Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Értem, amit írsz, de azt nem, ez most hogy jön ide? Mert itt kereskedik mindenki szerintem. Idő kell, nyilván, mindenre.
    jah. és mennyibe kerül neked az, hogy itt olvasol és kommentálsz? vagy mennyibe kerül az, hogy nem tudsz mindent átolvasni? nem lenne jobb ha fizethetnél valakinek aki átolvassa és a használható infót odaadná neked?

és ez csak egy példa volt

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      jah. és mennyibe kerül neked az, hogy itt olvasol és kommentálsz? vagy mennyibe kerül az, hogy nem tudsz mindent átolvasni? nem lenne jobb ha fizethetnél valakinek aki átolvassa és a használható infót odaadná neked?

és ez csak egy példa volt
      Az én meglátásom az, hogy ha éppen kedvemre tehetek, és az esik jól, hogy fórumozok, akkor nem kidobott idő, hisz nem az a lényeg az életben, hogy minél több időt töltsünk el a saját kedvtelésünkben, boldogságunkban?

Ha nekem ez okoz ebben a pillanatban örömöt, akkor ez nem kidobott idő számomra, szerintem ezt kellene megértened Mert nekem ez kedvtelés, semmiféle üzleti érdekem nincs benne, ellentétben veled, mivel neked a pénz, ügyfelek miatt kell itt lenned

Ami nem feltétlen baj, csak hogy tisztán lássuk a dolgokat. És ha másoknak sem adna semmi plusz érzést a fórumozás minimális szinten se, akkor senki se írogatna rajtam kívül.

Pénzt meg már nem adok ki befektetési ötletekért, jobban bízom a saját programjaimban, mint bárki másban ilyen téren, és nem a pénz miatt. eddig az ingyenesen, vagy barterrel kapott infókkal többre mentem ebben a szakmában, ez a nagy helyzet.

Hozzászólás

• Nekem sem kidobott idő, rég szórakoztam ilyen jól fórumon, mint Flexen

Hozzászólás

• A kripto egy szarság, semmi érték nincs mögötte, a kisrészvény mögött pedig egy bevételtermelő gép áll. Tudod anno az Apple is egy kis garázscég volt, aztán felfedezték azt amire a fogyasztói társadalomban szükség van! Tudod a mondást: Fogyasztás a gazdaság motorja! A kripto pénzek sosem versenyezhetnek a nemzeti valutákkal, ezt ne felejtsd el! Volt tudod egy közgazdász, Hayek, ő Keynes-hez képest még inkább a szabadpiacot hirdette, azt állította h a vállalatok is bocsáthassanak ki valutákat, durva mi? Dehát inkább érdekelne egy Samsung, vagy Apple által kibocsátott deviza, mint egy kripto, azonban szinte kizártnak vehető h belátható időn belül a világ legnagyobb cégei kibocsátanának valutát, inkább részvényre átváltható kötvényeket bocsássanak ki!
          Ez máris egy kiváló téma, mért nincsenek hazánkban elterjedve a részvényre átváltható kötvények, pedig szerintem egy kiváló vállalatfinanszírozási alternatíva!
          A lényegre áttérve, a kriptopénz egy értelmetlenség, az árfolyam volatilitása miatt pedig egyre lehet gondolni, egy zéró összegű játék, tehát vki mindenképp veszít! Semmi értéket nem teremt, de ha már zéró összegű játék akkor inkább arannyal spekuláljunk! A kripto pénztől még a póker is kiszámíthatóbb, ott az ember legalább érti a dolgokat, de Bitcoinnál nem lehet semmilyen valószínűséggel előrejelezni az árfolyamot.

Hozzászólás

• Pontosan, jól látod! A synchtrading-ről mit gondolsz?

