Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi van ha ...110 lenne az ár, de manipulál a bróker és ...105-öt mutat a chartom, akkor hiába teljesül pontosan ott ami ki van írva, vagyis ...105nél. Nem tüskére gondolok, hanem mikor apránként távolodik az ár a valóditól.
    Ez lehet véletlen mert mástól kapja az árat az én brókerem, mint más cégek de manipulálhat is hogy pár pippel olcsóbb árat lássak, mint amit kéne.
    Mivel árváltozásokból van a pénz, ezért tökmindegy, mennyit csúsztat a bróker a valódihoz képest.
    Egyetlen lényeg, hogy amikor megnyitok egy pozit, az azon az áron teljesüljön, ami azon az mt4-en látok, és ott tudjam zárni, amit azon az mt4-en látok.

Hozzászólás

• Gondoltam hogy lesz aki rosszul értelmezi. Vegyünk konkrét példát.
      Megy az ár lassan 100ról 110re, majd tovább apránként 150ig. Ott zárom a longom és büszke vagyok a pontos teljesülésre, pont 150nél. Vagyis 50 pipet ment az ár. Aztán megnézek két másik brókert ahol ugyan ennyi idő alatt 56 pipet mozdult az ár akkor mi van?
      Értem hogy nem ugyan az az ár van itt meg másik cégnél, de az elmozdulás mértéke fontos, lényeg hogy ha 30 perc alatt elmegy nálam 50 pipet, máshol meg 56 ot és ez gyakori akkor szar a brókerem.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egyetlen lényeg, hogy amikor megnyitok egy pozit, az azon az áron teljesüljön, ami azon az mt4-en látok, és ott tudjam zárni, amit azon az mt4-en látok.
        Perfect!

Hozzászólás

• Minden piachoz vannak megfelelően jó brókerek. Ezen tényleg nem múlhat semmi, legfeljebb meg kell találni a szénakazalban ezeket. Nameg bármikor besülhet bármelyik. Ezért is tettem ki a garázsos képet a másik topikba

Egy kezdő nem, de aki évek óta a piacon van, az észreveszi már a lehúzásokat. A haladóbb (értsd: nem tudsz mit tenni) lehúzásokat meg egyszerűen bele kell építeni a rendszerbe, ahogy Tomy is írta.

Én azért még annyit hozzátennék, hogy érdemes logoltatni a slippage, reject, requote eseményeket háttérben egy sima experttel, mert ha már pénzt veszünk ki, bármikor változhatnak a számlafeltételek Mondjuk akik pénzt vesznek ki, nem valószínű, ne figyelnék ezeket Ja, és érdemes olyasmit is számolni, hogy a nyereség hány százaléka az összes ismert költségnek. Ha jelentős az eltérés a megszokottól, azt is érdemes megvizsgálni. Persze nem mindig a bróker a hibás, de minimálisan legyen valami statisztika, amit tudunk analizálni.

Hozzászólás

Gondoltam hogy lesz aki rosszul értelmezi. Vegyünk konkrét példát.
            Megy az ár lassan 100ról 110re, majd tovább apránként 150ig. Ott zárom a longom és büszke vagyok a pontos teljesülésre, pont 150nél. Vagyis 50 pipet ment az ár. Aztán megnézek két másik brókert ahol ugyan ennyi idő alatt 56 pipet mozdult az ár akkor mi van?
            Értem hogy nem ugyan az az ár van itt meg másik cégnél, de az elmozdulás mértéke fontos, lényeg hogy ha 30 perc alatt elmegy nálam 50 pipet, máshol meg 56 ot és ez gyakori akkor szar a brókerem.
            Ez kb olyan, mintha a kedvenc pénzváltódban leváltanád az euródat 310-en, majd hazafelé menet látnál egy másik helyet ahol meg 311-en tudtad volna eladni.
            Legközelebb meg amikor ugyanígy váltani akarsz, egy harmadig helyen lenne kedvezőbb.
            Szerintem annak a cégnek az áraiban gondolkodj, amelyiknél számlád van.
            Ha ott csinálsz 50 pip nyereséget, akkor ne keresgéld hogy egy másik "valós ecn" vagy "másik ndd brókernél" vagy bármilyen más piacon tudtál volna 56 -ot keresni, vagy sem.

Megértem hogy bosszantó a dolog, ha csúsztat a bróker, de szerintem ez elkerülhetetlen, tehát kár rajta mérgelődni, mert különben hetente váltogathatnád a brókeredet.

Hozzászólás

Gondoltam hogy lesz aki rosszul értelmezi. Vegyünk konkrét példát.
              De, jól értettem...

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Perfect!
                Nem perfect, értsétek meg, hiába teljesül ott a megbízás amilyen árat ír az mt4. Volt hogy hír miatt leszúrt, kialakult egy nagy tüske. Öt brókernél is legalább 30 pippel lejjebb ment az ár mint az enyémnél. Egyik talán 40, másik 30 stb mindegyik cég más méretűt szúrt le. Az oké hogy nem egyformán megy az ár a cégeknél de ha rendszeresen sokkal kevesebbet megy jó irányba akkor baj van.
                Nem csak hírnél van ez. Ha túlsúlyban vannak a longosok el tudom képzelni hogy az mm direkt rosszabb árat ír ki, hiába teljesül pontosan ott utána.
                Érdemes több számlát figyelni, demon akár. Pl tudom hogy az enyémhez képest egy két pippel szokott eltérni egy másik. Van viszonyításom. Tudok egy korrekt céget ahol eddig tudtommal mindig jól jegyzi az árat, de nem akarom reklámozni mert mm és kicsi is a tőkeáttét amit ad, 50. Ahhoz viszonyítok.

