Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legveszelyesebb dolog a kereskedesben tudod mi, paradoxalis modon? az, ha tultanulod magad... mondom en aki azzal kezdtem, hogy osszetanultam mindent amit lehetett, ugy 5000 oldalnyi tanulmanyt ( a CFTe vizsgamra kellett). Es annyi mindent tudtam, hogy semmit sem tudtam hasznalni... erdekes mi? Aztan az 5000 oldalt leegyszerusitettem 20 oldalra... ennyit hasznalok manapsag is.

Minel tobbet tanulsz a kereskedesrol, annal elveszettebb leszel a sok info dzsungeleben.... keep it simple.
    Tudni mindig érdemes minél többet, de csak releváns tudásból! Sületlenséget ignorálni kell Meg kell tanulni szűrni, nincs mese

Hozzászólás

Igyekszem kidomborítani az előadást arra, hogy miért, és miként váltak szenzációs kereskedőkké. - abban biztos vagyok, hogy nem azert valtak nagy kereskedokke, mert megkaptak a nyitjat, hogy hogyan lehet szazszrorozni 2 honap alatt...
      Van az a pénz, amivel lehet százszorozni És igen, van köztük több is, aki százszorzott, és olyat csinált, amire senki, vagy nagyon kevesek gondoltak. De itt még ez sincs, semmiféle bűvésztrükk nem kell.

Hozzászólás

A legveszelyesebb dolog a kereskedesben tudod mi, paradoxalis modon? az, ha tultanulod magad... mondom en aki azzal kezdtem, hogy osszetanultam mindent amit lehetett, ugy 5000 oldalnyi tanulmanyt ( a CFTe vizsgamra kellett). Es annyi mindent tudtam, hogy semmit sem tudtam hasznalni... erdekes mi? Aztan az 5000 oldalt leegyszerusitettem 20 oldalra... ennyit hasznalok manapsag is.
        Én a túltanulásban nem hiszek. Mindenkinél eljön az a pont, ahol érzi, hogy már nem a megszerzett elméleti tudás a kevés, hanem annak alkalmazásában, ill. az ő személyes hozzáállásában van a hiba. Ráadásul ma már minden területen alap az egész életen át tartó tanulás.
        Arról nem is beszélve, hogy kell az az „5000” oldal, hogy el tudjuk dönteni, melyik az a 20, ami a boldogulásunkhoz kell. Biztos vagyok benne, hogy az első 100 oldal után még te sem tudtad.

Ez már a MIFID-hez.

Tök jó, hogy a brókert levédi azzal, hogy a kis számlások 80%-nak a „nem ajánlott” minősítést adhatja, így többszörösen levédi magát arra az esetre, amikor a 10-ből 9 mindent elbukik.
        Valljuk be, azért az is jó, hogy az embert szembesítik azzal, hogy rendkívül kockázatos, amibe belekezd. Ok talán elfogadom.

Csak ebben a nagy „ügyfél érdekében” történő MIFID-ből azt hiányolom, hogy ez a minősítés a brókert illetően nincs meg. Ügyfélként nem látom, hogy az adott bróker pl. „alacsony, közepes vagy épp magas kockázatú” a tőkém biztonságát vagy épp az orderek teljesítését illetően. Ha jobban belegondolok, sok brókernél még a likviditásszolgáltatók sincsenek feltüntetve,a kiket a bróker felé a fent említett kategóriák alapján szintén minősíthetnének.

Egy huszonéves egyetemistának igazolnia kell. hogy honnan van rongyos 500 dollárja, míg ő ügyfélként nem juthat hasonlóan lényeges információkhoz a brókert illetően. És akkor el kellene hinnem, hogy a MIFID értem van és nem pedig azért, hogy a bróker le legyen még egy oldalról védve.

P.s.: Aki felelőtlenül veri el a tőkéjét ilyen helyen, azt nem a MIFID minősítés fogja megóvni ettől.

