Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moncsicsi78
    válaszolt
    Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De!!!
    Amíg nem tud valaki kereskedni, ennek nincs jelentősége! Sőt, én azt mondom, itt az IronFx például, ahol minimál tőkével is lehet kereskedni, mert LMAX-nál ha nem Ultrafx-en keresztül csinálod, 10e dolcsi a beugró (bár lehet, ez már nem így van). Szóval, először legyen miért kereskedned, utána érdemes specializálni a tőkét és stratégiát megfelelő brókercéghez. Nekem pl van itt is, ott is számlám, mert egyik stratégiának ez a cég, másiknak az felel meg jobban.
    Ez igaz, csak ez már egy lépéssel tovább megy: itt most csak a felügyeletekről volt szó.

Nekem sincs LMAX számlám, ettől függetlenül állítom, amit többen is.

Sőt, annak ellenére, hogy más cégnél játszadozom, azt a más céget is "kritizálom", a fentiek mentén. (Nem is kritika ez, csak a tények felemlegetése és szem előtt tartása.)

És ahogy írod: UltraFx-en kerestül 1000 $-ral is elérhető, és bár ez sem aprópénz, de ne kicsinyeljük le ezt a lehetőséget, mert lényegesen megnöveli az LMAX biztosította kereskedési feltételek/környezet elérhetőségét kis(ebb) pénzű emberek számára is.

Szólj hozzá::

• moncsicsi78
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hidd el, felfogtam elsőre is
    Elhiszem, hogy felfogod...
    Nem is írtam olyat, hogy nem.

• Traders Night
    válaszolt
    Én már átestem egy elég erős kiképzésen ezügyben. Valóban, az LMAX-nál a kereskedés helyszíne is szabályozott, hiszen egy MTF, ahová ugyanazok a nagybankok adják a likviditást, ahová a többi brókercég ordere is beérkezik. Ami itt a lényeges, hogy egyrészt van könyv, amibe beleláthatsz, valamint a limit ordereknél és a kötési időablakoknál valóban megvalósul a "tökéletes" verseny. Persze stopvadászat itt is lehet ettől még, valamint híreknél slippage-növekedés, amit sierrachart-ban például tökéletesen látni, hogy üres a könyv a híreknél.
    De!!!
    Amíg nem tud valaki kereskedni, ennek nincs jelentősége! Sőt, én azt mondom, itt az IronFx például, ahol minimál tőkével is lehet kereskedni, mert LMAX-nál ha nem Ultrafx-en keresztül csinálod, 10e dolcsi a beugró (bár lehet, ez már nem így van). Szóval, először legyen miért kereskedned, utána érdemes specializálni a tőkét és stratégiát megfelelő brókercéghez. Nekem pl van itt is, ott is számlám, mert egyik stratégiának ez a cég, másiknak az felel meg jobban.
    Nekem az nagyban számít, mennyire tőkeerős a brókercég, és van-e közel elérhető magyar ügyfélszolgálata, akit csesztethetek a kérdéseimmel hétvégén is, ugye Zalán?
    Egyébként pedig Tomy hozzászólása az epic ebben a témakörben.

Tomy írta:

Ha bemész egy kaszinóba, jobban jársz ha a cég szabályait fogadod el és úgy nyersz, mintsem hogy kritikáddal mentegetőzöl ha veszteség ér...
    Hihetetlen hogy nem képesek néhányan megérteni hogy ez egy ilyen játszótér!
    Akinél kereskedsz, annak a szabályait kell elfogadni.
    Ha ez nem megy, ne kereskedj ott!
    Ha minden céggel baja van valakinek, akkor a forex az nem az ő asztala.

Akinek b...sza a csőrét a DD meg a MM, az szedje a sátorfát, kaparja össze a kis pénzecskéjét és ott a határidős piac!
    Csak aztán nem kell nyafogni hogy miért nincs 0.01 lot...?

Ha meg valaki MT4-en akar érvényesülni, akkor értse meg a rendszert és használja ki úgy hogy az megérje neki!
    Aki meg abban a világban él hogy őt a bróker "kopasztja"....hát annak nagyon el kell gondolkodni még néhány dolgon a kereskedéssel kapcsolatban.

• Zalán
    válaszolt
    moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már megint nem figyelsz... Itt az a pláne -mint azt rajtam kívül már többen, sokszor hangsúlyozták-, hogy nemcsak a cég van szabályozva, hanem a kereskedés helyszíne is, és én ezt a kettőt együttvéve gondolom biztatóbbnak a helyzetet.

