Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont egy te általad reklámozott cég nyúlta le az ügyfelek pénzét. elég fura.
    emlékszel még?
    Mire gondolsz ebben a jóindulatú megjegyzésben?
    Az Acfx-re, amit Clinton egyik barátja, egy montenegrói milliárdos tulajdonolt és magyar képviselője megbízhatónak mutatott be? Ezek után valóban reklámoztam, de összesen 1 ügyfél regisztrált nálam, aki vissza is kapta a pénzét.
    Jóhiszeműen jártam el, tanulságos eset volt, de nem voltam a cég vezetésében, így a felelősségem is korlátozott.
    És ez igaz minden pénzügyi vállalkozás minden alkalmazottjára is, aki korrekt tájékoztatás mellett jóhiszeműen kiszolgálja az ügyfeleit egy pénzügyi termékkel.

Equalizer:
    A brókert (és bármilyen pénzügyi szolgáltatót) azoktól az ügyfelektől kell védeni, akik nincsenek tisztában a kockázatokkal (pl. benne a brókerkockázat is), aztán ha elveszítik a saját döntéseik következtében a pénzüket, akkor rohannak fűhöz-fához, perelnek, kártérítést követelnek...
    Ilyenkor védelem, ha korrekt előzetes tájékoztatást kap az ügyfél, felhívják a figyelmét a veszélyekre és kitölti a MIFID tesztet...
    http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• equalizer:
      Fejlődni fejlődtem, vagyis inkább magamon változtattam.
      Ha neked ennyire pozitív elvárású a rendszered (bár ezt te tudod, mennyire az), akkor kis gondolkodással, számolással, és "agyátállítással" simábban meg fogod tudni csinálni a százszorozást, mint kb bármelyikünk, egy ilyen nagyon durván jónak tűnő rendszerrel (Bár még pár dolog kell hozzá)
      És ezt komolyan írom, simán. Erre írom a nem nagy kunsztot. Ezt ilyen rendszerrel te még gyorsabban megteheted
      Az én forexes rendszerem SQN-je 3 körül van jelenleg. És az enyém még nem valami fényes, sőt.
      És nem ritka. Egyáltalán nem, csak én láttam eddig 5 embernél, akik százszoroztak.
      Sok sikert Zoli! Te meg tudod csinálni. Szerintem a charton nem kell csiszolnod, abban jó vagy.
      Túrázni meg imádok, ha megyek majd arrafele, szólok

moneymentor:
      Megnéztem ezt a Mifidet. Hát, ez nem fog szerintem senkit se megmenteni a bajtól. A kérdések nem arra irányulnak, amik a kereskedésben a veszélyeket, nehézségeket rejtik. Talán a semminél jobb.

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Equalizer:
        A brókert (és bármilyen pénzügyi szolgáltatót) azoktól az ügyfelektől kell védeni, akik nincsenek tisztában a kockázatokkal (pl. benne a brókerkockázat is), aztán ha elveszítik a saját döntéseik következtében a pénzüket, akkor rohannak fűhöz-fához, perelnek, kártérítést követelnek...
        Ilyenkor védelem, ha korrekt előzetes tájékoztatást kap az ügyfél, felhívják a figyelmét a veszélyekre és kitölti a MIFID tesztet...
        Igaz, volt ilyenre pelda. A legnagyobb problema mindig abbol adodik amikor valaki nem tud felelosseget vallalni a sajat dontesei/cselekedetei kovetkezmenyeiert.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem is kell csinalni, sosem mondtam, hogy nem kell. Es hatha egyszer majd megszuletik az a pelda is amire annyira reg varok... hogy vegre racafoljon mar valaki a statisztikara...
          Milyen statisztikára gondolsz?

