Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• recefyce
    válaszolt
    Értem. Tudjátok régebben én is ezeket mondogattam magamban, de rájöttem, hogy van más mód az osztalék és környéki mozgásainak lekereskedéséhez. De ebbe nem szeretnék belemenni.

Szólj hozzá::

• kockas
    válaszolt
    recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár nem kértem, de örülök neki, hogy belelátsz a fejembe és a jövőbe, illetve, hogy ezek alapján még az éves eredményemet is kiszámítottad, de ahogyan az eredeti kérdésemből is kitűnek ezek egyikére sem voltam igazán kíváncsi.
    Szóval mégegyszer köszönöm, de szeretném, ha ezeket nem fejtegetnéd tovább.
    Nem volt nehéz dolga a fejbelátással.
    Te magad írtad, hogy 500eft-od van, rá, és hogy csak pár db(igaz vaskosabb) osztalék a célpont.
    Kis pénz, kis foci... kevés gólhelyzet. Csodák nincsenek

• recefyce
    válaszolt
    Bár nem kértem, de örülök neki, hogy belelátsz a fejembe és a jövőbe, illetve, hogy ezek alapján még az éves eredményemet is kiszámítottad, de ahogyan az eredeti kérdésemből is kitűnek ezek egyikére sem voltam igazán kíváncsi.
    Szóval mégegyszer köszönöm, de szeretném, ha ezeket nem fejtegetnéd tovább.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    1% lesz a jutalékod, 5% a hozamod, 50% a kockázatod.

Nem beszélve arról, hogy olyan összeget szánsz rá, aminek az éves 4%-a jó ha a ki- és beutalást fedezni fogja.

Mit nem értesz?

• recefyce
    válaszolt
    Na jó, hagyjuk...
    Esetleg van itt valaki, aki az eredetileg feltett kérdésemre érdemben válaszolna?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Köszönöm figyelmeztetést. Úgy számolgattam, hogy már csak évi pár vaskosabb osztalékért is megérné. Rosszul látom?
    Hát ha pontosan számoltál és az jött ki h neked megéri, akkor valószínűleg megéri (neked)

Azért azt vedd figyelembe, hogy ilyenkor (1)portfoliót érdemes összerakni több részvényből, mivel ez egy hosszabb távú stratégia és porlasztani kell a kockázatot. (2)"Vaskosabb" osztalékot csak akkor kapsz, ha egyúttal magasabb árfolyamkockázatot is vállalsz. (3) 2011 óta, az utolsó hullámban az indexek már duplázódtak

De ha csak játszani akarsz úgy az éves 5%-os hozamért 50%-os kockázattal, akkor hajrá
    Csatolt fájlok

• recefyce
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennyit befektetni nem érdemes, mert kevés; daytradelni meg szintén nem lehet vele... (mert kevés). Még ha találnál is olyan brókert, aki ad napon belülre 4x áttételt, még akkor is csak 10k vásárlóerőd van és megfogsz egy teljes napos(!) elmozdulást, akkor mennyit nyersz vele? 100 max 200 USD. Nem éri meg. Nem is beszélve a jutalékokról.
    Köszönöm figyelmeztetést. Úgy számolgattam, hogy már csak évi pár vaskosabb osztalékért is megérné. Rosszul látom?

• Lucem Ferre
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem kezdje nálunk és akkor 800ez forinttal tud kereskedni. Mi kifizetjük a profitot és a bónuszt sem vesszük vissza.
    Nálatok lehet részvényeket venni? Nem csak CFD-t?

• Zalán
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ennyit befektetni nem érdemes, mert kevés; daytradelni meg szintén nem lehet vele... (mert kevés). Még ha találnál is olyan brókert, aki ad napon belülre 4x áttételt, még akkor is csak 10k vásárlóerőd van és megfogsz egy teljes napos(!) elmozdulást, akkor mennyit nyersz vele? 100 max 200 USD. Nem éri meg. Nem is beszélve a jutalékokról.
    Szerintem kezdje nálunk és akkor 800ez forinttal tud kereskedni. Mi kifizetjük a profitot és a bónuszt sem vesszük vissza.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ha 500ez. Ft-ot tudnék jelenleg kereskedésre szánni, akkor melyik brókert javasolnátok.
    Részvények érdekelnek.
    Az árak és a lehetőségek miatt gondolom jobban megéri kifelé orientálódni ...
    Az IB-n kívül van még jó... ?