Hozzászólás

Minden, nem a tieddel egyezo velemenyt szemelyes tamadasnak veszel...
          Nem veszem annak, csak nem szeretem, ha valaki butaságokat ír. Elég volt múltkor a "min. 50-100 ezer usd-s tőke" hozzászólásod.. Most meg "kis penzes gyakorol, az nem gyakorlas, hanem kaszino" hozzászólást írtál Andrásnak mintha ez rá is vonatkozna. Te a saját tapasztalatod és a nem tudom milyen globális statisztikákat akarod ráerőltetni másra és tényként beállítani. Mintha az lenne az egyetlen igazság. Engem csak ez zavar és erre írtuk, hogy hülyeség. Mert logikátlanságokat írsz. Én abban egyetértek, hogy egy normális számlaméret legalább 50-100 ezer dollár. És azért is jó, ha valakinek ekkora tőkéje van mert elég 2-3 termékkel kereskedni(2-3 terméken könnyebb eltalálni az irányt, mint 20 terméken egyszerre,kisebbek a vesztősorozatok,könnyebb lelkileg,jobb fókusz..stb), mert az ezer usd/trade elég jónak számít és a lényeg, hogy elég havi +2-3R, ahhoz hogy keress 500 ezer - 1 millió ft-ot. Nem mindegy, hogy havi +50R-t kell csinálnom vagy havi +2-3R-t, ahhoz megéljek a kereskedésből. Ez a tőke ereje. Ezen nincs mit magyarázni. De akkor se mondok hülyeségeket, hogy X nagyságú tőkével lehet kereskedni. És olyan hülye kijelentéseim sincsenek és nem írok ilyet senkinek(mert honnan tudnám, hogy adott trader mit csinál), hogy aki kis tőkével kereskedik az kaszinózik. Ezt lehet, hogy a statisztika alátámasztja. De az egyéni tradereknek nem kell foglalkozni ezekkel a dolgokkal. A saját statisztikával és saját tapasztalatokkal kell foglalkozni. Azt kellet volna írnod Andrásnak, hogy: "Felhívom a figyelmed, hogy a statisztika alapján a kis pénzzel kerekedők nem veszik elég komolyan a tőkéjüket és nem elég fegyelmezettek."
          Valami ilyesmit. Nem tényeket beállítani minden hülyeséget. Ez csak a te tényed,tapasztalatod. De el kell fogadni és tiszteletben tartani, hogy mindenkinek más tényei vannak. A tőzsde nem fekete fehér már leírtam párszor. Én például nem kedvelem az elliott hullámelemzést és a mozgókat sem..stb, de nem írom le tényként hogy az elliott hülyeség és azzal nem lehet sikeresen kereskedni. Ez butaság lenne a részemről. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Széles a paletta, ahol ki lehet választani a számunkra szimpatikus tech. elemzést,indikátort,MM-et..stb.

Hozzászólás

• Zalán, az előző hozzászólásoddal abszolút tudok azonosulni, tökéletesen egyetértek. A Bitcoinról jómagam úgy gondolom h buborék, semmi belső értéke nincs, egyre kevesebb helyen lehet fizetni vele, a józan piaci szereplők részéről nem lehet bizalom felé.

Hozzászólás

• Nem nagyon akarnék beleszólni a nagyok dolgába,csak annyit,hogy szerintem a sok szöveg,és 100-1000x-ezés helyett inkább meg kellene tanulni kereskedni.
              Miért nem kerestek inkább pénzt?

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kell mifid, de ne ilyen primitív döntéseket hozzanak. Ha akarok párezer forintot kockáztatni egy tréden az legyen az én dolgom. Később tudom emelni a lotméretet ha elég jól megy. Inkább azzal foglalkozzanak hogy keményen büntessék a szemétségeket, ha van hatalma hozzá. Ha egy mm azt hazudja hogy nem az, meg egyebek. Minden csalást, félrevezetést.
                Nem tiszta mi a gond a MIFID -el...Vannak kérdések,megválaszolod,senki sem fogja leellenőrizni,max az irataid eredetiségét.
                Ha kamuzol,az a Te bajod,mert lehet felelőtlenül elbukod a pénzed!Ennyi.Nyugalom.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ráadásul ma már minden területen alap az egész életen át tartó tanulás.
                  Arról nem is beszélve, hogy kell az az „5000” oldal, hogy el tudjuk dönteni, melyik az a 20, ami a boldogulásunkhoz kell. Biztos vagyok benne, hogy az első 100 oldal után még te sem tudtad.
                  Ez az elso dolog eddig itt amivel 100%-ban egyetertek... Nem ugy ertettem a tultanulast, hogy ne legyen meg az az alapod amibol ki tudod szurni a mukodokepes dolgokat, hiszen en is ezt csinaltam. Ez az alap ha boldogulni akarsz barmiben.

akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem nagyon akarnék beleszólni a nagyok dolgába,csak annyit,hogy szerintem a sok szöveg,és 100-1000x-ezés helyett inkább meg kellene tanulni kereskedni.
                  Miért nem kerestek inkább pénzt?
                  Ez a masodik dolog amivel 100%-ban egyetertek.

