Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

vannak olyan független cégek akik adatokat adnak ki a froex brókercégekről..ezek riportok arról, hogy mekkora trading vol megy át pl adott cégen...ha tudod mennyi ügyfele van az általad említett cégeknek és hozzáférsz majd a trading volhoz, akkor kapsz egy képet
    Ilyen "független" cégekhez volt már szerencsém. Szóra sem érdemes a legtöbb. Cipruson még a felügyelet is előre le van fizetve ellenőrzések előtt, de a tiszta MM-kereskedést ők sem tudják ellenőrizni, ha külön bankszámlára allokálják a depositot. Mármint a forgalomra értve.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem próbáljátok meg pl a Forex Magnets céget.

Lényeg az, hogy nem azok a cégek a legnagyobbak amiket mi annak hiszünk. Admiral Markets pedig nem kicsi. Én nem oszthatom meg, de ti megtalálhatjátok.
      Rátok szálltak. Mondhatom mert a csalók üldözése főfeladat sztem.
      Ez kivédened szinte képtelenség.
      Sok volt a promóció, ezt lehetett tudni.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Rátok szálltak. Mondhatom mert a csalók üldözése főfeladat sztem.
        Ez kivédened szinte képtelenség.
        Sok volt a promóció, ezt lehetett tudni.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
        Nincs ezzel semmi gond.
        A legrosszabb ha nem beszélnek rólad. Ez tetszik nekem, hogy 2 ember folyamatosan adja nekem a lehetőséget a megjelenésre. Nem tudnak olyan példát mutatni hónapok óta ami durva lenne csak most a kriptoval kapcsolatban ami egy szabályozatlan piac.

Forex és cfd-re pedig olyan cégekhez vagyunk kötve akik a világ legjobbjai.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ilyen "független" cégekhez volt már szerencsém. Szóra sem érdemes a legtöbb. Cipruson még a felügyelet is előre le van fizetve ellenőrzések előtt, de a tiszta MM-kereskedést ők sem tudják ellenőrizni, ha külön bankszámlára allokálják a depositot. Mármint a forgalomra értve.
          Német és angol cégeket kell nézni...de ezt te is tudod..

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nincs okom rá hogy az ellenséged legyek.
            Néha van véleményem, néha nem tetszik, de az engem hidegen hagy.

Én csak kitettem a 2 oldalt, gondolom van még sok ilyen.
            Majd ha lesz olyan független oldal ahol úgyszintén hiteles adatok lesznek arról az AM-ről, ahol te dolgozol, azt gondolom közkincsé fogod tenni.

Nem találom furának hogy egy Japán sincs benne, mivel A keresésem Európára/Amerikára szólt.

Egyébiránt nekem mindegy hogy AM vagy másik cég benne van-e ilyenekbe valahol, vagy sincs.
            Csupán rákerestem és megmondom őszintén hogy azt vártam hogy az AM több helyen, nagyobb forgalommal és jobb pozícióban lesz fenn. De nem ez van.

Nem vagyok "sokat tudó trader", ezt rosszul látod.
            Alpinforex az akire ez elmondható, a legnagyobb tisztelettel (tényleg így gondolom, hogy egy élő lexikon).
            Én csak egy átlagos trader vagyok, semmi több.
            Nem véletlen, hogy Admiral ennyi ideje piacon van. Lassan halad előre de az biztos

Hozzászólás

• Sziasztok!

Ha már Tback ilyen kedvesen megszólított (ugyan túlértékelsz, de azért köszönöm szépen ) élve Zalán felvetésével –„Én nem oszthatom meg, de ti megtalálhatjátok”- néhány kigooglizott információval szeretném segíteni a tisztánlátást AM-ügyben:

1. A magyar AM anyacégének, az Admiral Market UK-nak a konszolidált eredménykimutatása az e-beszamolo.hu oldalról szabadon letölthető, innen származnak az alábbi adatok. (Megjegyzem: igen sok beszámolót láttam már, de ilyen részletezettségűt még nem. Magyar szemmel kulturális sokk az UK FRS Standard ) A lényeg: 2016-ban az UK csoport 3,5 millió font, azaz kb 1,22 milliárd forint bevételt ért el. Összehasonlításképp: ez az összeg 2013-ban még csak 42 ezer, 2014-ben 464 ezer, 2015-ben pedig 1,5 millió font volt. A 2016-os bevétel robbanás 8 új leányvállalat (köztük a magyar) aktív marketing kampánnyal támogatott megnyitásából, részben pedig az észt AM AS ügyfeleinek integrálásából származott. Érdekesség, hogy a stratégiai jelentés szerint a társaság fő bevételi forrása a társaság ügyfelei által bonyolított üzletkötések forgalma alapján az AMAS-nak (az észt anyacégnek) felszámított jutalék, azaz –értelmezésem szerint- az ügyfelek által fizetett spread, és egyéb díjaknak csak egy része kerül vissza az UK leányvállalathoz. Az expanziónak köszönhetően 2016-ban a cég adózás előtti éves eredménye 24 563 GBP veszteséget mutatott (2015-ben 96 469 GBP volt a nyereség), elsősorban a növekedéshez kapcsolódó igazgatási költségek 153%-os növekedése miatt. Az alkalmazottak száma (vszeg az új leányoknak köszönhetően) 2016-ban ötszöröződött, a zárólétszám 50 fő volt, melyből 4 magyar (mely időközben az idén 6 főre nőtt). Az egy főre jutó bevétel ebből következően mintegy 70 ezer font lehetett. Mindez persze önmagában semmit nem mond, hisz se az ügyfélszám, se a trading volumen nem derül ki belőle. Ugyanakkor a transzparencia, és a dinamikus növekedés egy potenciális ügyfél számára ha nem is garancia a megbízhatóságra, de legalább nem riasztó jel.