Hozzászólás

• Macska: nincs kozponti ar

Te mennyit adnal a dollaromert?
                  Es a szomszedod?
                  Attol fugg te kitol kapsz arat es milyet.

Es hogy hazon belul mennyire vagy kitomve adott pozival.

Ilyen az arjegyzoi rendszer. Sztem egy kalap szar a szabalyozatlan egyedi arjegyzes. Csak a broker esik szabalyozas ala, az arjegyzese nem. Amugy sem ertik a felugyeleti dolgozok az egesz devizapiac mukodeset.

Hozzászólás

• Ja. Határidősön van devizapár is, az ottani ár talán megbízható.
                    Csak azt akartam mondani a pontos teljesülés mellett az is számít hogy ne szivasson ármanipulálással azért mert épp sok a longos házon belül.

Hozzászólás

Dukas gondolom komoly forgalmi feltétellel ad bónuszt. Ez nekem inkább úgy tűnik mint egy rebate ami visszaad valamennyit a spredköltségből. Ha nagy forgalmat teljesítek és fizettem már x összeg szpredet swapot, akkor kapom meg a bónuszt, gondolom.
                      Ez pontosan így van, a befizetett összeg 50e-szeresét kell lekereskedned 12 hónap alatt, akkor a 100% bónusz, max 10e Usd megtartható. Ha közben hazautalsz, ugrik, de kisebb visszautaláskor újraindítható. Ez még M1-ben is nehezen teljesíthető, de ha mégis, a spread-comission már a többszöröse lesz a bónusznak, szóval semmi kamu nincs benne, abszolút megéri a cégnek is.

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez pontosan így van, a befizetett összeg 50e-szeresét kell lekereskedned 12 hónap alatt, akkor a 100% bónusz, max 10e Usd megtartható. Ha közben hazautalsz, ugrik, de kisebb visszautaláskor újraindítható. Ez még M1-ben is nehezen teljesíthető, de ha mégis, a spread-comission már a többszöröse lesz a bónusznak, szóval semmi kamu nincs benne, abszolút megéri a cégnek is.
                        Egyetértek. Mi is már csak ilyen bónuszt adunk. 15k eur feletti befizetésre. Van egy képletünk amit használunk ha valaki kéri a bónuszt. Itthon nem sokan kereskednek annyit, hogy hírdessük.

Hozzászólás

• Zalán,

1. usdhuf longra hogy alakul az overnight pozikra a swap? (Akár pontban, akár %-ban). Demo számlán le van tiltva, nem tudom megnézni
                          2. ha jól látom, akkor kártyás befizetésre 0,9% a levonás, skrill-re pedig 1,5%? Ezek kifizetéskor is vannak?
                          3. Tesztek ki pénzt más módon, mint ahogy a befizetés történt?
                          4. Van ott valami sofort banking nevű befizetés, 0% költséggel. Ha HUF-ot fizet be valaki, de USD számlája van, akkor milyen árfolyamon váltjátok át? Ez mondjuk a kártyás befizetésnél is érdekelne.

Hozzászólás

• efeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Zalán,

1. usdhuf longra hogy alakul az overnight pozikra a swap? (Akár pontban, akár %-ban). Demo számlán le van tiltva, nem tudom megnézni
                            2. ha jól látom, akkor kártyás befizetésre 0,9% a levonás, skrill-re pedig 1,5%? Ezek kifizetéskor is vannak?
                            3. Tesztek ki pénzt más módon, mint ahogy a befizetés történt?
                            4. Van ott valami sofort banking nevű befizetés, 0% költséggel. Ha HUF-ot fizet be valaki, de USD számlája van, akkor milyen árfolyamon váltjátok át? Ez mondjuk a kártyás befizetésnél is érdekelne.
                            Prime demoban láthatod, csak ott lehet tradelni vele.

Igen.

Igen...pl a profitot csak bankin utaljuk.

Mt4 árfolyam szerint. Lehet.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Prime demoban láthatod, csak ott lehet tradelni vele.

Igen.

Igen...pl a profitot csak bankin utaljuk.

Mt4 árfolyam szerint. Lehet.
                              Leszedtem a prime demot, de ott még szürkével sem látom az USDHUF-ot, pedig minden instrumentumot láthatóvá tettem. Hogyan tovább? Nekem az is jó, ha megírod az aktuális usdhuf long O/N díjat.

De ezek szerint akkor élesben is csak a prime számlán van usdhuf?
                              Viszont prime-on meg indexek nincsenek.
                              Miért jó ennyire különbséget tenni még a kereskedhető instrumokban is?

És min. 1000 USD a számlanyitás a prime-on.

Hozzászólás

• Kártyás fizetés akkor se ingyenes ha otpnél van az ügyfél? Admiral ott vezeti az ügyfélpénzeket ugye.
                                Swapok olcsóbbak primen?
                                Jól olvastam hogy hétvégi margin csak akkor nagyobb ha piaczárás előtt egy órával nyitottam pozit?

Hozzászólás

Working...
                                X