Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A brókeralkoholizmus súlyos függőségnek tűnik.
    Mikor X longol, Y shortol az 0 végösszeg. Még Cipruson is, legfeljebb ott ez másként érvényesül.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
    Ezt másképp képzelem el, mert annyira kevesen jutnak el addig, hogy kiutaljanak nyereséget, hogy a rengeteg bebukott pénzből többek között a rengeteg alkalmazottat is fizetik, akikről tudvalevő, hogy igen jól keresnek. Mondjuk egy üzletkötő keres havi 600-at, nyilván a nagy kondérból fizetik, tehát itt már megdől a nulla végösszegű játék. Szerintem ennyire nem bonyolítják túl, mondom , a nagy kondérból akinek úgy döntenek osztanak. Legalábbis én így tudom elképzelni. Lehet semmi köze a valósághoz, de ezt csak az tudja aki a moslékos lapátot kezeli.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia .
      Szia.

Igen, de másnak ugyanakkor kifizet t9bb milliót, s az is veszteség, főleg ha brókert vált és kikéri a tőkét is. Olvasgattam más bróker topicokat itt és volt aki konkrétan azt mondta, hogy kis pénzzel ne akarjunk nagyot keresni, és ezt egy képviselő...mert volt valaki, akinek zárták a nagy nyerőjét, vagy hasonlót csináltak.. Akkor értelme nincs ott bohóckodni, ha nem lehet pénzt keresni, fillérekért meg demóz az ember vagy bele sem kezd. Equ. írta, hogy a pár száz dollárosokkal tömik a zsebüket, végül is így lehet értelme a kis számlának csak nem az én nézőpontomból..

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt másképp képzelem el, mert annyira kevesen jutnak el addig, hogy kiutaljanak nyereséget, hogy a rengeteg bebukott pénzből többek között a rengeteg alkalmazottat is fizetik, akikről tudvalevő, hogy igen jól keresnek. Mondjuk egy üzletkötő keres havi 600-at, nyilván a nagy kondérból fizetik, tehát itt már megdől a nulla végösszegű játék. Szerintem ennyire nem bonyolítják túl, mondom , a nagy kondérból akinek úgy döntenek osztanak. Legalábbis én így tudom elképzelni. Lehet semmi köze a valósághoz, de ezt csak az tudja aki a moslékos lapátot kezeli.
        ÉS akkor nem említettük a parkok éptését meg a focicsapatok támogatását. Akkor null összegű a vége?

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A brókeralkoholizmus súlyos függőségnek tűnik.
          Mikor X longol, Y shortol az 0 végösszeg. Még Cipruson is, legfeljebb ott ez másként érvényesül.

És amikor egy jegybank longol 1 milliárd dollárral,és x is meg y is,mert senki nem akar shortolni,akkor az milyen végösszegű játszma?

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ... Akkor értelme nincs ott bohóckodni, ha nem lehet pénzt keresni, fillérekért meg demóz az ember vagy bele sem kezd. Equ. írta, hogy a pár száz dollárosokkal tömik a zsebüket, végül is így lehet értelme a kis számlának csak nem az én nézőpontomból..
            Ha nagyon őszinték akarunk lenni Veled, akkor a nyers igazság az hogy valóban igen nagy eséllyel csak "bohóckodás" ez az egész, aminek ahogy írtad lehet hogy nincs értelme.
            Szerintem matematikailag annak az esélye hogy olyan trader váljon belőled aki jól megél ebből az egészből, esetleg vagyont tud felhalmozni, igencsak alacsony.

Ha bele sem kezdesz, akkor valóban időt tudsz megspórolni és ténylegesen pénzt is, hiszen egy halom veszteségtől (ami a tanulás velejárója) megkíméled magad.

Olyan ez mint a világon elinduló millió számra alapított "startup" cég, a sok pici vállalkozás, a tömérdek "garázs cég", akikből a nagy álmok ellenére, sokszor a komolynak tűnő doplomák dacára, nem lesz google vagy facebook, de apple corp siker story sem.
            Maradnak az álmok és a csőd anyagilag. Itt ugyanerre számíthatsz.
            Ugyanazok a résztvevőkkel, ugyanazok, ha nem rosszabbak az eredmények.