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            equalizer:
            Fejlődni fejlődtem, vagyis inkább magamon változtattam.
            Ha neked ennyire pozitív elvárású a rendszered (bár ezt te tudod, mennyire az), akkor kis gondolkodással, számolással, és "agyátállítással" simábban meg fogod tudni csinálni a százszorozást, mint kb bármelyikünk, egy ilyen nagyon durván jónak tűnő rendszerrel (Bár még pár dolog kell hozzá)
            És ezt komolyan írom, simán. Erre írom a nem nagy kunsztot. Ezt ilyen rendszerrel te még gyorsabban megteheted
            Az én forexes rendszerem SQN-je 3 körül van jelenleg. És az enyém még nem valami fényes, sőt.
            És nem ritka. Egyáltalán nem, csak én láttam eddig 5 embernél, akik százszoroztak.
            Sok sikert Zoli! Te meg tudod csinálni. Szerintem a charton nem kell csiszolnod, abban jó vagy.
            Túrázni meg imádok, ha megyek majd arrafele, szólok
            Ne erts felre, en is szeretnek szazszorozni... nem esne rosszul. Matematikai modellezest le is futtattam ra, szepen nez ki az elmeletben, de meg nem kaptam meg a modjat gyakorlatilag, hiszen a modell egy a valosag mas... ugy, hogy ne kelljen 100-szor all-in-be menni... mert duplazol tizszer egymas utan (aminek az eselye, valljuk be, kicsi) aztan egy szerencsetlen kimenetel elviszi az osszegyujtott profit 90%-at... nem tudom, ha te lattal eddig ilyet, ahogy mondod, akkor fogjuk ra, hogy meg lehet csinalni. Elvileg egyetertek. Gyakorlatilag majd "time will tell"... szoljon valaki hozza itt aki megcsinalta... adjon tanacsot hogyan kell, segitsen kicsit a tarsasagon... mert en ha megcsinaltam volna, leirnam, hogy te is es mas is meg tudjatok csinalni. Ezert publikaltam a chartjaim, hatha segit valakinek... eddig 3 szemely az aki latja a fantaziat benne. Az is valami!

Hacsak nem fogsz meg par jo tredet mint pl. az en USDCAD-em, 1:40 R/R-el... de egy ilyen tredre nem teszel fel all-in-t.... en sem tettem fel ra a tokem 1%-at, mint normalisan, hanem csak $50 rizikot... igy is csinaltam majdnem $2000-et... egyreszt az orom, hogy jo tredet fogtam, masreszt a "mi lett volna ha..." erzes... mert ha 1000 rizikoval mentem volna, 40.000-et csinalok 3 masodperc alatt... de ez mind szep es jo visszanezetbol... amikor a dontest kell meghozni real time-ban az mas tal teszta... a gyakorlat oli meg a szep elmelkedest... Gyakorlati erteku strategiat kell kidolgozni, nem fantaziadus elmelkedeseket, szerintem. Meg ha nem is szazszorozol, mint allat... de nyugisan felteszel egy tredre 1-2000 dollar rizikot tudva azt, hogy >75% eselyed van a nyerore es min. a BE-re pedig >90% az eselyed... ebbol siman keresel annyit, hogy ne kelljen utopisztikus gondolatokkal foglalkozz, hogy mi lenne ha en is egy szep nap megszazszorozok egy par szaz dollaros szamlat...

Ha jossz majd errefele, szolj, szivesen vendegul latlak

Hozzászólás

moneymentor:
              Megnéztem ezt a Mifidet. Hát, ez nem fog szerintem senkit se megmenteni a bajtól. A kérdések nem arra irányulnak, amik a kereskedésben a veszélyeket, nehézségeket rejtik. Talán a semminél jobb.
              Nem én találtam ki. Nemzetközileg elfogadott előírás. Szakemberek állították össze (akik vélhetőleg tapasztaltabbak, mint egy elsőbálozó forex-trader.)
              A cél, hogy felmérje a kisbefektető pénzügyi szokásait (tudását, tapasztalatát) és besorolja egy kockázati osztályba.
              Aztán ha valaki óvatos kellene hogy legyen, de ettől eltérően kötvényalap helyett mégis Quaestor-kötvényt vesz, vagy épp forexezik, és veszít, az az ő felelőssége.
              http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

mert duplazol tizszer egymas utan (aminek az eselye, valljuk be, kicsi) aztan egy szerencsetlen kimenetel elviszi az osszegyujtott profit 90%-at...
                Nem baj, ha elviszi. Újra kell kezdeni. Amúgy nem lehet elveszteni megfelelő taktikával.