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A kripto egy szarság, semmi érték nincs mögötte, a kisrészvény mögött pedig egy bevételtermelő gép áll. Tudod anno az Apple is egy kis garázscég volt, aztán felfedezték azt amire a fogyasztói társadalomban szükség van! Tudod a mondást: Fogyasztás a gazdaság motorja! A kripto pénzek sosem versenyezhetnek a nemzeti valutákkal, ezt ne felejtsd el! Volt tudod egy közgazdász, Hayek, ő Keynes-hez képest még inkább a szabadpiacot hirdette, azt állította h a vállalatok is bocsáthassanak ki valutákat, durva mi? Dehát inkább érdekelne egy Samsung, vagy Apple által kibocsátott deviza, mint egy kripto, azonban szinte kizártnak vehető h belátható időn belül a világ legnagyobb cégei kibocsátanának valutát, inkább részvényre átváltható kötvényeket bocsássanak ki!
              Ez máris egy kiváló téma, mért nincsenek hazánkban elterjedve a részvényre átváltható kötvények, pedig szerintem egy kiváló vállalatfinanszírozási alternatíva!
              A lényegre áttérve, a kriptopénz egy értelmetlenség, az árfolyam volatilitása miatt pedig egyre lehet gondolni, egy zéró összegű játék, tehát vki mindenképp veszít! Semmi értéket nem teremt, de ha már zéró összegű játék akkor inkább arannyal spekuláljunk!
              A kripto pénztől még a póker is kiszámíthatóbb, ott az ember legalább érti a dolgokat, de Bitcoinnál nem lehet semmilyen valószínűséggel előrejelezni az árfolyamot.

Dehogynem!

50% valószínűséggel megmondom hogy 2018 január 30-án beborul-e a kripto piac, vagy sem.

Mit kell ezen a kripto csonton ennyit rágódni, nem is értem.

Van pár cucc, adtak neki neveket hogy btc,ltc, stb.
              Tudjuk hogy marhára mozog, azt is tudjuk hogy többnyire felfelé megy, tudjuk hogy X nagyságú pozinál a stop mennyit visz és azt is hogy mennyit hoz ha jó az irány. Tudjuk a költséget, tudjuk hogy szabályozatlan az egész, mint a forex. Azt is tudjuk hogy mennyit bukhatunk legrosszabb esetben.

Kell ettől több egy tisztán tech tradernek?

Van e mögötte termelés?
              Nemzeti érték, GDP, vagy aranyfedezet?
              Ez tényleg érdekes, arra a pár órára, esetleg pár napra, amíg birtokolja valaki azt a 0,000123 akármennyi nagyságú cuccot és keres/veszít rajta?

Csak engem hagynak ennyire hidegen ezek a mögöttes dolgok trade közben?
              Hol érdekel engem, hogy a mai akármilyen deviza mozgás mögött az adott ország kormánya szétlopja a gazdaságot, vagy nem, esik az árfolyam ettől, vagy mástól? Amikor emelkedik, csak a piaci hype nyomja fel, vagy tényleg jók a gazdasági mutatók egy tradicionális deviza mögött?

Én úgy vagyok vele, hogy vagy ezekkel az aggodalmakkal töltöm az időmet és szórom el rá az energiámat, vagy tradelek.
              Nekem az utóbbi jobban bejön.

Azért kripto ügyben jó néhány hozzászólás mögött a sárga írígység motíváció tudat alatt igencsak jelen van.
              De hát ilyen az emberi természet.

Hozzászólás

• Így van Tback. ****é nem lehet spekulációról felesleges érzelmi kitörések nélkül beszélgetni? De most tényleg.

Fókuszáljunk inkább a tényekre, amik történtek.

Nincs mindenki benne minden lufiban, és?

Anno én se lettem milliomos a bónuszbizniszből, de ezért nem fogok senkit le leoltani. Akik viszont megjátszották, ügyesek voltak.

Mindenkinek dobja az élet a lehetőségeket. Bónusz, kripto, Lőrinc-papírok, CHF-zuhi, Brexit, Trump megválasztása.