De lehet, hogy még erős cég-felügyelet nélkül is sokkal megbízhatóbb lenne pusztán az, hogy a kereskedés helyíszíne szabályozott.. Viszont ezt nem tudom, nem értek hozzá.

Hát ezt majd szakértők megválaszolják.

Hidd el, felfogtam elsőre is

• Zalán
    válaszolt
    kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szabályozott a kereskedés helyszíne.Csak egymástól köthetnek a kereskedők,nem tud például ellene kötni az Lmax,és várni hogy végre mindenki elbukja a tőkéjét.
    Tehát a likviditást a traderek adják egymásnak? Vagy van nagyobb likviditás szolgáltató is (MM )

• kismentor
    válaszolt
    Tehát ha semmit nem jelent szinte ahogy azt mondtad a cégeknél, hogy kik felügyelik miért jelentene itt bármit is?

Továbbá érdekelne engem (és eddig senki nem tudta rendesen, elfogadhatóan elmondani nekem ) hogy honnan van likviditás ott? Ha vannak nagyobb Market Makerek mint pl Barclays, Goldman, Citi stb...
    Szabályozott a kereskedés helyszíne.Csak egymástól köthetnek a kereskedők,nem tud például ellene kötni az Lmax,és várni hogy végre mindenki elbukja a tőkéjét.

• moncsicsi78
    válaszolt
    Tehát ha semmit nem jelent szinte ahogy azt mondtad a cégeknél, hogy kik felügyelik miért jelentene itt bármit is?
    Már megint nem figyelsz... Itt az a pláne -mint azt rajtam kívül már többen, sokszor hangsúlyozták-, hogy nemcsak a cég van szabályozva, hanem a kereskedés helyszíne is, és én ezt a kettőt együttvéve gondolom biztatóbbnak a helyzetet.

De lehet, hogy még erős cég-felügyelet nélkül is sokkal megbízhatóbb lenne pusztán az, hogy a kereskedés helyíszíne szabályozott.. Viszont ezt nem tudom, nem értek hozzá.

Továbbá érdekelne engem (és eddig senki nem tudta rendesen, elfogadhatóan elmondani nekem ) hogy honnan van likviditás ott? Ha vannak nagyobb Market Makerek mint pl Barclays, Goldman, Citi stb...
    Hát ezt majd szakértők megválaszolják.

• Zalán
    válaszolt
    Azt gondolom, hogy ahol a kereskedés helyszíne is szabályozott, és nemcsak a cég, az jelent valamit.
    Konkrétan olyasmire vagyok képes asszociálni ennek hallatán, hogy mégiscsak nagyobb a felügyelet disznólkodás-visszatartó ereje.
    És egyelőre ezt erősíti meg azok személyes beszámolója, akik náluk kereskednek.

• moncsicsi78
    válaszolt
    Érthető persze, az volt elsőnek is.

Miből gondolod ezt az LMAX-ról?
    Azt gondolom, hogy ahol a kereskedés helyszíne is szabályozott, és nemcsak a cég, az jelent valamit.
    Konkrétan olyasmire vagyok képes asszociálni ennek hallatán, hogy mégiscsak nagyobb a felügyelet disznólkodás-visszatartó ereje.
    És egyelőre ezt erősíti meg azok személyes beszámolója, akik náluk kereskednek.

• Zalán
    válaszolt
    Még mindig ugyanaz a lényeg, amit előbb írtam: alapvetően nem tudni kell a büntetésekről, hanem azért büntessenek akárkit, hogy többet ne csaljon!
    Érthető a különbség, remélem!

Az, hogy némely büntetést reklámozunk, többekkel ismertetünk meg, lehet, hogy gyorsítja az ügyfelek elpártolását - el tudom képzelni. Bár a büntetés nagyságának nagyobb veszteségnek kellene lennie, mint pár elpártoló ügyfél pénze.

Megette a fene, ha a büntetések csak akkor érnek valamit, ha ezek tudatában mindenki elpártol az adott cégtől.. Régen rossz.

Az a másik nagy baj, hogy az ilyen-olyan felügyeleti szervek se érnek egy kalap sz...t sem, legyen az mégoly neves szerv is, mint akár egy FCA.
    Itt a gond.

Egyedül az LMAX-nál tudom elképzelni, hoyg valóban disznólkodás nélkül lehet kereskedni. Az összes többi cég csak rossz vagy még rosszabb vagy irtó rossz lehet.
    Érthető persze, az volt elsőnek is.

Miből gondolod ezt az LMAX-ról?