Hozzászólás

• Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem veszem annak, csak nem szeretem, ha valaki butaságokat ír. Elég volt múltkor a "min. 50-100 ezer usd-s tőke" hozzászólásod.. Most meg "kis penzes gyakorol, az nem gyakorlas, hanem kaszino" hozzászólást írtál Andrásnak mintha ez rá is vonatkozna. Te a saját tapasztalatod és a nem tudom milyen globális statisztikákat akarod ráerőltetni másra és tényként beállítani. Mintha az lenne az egyetlen igazság. Engem csak ez zavar és erre írtuk, hogy hülyeség. Mert logikátlanságokat írsz. Én abban egyetértek, hogy egy normális számlaméret legalább 50-100 ezer dollár. És azért is jó, ha valakinek ekkora tőkéje van mert elég 2-3 termékkel kereskedni(2-3 terméken könnyebb eltalálni az irányt, mint 20 terméken egyszerre,kisebbek a vesztősorozatok,könnyebb lelkileg,jobb fókusz..stb), mert az ezer usd/trade elég jónak számít és a lényeg, hogy elég havi +2-3R, ahhoz hogy keress 500 ezer - 1 millió ft-ot. Nem mindegy, hogy havi +50R-t kell csinálnom vagy havi +2-3R-t, ahhoz megéljek a kereskedésből. Ez a tőke ereje. Ezen nincs mit magyarázni. De akkor se mondok hülyeségeket, hogy X nagyságú tőkével lehet kereskedni. És olyan hülye kijelentéseim sincsenek és nem írok ilyet senkinek(mert honnan tudnám, hogy adott trader mit csinál), hogy aki kis tőkével kereskedik az kaszinózik. Ezt lehet, hogy a statisztika alátámasztja. De az egyéni tradereknek nem kell foglalkozni ezekkel a dolgokkal. A saját statisztikával és saját tapasztalatokkal kell foglalkozni. Azt kellet volna írnod Andrásnak, hogy: "Felhívom a figyelmed, hogy a statisztika alapján a kis pénzzel kerekedők nem veszik elég komolyan a tőkéjüket és nem elég fegyelmezettek."
                    Valami ilyesmit. Nem tényeket beállítani minden hülyeséget. Ez csak a te tényed,tapasztalatod. De el kell fogadni és tiszteletben tartani, hogy mindenkinek más tényei vannak. A tőzsde nem fekete fehér már leírtam párszor. Én például nem kedvelem az elliott hullámelemzést és a mozgókat sem..stb, de nem írom le tényként hogy az elliott hülyeség és azzal nem lehet sikeresen kereskedni. Ez butaság lenne a részemről. Mindenki úgy kereskedik, ahogy akar. Széles a paletta, ahol ki lehet választani a számunkra szimpatikus tech. elemzést,indikátort,MM-et..stb.
                    erre írtuk, hogy hülyeség - ezek nem hulyesegek, ez a realitas. Szembe kell nezni vele.

(mert honnan tudnám, hogy adott trader mit csinál), hogy aki kis tőkével kereskedik az kaszinózik. - megmondom en, hogy honnan lehet tudni: onnan, hogy kis tokevel (100-500 dollar) a kereskedesnek azert nincs ertelme, mert a tokere kepzett nyeresegbol nem tudsz megelni, tehat mellette valami mast is kell csinalj/dolgozz a kereskedest pedig mellekesen nyomod. Es ha a kereskedest nem vallalkozaskent kezeled az = kaszino. Hidd el, nem hiaba szeretik a brokerek a kis tokes tredereket... kerdezd meg Zalant, hatha elarulja a titkot, hiszen allitolag tobb brokert is vegigjart mar ezelott, biztos vagyok benne, hogy tudja, csak nehez elmondani amig a kotelek kotelezi.... majd esetleg amikor fuggetlen treder lesz belole, akkor majd elmondja.