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ebbol siman keresel annyit, hogy ne kelljen utopisztikus gondolatokkal foglalkozz, hogy mi lenne ha en is egy szep nap megszazszorozok egy par szaz dollaros szamlat...
                Lehet, de kis tőkéseknek más megoldás kell. Teljesen más MM..stb. A statisztikákról meg annyit, hogy bármilyen statisztikát nem lehet összekötni egy traderrel sem. Pl. van nem egy olyan álláspont, hogy a kereskedők 90%-a sikertelen. Oké és? Valószínűleg ez igaz is, de mi köze ennek pl. Andrásdiákhoz vagy bármelyik egyéni tradernek? Hogy jött fel ez a téma? Mi az összekötő kapocs? Mindenről lehet csinálni egy globális statisztikát, ami az adott tradert minek érdekelné? Neki megvan a saját statisztikája. Erről értelmetlen és haszontalan beszélni. Bármit megtagadni, mert valami statisztika nem az mutatja. Kit érdekel a statisztika és az, hogy az emberek a szar hozzáállás miatt leragadtak 1%/trade kockázat szellemi szintnél.

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem én találtam ki. Nemzetközileg elfogadott előírás. Szakemberek állították össze (akik vélhetőleg tapasztaltabbak, mint egy elsőbálozó forex-trader.)
                  A cél, hogy felmérje a kisbefektető pénzügyi szokásait (tudását, tapasztalatát) és besorolja egy kockázati osztályba.
                  Aztán ha valaki óvatos kellene hogy legyen, de ettől eltérően kötvényalap helyett mégis Quaestor-kötvényt vesz, vagy épp forexezik, és veszít, az az ő felelőssége.
                  Ez így van. Nem egy cégnél már a saját sales-eseiket átverik a tulajok. Így tényleg nagyon oda kell figyelni, miként döntünk.

Hozzászólás

Ne erts felre, en is szeretnek szazszorozni... nem esne rosszul. Matematikai modellezest le is futtattam ra, szepen nez ki az elmeletben, de meg nem kaptam meg a modjat gyakorlatilag, hiszen a modell egy a valosag mas... ugy, hogy ne kelljen 100-szor all-in-be menni... mert duplazol tizszer egymas utan (aminek az eselye, valljuk be, kicsi) aztan egy szerencsetlen kimenetel elviszi az osszegyujtott profit 90%-at... nem tudom, ha te lattal eddig ilyet, ahogy mondod, akkor fogjuk ra, hogy meg lehet csinalni. Elvileg egyetertek. Gyakorlatilag majd "time will tell"... szoljon valaki hozza itt aki megcsinalta... adjon tanacsot hogyan kell, segitsen kicsit a tarsasagon... mert en ha megcsinaltam volna, leirnam, hogy te is es mas is meg tudjatok csinalni. Ezert publikaltam a chartjaim, hatha segit valakinek... eddig 3 szemely az aki latja a fantaziat benne. Az is valami!

Hacsak nem fogsz meg par jo tredet mint pl. az en USDCAD-em, 1:40 R/R-el... de egy ilyen tredre nem teszel fel all-in-t.... en sem tettem fel ra a tokem 1%-at, mint normalisan, hanem csak $50 rizikot... igy is csinaltam majdnem $2000-et... egyreszt az orom, hogy jo tredet fogtam, masreszt a "mi lett volna ha..." erzes... mert ha 1000 rizikoval mentem volna, 40.000-et csinalok 3 masodperc alatt... de ez mind szep es jo visszanezetbol... amikor a dontest kell meghozni real time-ban az mas tal teszta... a gyakorlat oli meg a szep elmelkedest... Gyakorlati erteku strategiat kell kidolgozni, nem fantaziadus elmelkedeseket, szerintem. Meg ha nem is szazszorozol, mint allat... de nyugisan felteszel egy tredre 1-2000 dollar rizikot tudva azt, hogy >75% eselyed van a nyerore es min. a BE-re pedig >90% az eselyed... ebbol siman keresel annyit, hogy ne kelljen utopisztikus gondolatokkal foglalkozz, hogy mi lenne ha en is egy szep nap megszazszorozok egy par szaz dollaros szamlat...

Ha jossz majd errefele, szolj, szivesen vendegul latlak
                    Igazából a könyvben, amit belinkeltem abban az alapok benne vannak ahhoz, hogy másképpen gondolkodni kezdjen az ember.
                    Nekem, és már nagyon sokaknak segített. Nincs benne semmi chart, pszichó, hókuszpókusz, csak matek

Tény, jár nem kevés gondolkodással a célok, kivitelezhetőségek terén, de egy nagyon hiánypótló remekmű. Azért van még pár kincs a neten is, de kezdésnek ez a könyv megteszi.

