Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hej elég rossz az idő,nem lehet fürödni!Úgyhogy írkálok egy kicsit..
    Szerintem neked vannak korlátaid!Mégpedig azért,mert nem látod a mondandók lényegét!
    Én special elhiszem hogy lehet százszorozni,meg többszázszorozni is,mivel én is megtettem már nem egyszer!
    De ez nem azt jelenti,hogy bármikor meg tudnám csinálni ismét,vagy többször megtudnám csinálni egymás után,bármennyi pénzzel.Pláne nem azt jelenti,hogy ezt még ki is fizetnék nekem a brókerek= fogadóirodák!
    Reális célokat kellene lebegtetni az emberek szeme előtt,nem pedig álmokat kergettetni velük!
    Persze hogy lehet egy részvénykereskedőnek százszorozni a pénzét,vagy kriptába vonulni,és azon százszorozni.De általában FX -ről volt szó,és nem másról.
    FX-ben 100x,1000x meg 100milliószorozásról beszélni azért hülyeség,mert hiába van nálad egy kötéslista,ami minden kötést pontosan tartalmazott,nem tudod hogy:
    1:előtte mennyiszer próbálkozott hogy sikerüljön,
    2:nem tudod hogy utána mennyiszer próbálkozott hogy ismét sikerüljön,(persze ha 100x<,azzal nincs probléma,csak akkor a matek nem áll össze).
    3:nem tudod hogy azt kifizették-e,illetve ha igen,akkor kifizetnék-e mégyegyszer(vagy elhajtották a h..ál fa...sz..ra?!)
    4:nem tudod hogy egyáltalán hamisitás-e az egész,vagy nem.

Az üzlet ott kezdődik,hogy megérkezett a pénzed a brókerhez,és ott végződik,hogy megérkezett a nyereséged a bankszámládra.A kettő között pedig bármi lehet.
    De!Tegyük fel,minden rendben van a fentiekből,akkor pedig garantáltan olyan kevesen csinálják meg,hogy a véletlennek többször látnánk a fenekét,mint egy ilyen embernek,ergo nevezhetjük emberünket a szabályt erősítő kivételnek!

Bizonyára Te is ismersz olyan embert,aki 100szorozott,de a VALÓS pénzt,mégis teljesen másképpen keresi a forexen,vagy a tőzsdén!
    Miért? ....
    Tudom,Te olyanokat is ismersz nyilván,aki állandóan betesz 1000-et,és kivesz 200000-t 2 hónap múlva!
    Nem a kerülőutakra kellene ösztönözni az embereket,hanem arra,hogy tanuljanak meg rendesen kereskedni.Nehéz megtanulni?Persze hogy nehéz.Ha könnyű lenne,mindenki ezt csinálná,és senkinek nem kellene dolgoznia a világon.
    Az üzleti élet mint ez is,úgy működik,hogy minél nehezebb valami,annál kevesebben tudnak vele pénzt keresni,de az a kevés egyre többet!
    A 100x-ozás emlegetése arra jó,hogy egy két brókercég,vagy oktató,vagy valaki,akár előadó,vagy valamit eladni akaró oda csábítsa a bírkákat a kecsegtető vájuhoz,aminél legtöbbször mégegyszer megnyírják őket!
    Meg felvettem egy szemelyt az intelligens/realitaserzeku/tapasztalt listamra... me egy hirnev pontot is adtam erte... ...de ez pont leirja amit en is erzek: mert nem látod a mondandók lényegét! - hihetetlen a megnemertes merteke manapsag, meg szakmai korokben is... barmit mondsz egyeseknek azt kontextuson kivul ertelmezik es altalaban felre... durva.

Hozzászólás

• equalizer látom Dávid mivel a barátod, vagy jó ismerősöd, neki tudsz szépen válaszolni, mézesmázosan vitázni...ellenben akit nem ismersz az már egy példány csak... no comment... Azért tisztázzuk: nem kértem tőled semmi tanácsot sem segítséget. Véleményem megosztottam mifidről, erre jöttél a kioktatásoddal kb. mindenki felé. Nem értelek , s nem értem ezt a lekezelő stílusod. Senkinek nem kell feléd (sem) bizonyítani semmit. Neked sem kell. Elliott koma szavait mindenki tiszteletben tartja. Meddő vitát folytatsz. Jó olvasást kívánok.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Megalith arra világított rá, hogy másokat ne korlátozzunk le a saját hitrendszerünk normális bemutatása mellett.
        Megalith szerintem foglalkozzon a sajat dolgaval, tanuljon, teszteljen, demozzon, gyujtse a tapasztalatokat... ne Terezanyaskodjon itt hulyesegbol...