de nem írom le tényként hogy az elliott hülyeség és azzal nem lehet sikeresen kereskedni. - ezt nem is irhatnad le, mert fogalmad sincs rola, hogy mirol szol, mivel eszik es igy tesztelni sem tudtad, ezert nem erne a velemenyed semmit a temaban... en pedig azert engedem meg magamnak, hogy peldaul az S/R alapu kereskedesrol irjam le tisztan, hogy nem mukodik, mert foglalkoztam vele, tanultam a temat, backteszteltem, strategiakat allitottam fel, csiszoltam azokat, hozza probaltam igazitani indikatorokat stb. es megis penzt vesztettem rajta, nem is keveset, mert nem kiszamithato a dolog, no brainer modon nem lehet azt kereskedni csak esetleg mas strategiaval (pl. hullamelmelet) kiegeszitve... de a hullamelmeletet amikor elsajatitod, akkor rajossz, hogy mekkora hulyeseg volt az S/R es mar nem is foglalkozol vele tobbet... ugyhogy ez egy buvos kor. Es amikor ezt leirom ide, akkor azt csakis azert teszem, hogy esetleg egy kezdonek, akinek szimpi az S/R, felhivjam a figyelmet arra, hogy inkabb masfele egeresszen, ne veszitsen el 2+ evet az eletebol amig rajon magatol is, hogy nem mukodik es penzt vesztett rajta.

Hozzászólás

(mert honnan tudnám, hogy adott trader mit csinál), hogy aki kis tőkével kereskedik az kaszinózik. - megmondom en, hogy honnan lehet tudni: onnan, hogy kis tokevel (100-500 dollar) a kereskedesnek azert nincs ertelme, mert a tokere kepzett nyeresegbol nem tudsz megelni, tehat mellette valami mast is kell csinalj/dolgozz a kereskedest pedig mellekesen nyomod.
                      Talán ezekben a mondatokon keresztül lehet legjobban megfogni, hogy mivel nem értünk egyet, vagy hol akad el az egymás megértése.
                      "...azert nincs ertelme, mert a tokere kepzett nyeresegbol nem tudsz megelni"

Teljesen igazad van abban, hogy nem lehet megélni belőle. (Még akkor is elfogadhatjuk igaznak, ha azt se tudjuk, mi az a kis tőke, és ha a megélhetés nagyon szubjektív dolog, de ezektől most tekintsük el.)
                      Még az is igaz, hogy ezért nincs értelme kicsivel kereskedni - de itt már hozzá kell tenni, hogy "szerintem". Az, hogy minek van értelme, az nagyon egyéni. Már csak azért is , mert mind mások vagyunk, és mert egy dolognak nemcsak egyféle értelem tulajdonítható.
                      Példának okáért azt hiszem, itt is fel voltak már sorakoztatva érvek, példák, hogy kinek miért értelmes egy kis tőkével bíró számlán kereskedni, úgyhogy ezt nem szaporítanám, enélkül is belátható.

Márpedig az értelemadást vagy tulajdonítást nem lehet senkitől elvitatni (pl. ha számomra van értelme napi 3 órát fejen állva meditálni, akkor az számomra minden kétséget kizáróan értelmes), legfeljebb azt mondani, hogy én nem értek egyet vele, én nem látok értelmet abban, amiben ő igen.
                      Ennyi lenne az egész, ez a "megengedő" attitűd, és nem akadna el a kommunikáció ezen a ponton.

"... tehat mellette valami mast is kell csinalj/dolgozz a kereskedest pedig mellekesen nyomod" - ez is lehet igaz is akár, de nem ilyen abszolutisztikusan, minden kétséget kizáróan, mintha ezen kívül más nem lehetne igaz.
                      Konkrétan cáfolható, hogy létezik/~nek olyan kereskedési stílus(ok), mi nem igényel folytonos monitor előtt ülést, tehát bőven van ideje mást (akár e példában: kenyérkereső ) elfoglaltságot űzni, és ez csöppet sem jelenti a kereskedés fontosságának szubjektív elvitatását, vagy hanyagolását.

Remélem, nem kötözködésnek veszed a fentieket, csak szerettem volna egy másik megközelítést javasolni a szemléletváltás és a konstruktív párbeszéd reményében!