• moncsicsi78
    válaszolt
    De egy tökéletes világban ez így lenne.
    De nem csak a forexnél vannak ilyen problémák. Ha van saját brókered akkor is akadnak érdekes dolgok...miért hív, hogy kössél folyamatosan, miért fogalmaz mindig sejtelmesen stb....

Azok akiket szét büntettek már, nem fogják magukat vissza. És ez nem attól függ, hogy Te milyen piacon kereskedsz, hanem azon, hogy kin keresztül...

Előbb utóbb ti is megtudjátok azokat amiket külföldön már tudnak. Az összes olyan cégről akikről többet véltek hinni mint igazából amilyenek. Ha meg elég sokszor hozzátok Ti, ügyfelek fel ezeket a témákat akkor fog fájni a csaló cégeknek rendesen és vagy kiszállnak vagy befejezik ezeket.
    Még mindig ugyanaz a lényeg, amit előbb írtam: alapvetően nem tudni kell a büntetésekről, hanem azért büntessenek akárkit, hogy többet ne csaljon!
    Érthető a különbség, remélem!

Az, hogy némely büntetést reklámozunk, többekkel ismertetünk meg, lehet, hogy gyorsítja az ügyfelek elpártolását - el tudom képzelni. Bár a büntetés nagyságának nagyobb veszteségnek kellene lennie, mint pár elpártoló ügyfél pénze.

Megette a fene, ha a büntetések csak akkor érnek valamit, ha ezek tudatában mindenki elpártol az adott cégtől.. Régen rossz.

Az a másik nagy baj, hogy az ilyen-olyan felügyeleti szervek se érnek egy kalap sz...t sem, legyen az mégoly neves szerv is, mint akár egy FCA.
    Itt a gond.

Egyedül az LMAX-nál tudom elképzelni, hoyg valóban disznólkodás nélkül lehet kereskedni. Az összes többi cég csak rossz vagy még rosszabb vagy irtó rossz lehet.

• Zalán
    válaszolt
    Miért? Az lenne az értelme, hogy mi tudjunk róla, kit mivel büntettek?
    Nem sokkal inkább az az értelme (kellene, hogy legyen...), hogy többet ne szemétkedjenek/csaljanak a brókerek? - És akkor egy idő után nincs is miről tudni...
    De egy tökéletes világban ez így lenne.
    De nem csak a forexnél vannak ilyen problémák. Ha van saját brókered akkor is akadnak érdekes dolgok...miért hív, hogy kössél folyamatosan, miért fogalmaz mindig sejtelmesen stb....

Azok akiket szét büntettek már, nem fogják magukat vissza. És ez nem attól függ, hogy Te milyen piacon kereskedsz, hanem azon, hogy kin keresztül...

Előbb utóbb ti is megtudjátok azokat amiket külföldön már tudnak. Az összes olyan cégről akikről többet véltek hinni mint igazából amilyenek. Ha meg elég sokszor hozzátok Ti, ügyfelek fel ezeket a témákat akkor fog fájni a csaló cégeknek rendesen és vagy kiszállnak vagy befejezik ezeket.

• moncsicsi78
    válaszolt
    Nem egy cég van akik asszimetrikus slippage miatt már több millió dollárokat fizettek ki. Mégis mi értelme? Tudtok róluk? Nem.
    Miért? Az lenne az értelme, hogy mi tudjunk róla, kit mivel büntettek?
    Nem sokkal inkább az az értelme (kellene, hogy legyen...), hogy többet ne szemétkedjenek/csaljanak a brókerek? - És akkor egy idő után nincs is miről tudni...

• Zalán
    válaszolt
    sorosgyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt ismerem, kicsit csalóka helyenként ahogy észrevettem, főleg azoknál a cégeknél ahol több számlatipus van. Másrészt, ok, h fontos a spread, de amellett kár, h nincs egy 'korrektség mérő' is talán fontosabb is lenne, mint csak a spreadet mérni.
    Van ilyen.
    Úgy hívják, hogy bírságok amit brókercégek kapnak.
    Nem egy cég van akik asszimetrikus slippage miatt már több millió dollárokat fizettek ki. Mégis mi értelme? Tudtok róluk? Nem.

• Forex Gump
    válaszolt
    attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vajon melyik keresztben lehet sokáig pozit tartani alacsony swappal, aminek a spreadje is extrém alacsony? eurusd?
    Ha iszlám vagy, szinte mindegyikben...

Click image for larger version

Name:	swap.png
Views:	1
Size:	53,9 KB
ID:	149510

Working...
X