Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Coinhunter
    kommentálta válaszát
    Ezen az oldalon össze tudod hasonlítani a cégeket amiket írtál.
    https://www.forexbrokers.com/compare...ime+swissquote

• febee91
    válaszolt
    Sziasztok!

Most állok brókercég választás előtt. Főleg devizakereskedéssel próbálkozom, az előző fél évet demóztam, nyereséggel. Az eddig olvasott tapasztalatok jópár évesek. Kíváncsi lennék friss véleményekre tőletek, különböző brókercégekkel kapcsolatban. Eddig a következő cégek keltették fel a tetszésemet: Swissquote, FXTM, CMC, Admiral Markets

Ha van olyan aki ezeknél a brókereknél forexezik, kérném ossza meg eddigi tapasztalatait. Nagyon szépen köszönöm!

Szólj hozzá::

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Átcsomagolt, CFD.
    Arra is figyelni kell, future v promt amiket nézel. Nincs-e késleltetés a Bloomberg/Reuters-nél.

• efeksz
    válaszolt
    köszi, még egy kérdés

Admiralon éles számlán S&P500 árfolyama ilyen 500-1000 pontokkal eltér
    Aztán meg hirtelen összeér a bloomberg / reuters árfolyammal.

Admiral: 2531
    reuters forrású weboldalakon: 2537

pár perccel később 2550 körül van mindkét helyen

ez normális?
    ez egy átcsomagolt termék?

WTF?

• Chucky
    kommentálta válaszát
    https://www.oanda.com/rw-en/trading/financing-costs/

lent commodities, demon is benyithatod

• efeksz
    kommentálta válaszát
    köszi

és Oandanál hogyan tudom megnézni a swapokat? Demon nem lehet?
    vagy bárhogy máshogy?

• Chucky
    kommentálta válaszát
    szia, lmaxnal ugy van, hogy -66.4 asszem pontban es ugy szamolod, ha 0.01 lot, akkor ugye azzal szorzod, tehat napi 0.66$, 0.1-nel 6.64$ stb, hatha segit valamit

a legegyszerubb: nyisd meg a legkisebb pozimeretet es utana tudni fogod aranyositani a swapot nagyobb pozik eseten, en ezt csinalnam

oandan: https://www.oanda.com/us-en/trading/financing-fees/

itt le van irva dollar ertekben napi szinten, azert jo, mert itt a brentre pl pozitiv a swap, lmaxon negativ, szoval erdemes tobb brokernel is penzt tartani emiatt

• efeksz
    válaszolt
    hogyan tudom kiszámolni olajnál a swap költséget mt4-ben mondjuk 0,01 lotra?

ha percentageben van megadva, akkor az éves %-os mérték?

és ha pontban?

Konkrét példával:
    dukasnál WTI long 0,06 pont swap költség.
    ha 33,5 a WTI ára, akkor itt 0,06 a költség?
    Ezt naponta?
    Mekkora pozira?

https://www.dukascopy.com/trading-to...olicy_rollover

• twg
    kommentálta válaszát
    A tastyworks kifejezetten opciózásra van kihegyezve, arra tökéletes. Csak dicsérni tudom.
    Viszont daytrade-re a felülete annyira fapados, hogy (nyereséget célzó) kereskedésre alkalmatlan.
    Amikor utoljára élesben próbáltam, még OTO, OCO megbízást sem lehetett rajta beküldeni.
    Ezen túl náluk a daytrade-hez legalább $25 000 -nek kell a számlán lenni, másképp beleütközöl a Pattern Day Trader Rule-ba.
    Ha ezt megsérted, jön a bünti. Először jó esetben csak figyelmeztetés, aztán 180 nap eltiltás.

• Huntraders
    kommentálta válaszát
    Az Interactive Brokers adja magát...

"...CapTrader is an Introducing Broker of Interactive Brokers..."

• yesname
    válaszolt
    Tudna valaki ajánlani szinte kizárólag EQ és EQ CFD kereskedésre brókert? Jelenleg Erste Investmentnél van számlám, de iszonyat sok pénzt lehúznak az emberről.
    Napi szintet nyitok/zárok pozíciókat. Nem mindig, de előfordul. Van, hogy 4-5 hétig nem csinálok semmit. Tehát napon túli tartás is fontos. NASDAQ érdekel, de azért nem árt ha elérhető EU piac is.
    Jelenleg a Saxo Bank, Tastyworks és Captrader felé kacsintgatok.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Valszeg vmikor rájönnek erre mert az EU-ban csak kóvályognak. Sztem a ciprusi ágat erősítik az EU-ban. Megkérdeztem, h miért Ciprus, nem jött világos válasz. Bár ez a CFD is minek nekik, dugig az EU a fx-brókerrel. Vannak más amcsi brókerek is hasonló kondíciókkal.
    De most tőzsdézünk v brókerezünk mert a ezek együtt nem mennek.
    Látom itt a fórumon, egyesek csak "brókereznek" ideoda, így nem lehet a piacra koncentrálni. Már akinek érdemes a piacot figyelni.

• Chucky
    kommentálta válaszát
    Krakenről bármennyit 0.3$-ért utalok ki SEPA-val fidor bankból, szóval nem értem ezeknél mi 30$.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Gyanakvó (alapos? ) ember vok. A bank wire az banki utalás. Néhány perce írták, h "the same, 30 USD". SEPA-utalással, ez pofátlanság.
    Sztem alakítanak még ezen talán.
    A client portalt még nem frissítették.
    Ezeknek semmi európai tapasztalatuk nincs. Többezer EUR esetén a 30 USD fee nem "vészes".
    De így ez vhogy nem "frankó".

A Brexit és SEPA is kérdéses, nem lett volna ésszerűb német számlát csinálniuk?

• Chucky
    kommentálta válaszát
    30$ változatlanul? SEPA opciót nekem fel sem ajánlja a kiutalásnál, csak wire
Working...
X