Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nincs olyan, hogy stp,ecn,ndd. csak a mesében. alapszabály, hogy brókercégek képviselőit sem vesszük komolyan. a felügyeleti szervek meg elméletben felügyelnek. gyakorlatban meg nem csinálnak semmit. a forex piac nem szabályzott piac. innentől kezdve egyik forexbrókerbe se érdemes túlságosan bízni. hiába az 500 iroda meg az 500 partnere. nem kell 500 termék. csak 2-3 termék kell jó feltételekkel, mert ezzel a 2-3 termékkel m1-en annyi pénzt lehet keresni, amennyit akarunk. de a brókernek nem ez az érdeke.

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Olyan számlát keresett 100$-os letéttel, amiről azt hiszi, hogy ECN, mert így megnyugodhat a lelke. Na ez pont olyan.

Szerintem amíg ott teljesülnek a kötései ahol szeretné, és ki is fizeti a bróker, addig tökmindegy milyen számla.

Pár napja is volt egy remek alkalom hogy kifejthesd a témában az álláspontodat itt.
      ok, ott is válaszoltam
      de hihetetlen....és a legrosszabb, hogy ezek az emberek valószínűleg egy brókercégnél dolgozó "kapcsolat tartótól" kapta a tuti infókat. Vagy ami legrosszabb lenne ha oktatásnál mondták ezt neki...azt hozzáteszem, hogy nekem is kellett kis idő amíg átláttam a rendszereket és volt olyan cég ahol tiltották, hogy ezekről beszéljek. Szerencsére most más a helyzet.

Hozzászólás

• Tehát ha jól értem az olyan fogalmak mint az ECN, STP, NDD mind kitalált fogalmak és az ezeket a neveket használó brókerek ugyanúgy marketmakerek?

Hozzászólás

• kemal61 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tehát ha jól értem az olyan fogalmak mint az ECN, STP, NDD mind kitalált fogalmak és az ezeket a neveket használó brókerek ugyanúgy marketmakerek?
          Ezt így nem szabad konkrétan kijelenteni!

Azt kell először is megérteni, hogy alapból vannak olyan termékek (pl.: a származtatott termékek, úgy mint a CFD-k), amik NEM mehetnek ECN/STP kötésekkel, ugyanis, ahogy Zalán is mondta, azokat maga a bróker állítja össze, és árazza be.

DE! A devizapároknál természetesen lehet ECN/STP brókert találni, nem is egyet, de ott meg az a kérdés, hogy MINDENT kivisz-e a piacra, vagy csak amit nem tudott házon belül párosítani.

Egyébként úgy lehet alapból megkülönböztetni ezeket a cégeket (real STP/ECN), hogy:
          - őket nem látod reklámozni szinte sehol,
          - nem adnak bónuszt neked,
          - és minimum 2.000 (de inkább 5.000) USD/EUR-tól lehet náluk számlát nyitni.

Hozzászólás

Tehát ha jól értem az olyan fogalmak mint az ECN, STP, NDD mind kitalált fogalmak és az ezeket a neveket használó brókerek ugyanúgy marketmakerek?
            igen. a brókercég sok fogalmat leírhat a weboldalán, de azt nem jelenti, hogy el is kell hinni.

Hozzászólás

Majdnem és közel jársz az igazsághoz.

Vagy a broki cég market maker vagy a rendszerükön keresztül ahol kötsz, az a broki market maker.

És ennek örülj.

Csak gondolj bele...

Ha nem lennének market maker cégek a világon, te hol kötnél? Nem lenne eurusd-nél a spread 0.1-0.4 a banközin, hanem kb 2.00-5.00 lenne. A többiről nem is beszélve. Össze vissza lenne az árfolyam jegyzés, hirtelen olyan magasra vagy alacsonyra nyomnák az árakat amiket nem is láttál, mert nincs ott egy nagy cég aki árjegyző lenne (market maker).

Tehát tegyétek össze a kezeteket, hogy léteznek és ne ezzel foglalkozzatok. ennek semmi köze ahhoz, hogy te nyersz/vesztesz a piacon. Csak neked van közöd ehhez.

Még a szabályozott piacon is néha megszegik a szabályokat amik kőbe vannak vésve elvileg. Még ott is megtörténik mondjuk egy 13%-os esés pillantok alatt a NYSE-én (ha jól emlékszem akkor ez valamikor 2007.2008 között volt). Volt aki sokat vesztett, volt aki nyert. Én akkor egy alapkezelővel voltam vacsorázni pont amikor a villa kiesett a kezéből a nagy mozgásra és miután 100% biztosak voltunk, hogy valós árakat mutatott, adott vételi megbízásokat a leves és főétel között.

Ez a piac. Ez a tőzsde. Itt mindig minden megtörténhet. Olyan dolgokkal foglalkoztok amivel nem kéne. Inkább menjetek el Zoli élő kereskedés szobájába, menjetek el Traders Nightra és hasonló helyekre. Azok legalább adnak is valamit.

Hozzászólás

• Vélemények a Quaestorról?????van valakinek ott számlája?