Sokan írtunk, vezettünk már le dolgokat, elmélkedtünk a különböző topikokban. Ez mind itt van a fórumon. A chartolás jó dolog, kell is, de egy szint után (te már tartasz itt) inkább ebbe az irányba menj el, és közben csinálhatod a piacelemzésedet ugyanúgy.
                    Aztán azon kapod magad, hogy kezdenek "működni" a dolgok, ahogy én itt felvázoltam. Az is tény, hogy sokat nem tudok a rendszeredről konkrétan, tehát konkrét tanácsot nem tudok adni, én számokban gondolkodom főleg, nem egy-egy tréden. Ezt magadnak kell megcsinálni.

A helyzet rózsás, higgye el mindenki, csak mint mindenhez, ehhez is kell valamiféle ész (ész alatt a nyitottságot, hozzáállást, kreatív gondolkodást értem itt főleg, egyetemi diplomák nem kellenek, bár lehet előnyösebb egy matekos, logikusabb szemlélet). Csak a fókuszvesztés nagy. Leragad mindenki a chartnál, amiből különböző pszichocsapdákba keveredik a többség.

Lesz a Traders' Night-on egy előadásom hamarosan. Ott a nagy magyar spílerekről lesz szó. Igyekszem kidomborítani az előadást arra, hogy miért, és miként váltak szenzációs kereskedőkké. Szemléletüket fogom kihangsúlyozni. A gondolkodásmódjukat. Az predesztinálta a sikerüket.

Ha megyek, szólok De te is, ha Pesten jársz!

Hozzászólás

A helyzet rózsás, higgye el mindenki, csak mint mindenhez, ehhez is kell valamiféle ész (ész alatt a nyitottságot, hozzáállást, kreatív gondolkodást értem itt főleg, egyetemi diplomák nem kellenek, bár lehet előnyösebb egy matekos, logikusabb szemlélet). Csak a fókuszvesztés nagy. Leragad mindenki a chartnál, amiből különböző pszichocsapdákba keveredik a többség.
                      Igazad van. Fontos a nyitottság. Itt például az a gond, hogy valaki rá akarja erőszakolni a saját tapasztalatait,valahonnan származó statisztikáit..stb másokra, ami értelmetlen. A tőzsdén sok minden lehet csinálni. Sokféle módszer van. Várom az előadásaidat.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Igazad van. Fontos a nyitottság. Itt például az a gond, hogy valaki rá akarja erőszakolni a saját tapasztalatait,valahonnan származó statisztikáit..stb másokra, ami értelmetlen. A tőzsdén sok minden lehet csinálni. Sokféle módszer van. Várom az előadásaidat.
                        Igen, ráerőszakolni, meg meggyőzni arról másokat, hogy ez az egyetlen jó, nincs értelme, és mindenkinek káros. Mindenki másképpen csinálja. Ebben ez a szép, lehetőségek tárháza végtelen. Mindig hallok, olvasok olyat, amire magamtól sose gondoltam volna, és gyakran lenyűgöz, mások miket ki nem találnak. És ez csak a trade, a világ egyéb dolgait nem is említem. Határtalan a kreativitás, ahogy a hülyeség is

Hozzászólás

Nem baj, ha elviszi. Újra kell kezdeni. Amúgy nem lehet elveszteni megfelelő taktikával.