Hozzászólás

• Két gondolat, és nem kekeckedés:

Első, hogy equalizer szerint ha nem vállalkozásként űzi valaki a forexet, és nem nyer annyit vele, hogy megélhessen, az kaszinózik.... Nos, akkor például Forex Klub is kaszinózik equalizer szerint, mert nem csak forex-el foglalkozik, hanem klubot vezet és mást is csinál. Tehát már itt hülyeség az állítás, mert Forex Klub eleve egy képzett forexes. De írhatnák mást is.

A másik, hogy equalizer szerint akkor haljon meg az, aki havi 100-150 ezerből jól elvan, és él. Haljon meg, mert az a szint az, ahol equalizer már nem lenne képes élni. Nemhogy ne kereskedjen, haljon meg. Mi értelme úgy élnie? De vannak itt még egy páran, akik ugyanígy gondolkodnak.
                        Továbbra is ismétlem magam, egy ember, akinek ezer milliárdjai vannak és tradel, le sem ülne valószínűleg annyiért tradelni, mint amit itt a legnagyobb lotot kötők keresnek... Próbálom megértetni a párhuzamot. Nem egy szinten mozgunk, valószínűleg equalizer be se tenné azt a kanapét, tv-t a nappalijába amit én örömmel használok. Ez a szép az egészben, hogy mindketten örömmel használjuk.

Hozzászólás

erre írtuk, hogy hülyeség - ezek nem hulyesegek, ez a realitas. Szembe kell nezni vele.
                          Hülyeség az egész.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Talán ezekben a mondatokon keresztül lehet legjobban megfogni, hogy mivel nem értünk egyet, vagy hol akad el az egymás megértése.
                            "...azert nincs ertelme, mert a tokere kepzett nyeresegbol nem tudsz megelni"

Teljesen igazad van abban, hogy nem lehet megélni belőle. (Még akkor is elfogadhatjuk igaznak, ha azt se tudjuk, mi az a kis tőke, és ha a megélhetés nagyon szubjektív dolog, de ezektől most tekintsük el.)
                            Még az is igaz, hogy ezért nincs értelme kicsivel kereskedni - de itt már hozzá kell tenni, hogy "szerintem". Az, hogy minek van értelme, az nagyon egyéni. Már csak azért is , mert mind mások vagyunk, és mert egy dolognak nemcsak egyféle értelem tulajdonítható.
                            Példának okáért azt hiszem, itt is fel voltak már sorakoztatva érvek, példák, hogy kinek miért értelmes egy kis tőkével bíró számlán kereskedni, úgyhogy ezt nem szaporítanám, enélkül is belátható.

Márpedig az értelemadást vagy tulajdonítást nem lehet senkitől elvitatni (pl. ha számomra van értelme napi 3 órát fejen állva meditálni, akkor az számomra minden kétséget kizáróan értelmes), legfeljebb azt mondani, hogy én nem értek egyet vele, én nem látok értelmet abban, amiben ő igen.
                            Ennyi lenne az egész, ez a "megengedő" attitűd, és nem akadna el a kommunikáció ezen a ponton.

"... tehat mellette valami mast is kell csinalj/dolgozz a kereskedest pedig mellekesen nyomod" - ez is lehet igaz is akár, de nem ilyen abszolutisztikusan, minden kétséget kizáróan, mintha ezen kívül más nem lehetne igaz.
                            Konkrétan cáfolható, hogy létezik/~nek olyan kereskedési stílus(ok), mi nem igényel folytonos monitor előtt ülést, tehát bőven van ideje mást (akár e példában: kenyérkereső ) elfoglaltságot űzni, és ez csöppet sem jelenti a kereskedés fontosságának szubjektív elvitatását, vagy hanyagolását.

Remélem, nem kötözködésnek veszed a fentieket, csak szerettem volna egy másik megközelítést javasolni a szemléletváltás és a konstruktív párbeszéd reményében!
                            Egyetertek azokkal amiket mondsz. Es az is evidens, hogy mindaz amit allitok, az "szerintem" van ertve. Nem abszolutizaltam semmit es nem is itelek el senkit azert amit csinal, hiszen szive joga mindenkinek a sajat eletenek a vezetese... valoszinuleg felreertes van a dologban az abszolutizalassal kapcsolatban... hiszen en is "mellekesen nyomom" a kereskedest persze racionalisan megfontolt keretek kozott... megvan nekem az "ertelme" a proceduranak

