ha mégis találsz ilyet, akkor ott valami irtó nagy disznóság van.
    Csatolt fájlok

• Lizardman
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a két dolog MT4-en eleve kizárja egymást.
    Nah ma is tanultam vmit. MT4-en nincs STP/ECN jeladás, vagy mi?

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    - NE Dealing Desk/Market Maker! CSAK STP vagy ECN
    - Lehessen FX és CFD-n (főleg DAX érdekel) kereskedni
    Ez a két dolog MT4-en eleve kizárja egymást.

- Lehessen a tőkeáttétet igény szerint módosíttatni. Ezt úgy értem, hogy alapból ugye mindenkinek az adott számlatípushoz (vagy ami van) igazított maximálisat állítják be (pl.: 1:200). De én szeretném, ha ez nem 1:200 lenne, hanem 1:100 vagy 1:50. Tudom, hogy ezt simán meg lehet oldani más lot mérettel, de tudjátok, az ember a beidegződéseihez szokott.
    Csatlakozom StLuihoz. Egy dolog a tőkeáttétel, és egy másik dolog a pozíció méretezés.

A másik topikban talán megtalálod a neked megfelelő futures brókert. Nálam most az OEC a kedvenc.

• Lizardman
    válaszolt
    StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Márpedig azt mondom ha ez neked fontos akkor nem érte d a tőkeáttét lényegét, sorry!! WHS-nél nekem egy számlám van és van FX és CFD is
    Persze, ha befizeted a 10.000 €-t, akkor azzal már tutira fogsz tudni mindkettőn kereskedni, de 1.500€-val nem hinném.
    Továbbá, ha szerinted én nem értem a tőkeáttétet, akkor szívesen meghallgatlak, minden nap tanul vmit az ember... (nem mellékesen megjegyzem, hogy az itteni fórumba található tőkeáttét topicot már rég elolvastam, azt nem kérem belinkelni. Ha vmi újat tudsz mondani, akkor hajrá...)

Pilotfish => köszönöm, megnézem!

• Pilotfish
    válaszolt
    Kár, hogy már nem tudom szerkeszteni a hozzászólásom, mert ezek lemaradtak:

- FX és CFD mellett a Futures és Opciók
    - WHSelfinvest-tel is kacérkodtam, de ugyan az a helyzet, hogy két külön részre bontják a számlákat... :/ Ki tudja, lehet nekem kell kompromisszumot kötnöm vmilyen szinten...
    Sokan az Interactive Brokerst említik, mint a legjobb és legolcsóbb szolgáltatót, akinek sok pénze van a beugróra.

• StLui
    válaszolt
    - Lehessen a tőkeáttétet igény szerint módosíttatni. Ezt úgy értem, hogy alapból ugye mindenkinek az adott számlatípushoz (vagy ami van) igazított maximálisat állítják be (pl.: 1:200). De én szeretném, ha ez nem 1:200 lenne, hanem 1:100 vagy 1:50. Tudom, hogy ezt simán meg lehet oldani más lot mérettel, de tudjátok, az ember a beidegződéseihez szokott.
    Márpedig azt mondom ha ez neked fontos akkor nem érte d a tőkeáttét lényegét, sorry!! WHS-nél nekem egy számlám van és van FX és CFD is

• Lizardman
    válaszolt
    Kár, hogy már nem tudom szerkeszteni a hozzászólásom, mert ezek lemaradtak:

- FX és CFD mellett a Futures és Opciók
    - WHSelfinvest-tel is kacérkodtam, de ugyan az a helyzet, hogy két külön részre bontják a számlákat... :/ Ki tudja, lehet nekem kell kompromisszumot kötnöm vmilyen szinten...

• Lizardman
    válaszolt
    Melyiket?

Sziasztok!

Kicsit elbizonytalanodtam az elmúlt pár napban, melyik brókerccéget is válasszam (nagyobb pénzösszegre, ugyanis a kicsire ott az IronFX...).
    Persze vannak kikötéseim, de itt vannak jóval tapasztaltabb emberek is nálam, talán ti tudtok ajánlani megfelelőt az igényeimhez :

- NE Dealing Desk/Market Maker! CSAK STP vagy ECN
    - Lehessen FX és CFD-n (főleg DAX érdekel) kereskedni
    - Ha lehet, legyen külön kereskedői felülete (cTrader, Ninjatrader, stb...), ugyanis MT4-et annyira már nem szeretem konkrét kereskedésre.

Igazából ennyi lenne. Azért mondtam, hogy mostanában bizonytalanodtam el, ugyanis az ATC Broker mellett volt mindvégig a voksom (egy fórumtársunk ajánlotta anno), de
    1. Demo számla alapján (meg gondolom élesben is így megy!) 2 külön számlaként kezelik az FX és a CFD-t. Ergo, ha jól értelmezem 2 külön befizetést is kell eszközölni, ha mind a kettőn akarsz kereskedni.
    2. CFD-k terén elég érdekes a felfogásuk. Egyrészt a Margin szekció ( http://www.atcbrokers.com/futuresresources/margins.php ) számomra elég érthetetlen. Oké, ők konkrét összegekkel adják meg, de akkor ezek az összegek hogy jöhetnek össze azzal, hogy 5.000$-tól lehet náluk számlát nyitni? Plusz a commision-t nem is írják ki nyilvánosan, hanem neked kell 'egyezkedned' velük, az alapján, hogy mennyit kereskedsz, mennyi lottal,stb... ( http://www.atcbrokers.com/futuresres...commission.php)
    3. Nem áll szándékukban módosítani a tőkeáttét nagyságát FX esetében

Válaszokat, magyarázatokat és tanácsokat szívesen fogadok!

• Zalán
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jómagam elsősorban az értékalapú kereskedést lehetővé tevő brókercégeket részesítem előnyben.
    Szia,

Ezt kifejtened nekem kicsit bovebben? Vagy valaki mas is jo lesz...

• x5z4
    válaszolt
    Jómagam elsősorban az értékalapú kereskedést lehetővé tevő brókercégeket részesítem előnyben.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ezt: http://www.ninjatrader.com/Brokerage.php

• _pda_
    válaszolt
    attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    MT4-ben a számlatörténetből eltűnik a kifizetési kérelem, ha automatikus MT4 update van?

Ha igen, akkor hol tudom megnézni, hogy mikor volt auto update?
    log file

• x5z4
    válaszolt
    A hazai brókercégek közül a legjobb a Random Capital, a külföldiek közül pedig az Interactive Brokers egyértelműen.

Working...
X