• Zalán
    válaszolt
    Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha pedig felügyeletekről, akkor csak azt tudom mondani, amit már nem egy brókercég képviselője elmondott nálunk is: felügyelettől függetlenül el tudják szedni a pénzed. Egyik offshore területen székelő brókercég képviselő azt mondta, "legdurvább esetben bemegyek a bankba, ahol az ügyfelek pénzét tartjuk, és kiveszem kp-ban"
    Én ezt is el tudom hinni, azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy nem ér sokat a felügyelet, akármelyikről van szó, ha nem szabályozott tőzsdeként működik, pl LMAX. De ott is van slippage pl, mert a likviditást adó nagybankok tőkéje számít ott is (ezt csak a kis időtávon trédelők tudják).
    Ettől függetlenül vannak korrekt cégek még, akik tisztességesen csinálják és szerintem erre megy el a forex is, szép lassan letisztul majd. A sok büntit sajnos zsebből kifizeti a legtöbb brókercég.
    Ami a legtöbbet éri ebben a szakmában az az információ: tudni kell, mit, hogyan és melyik brókercégnél és azon belül is melyik számlán, mennyi pénzzel, milyen kapcsolattartóval éri meg a legjobban csinálni. És innentől akármilyen felügyelet lehet, nekem tökmindegy.
    Ha jól látom összesen 57M USD ügyféltőke van náluk, és 7M USD veszteségbe zártak a múlt évben.

Én inkább várok még

• recefyce
    válaszolt
    Ha 500ez. Ft-ot tudnék jelenleg kereskedésre szánni, akkor melyik brókert javasolnátok.
    Részvények érdekelnek.
    Az árak és a lehetőségek miatt gondolom jobban megéri kifelé orientálódni ...
    Az IB-n kívül van még jó... ?

• kismentor
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, így van.

Még mielőtt valaki félreérti, én csak érdeklődöm, nem mondok semmit rosszat, csak lehet kötekedésnek veszik már páran...

Nekem nehéz elhinni valamit az tény. Sok helyen dolgoztam, sok mindent láttam már. Valahogy logikai bukfencet érzékelek az egészben:

Ugyan azok a nagy bankok adják a likviditást mint a bankközi piacon.
    Szabályozott piac.

Miben tér el egy STP/ECN számlától akkor? Platform gyorsasága? Ha MT4-et használtok itt is, akkor tök ugyan az csak marketing megközelítés, szerintem.

Ez azért jobb mint más brókercégen keresztül kereskedni, mert látod a kötésed és annak hatását? Nem kerülne sok időbe és pénzbe, hogy bármelyik brókercég megcsinálja aki felügyelt...Itt is brókercégen keresztül mentek be? Akkor tök mindegy TE milyen piacra akarsz kilyukadni, mert a brókercég ha akar itt is leszed téged....

Ha itt is és bankközi piacon is ugyan azok adják a likviditást akkor tök mindegy melyik piacon kereskedsz szerintem. Ráadásul pont Angliába a black pool a legelterjedtebb kereskedési helyszín.

Nah mindegy, majd idővel megértem és lehet nincs igazam és én is itt fogok kereskedni....
    Igazad van az STPECN számláktól nem tér el lényegesen,csak egy közvetítővel kevesebb,maximum a jutalék lehet kicsi,vagy a spread.Talán annyiban tér el mégis,hogy ez mindenképpen STPECN szerű környezet,és nem lehet olyan,hogy azt mondja hogy az,aztán mégsem.

• Traders Night
    válaszolt
    Ha pedig felügyeletekről, akkor csak azt tudom mondani, amit már nem egy brókercég képviselője elmondott nálunk is: felügyelettől függetlenül el tudják szedni a pénzed. Egyik offshore területen székelő brókercég képviselő azt mondta, "legdurvább esetben bemegyek a bankba, ahol az ügyfelek pénzét tartjuk, és kiveszem kp-ban"
    Én ezt is el tudom hinni, azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy nem ér sokat a felügyelet, akármelyikről van szó, ha nem szabályozott tőzsdeként működik, pl LMAX. De ott is van slippage pl, mert a likviditást adó nagybankok tőkéje számít ott is (ezt csak a kis időtávon trédelők tudják).
    Ettől függetlenül vannak korrekt cégek még, akik tisztességesen csinálják és szerintem erre megy el a forex is, szép lassan letisztul majd. A sok büntit sajnos zsebből kifizeti a legtöbb brókercég.
    Ami a legtöbbet éri ebben a szakmában az az információ: tudni kell, mit, hogyan és melyik brókercégnél és azon belül is melyik számlán, mennyi pénzzel, milyen kapcsolattartóval éri meg a legjobban csinálni. És innentől akármilyen felügyelet lehet, nekem tökmindegy.