2. Az AM súlycsoportját a versenytársakkal kontextusba helyezni képes összehasonlító adatokat a financemagnetes egy 2013 évi tanulmányából sikerült benchmarkolnom. (Figyelem ezek az adatok az UK-t is magában foglaló csoport egészére, tehát az AMAS-ra vonatkoznak) Az első érdekesség, hogy a vizsgált időszakban a havi 7000 milliárdos FX retail forgalom 54 százaléka számunkra ismeretlen japán cégekhez köthető. Legalábbis nekem a világ viszonylatban legnagyobbnak kimutatott TOP3 fx bróker neve: GMO, DMM, Cyber Agent nem mond semmit vszeg azért, mert szinte kizárólag a japán piacra koncentrálnak. Az 500+ globálisan működő bróker közül 45 ért el a vizsgált hónapban 10 milliárd USD feletti forgalmat (=trading volumen azaz nem egyenlő a céges bevétellel!) Ez az egész piac 40 százalékát tette ki. Ezen a listán az AM havi 35 milliárddal a 21., az aktív traderek száma alapján 25 ezer fővel pedig 19. Az egy traderre jutó forgalom 1,4 millió dollár /hó volt, ezzel az AM a 32. a sorban.

3. Mi következik mindebből? A potenciális ügyfél biztonsága szempontjából szerintem semmi. Az Alpari forgalma ugyanezen a listán 248 milliárd, az FXCM-e 358 milliárd volt, a traderszám 170 illetve 197 ezer... mégis csődbe mentek. Vagy az Interaktív Brókersnek vagy a Dukascopynak kevesebb ügyfele van, mint az AM-nek. De ettől vajon rosszabb cégek lennének? Oda akarok kilyukadni, hogy a tisztességesség vagy annak hiánya, azaz a partnerkockázat pusztán méret alapján ezen a piacon szerintem nem ítélhető meg. Az FCA vs Cysec ellenőrzés mérlegelése valamelyest javít az esélyeinken, a csődtől ugyan önmagában ez sem véd meg, de utólag a jogsérelmek kezelésében és a tőkevisszaszolgáltatás minőségében viszont ennek köszönhetően zongorázni lehet a különbséget (lásd. Alpari vs Ironfx) Szerintem tudomásul kell vennünk, hogy a partnerkockázat az üzletünk része, így véleményem szerint akkor járunk el helyesen, ha a money managementünket ennek figyelembevételével fogalmazzuk meg (diverzifikáció, gyakori kiutalás, tőkegarancia független cégtől stb.) Zalán hiperaktivitását lehet szeretni vagy nem szeretni, de szerintem célravezetőbb, ha ezt minden potenciális érdeklődő egy lehetőségnek fogja fel: a felelős döntés megalapozása érdekében magyar nyelven, real time bármilyen kérdés feltehető egy kompetens, arccal rendelkező embernek. A válaszok értékelése persze szubjektív, de még a nem kielégítőnek tartott válasz is több, mint amit a legtöbb bróker cég nyújt az érdeklődőknek.

Megjegyzés: Mielőtt valaki felvetné: Nem ismerem Zalánt, nem állunk üzleti kapcsolatban és nem vagyok az AM ügyfele. Az adatok forrása:
              http://www.e-cegjegyzek.hu/
              https://www.slideshare.net/FinanceMa...rt-for-q2-2013

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!