...ha valakit lekorlatoz az amit itt valaki allit, akkor ott nagyon nagy bajok vannak... a kereskedes nem vak hit kerdese, hogy megterithetlek az allitasommal mint a jehova az utcan... a kereskedes matek/statisztika/kritikus gondolkodas/formafelismeres stb., tehat kezzelfoghato es nem elvont keszsegek kerdese... mikor azt allitom, hogy valami nem mukodik, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem a szemelyes hitemet osztom itt vakon, hanem annak megalapozott backtest hattere van... keves dologrol mondom azt, hogy nem mukodik (pl. S/R, harmonikus stb.) de azokat tudom, mert teszteltem... az erdekes az, hogy olyanok hangjat hallom itt csak akiknek nincs argumentum a kezukben az allitasaim megcafolasara, csak szubjektiven annyi, hogy ne korlatozzunk le masokat... ha ez igy rendben van nektek egy szakmai forumon, ahelyett, hogy tenyekre/backtestre/statisztikakra alapoznank a beszelgetest, akkor nekem is rendben van es nem hutom tobbet a szam, megtartom magamnak az eredmenyeimet amikre radolgoztam 3 evet es hagyom, hogy mindenki bejarja ezt az utat sajat maga, ha be tudja jarni...

Hozzászólás

• Megalith-ot nem kellene sértegetned, sokat segített már sokunknak itt...

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            equalizer látom Dávid mivel a barátod, vagy jó ismerősöd, neki tudsz szépen válaszolni, mézesmázosan vitázni...ellenben akit nem ismersz az már egy példány csak... no comment... Azért tisztázzuk: nem kértem tőled semmi tanácsot sem segítséget. Véleményem megosztottam mifidről, erre jöttél a kioktatásoddal kb. mindenki felé. Nem értelek , s nem értem ezt a lekezelő stílusod. Senkinek nem kell feléd (sem) bizonyítani semmit. Neked sem kell. Elliott koma szavait mindenki tiszteletben tartja. Meddő vitát folytatsz. Jó olvasást kívánok.
            hat na... megint csak annyit tudok mondani, hogy az a franya megertes... de, hogy mezesmazosan vitazni... pfuuu ... hagyjuk is, belefaradtam haver.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Megalith-ot nem kellene sértegetned, sokat segített már sokunknak itt...
              Akkor bocsanatot kerek Megalith-tol! Hogy segitsen nektek tovabbra is itt.

Hozzászólás

• Ha jó trader vagy de kicsi a pénzed és csak havi 40et keresel vele átlagban, a fizetésedből meg hozzá tudsz spórolni 30at, az havi 70 kezdetben, három év alatt 3 millió, mert közben óvatosan emelheted a lotméretet. Előbb utóbb lesz elég nagy összeged amivel már lehet jobban tradelni. Valahol el kell kezdeni. Egy egyetem is 5 év.

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Akkor uzni kell ezerrel fiuk... de egy keresem van, adjatok hirt olykor olykor, hogy hogyan megy, mert tenyleg erdekel mi lesz veletek az elkovetkezo 5 evben... mar csak statisztikai alapon is...
                  Alap, persze, én eddig is itt voltam, immár hat éve. Hírnevemet is levetettem, mert nem ezért vagyok itt.

Legjobb, ha eljöttök majd klubra, ott tudunk dumálni kitűnően

Eredményeimet meg szoktam alkalomadtán mutatni klubban is. De részletes elemzést én nem tudok mutatni, két sorban le tudom írni a charton való ténykedésemet. Ezért nem szoktam elemzéseket feltenni, bár néha beleolvasok az elemzéseitekbe, látszik, jól beleástátok magatokat

Bár villás elemzést én is dobtam fel realtime, de az nagy meló kereskedés közben, nekem. Kemények vagytok, hogy trade közben nyomjátok, komolyan elismerésem!