• Zalán
    válaszolt
    Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én már átestem egy elég erős kiképzésen ezügyben. Valóban, az LMAX-nál a kereskedés helyszíne is szabályozott, hiszen egy MTF, ahová ugyanazok a nagybankok adják a likviditást, ahová a többi brókercég ordere is beérkezik. Ami itt a lényeges, hogy egyrészt van könyv, amibe beleláthatsz, valamint a limit ordereknél és a kötési időablakoknál valóban megvalósul a "tökéletes" verseny. Persze stopvadászat itt is lehet ettől még, valamint híreknél slippage-növekedés, amit sierrachart-ban például tökéletesen látni, hogy üres a könyv a híreknél.
    De!!!
    Amíg nem tud valaki kereskedni, ennek nincs jelentősége! Sőt, én azt mondom, itt az IronFx például, ahol minimál tőkével is lehet kereskedni, mert LMAX-nál ha nem Ultrafx-en keresztül csinálod, 10e dolcsi a beugró (bár lehet, ez már nem így van). Szóval, először legyen miért kereskedned, utána érdemes specializálni a tőkét és stratégiát megfelelő brókercéghez. Nekem pl van itt is, ott is számlám, mert egyik stratégiának ez a cég, másiknak az felel meg jobban.
    Nekem az nagyban számít, mennyire tőkeerős a brókercég, és van-e közel elérhető magyar ügyfélszolgálata, akit csesztethetek a kérdéseimmel hétvégén is, ugye Zalán?
    Egyébként pedig Tomy hozzászólása az epic ebben a témakörben.

Tomy írta:

Ha bemész egy kaszinóba, jobban jársz ha a cég szabályait fogadod el és úgy nyersz, mintsem hogy kritikáddal mentegetőzöl ha veszteség ér...
    Hihetetlen hogy nem képesek néhányan megérteni hogy ez egy ilyen játszótér!
    Akinél kereskedsz, annak a szabályait kell elfogadni.
    Ha ez nem megy, ne kereskedj ott!
    Ha minden céggel baja van valakinek, akkor a forex az nem az ő asztala.

Akinek b...sza a csőrét a DD meg a MM, az szedje a sátorfát, kaparja össze a kis pénzecskéjét és ott a határidős piac!
    Csak aztán nem kell nyafogni hogy miért nincs 0.01 lot...?

Ha meg valaki MT4-en akar érvényesülni, akkor értse meg a rendszert és használja ki úgy hogy az megérje neki!
    Aki meg abban a világban él hogy őt a bróker "kopasztja"....hát annak nagyon el kell gondolkodni még néhány dolgon a kereskedéssel kapcsolatban.

Igen, így van.

Még mielőtt valaki félreérti, én csak érdeklődöm, nem mondok semmit rosszat, csak lehet kötekedésnek veszik már páran...

Nekem nehéz elhinni valamit az tény. Sok helyen dolgoztam, sok mindent láttam már. Valahogy logikai bukfencet érzékelek az egészben:

Ugyan azok a nagy bankok adják a likviditást mint a bankközi piacon.
    Szabályozott piac.

Miben tér el egy STP/ECN számlától akkor? Platform gyorsasága? Ha MT4-et használtok itt is, akkor tök ugyan az csak marketing megközelítés, szerintem.

Ez azért jobb mint más brókercégen keresztül kereskedni, mert látod a kötésed és annak hatását? Nem kerülne sok időbe és pénzbe, hogy bármelyik brókercég megcsinálja aki felügyelt...Itt is brókercégen keresztül mentek be? Akkor tök mindegy TE milyen piacra akarsz kilyukadni, mert a brókercég ha akar itt is leszed téged....

Ha itt is és bankközi piacon is ugyan azok adják a likviditást akkor tök mindegy melyik piacon kereskedsz szerintem. Ráadásul pont Angliába a black pool a legelterjedtebb kereskedési helyszín.

Nah mindegy, majd idővel megértem és lehet nincs igazam és én is itt fogok kereskedni....

Working...
X