Megegyszer: ha havonta ki tudsz hozni, konszisztens modon, 3-5% nyereseget a tokedhez viszonyitva, akkor mar a top trader kategoriaba tartozol, vilagszinten. Tegyuk fel, hogy ki tudsz hozni 20-30%-ot, ez sem utopia, nalam erre van bizonyitek, hogy meg lehet csinalni. Akkor most vegyuk a szamlamereteket: $150-nel az 5% = $7.5 havonta de meg a 30% is csak $45 ... ne vegyuk most azt, hogy szazszorozunk kethavonta, racionalis okokbol. Szerintetek ennek van ertelme? Mert szerintem nincs es ez nem bantas akar lenni a 150 dollarral rendelkezo kereskedok irant... es reszemrol le is zarom ezt az eszmefuttatast, beszeljunk inkabb konstruktiv dolgokrol. Szeretnek peldaul latni egy komoly elorejelzest vagy valami ilyesmit itt, magyarazatokkal... szeretnek latni egy olyan strategianak a bemutatasat amivel lehet "szazszorozni". Ilyesmiket... szakmai hasznossagu dolgokat.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Két gondolat, és nem kekeckedés:

Első, hogy equalizer szerint ha nem vállalkozásként űzi valaki a forexet, és nem nyer annyit vele, hogy megélhessen, az kaszinózik.... Nos, akkor például Forex Klub is kaszinózik equalizer szerint, mert nem csak forex-el foglalkozik, hanem klubot vezet és mást is csinál. Tehát már itt hülyeség az állítás, mert Forex Klub eleve egy képzett forexes. De írhatnák mást is.

A másik, hogy equalizer szerint akkor haljon meg az, aki havi 100-150 ezerből jól elvan, és él. Haljon meg, mert az a szint az, ahol equalizer már nem lenne képes élni. Nemhogy ne kereskedjen, haljon meg. Mi értelme úgy élnie? De vannak itt még egy páran, akik ugyanígy gondolkodnak.
                              Továbbra is ismétlem magam, egy ember, akinek ezer milliárdjai vannak és tradel, le sem ülne valószínűleg annyiért tradelni, mint amit itt a legnagyobb lotot kötők keresnek... Próbálom megértetni a párhuzamot. Nem egy szinten mozgunk, valószínűleg equalizer be se tenné azt a kanapét, tv-t a nappalijába amit én örömmel használok. Ez a szép az egészben, hogy mindketten örömmel használjuk.
                              Első, hogy equalizer szerint ha nem vállalkozásként űzi valaki a forexet, és nem nyer annyit vele, hogy megélhessen, az kaszinózik.... Nos, akkor például Forex Klub is kaszinózik equalizer szerint, mert nem csak forex-el foglalkozik, hanem klubot vezet és mást is csinál. Tehát már itt hülyeség az állítás, mert Forex Klub eleve egy képzett forexes. De írhatnák mást is. - nezd, en nem bantani akarlak/akartalak... de van csepp problema itt az ok-okozat megertesevel... en sosem mondtam azt, hogy kaszinozik az aki massal is foglalkozik... en is foglalkozom massal is foallasban (nagyon sok mindennel), a kereskedes mellekes nekem is. En azt mondtam, es fenntartom, hogy, szerintem, aki nem veszi a kereskedest vallalkozaskent (kello komolysag, tudas stb.) az kaszinozik... "kaszinozik" fogalom ebben a kontextusban = nagy esellyel bukasra itelt toke - a haz (broker) elviszi a buta toket, legyen az kicsi (100-500) vagy nagy (>100k)