Azonban azt is tudnod kell, hogy ez a nagyon, nagyon szűk kapu, amin néha úgy tűnik hogy képtelenség belépni és még ha benn is vagy, azt érzed hogy nem tudsz belül maradni. Szóval ez az a kapu ami elvezetett nagyon keveseket ahhoz, hogy olyan életet élhessenek, amiről sokan még álmodni sem mernek.

Jah, hogy ennek magas az ára?! IGEN, nagyon, nagyon magas és nagyon nagyon nagy kitartást igényel.
            És itt nem feltétlenül csak erre a brókeres storyra gondolok, mert ez már csak olyan hab a tortán, hogy néha még "hátba is szúrnak".
            E nélkül is véres verejték az ami szegélyezi ezt a szakmát egy ideig.
            Annyira véres, hogy vannak akik odáig jutnak gondolataikba, hogy a "forex nem tanulható" meg hasonlók

Szóval ha elindulsz azzal a kis összegű számlával és mégis ezt választod, tudd hogy mibe kezdesz!

Lehet itt foglalkozni a háttérben folyó zsiványságokkal, hogy hova megy a pénz, meg kinél landol a veszteség, de ez egy lépéssel sem visz közelebb ahhoz hogy jó trader legyél!

A tanácsom az: foglalkozz mindig azzal, ami az adott életciklusodban a legfontosabb, amitől holnap jobb trader leszel mint ma, amitől egy nappal közelebb kerülsz ahhoz, ahova el akarsz jutni.
            És a legfontosabb hogy foglalkozz Magaddal legfőképpen és ne engedd hogy eltereljék a fókuszodat.
            Így egy picivel nagyobb az esélyed, mint annak, aki nem tudja hogy mit akar, nincs meg hozzá az eszköze és nem tudja hova akar eljutni.

E fórum 99%-a olyan infókat tartalmaz, amik nem visznek sehova.
            Tisztelet a kivételnek, annak az 1%-nak, akiktől jobb traderré válhatsz.
            Ezt az 1%-ot keresd, a többi csak szemét.

Hozzászólás

• Pihenés!! Segítesz !

Hozzászólás

• AlpinForex es Tback: szep osszefoglalok es popec gondolatmenetek!!!

Andrisdiak: sajat tapasztalatbol annyit tudok mondani, hogy amikor kezdtem a kereskedest a PLUS500-nal nyitottam szamlat, veletlenul (de tenyleg csak a szerencsen mult) kaszinozassal 1000 dollarbol csinaltam 3000+ dollart es ki akartam venni... a meglepi akkor jott amikor azt nem adtak ki, mivel szerintuk skalpoltam... megjegyzem, egy poziciom volt amit veletlenul mas iranyba nyitottam mint kellett volna es rogton zartam, ez volt a skalp ami miatt zaroltak a szamlam es gyakorlatilag seggberugtak... elment az 1000 dollar... utana kiprobaltam az IG-t, valahogy nem jott be, ki szerettem volna probalni az IB-t, nyitottam egy szamlat de sosem toltottem fel, mivel agyrem volt a platformjuk hasznalata... aztan a JB-nel is probalkoztam, ott popec volt a platform, minden szep es jo volt, sot, szuper, de a minimalis szamlameret 800.000 CHF... majd egyszer, hatha... ...igy landoltam a Dukas-hoz es meg kell mondjam, hogy minden tok jo itt, a kifizetes hamar jon, ha kerem, a leverage allithato (1:10 es 1:200 kozott barmi lehet), a platform szuper jol mukodik es egyszeru a hasznalata, ujabban van rez es gaz is meg majdnem minden olyan reszveny ami szamit... a szamla feltoltesehez nem muszaj utalni a penzt, a sajat bankod garancialevelet ad es azzal feltoltik a szamlad (100k USD felett)... 100.000 CHF szintig a svajci allam garanciat vallal a tokedert... bankkartyat kaphatsz amit a szamladrol koltesz, belso tranzakciokert meg nem fizetsz, utalsz a bankszamlad es a trader szamlad kozott nagyon gyorsan.. szoval, ajanlani tudom csak es akkor nem kell veszodj azon, hogy lenyuljak-e a par szaz dollar toket vagy sem... de ez a legkisebb gondod most meg, mint ahogy Tback is mondta