Lehet, de kis tőkéseknek más megoldás kell. Teljesen más MM..stb. A statisztikákról meg annyit, hogy bármilyen statisztikát nem lehet összekötni egy traderrel sem. Pl. van nem egy olyan álláspont, hogy a kereskedők 90%-a sikertelen. Oké és? Valószínűleg ez igaz is, de mi köze ennek pl. Andrásdiákhoz vagy bármelyik egyéni tradernek? Hogy jött fel ez a téma? Mi az összekötő kapocs? Mindenről lehet csinálni egy globális statisztikát, ami az adott tradert minek érdekelné? Neki megvan a saját statisztikája. Erről értelmetlen és haszontalan beszélni. Bármit megtagadni, mert valami statisztika nem az mutatja. Kit érdekel a statisztika és az, hogy az emberek a szar hozzáállás miatt leragadtak 1%/trade kockázat szellemi szintnél.
                          Amúgy nem lehet elveszteni megfelelő taktikával. - Ne haragudj, de tenyleg, nincs rossz szandekom, de engedd meg, hogy mosolyogjak egyet ezen. Az elso kerdesem az, hogy talaltal-e mar egy ilyen taktikat? Ha igen, akkor kerlek mondd el nekunk is, hogy mi a titka, segits nekunk tovabbfejlodni. A masodik kerdesem az, hogy tudsz-e valakirol akinek van ilyen taktikaja? Ha igen, kerd meg, hogy mondja el nekunk is, ket szivas kozott a kokuszdio levebol a sajat Bali-i szigeten, segitsen kicsit, emberbarati szeretetbol. A harmadik kerdesem pedig az, hogy ha az elso es masodik kerdesre NEM a valaszod valamilyen modon, akkor miert kotod itt az ebet a karohoz? A vita kedveert? ... ertsd mar meg/fogd mar fel: itt nem azt vitatom, hogy van-e vagy nincs elmeleti eselye ennek amit mondtok, mert tudom, hogy van... en a gyakorlati eselyet vitatom. Es egyelore meggyozo bizonyitek nincs a kezemben... azt mondjatok nektek van... hat akkor lassuk mitek van, hatha tenyleg ki lehet hamozni a lenyeget...

kis tőkéseknek más megoldás kell. Teljesen más MM - ezzel egyetertek... kis tokesnek (100-500 dollar) teljesen mas megoldas kell, ami nem feltetlenul a kereskedes domeniumaban van...

mi köze ennek pl. Andrásdiákhoz vagy bármelyik egyéni tradernek? Hogy jött fel ez a téma? Mi az összekötő kapocs? - a kapocs annyi, hogy amig Andrasdiak (egyes szam elso szemelyben) elhiszi, hogy problema nelkul, "siman", el tudja erni a statisztikat alkoto extrem helyzeteket, amelyek a pozitiv zonaban a legtavolabb vannak a statisztikai atlagtol (ergo: szazszorozni is tudja a szamlajat 2 honap alatt) addig en (egyes szam harmadik szemelyben, tehat megfigyelokent) meg tudom mondani, hogy mennyi eselyt latok erre a statisztikat alapul veve. Tehat: elhiszem neked, hogy meg tudod szazszorozni a szamladat egy megfelelo taktika mellett ha ezt allitod, de vajmi keves eselyt adok ra... egyszeru.

Kit érdekel a statisztika és az, hogy az emberek a szar hozzáállás miatt leragadtak 1%/trade kockázat szellemi szintnél. - figyelj, bizonyitott teny, hogy a Martingale es a forditott Martingale vagy ezek derivaltjai es barmilyen mas compounding modszer a kereskedesben nem alkalmazhato sikeresen... ha alkalmazhato lenne akkor gyakorlatilag 1 honap alatt, vagy 1 het alatt vagy 1 nap alatt (idosiktol fuggoen) meg tudnal csinalni 30 lepes utan 1 dollarbol 1 milliard dollart... vagy 20 lepesbol 1000 dollarbol 1 milliard dollart... akkor miert inszisztaltok a hulyesegen? Te milyen fejlett kockazatkezelesi strategiat hasznalsz? Mekkora profitot csinaltal mondjuk a mult honapban kereskedesbol (relativ/szazalekos ertekre kerdem) a tokedhez viszonyitva? En siman az 1%-os kockazati szintet hasznalom altalaban, es jol megvagyok vele...

Hozzászólás

Igazából a könyvben, amit belinkeltem abban az alapok benne vannak ahhoz, hogy másképpen gondolkodni kezdjen az ember.
                            Nekem, és már nagyon sokaknak segített. Nincs benne semmi chart, pszichó, hókuszpókusz, csak matek

Tény, jár nem kevés gondolkodással a célok, kivitelezhetőségek terén, de egy nagyon hiánypótló remekmű. Azért van még pár kincs a neten is, de kezdésnek ez a könyv megteszi.

Sokan írtunk, vezettünk már le dolgokat, elmélkedtünk a különböző topikokban. Ez mind itt van a fórumon. A chartolás jó dolog, kell is, de egy szint után (te már tartasz itt) inkább ebbe az irányba menj el, és közben csinálhatod a piacelemzésedet ugyanúgy.
                            Aztán azon kapod magad, hogy kezdenek "működni" a dolgok, ahogy én itt felvázoltam. Az is tény, hogy sokat nem tudok a rendszeredről konkrétan, tehát konkrét tanácsot nem tudok adni, én számokban gondolkodom főleg, nem egy-egy tréden. Ezt magadnak kell megcsinálni.