Ha már Tback ilyen kedvesen megszólított (ugyan túlértékelsz, de azért köszönöm szépen ) élve Zalán felvetésével –„Én nem oszthatom meg, de ti megtalálhatjátok”- néhány kigooglizott információval szeretném segíteni a tisztánlátást AM-ügyben:

1. A magyar AM anyacégének, az Admiral Market UK-nak a konszolidált eredménykimutatása az e-beszamolo.hu oldalról szabadon letölthető, innen származnak az alábbi adatok. (Megjegyzem: igen sok beszámolót láttam már, de ilyen részletezettségűt még nem. Magyar szemmel kulturális sokk az UK FRS Standard ) A lényeg: 2016-ban az UK csoport 3,5 millió font, azaz kb 1,22 milliárd forint bevételt ért el. Összehasonlításképp: ez az összeg 2013-ban még csak 42 ezer, 2014-ben 464 ezer, 2015-ben pedig 1,5 millió font volt. A 2016-os bevétel robbanás 8 új leányvállalat (köztük a magyar) aktív marketing kampánnyal támogatott megnyitásából, részben pedig az észt AM AS ügyfeleinek integrálásából származott. Érdekesség, hogy a stratégiai jelentés szerint a társaság fő bevételi forrása a társaság ügyfelei által bonyolított üzletkötések forgalma alapján az AMAS-nak (az észt anyacégnek) felszámított jutalék, azaz –értelmezésem szerint- az ügyfelek által fizetett spread, és egyéb díjaknak csak egy része kerül vissza az UK leányvállalathoz. Az expanziónak köszönhetően 2016-ban a cég adózás előtti éves eredménye 24 563 GBP veszteséget mutatott (2015-ben 96 469 GBP volt a nyereség), elsősorban a növekedéshez kapcsolódó igazgatási költségek 153%-os növekedése miatt. Az alkalmazottak száma (vszeg az új leányoknak köszönhetően) 2016-ban ötszöröződött, a zárólétszám 50 fő volt, melyből 4 magyar (mely időközben az idén 6 főre nőtt). Az egy főre jutó bevétel ebből következően mintegy 70 ezer font lehetett. Mindez persze önmagában semmit nem mond, hisz se az ügyfélszám, se a trading volumen nem derül ki belőle. Ugyanakkor a transzparencia, és a dinamikus növekedés egy potenciális ügyfél számára ha nem is garancia a megbízhatóságra, de legalább nem riasztó jel.

2. Az AM súlycsoportját a versenytársakkal kontextusba helyezni képes összehasonlító adatokat a financemagnetes egy 2013 évi tanulmányából sikerült benchmarkolnom. (Figyelem ezek az adatok az UK-t is magában foglaló csoport egészére, tehát az AMAS-ra vonatkoznak) Az első érdekesség, hogy a vizsgált időszakban a havi 7000 milliárdos FX retail forgalom 54 százaléka számunkra ismeretlen japán cégekhez köthető. Legalábbis nekem a világ viszonylatban legnagyobbnak kimutatott TOP3 fx bróker neve: GMO, DMM, Cyber Agent nem mond semmit vszeg azért, mert szinte kizárólag a japán piacra koncentrálnak. Az 500+ globálisan működő bróker közül 45 ért el a vizsgált hónapban 10 milliárd USD feletti forgalmat (=trading volumen azaz nem egyenlő a céges bevétellel!) Ez az egész piac 40 százalékát tette ki. Ezen a listán az AM havi 35 milliárddal a 21., az aktív traderek száma alapján 25 ezer fővel pedig 19. Az egy traderre jutó forgalom 1,4 millió dollár /hó volt, ezzel az AM a 32. a sorban.

3. Mi következik mindebből? A potenciális ügyfél biztonsága szempontjából szerintem semmi. Az Alpari forgalma ugyanezen a listán 248 milliárd, az FXCM-e 358 milliárd volt, a traderszám 170 illetve 197 ezer... mégis csődbe mentek. Vagy az Interaktív Brókersnek vagy a Dukascopynak kevesebb ügyfele van, mint az AM-nek. De ettől vajon rosszabb cégek lennének? Oda akarok kilyukadni, hogy a tisztességesség vagy annak hiánya, azaz a partnerkockázat pusztán méret alapján ezen a piacon szerintem nem ítélhető meg. Az FCA vs Cysec ellenőrzés mérlegelése valamelyest javít az esélyeinken, a csődtől ugyan önmagában ez sem véd meg, de utólag a jogsérelmek kezelésében és a tőkevisszaszolgáltatás minőségében viszont ennek köszönhetően zongorázni lehet a különbséget (lásd. Alpari vs Ironfx) Szerintem tudomásul kell vennünk, hogy a partnerkockázat az üzletünk része, így véleményem szerint akkor járunk el helyesen, ha a money managementünket ennek figyelembevételével fogalmazzuk meg (diverzifikáció, gyakori kiutalás, tőkegarancia független cégtől stb.) Zalán hiperaktivitását lehet szeretni vagy nem szeretni, de szerintem célravezetőbb, ha ezt minden potenciális érdeklődő egy lehetőségnek fogja fel: a felelős döntés megalapozása érdekében magyar nyelven, real time bármilyen kérdés feltehető egy kompetens, arccal rendelkező embernek. A válaszok értékelése persze szubjektív, de még a nem kielégítőnek tartott válasz is több, mint amit a legtöbb bróker cég nyújt az érdeklődőknek.