Ez csak 6 olyan szitu, ahol könnyen milliomos lehetett bárki az elmúlt 3 évből.

Korábbi évek arbitrázsolásáról ne is beszéljünk, meg a válság alatti giga shortokról. Egyik sem volt törvénytelen, és bárkinek elérhető volt.

Ennyit az irigységről.

Hozzászólás

• Pontosan.
                  Arról nem is beszélve, hogyha a bitcoin összeomlott volna, akkor most azt olvasnád, hogy ugye megmondták. A képlet egyszerű itt is. Akinek nagyobb profit kell, annak nagyobb kockázatot kell vállalnia. Ez a kapu másnak is nyitva áll.
                  Nem azon kell lovagolni, hogy kinek mi tetszik. Le kell szedni a profitot onnan, ahol épp lehet. Szerintem jól csináljátok a kriptokkal, meg a Lőrinc papírokkal.

Hozzászólás

• Mit értesz bónuszbiznisz alatt, mi az pontosan?

Hozzászólás

• independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Pontosan.
                      Arról nem is beszélve, hogyha a bitcoin összeomlott volna, akkor most azt olvasnád, hogy ugye megmondták. A képlet egyszerű itt is. Akinek nagyobb profit kell, annak nagyobb kockázatot kell vállalnia. Ez a kapu másnak is nyitva áll.
                      Nem azon kell lovagolni, hogy kinek mi tetszik. Le kell szedni a profitot onnan, ahol épp lehet. Szerintem jól csináljátok a kriptokkal, meg a Lőrinc papírokkal.
                      Azt képzeld el, amikor mész a kútra tankolni és mondod hogy de te most olyan pénzzel fizetsz, amit tisztességes, gazdaságot erősítő cégek árfolyam növekedéséből, osztalékból szereztél.
                      Legyenek szívesek neked egy kicsivel magasabb oktánszámú benzint adni, mint a melletted tankoló sportkocsis kis köcsögnek, aki kriptóból, Lőrinc papírokból, meg naked put opciókból szedte meg magát.

Lassan itt tartunk....

Hozzászólás

• A legfontosabb kérdés a Bitcoinnal kapcsolatban az, hogy a Hozam/kockázat arány ismeretében minek vállaljunk fel ekkora kockázatot? Olyan kevés információ van az egész jövőjéről, h képtelenség jó döntést hozni az iránnyal kapcsolatban, info nélkül pedig semmi értelme döntést hozni, tehát nem kell foglalkozni vele, hiszen rossz a Hozam/kockázat arány. Kereskedjetek OTT-One részvénnyel, az fel fog futni, piacképes szolgáltatásaik, termékeik vannak, óriási rally várhat a cégre, 250-en kiváló vétel. A tőzsdén story alapján érdemes kereskedni, olyan cégbe fektetni ami szolgáltat, szolgáltat és szolgáltat, mert a piacon az marad versenyben aki olyat szolgáltat amire kereslet van!

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A legfontosabb kérdés a Bitcoinnal kapcsolatban az, hogy a Hozam/kockázat arány ismeretében minek vállaljunk fel ekkora kockázatot? Olyan kevés információ van az egész jövőjéről, h képtelenség jó döntést hozni az iránnyal kapcsolatban, info nélkül pedig semmi értelme döntést hozni, tehát nem kell foglalkozni vele, hiszen rossz a Hozam/kockázat arány. Kereskedjetek OTT-One részvénnyel, az fel fog futni, piacképes szolgáltatásaik, termékeik vannak, óriási rally várhat a cégre, 250-en kiváló vétel. A tőzsdén story alapján érdemes kereskedni, olyan cégbe fektetni ami szolgáltat, szolgáltat és szolgáltat, mert a piacon az marad versenyben aki olyat szolgáltat amire kereslet van!
                          Én ezt nem így látom, bár nem vagyok egy napi szinte kriptoval kereskedő trader.