Lesz a Traders' Night-on egy előadásom hamarosan. Ott a nagy magyar spílerekről lesz szó. Igyekszem kidomborítani az előadást arra, hogy miért, és miként váltak szenzációs kereskedőkké. Szemléletüket fogom kihangsúlyozni. A gondolkodásmódjukat. Az predesztinálta a sikerüket.

Ha megyek, szólok De te is, ha Pesten jársz!
                            Sokan írtunk, vezettünk már le dolgokat, elmélkedtünk a különböző topikokban. - ez szep es jo... de tudod-e miert kereskedik az ember a tozsden? a profitert! nem a hirnevert, nem az elmeletekert, nem az elmelkedesekert, nem a vita kedveert stb.. hanem a profitert! Azok a sokan akik irtatok le ide mar dolgokat, az elmeleten kivul mekkora profitratat ertetek el annak az elmeleteknek a hasznalataval amiket leirtatok? Mert a nap vegen csak ez szamit, a tobbi az rizsa szinten marad.

A chartolás jó dolog, kell is, de egy szint után (te már tartasz itt) inkább ebbe az irányba menj el - ebbe az iranyba nem tudok elmenni, mert nem akarok gyakorlati hasznossagbol atesni az elmeleti vilagba... mint mondtam fennebb is, penzt szeretnek csinalni a kereskedesbol es nem elmeleteket szoni, hogy mi a megvalosithato, elmeletben...

A helyzet rózsás, higgye el mindenki, csak mint mindenhez, ehhez is kell valamiféle ész - ebben egyetertunk, az egesz kereskedeshez kell nem kis esz...

Igyekszem kidomborítani az előadást arra, hogy miért, és miként váltak szenzációs kereskedőkké. - abban biztos vagyok, hogy nem azert valtak nagy kereskedokke, mert megkaptak a nyitjat, hogy hogyan lehet szazszrorozni 2 honap alatt...

Ha megyek, szólok De te is, ha Pesten jársz! - Pesten vagyok most is... keddig

Hozzászólás

Te nagyon defenziv szemelyiseg vagy, ugye? Minden, nem a tieddel egyezo velemenyt szemelyes tamadasnak veszel... nem egyszer tortent mar meg, hanem mindig, visszanezve az utolso 50 kommentedet ezt a pszihologiai profilt tudom neked felallitani. Szereted az osszeeskuveselmeleteket is amugy, nem? Foleg ezeket a filmeket nezed... eltalaltam?

En nem akarok senkire semmit eroszakolni... elmondtam a velemenyem ami nem egyezik a tieddel, ennyi. A te velemenyednek nincs alapja, meg statisztikailag sem, az enyemnek legalabb statisztikai alapja van... ez a kulonbseg. Megis az en velemenyem a "nem normalis"? ehelyett inkabb magyarazd meg, hogy miert az a velemenyed ami, hatha ugy eljutunk egyrol a kettore... mert nem vagy abban a hitelessegi pozicioban, hogy amit mondsz azt axiomanak lehet venni... erted?

Hozzászólás

Igen, ráerőszakolni, meg meggyőzni arról másokat, hogy ez az egyetlen jó, nincs értelme, és mindenkinek káros. Mindenki másképpen csinálja. Ebben ez a szép, lehetőségek tárháza végtelen. Mindig hallok, olvasok olyat, amire magamtól sose gondoltam volna, és gyakran lenyűgöz, mások miket ki nem találnak. És ez csak a trade, a világ egyéb dolgait nem is említem. Határtalan a kreativitás, ahogy a hülyeség is
                                A legveszelyesebb dolog a kereskedesben tudod mi, paradoxalis modon? az, ha tultanulod magad... mondom en aki azzal kezdtem, hogy osszetanultam mindent amit lehetett, ugy 5000 oldalnyi tanulmanyt ( a CFTe vizsgamra kellett). Es annyi mindent tudtam, hogy semmit sem tudtam hasznalni... erdekes mi? Aztan az 5000 oldalt leegyszerusitettem 20 oldalra... ennyit hasznalok manapsag is.

Minel tobbet tanulsz a kereskedesrol, annal elveszettebb leszel a sok info dzsungeleben.... keep it simple.

Hozzászólás

Working...
                                X