Megjegyzés: Mielőtt valaki felvetné: Nem ismerem Zalánt, nem állunk üzleti kapcsolatban és nem vagyok az AM ügyfele. Az adatok forrása:
                Az a resze nekem addig kimaradt h toke garancia fuggetlen cegtol.
                Mire gondolsz itt?
                Kosz

Hozzászólás

• rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az a resze nekem addig kimaradt h toke garancia fuggetlen cegtol.
                  Mire gondolsz itt?
                  Kosz
                  Szia!

Néhány példa a teljesség és a célzatosság igénye nélkül. Érdemes az általad kiszemelt brókercégeknél rákérdezni, hogy náluk van-e hasonló:

Interactive Brokers/ értékhatár:500.000 USD/ garantőr:SIPC
                  https://www.interactivebrokers.com/e...p?ib_entity=uk

Saxobank/ értékhatár:100.000 EUR/ garantőr: Danish Guarantee Fund https://www.home.saxo/legal/protecti...l-client-funds

Dukascopy/ értékhatár: 100.000 CHF/ garantőr: esisuisse - Deposit Insurance
                  Itt lehetőség van a depositot bankgarancia formájában is elhelyezni.
                  https://www.dukascopy.com/swiss/engl...nt-protection/

Admiral Markets/ értékhatár:50.000 GBP/ garantőr:FSCS
                  https://admiralmarkets.hu/about-us/r...ncial-security

Remélem soha nem kell megtapasztalni a saját bőrünkön, hogy miként működik ez a gyakorlatban. Addig marad a hit és a a tapasztalat, hogy pl. Az Alpari csőd esetén fizetett a biztosító.

Ahogy egy általam nagyra becsült forex blogger írta: az nem előny ha van betétbiztosítás, de az egyértelmű hátrány, ha nincs.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Sziasztok!

Köszönöm.

2013-as adatokból nehéz következtetni ezt jól tudom. A tény, hogy az elmúlt években azért nem 180 fokkal, de átrendeződött a forgalom. Rajta vagyunk, hogy egyre jobbak legyünk és nagyobb szeletet kapjunk a tortából.

Ha sikerül egyszer tőzsdére menni, akkor szerintem még ennél is transzparenseb lesz a kimutatásunk.

Hozzászólás

• Admiral

Az e-beszámolóról töltsétek le a tavalyi évi beszámolót, mint fióktelep vannak nyilvántartva.

Hozzászólás

• Kivéve,ha rövid távon (m1).Ott felejtettem 8-9 ezer forintot,simán lezárták kb.1 hónapig nem kereskedtem rajta.Személyeskedni fogok:remélem ennyi a napi béred(bruttó)Sajnálom a kezdő devizakereskedőket akik olvassák és próbálják értelmezni ezeket a fórum hozzászólásokat és azzal lesznek elfoglalva,hogy kiszűrjék a suttyó reklámokat.Nyitni kellene egy új topicot:ki tud nagyobbat hazudni!! Bárki kereskedést,szolgáltatót,demo számlát,nyakkendős kisgyereket,félbolond üzletkötőt stb.lát,tegye közzé.Vállalom,hogy közben termelem a GDP-t.

Hozzászólás

• Nem titok,megfordultam már néhány szolgáltatónál:Budacash,Svisscout,Ébredés,saját kereskedés vicces admirál,mig,saxo.Nem írok tutit De:L-Max-nál bérelek szervert.Londonban.Éljen a töketlen jutalék!!!

Hozzászólás

• tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem titok,megfordultam már néhány szolgáltatónál:Budacash,Svisscout,Ébredés,saját kereskedés vicces admirál,mig,saxo.Nem írok tutit De:L-Max-nál bérelek szervert.Londonban.Éljen a töketlen jutalék!!!
                            Kicsit nehez tudjuk értelmezni amit írtál...1 hónapig nem kereskedtél és arhíválva lett a számlád? Az nem tünt el, ott van csak kérned kell, hogy aktiv legyen újra.

Hozzászólás

• Köszönöm!
                              Nem vagy te rossz srác, csak a másik oldalon állsz.Biztos jópofább lenne,ha kizárólag csak önsegélyező módon működne minden topic.Mindíg ez az ajánlgatás fiú vagyok de megdörzsölöm a cicimet(ti is)az olyan jó nem ?Fújj

Hozzászólás

• Sracok, megvan, hogy hogyan lehet 800 dollarbol 350.000.000 dollart csinalni 2 het alatt... ...uzenet azoknak, akik hisznek a sokszazszorozasban rovid ido alatt...

https://www.youtube.com/watch?v=RoTm0qiiWwI

Hozzászólás

Working...
                                X