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Andrisdiak:
                  Nem is az a baj ha lenyúlják a százast, hanem ha felpörög a számla és nem fizetnek mint neked. Mennyit kértél már ki a dukasnál? Kikérted már a teljes kinn tartott tőkéd minimum 2-3 szorosát? Ebből lehetne következtetni, h. milyen a cég. Lásd independence gondolatát, hogy amíg tőke felett nem kérsz még ki addig oké minden.

Hozzászólás

• Kedves Zalán!

Előfordult már az AM-nél, hogy valamilyen ürügy miatt nem fizették ki az ügyfelet?

Egy irreális példa: Ha valaki 100k-ból csinál 10milliót, mennyi a garancia arra, hogy biztosan kifizetik?

Hozzászólás

• Wombation eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kedves Zalán!

Előfordult már az AM-nél, hogy valamilyen ürügy miatt nem fizették ki az ügyfelet?

Egy irreális példa: Ha valaki 100k-ból csinál 10milliót, mennyi a garancia arra, hogy biztosan kifizetik?
                      Nem fordult elő. Mi a garancia, hogy máshol kifizetnek? Sok ügyfelünk van, 16 éves múlt, fca felügyelet.

Hozzászólás

• A tőzsde 1K Buy/1K Sell = 0.
                        Miért nem ott kereskedtek a qva sok hiszti helyett? Mert akkor nem lehet a brókerrel foglalkozni és kereskedni kell?
                        Amúgy nyilván az OTC-n is nulla a végösszeg különben nem működne a kereskedés.
                        A kaszinó sem a nagy veszteségből él hanem, hogy 36+1 szám van a rulettkeréken. Bár ezt sem képes felfogni némely ember.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A mondat eleje nekem elég ellentmondásos.

Az egész "kispénzből lehet-e sokat csinálni" eszmefuttatás egy nagyon lényeges pontban hibás és ennél fogva értelmetlen beszélgetés is.

Abból indulunk ki hogy kezdőnek, kis pénzzel van-e értelme elkezdeni kereskedni.
                          Szerintem igen. Nincs is más esélye, mert nagyobb pénzzel gyorsan jön az elszegényedés.
                          Viszont borítékolni lehet hogy sem duplázni, sem triplázni, sem hasonló nagyságrendű nyereségek elérésére nem lesz képes.
                          Egész egyszerűen azért mert: kezdő!

Ugyanezt egy rég óta kereskedő, nyereséges trader pedig simán meg tudja csinálni. (ezt nyilvánvaló azok vonják kétségbe, akik még nem képesek nyereségesen tradelni)
                          Ezen pedig azért kár vitázni, mert egy valamire való tapasztalt ember nem fog apró pénzzel kereskedni. Minek is tenné, ha csak nem valami fogadásból, kihívásból, stb.

Véleményem szerint lehet kevés pénzből, óriásit összeget csinálni.
                          Miért nem láttok ilyet? (mert ugye mindenki ezzel jön)
                          Mert a fenti okok miatt nem életszerű.
                          Mire valaki eljut arra a szintre hogy ezt meg tudja csinálni, addigra valószínűleg lesz elegendő tőkéje, és elég magabiztossága is ahhoz hogy ne apró pénzzel kereskedjen, hanem valami értelmes összeggel.

Ugyanakkor továbbra is állítom, hogy aki csupán a tőke nagyságából kiindulva mérlegeli az esélyeket, az rossz helyen kapirgál.
                          Mivel nem egységes az elérhető kereskedési feltétel a brókereknél, ezért aki nem veszi figyelembe az előnyöket, hátrányokat, margin igényeket, tőkeáttételt, stb, az maga és a saját pénze ellen dolgozik sok esetben.