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Es ha en barmit is mondanek az pedig teged bekorlatoz, akkor a baj nalad van es nem nalam...
                    Engem nem tudsz. Nem magamra gondoltam, hanem a kezdőkre. Én nagyjából egyetértek veled mindenben. De van egy-két mondatod, amit hülyeségnek tartok. Csak ezeket szoktam szóvá tenni.

"Megalith szerintem foglalkozzon a sajat dolgaval, tanuljon, teszteljen, demozzon, gyujtse a tapasztalatokat... "

Az alapokat már sikerült elsajátítanom és van némi tapasztalatom is.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Jegyzem meg, van egy csomó tőkrefinanszírozott profi cég. 100-300 dollár befizetésével bárki hozzájuthat tízezer-százezer dolláros tőkékhez, igaz, pár szabályt be kell tartani. Szóval, ha mást nem, vagy nem hiszitek, így hozzá lehet jutni komolyabb nyereségekhez.
                      Ez engem is érdekel, ha belefér a következő Traders Night-ba.

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez engem is érdekel, ha belefér a következő Traders Night-ba.
                        Már kész az előadás anyaga, de előtte még pár másik embert meghallgatunk.

Lehet, az lenne a legjobb, ha csinálnék két előadást majd:

Lehetőség kis pénzűeknek 1. rész: tőkefinanszírozott rendszerek.
                        Lehetőség kis pénzűeknek 2. rész: pozícióméretezésben rejlő lehetőségek

Na, de ne offoljuk Zalán topicját, bocs-bocs, folytassuk máshol.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha jó trader vagy de kicsi a pénzed és csak havi 40et keresel vele átlagban, a fizetésedből meg hozzá tudsz spórolni 30at, az havi 70 kezdetben, három év alatt 3 millió, mert közben óvatosan emelheted a lotméretet. Előbb utóbb lesz elég nagy összeged amivel már lehet jobban tradelni. Valahol el kell kezdeni. Egy egyetem is 5 év.
                          A mondat eleje nekem elég ellentmondásos.

Az egész "kispénzből lehet-e sokat csinálni" eszmefuttatás egy nagyon lényeges pontban hibás és ennél fogva értelmetlen beszélgetés is.

Abból indulunk ki hogy kezdőnek, kis pénzzel van-e értelme elkezdeni kereskedni.
                          Szerintem igen. Nincs is más esélye, mert nagyobb pénzzel gyorsan jön az elszegényedés.
                          Viszont borítékolni lehet hogy sem duplázni, sem triplázni, sem hasonló nagyságrendű nyereségek elérésére nem lesz képes.
                          Egész egyszerűen azért mert: kezdő!

Ugyanezt egy rég óta kereskedő, nyereséges trader pedig simán meg tudja csinálni. (ezt nyilvánvaló azok vonják kétségbe, akik még nem képesek nyereségesen tradelni)
                          Ezen pedig azért kár vitázni, mert egy valamire való tapasztalt ember nem fog apró pénzzel kereskedni. Minek is tenné, ha csak nem valami fogadásból, kihívásból, stb.

Véleményem szerint lehet kevés pénzből, óriásit összeget csinálni.
                          Miért nem láttok ilyet? (mert ugye mindenki ezzel jön)
                          Mert a fenti okok miatt nem életszerű.
                          Mire valaki eljut arra a szintre hogy ezt meg tudja csinálni, addigra valószínűleg lesz elegendő tőkéje, és elég magabiztossága is ahhoz hogy ne apró pénzzel kereskedjen, hanem valami értelmes összeggel.

Ugyanakkor továbbra is állítom, hogy aki csupán a tőke nagyságából kiindulva mérlegeli az esélyeket, az rossz helyen kapirgál.
                          Mivel nem egységes az elérhető kereskedési feltétel a brókereknél, ezért aki nem veszi figyelembe az előnyöket, hátrányokat, margin igényeket, tőkeáttételt, stb, az maga és a saját pénze ellen dolgozik sok esetben.

Traderhez a stratégiát, stratégiához a brókert, brókerhez a tőkét, tőkéhez az elvárt értéket kell igazítani!