A másik, hogy equalizer szerint akkor haljon meg az, aki havi 100-150 ezerből jól elvan, és él. Haljon meg, mert az a szint az, ahol equalizer már nem lenne képes élni. Nemhogy ne kereskedjen, haljon meg. Mi értelme úgy élnie? De vannak itt még egy páran, akik ugyanígy gondolkodnak. - nem is tudom honnan kezdjem... ha te ennyit ertettel meg abbol amiket mondtam, akkor el kell gondolkodjak, hogy: 1. lehet nem tudom atadni a gondolatot ertheto modon, 2. lehet te (es meg paran) nem tudod fogadni a gondolatot ertheto modon, 3. nincs ertelme ide velemenyeket irogatni, kell hagyni mindenkit a sajat helyzeteben/boldogsagaban/hulyesegeben lebegni, mert ugysem tudsz mindenkivel egyszerre a sajat szintjen rezonalni, legyen az alacsonyabb vagy magasabb mint a sajatod... - asszem a 3.-ik a legjobb alternativa. Maradok ezentul csakis a szakmai beszelgeteseknel, amikor nagy ritkan felroppennek... de azert meg egy gondolatot ide na: ha 100-150 ezret keresnel egy 100-500 dollaros szamlat kereskedve havonta, konszisztens modon, akkor nemhogy nem kommenteltem volna be ide, hanem toket is szereztem volna neked, hogy ezt nagyobban uzd... de ha ezt igy vagnad, akkor mar arra sem lenne szukseged, hogy valaki mas toket szolgaltasson. Erted? Mennyire ossze van minden kotve a kereskedesben?

egy ember, akinek ezer milliárdjai vannak és tradel, le sem ülne valószínűleg annyiért tradelni, mint amit itt a legnagyobb lotot kötők keresnek... - ez igy van! de azert egy minimumot meg lehet szabni amiert valakinek erdemes vagy nem leulnie tredelni, nem? a maximumot pedig egyertelmu, hogy nem lehet meghatarozni, de a minimumot azt igen. es a minimum a minimalis letszukseglet fenntartasa, ez az abszolut minimum... es ezt most Magyarorszagon > mint az a $7.5 - $45 per honap amit a legnagyobb valoszinuseg szerint, konszisztens modon ki tudsz hozni abbol a 100-500 dollaros szamlabol... ha vilagszintu top trader vagy. es ha nagyon de nagyon optimista alkat vagy, es hianyzik minden csepp realizmus beloled, de ilyen 99.9%-0.1% aranyban... ...palyazhatsz arra, hogy szazszorozod azt a 100-500 dollart, de ennek a valoszinusege, hogy ezt meg tudod valositani olyan kicsi, hogy megintcsak nem erdemes leulni...

Próbálom megértetni a párhuzamot. - nyugi, ertem a parhuzamot... de szerintem te nem erted

Nem egy szinten mozgunk, valószínűleg equalizer be se tenné azt a kanapét, tv-t a nappalijába amit én örömmel használok. Ez a szép az egészben, hogy mindketten örömmel használjuk. - nem rosszindulatbol irtam amiket irtam, hanem pont ezert, mert nagyon sok olyan szemelyt lattam, akinek az a toke (100-500 dollar) nagyon sokat jelent/jelentett, beteszik egy brokerhez pont az ilyen idiota felrevezetesek alapjan mint, hogy "siman tudsz szazszorozni/haromszazszorozni" mert "most is van bizonyitek ra, hogy ezt tobben tobbszor megcsinaltak" es a vege az, hogy elmegy a toke, az esetek 99.99%-aban... miert te lennel az a 0.01%? mert megvan a tudasod hozza? megvan a strategiad? a kello diszciplinad? a kello kritikus gondolkodasmodod? ha igen, szuper, vagj bele... ertsd mar meg: a brokerek ezekre a johiszemu de naiv emberekre palyaznak... nekik nem a konszisztensen nyereseges treder a lenyeg, hanem az ilyenek: a tul nagy elvarassal indulo lelkes amatorok... en is ilyen voltam amikor kezdtem, vesztettem is kemenyen... miert nehez felfogni ezt? Egy nagyon jo es talalo mondas a kereskedes bizniszeben az, hogy akkor es csak annyival kereskedj amennyi nem jelent gondot elveszteni.... ez lehet 100 dollar de lehet 10 millio is, ismerek szemelyesen olyat aki 2008-ban a krach idejen vesztett 300 millio dollart, szemrebbenes nelkul az amcsi reszvenypiacon es felallt a padlorol, 2014-re a duplajat kereste vissza... de olyat is ismerek szemelyesen aki 1000 dollart vesztett el es ket honapig depresszioban ult... a paletta nagyon szines

Hozzászólás

• Mennyiert (kezdo toke + havi nyereseg elvaras) erdemes leulni es vallalkozas szinten kereskedni? Jo kis topic tema lenne, ha lenne ido vegighallgatni a sok hulyeseget ami ide szuletne... es azt lattuk mar, hogy itt a hulyeseg csak szempont kerdese...

Hozzászólás

Working...
                                X