Hozzászólás

• Sziasztok,

Szeretnék egy kicsit szondázni, jelenleg a Budacashnél tradelek webes felületen de úgy gondolom magasak a költségeik. Szeretnék egy megbízható, akár neves külföldi bróker céget találni alacsonyabb költségekkel, és jól kezelhető felülettel. Jó lenne ha mobil app formában is volna elérhető felülete. Leginkább az amerikai piacon adok-veszek-tartok, részvényeket, és CFD-ket. Tudnátok adni esetleg pár jó tippet, tapasztalatok alapján?

Üdv,
                  MrT

Hozzászólás

• Én ezt a kettő használom:
                    InteractiveBrokers: havi 10 USD, kb 1 USD/tranzakció, havidíj lekereskedhető (tehát kb havi 10 tranzakció ingyen van)
                    Belföldi átutalással lehet Ftot küldeni nekik, brutál alacsony költséggel átváltható USDre. Profi felhasznli felület

FIO: havi díj nincs, 1 tranzakció kb 10 USD. Pénz eljuttatása költségesebb, devita váltás meg főleg drága. Egyszerű webes felület. Buy-and-hold stratégiához optimális a költségszerkezet.

A fenti kettőnél részvények, ETFek biztosan elérhetők, CFDket nem tudom vannak e.

Hozzászólás

• Misztertajfel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok,

Szeretnék egy kicsit szondázni, jelenleg a Budacashnél tradelek webes felületen de úgy gondolom magasak a költségeik. Szeretnék egy megbízható, akár neves külföldi bróker céget találni alacsonyabb költségekkel, és jól kezelhető felülettel. Jó lenne ha mobil app formában is volna elérhető felülete. Leginkább az amerikai piacon adok-veszek-tartok, részvényeket, és CFD-ket. Tudnátok adni esetleg pár jó tippet, tapasztalatok alapján?

Üdv,
                      MrT

Szia

Keresd fel a honlapot és hétköznap engem!
                      www.strategon.hu-Boczán László Tel:+36703661766

Hozzászólás

• Aki online diszkontbrókernél szeretne kereskedni annak az egyik legjobb választás a Random Capital Broker, mivel 0,1% a kötési díj, nincs szlavezetési díj, a hazai mellett számos külföldi részvény és index, deviza érhető el, továbbá rendkívül funcionális, sok információt tartalmaz az online kereskedési felülete, a Netboon, a Randi a Random Interface pedig rendkívül hasznos installálható megoldás, demon érdemes őket kipróbáéni, nem kell hozzá regisztrálni, csak le kell tölteni, a Netboont pedig online meg lehet nézni, mindenkinek tetszeni fog.

Hozzászólás

• A Buda-Casht érdemes messzire elkerülni, a legdrágább és nem is adnak jó tippeket, azért ilyen drága mert van kb 250-300 brókerük, a dolgozók nagy része ott telefonon teljesít megbízásokat, van náluk jóval nagyobb forgalmú brókercég ahol pedig 7 bróker van, többen vannak az elemzők, egy diszkontbróker társaság az ügyfeleit az online kötésre bíztatja, hisz rengeteg elemzés és információ áll már rendelkezésre, a Buda-Cash azonban a telefonos ügyfeleket szolgálja ki főleg, egyébként nem adnak jó tanácsot, érdemes a budacash fórumban megnézni, ott részletesen le vannak írva a tapasztalatok velük kapcsolatban. Nincsenek náluk jó szakértők, nem arányosak azok a magas brókerdíjak a kapott szolgáltatással, amit a budacash nyújt, messze nem értékarányos!

Hozzászólás

• A Random Capitalnál van mobilos applikáció is, a www.randomcapital.hu honlapon megtalálod.
                            www.randomeyes.hu ez is hasznos, www.tozsdezz.hu
                            Továbbá a Facebookon is érdemes like-olni, a legtöbb hasznos hírt, elemzést ott teszi közzé, érdemes a tőzsdézz-t is like-olni, az is az övék.

Hozzászólás

• Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, ezeket mind végig nyálazom aztán megszülöm merre tovább. A Budacash-nél nem volt sok problémám idáig, kevés tippet kaptam tőlük de azok álltalában bejöttek, viszont a kötési díjak a netes platformon is nagyon magasak, ezért pl. minimum 1500 USD-s tételekre és 20-30%-os elmozdulással tudok csak értelmesen felvenni egy pozíciót, különben a kötési díj vételnél és eladásnál is elviszi a margin nagy részét, a többit pedig a könyvelő költsége... Ha ezen fentiek közül egy is tudja tartani a leírtakat akkor már érdemes beugrani 1000 USD-s proporciókba és 10-15%-os stratégiákba is, ami sokat segít abban hogy tudjak diverz módon tőzsdézni. A tanácsadásról egyébként már régen leszoktam/letettem, inkább kinézem mi az amit én szeretnék, ezért is fontos hogy ocó legyen, csak aztán ne lépjenek le a pénzemmel

Hozzászólás

• A Random Capitalnál 0,1-0,2%-ot tesznek ki a kötési díjak, hazai piacon min 99Ft, külföldin 2 $, érdemes a kereskedési rendszereiket kipróbálni.

Hozzászólás

Working...
                                X