Hozzászólás

• Sok az álproblémázás, mindenki képes kalkulálni a saját lehetőségeivel és saját szándékaival.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem feltétlen. Van aki nem nagyon tud félre tenni, vagy volt tartaléka de fel kellett élnie. Mire eljutok oda hogy elég tudásom lesz lehet hogy azelőtt elvesztem az állásom vagy akármi miatt fel kell használnom a megtakarításom, házra költeni mondjuk.
                              Akkor meg nyomhatom majd a maradék kis pénzből, de addigra legalább talán meglesz a kellő tudásom.
                              Hiába vitázunk, egyik ember mond pár érvet, másik pár ellen érvet. Mindenkinek van igaza részben. De a teljes képet kéne nézni. Minden szemszöget.
                              Equalizer abból indul ki hogy ebből akar megélni és kis pénzzel nem lehet. Gondolhatna arra is hogy kezdésnek jó. Ha van tudásom de bármi okból nincs/vagy már nincs megtakarításom akkor is érdemes elkezdeni. Havi 30at keresek kis pénzzel meg mondjuk félre tudok tenni a fizetésemből még 30-40et akkor pár év alatt millióim lennének, abból meg lehet jobban tradelni.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az egész "kispénzből lehet-e sokat csinálni" eszmefuttatás egy nagyon lényeges pontban hibás és ennél fogva értelmetlen beszélgetés is.

Abból indulunk ki hogy kezdőnek, kis pénzzel van-e értelme elkezdeni kereskedni.
                                Szerintem igen. Nincs is más esélye, mert nagyobb pénzzel gyorsan jön az elszegényedés.
                                Viszont borítékolni lehet hogy sem duplázni, sem triplázni, sem hasonló nagyságrendű nyereségek elérésére nem lesz képes.
                                Egész egyszerűen azért mert: kezdő!

Ugyanezt egy rég óta kereskedő, nyereséges trader pedig simán meg tudja csinálni. (ezt nyilvánvaló azok vonják kétségbe, akik még nem képesek nyereségesen tradelni)
                                Ezen pedig azért kár vitázni, mert egy valamire való tapasztalt ember nem fog apró pénzzel kereskedni. Minek is tenné, ha csak nem valami fogadásból, kihívásból, stb.

Véleményem szerint lehet kevés pénzből, óriásit összeget csinálni.
                                Miért nem láttok ilyet? (mert ugye mindenki ezzel jön)
                                Mert a fenti okok miatt nem életszerű.
                                Mire valaki eljut arra a szintre hogy ezt meg tudja csinálni, addigra valószínűleg lesz elegendő tőkéje, és elég magabiztossága is ahhoz hogy ne apró pénzzel kereskedjen, hanem valami értelmes összeggel.

Ugyanakkor továbbra is állítom, hogy aki csupán a tőke nagyságából kiindulva mérlegeli az esélyeket, az rossz helyen kapirgál.
                                Mivel nem egységes az elérhető kereskedési feltétel a brókereknél, ezért aki nem veszi figyelembe az előnyöket, hátrányokat, margin igényeket, tőkeáttételt, stb, az maga és a saját pénze ellen dolgozik sok esetben.

Traderhez a stratégiát, stratégiához a brókert, brókerhez a tőkét, tőkéhez az elvárt értéket kell igazítani!
                                Jo megfogalmazas, de nekem van par eszrevetelem:

egy rég óta kereskedő, nyereséges trader pedig simán meg tudja csinálni. - igen, duplazni, triplazni vagy ilyesmit tenyleg el lehet erni... ez nem is kerdes, de ha megfiyelted volna a kommenteket, itt akkor jott a problema es szoltam bele amikor azt allitottak, hogy 2 honap alatt 100-300-szorozas az sima ugy... szerintem pedig nem epp annyira sima az...

Véleményem szerint lehet kevés pénzből, óriásit összeget csinálni. - an ez velemenyem szerint pedig nem lehet 150 dollart kereskedve egy vagyont osszekovacsolni, belathato idon belul... az eselye ennek oly kicsi, hogy hanyagolhato is...

tőkéhez az elvárt értéket kell igazítani! - szerintem ez forditva van, az elvart ertek alapjan hatarozod meg a minimum toket amire szukseged van...

Hozzászólás

Working...
                                X