Mekkora kockázatról beszélsz valójában, hogy azt magasnak érzed, olyannak amit nem érdemes felvállalni?
                          Ez azért fontos kérdés, mert a kockázat mértéke NEM egy rajtunk kívül álló dolog, tehát érdemes foglalkozni vele, mert mi magunk tudjuk szabályozni.

Az 1. szabályomat már tudud hogy mi.
                          Tehát pont azzal nem akarok foglalkozni hogy a bitcoin (és az egész kripto szektor) merre megy, mert arra nincs ráhatásom.

Szerintem a kripto szegmensnek egyre csökken az R/R aránya, ebben teljesen egyetértek veled.
                          Ennek ellenére bármely alkalommal, akár most, akár 1-2 évvel ezelőtt is tisztán, kiszámíthatóan lehet és lehetett kereskedni btc-vel, extra kockázat nélkül.

Ha gondolkodsz egy picit, te is rájössz hogyan.

Azt ne feledd el, hogy btc esetében van egy piaci előnye a tradernek, ami nem más mint a long irányú spekulációk magas találati aránya.
                          Ezt az előnyt kell megfelelően párosítani a kockázati tényezővel és máris jó üzlet lehet a coin.

Ezt írod egy másik termékre: "Kereskedjetek OTT-One részvénnyel, az fel fog futni".

Én pl. ebben nem tudnék ilyen egyoldalú megállapítást tenni. De lehet hogy igazad lesz, lehet hogy nem.
                          Nincs ráhatásod a mozgásra.
                          Arra viszont igen, hogyan tradeld le a fenti részvényt.
                          Hidd el a coinosok legalább ekkora meggyőződéssel mondják azt hogy a btc tovább fog emelkedni.
                          Nekik is lehet hogy igazuk lesz, lehet hogy nem, ugyanúgy nincs ráhatásuk.
                          Arra van, hogyan kereskedik le ezt a feltételezhető mozgást.

Agyalni szerintem nem azon kell hogy mi fog történni, hanem hogyha nem az fog történni amit tervezünk, akkor mekkora lehet a max szopás, és azt hogyan tudjuk korlátozni és ez megéri-e a várható nyereséghez képest.
                          Erről szól ez az egész.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Agyalni szerintem nem azon kell hogy mi fog történni, hanem hogyha nem az fog történni amit tervezünk, akkor mekkora lehet a max szopás, és azt hogyan tudjuk korlátozni és ez megéri-e a várható nyereséghez képest.
                            Erről szól ez az egész.
                            Szia Tback!

Tudod, hogy ismeretlenül is tisztellek, ezért nem a meddő vita kedvéért ragadtam "tollat", hanem hogy kiegészítsem, adott esetben kicsit árnyaljam az általad elmondottakat.

Teljesen igazad van, a normal tradingben a legjobb, amit tehet az ember, ha kikapcsolja az agyát és mechanikusan csinálja, ami eddig bevált. Ha egy setup mondjuk három feltétel együttállásából kialakultnak és statisztikailag sikeresnek tekinthető, akkor azzal csak a bizonytalanságot növeljük, ha egy negyedik, ötödik, x. szempontot is megpróbálunk hozzá nézni „megerősítésképpen”. A rutinból és a piaci környezet ismeretéből adódik az is, hogy a kockázat kalkulálható, persze stop átugrás, csúszás benne van a pakliban, de azért egy EURUSD nem fog lenullázódni egy pillanat alatt. Véleményem szerint ugyanakkor a (bit)coin piac, -hogy a kripto hívők kedvenc fordulatával éljek- „it is different”. Miért?