Traderhez a stratégiát, stratégiához a brókert, brókerhez a tőkét, tőkéhez az elvárt értéket kell igazítani!
                          Néha túl komolyak vagytok, kezdem ettől rosszul érezni magam.

----------------------------------------------------------------

Drágám,
                          először is köszönöm a megújító kezelést! (birkanyírás)
                          Lehet fodrász üzletet kellene nyitnunk
                          Ettől már alapból hihetetlenül jobban érzem magam,
                          de ráadásul elszállt tőle az agyam is. Túl sok inspirációt adtál a closetocici szituációval.

Kapaszkodj, mert most egy kis fantazmagória következik a rövidtávú terveimből.

1. Előjött újra a betegségem.
                          Emlékszel biztos amikor mondtam, hogy szükségem lesz a havi cigi adagomra.
                          Nem birom tovább. Túl erős volt a leszokó kúra. Azóta nem nyúltam a szerhez.
                          Be szeretnélek regisztrálni egy céghez, ahol adnak ingyen 30 dollárt.
                          Nincs vele semmi komoly procedúra. Nem kell velük beszélgetni, 99 százalék hogy nem fognak hívni. (de ha mégis, angol cég +44.... kinyomod ha a tőzsdéről hadovál)
                          Csak valós email, telefonszám és név kell hozzá (talán lakcím is)

A terv:
                          először is teljesítenem kell kb 333 százalékot és elérni 100 dollárt.
                          Ez a kb 25 ezer forintra feltornászás már maga egy álom kategória, mert a Soros Gyuri bácsi is csak 30%-ot szokott évente átlagban...
                          Utána kell rendesen regisztrálni, addig nem foglalkoznak az egésszel.
                          Ezen már 20ból --> 19en elvéreznek, sajna én is simán közte lehetek....
                          Nem véletlen szeretném a nevedben, mert az enyémet már évekkel ezelőtt elnyomtam, és egy embernek csak eccer lehet...

Tudom 100 dolcsi molyfing.
                          Ennyiért nem is kezdenék bele.
                          Kellesz inspirációnak a második körhöz, ami már a lottó ötös kategória:
                          A 100 dolcsit fel akarom tornászni akkorára hogy ki tudjuk belőle fizetni a tartozásodat Voldemortnak és maradjon még annyi hogy el tudjunk belőle menni 1 hétre "nászútra" (úgy hogy nem posztoljuk ki, nehogy megsejtse).
                          Kérlek írj rá rá egy rövid egysoros:
                          "Rendben Te kis lüke Csináld nyugodtan"-t
                          Ne parázz tőle! Ennyi kockázatot nyugodtan bevállalhatsz. Ez így kb 33.000 százalékos hozamnak felel meg, de ha összejönne, akkor sem kell kétségbeesned, mert nagy eséllyel nem fognak kifizetni

---------------------------------------------------------------

Te Tomi! Ez szerinted a kettő közül melyik? Életszerű vagy inkább nem egyszerű ??
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem fordult elő. Mi a garancia, hogy máshol kifizetnek? Sok ügyfelünk van, 16 éves múlt, fca felügyelet.
                            nekem ugye 450 000 usd nyereség volt az éles számlámon 2 hete, de nem tudtam zarni. a panaszomra azota is csak annyi jött hogy befogadták és köszönik...

Tp is volt, kézi zárás is.. de semmi.

Hozzászólás

• Félmilcsivel fx-brókernél? Vakmerő vagy.

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nekem ugye 450 000 usd nyereség volt az éles számlámon 2 hete, de nem tudtam zarni. a panaszomra azota is csak annyi jött hogy befogadták és köszönik...

Tp is volt, kézi zárás is.. de semmi.
                                Vagyis befogadtak a 450k dollarodat mint adomany es elhiszem, hogy koszonik szepen... en is koszonnem szepen...

Hozzászólás

Working...
                                X