Az egy dolog, hogy –bár nyilván mindnyájan fel tudjuk bégetni a szánkba adott maszlagot- jószerivel nem tudjuk mi is ez valójában, mire jó, mi lesz x év múlva a kifutása. De ez legyen a befektetők problémája. Mi traderek vagyunk. Ami zavar és szerintem új, a forex piacon megszokottól eltérő, nagyobb dimenzióba helyezi a kockázatot:

-Tudjuk, hogy a Bitcoin elszámolás szűk keresztmetszete 10 db/másodperc, azaz 864k db/ 24 óra. Jelenleg a normal heti tranzakciószám heti 2M/db, azaz egyenletes eloszlást feltételezve a maximum kapacitások harmada van kihasználva. A probléma az, hogy a tranzakciók és az ármozgás időbeni eloszlása még normál körülmények között sem feltétlen kiegyensúlyozott.
                            -Tudni vélem, hogy a bitcoin tranzakciók lekönyvelése nem feltétlen idősorrendben történik, hanem aki többet fizet az előre sorolódik. Hírek szerint volt már példa arra, hogy több hetet várakozott egy-egy tranzakció a teljesülésre.
                            -Tudható, hogy a bitcoin legnagyobb tulajdonosai maguk az elszámolást végző bányász cégek. Ebből számomra két fontos kockázat következik: Bőven benne van a pakliban, hogy a kereskedelem anonimitását és az ellenőrzés teljes hiányát kihasználva az elmúlt hónapokban kialakult brutális áremelkedés pusztán egy illúzió, egy klasszikus balekokat becsábító, majd kitömő bennfentes tőzsdemanipuláció eredménye. Ez esetben csak abban bízhatunk, hogy az irányítók is mohók, és nem 20K-nál akarják bedönteni az árfolyamot, hanem feljebb. De garancia nincs, hisz lebegő nyereségük már így is dollár milliárdokban mérhető. Másrészt ha akármilyen black swan esemény bekövetkezik a bitcoin piacán (technikai: flash crash, informatikai: hacking, manipulációs: long squeeze, politikai: pl Trump: „No more bitcoin” stb.) technikai oldalról szűk lesz a kapacitás a tranzakciószám lekönyvelésére, az elszámoló cégek viszont a saját érdekeltségüknek megfelelő ügyleteket fogják előre sorolni egy átlagos kisbefektetővel szemben, ráadásul a vevő oldal is eltűnik a könyvből, hisz azt –reálgazdasági kereslet híján- eddig is csak a spekuláció adta.

Összegezve: szerintem a bitcoin trading kockázata lényegesen nagyobb, mint, amit a forex piacon megszokott stoptávokból, pozíció méretezésből megszokhattunk. Senkit nem szeretnék lebeszélni a kereskedésről, célom csak annyi, hogy rávilágítsak ez nem sétahajózás a Dunán, sokkal inkább rafting a Niagarán. Csak az adrenalin garantált!

Ps. Nem vagyok kripto szakértő sem orákulum, ha gondolatmenetemben hiba van kérlek javítsatok ki. Köszönöm!

Hozzászólás

• Pontosan ezért írtam korábban, hogy ugyan sokkal nagyobb a profitlehetőség, de az ezzel járó kockázat is. Számomra ezek azok a kockázati tényezők, amelyek a forexen kevésbé vagy egyáltalán nincsenek. Csak egy pl.: a közelmúltban történt, amikor egy hacker csapat feltörte a rendszert és az egyik kriptot bedöntötte (90% esés percek alatt, majd lent bevásárolt, s az árak visszaugrottak. Biztosan emlékeztek erre. Szerintem a kockázatvállalás minden esetben túlmutat azon, hogy a tőkéd 1-2%-a legyen a risk, használj stopot, csak annyit tegyél a számládra, amennyit el tudsz veszíteni bla bla bla….
                              Ezért „csodálom” azokat, akik ezt bevállalják. Nekem ez sok, vagy csak túl konzervatív vagyok. Egy biztos: aki ezt bevállalja, megérdemli a profitot.

Hozzászólás

• https://www.youtube.com/watch?v=qZPtKuyZjLM

blockchain a jövő

broker cégek napjai meg vannak számlálva pár éven belül !

Hozzászólás

Working...
                                X