Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Admiral Markets UK

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Arra leszek kivancsi, hogy fogjak kifizetni a sok nyerőt. Amikor az egyik szolgáltató (kraken) lapátra kerül az új meg titok....

jelenleg bő 200% nyerőben a számlám, remélem nem lesz gond a kifizetésekkel...

(xrpusd.. nagyon nagy a tér felfele)

Hozzászólás

• Én a kriptotőzsdékben jobban bízom, mint a forexes cégek nagy részében

Forexes brokik legnagyobb részénél order book sincs, sőt, semmi sem. Poloniexen, és Krakenen legalább van valami könyv.

Annyira titkos, hogy lehet, nincs is? Kíváncsi leszek, Admiral fizetni fog-e majd százezer dollárokat.

Amúgy a hackerek próbálkoznak mindenhol, most nyilván a kriptovilágban inkább, de itt is emgvannak a biztonságibb megoldások.

Egyébként mivel akár százszorozni is lehet nem túl nehezen, ez itt a nagy poén. technológia, emg egyéb bullshit nem játszik. Ez színtiszta tömegpszichó, néha lehet ilyenekt előre látni. Amúgy ha holnap minden kripto nulla usd lesz, akkor is nullán kell lenni. Egy százszorozás után elég kivenni a tőke 1%-át break evenre... Tízszerezés után se kell 10%-nál többet kiutalni dolcsiban, ennyi a trükk

Lőrincéknél, meg blokkláncéknál nem 10%-ra megyünk, ha nagyobb a megszokott szintünkhöz képesti kockázat. Tőke mielőbb ki, utána már csak elbaszni lehet.

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én a kriptotőzsdékben jobban bízom, mint a forexes cégek nagy részében

Forexes brokik legnagyobb részénél order book sincs, sőt, semmi sem. Poloniexen, és Krakenen legalább van valami könyv.

Annyira titkos, hogy lehet, nincs is? Kíváncsi leszek, Admiral fizetni fog-e majd százezer dollárokat.

Amúgy a hackerek próbálkoznak mindenhol, most nyilván a kriptovilágban inkább, de itt is emgvannak a biztonságibb megoldások.

Egyébként mivel akár százszorozni is lehet nem túl nehezen, ez itt a nagy poén. technológia, emg egyéb bullshit nem játszik. Ez színtiszta tömegpszichó, néha lehet ilyenekt előre látni. Amúgy ha holnap minden kripto nulla usd lesz, akkor is nullán kell lenni. Egy százszorozás után elég kivenni a tőke 1%-át break evenre... Tízszerezés után se kell 10%-nál többet kiutalni dolcsiban, ennyi a trükk

Lőrincéknél, meg blokkláncéknál nem 10%-ra megyünk, ha nagyobb a megszokott szintünkhöz képesti kockázat. Tőke mielőbb ki, utána már csak elbaszni lehet.
        Ahol nem azonnali végrehajtás van hanem piaci, ott kisebb az esély arra hogy nem fizet a szolgáltató. Azoktól óvakodjatok ahol bookon tartják inkább.

Hozzászólás

• Meddig lesz close only?

Eleg gyanus kezd lenni a helyzet...

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Meddig lesz close only?

Az FB-n már terjesztik, hogy az Admiral csődközelbe került

Hozzászólás

• A Bitcoin-nak óriási hátránya, h lassú, mivel közel fél óra egy átutalás, míg Ethereumnál pár másodperc, szóval lehet h éveken belül leváltják és sokkal értékesebb kripto valuták lesznek a Bitcoin-nál.

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Meddig lesz close only?

Az Admiral 5 millió eurós kötvénykibocsájtást rendez...vajon mi az oka?

Hozzászólás

• Close only???

Neeee, és mielőbb cselekednék.

Miért van close only???

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ahol nem azonnali végrehajtás van hanem piaci, ott kisebb az esély arra hogy nem fizet a szolgáltató. Azoktól óvakodjatok ahol bookon tartják inkább.
                    Miért? Eddig a lassú Kraken is fizetett, és még nyitni, zárni is lehetett, nálatok meg zárni lehet csak??? Én nem tudom, de itt ezt írják, igaz ez?

Hozzászólás

• A zöldfül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Az FB-n már terjesztik, hogy az Admiral csődközelbe került
                      Ezt eltudod küldeni nekem?

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Miért? Eddig a lassú Kraken is fizetett, és még nyitni, zárni is lehetett, nálatok meg zárni lehet csak??? Én nem tudom, de itt ezt írják, igaz ez?
                        Azért elég nehezen tudtak nyitni és zárni kriptoba mindig is.

Hozzászólás

Ezt eltudod küldeni nekem?
                          Vélemény?

Hozzászólás

• flyati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vélemény?
                            Alpinforex leírhatná, hogy szerinte kötvénykibocsátással miért foglalkozunk...ráadásul elég magas a hozam..

Hozzászólás

• Vagy akàr te.. mostanàban nagyon csendben vagy.. keresed a kovetkezo ceget?

Hozzászólás

Alpinforex leírhatná, hogy szerinte kötvénykibocsátással miért foglalkozunk...ráadásul elég magas a hozam..
                                Szia Zalán!

Szívesen írok pár szót arról, amit egy rövid google keresés után megtudtam. Ugyanakkor abban nem vagyok maradéktalanul biztos, hogy ez valóban és mennyiben szolgálja az érdekeiteket? Ha esetleg az van amire gondolok, hogy gondolsz, akkor értem és korrekt!

Információ forrás:

Tallini tőzsde tájékoztató:
                                https://cns.omxgroup.com/cdsPublic/v...sageId=1022957

Admiral kibocsátási web aloldal:
                                https://admiralmarketsgroup.com/bonds/

A lényeg:
                                December 8 és 19 között az Admiral anyacége (Admiral Markets AS) 5 millió euro összegben kötvényt bocsát ki 10 éves futamidőre, 8 százalékos kamat/év kondícióval, fél éves kamatfizetési gyakorisággal, 100%-os árfolyamon, 100 eurós névértékben. A célcsoport a balti régió országai, intézmények és magánszemélyek. A kötvény bevezetésre kerül a Tallini tőzsdére.

A kibocsátóról:
                                Az Admiral Group 16 országban van jelen. Ennek anyacége az Admiral Markets AS. Pénzügyi adatok: A csoport 2016-ban 24109 ügyféllel 23M eurós forgalomból 6,5M eur profitot csinált. Az anyacég ebből 5154 ügyfélből 18M forgalommal 5,9M profittal részesedik. A különbség szembetűnő: míg az anyacég az ügyfélszámból 21, a profitból 91, a forgalomból 78 százalékkal veszi ki a részét. A különbség adódhat abból, hogy az elmúlt évek erőltetett növekedésének gyümölcse még nem érett be, ugyanakkor részben abból is, hogy ha jól emlékszem Zalán egyszer utalt arra, hogy a leányok az anyacégen keresztül szolgálják ki az ügyfeleiket, tehát a profit nagy része valószínűleg a központban csapódik le.

Milyen kötvényről van szó?
                                Hivatalos megnevezése fedezetlen alárendelt kölcsönkötvény. Ez azt jelenti, hogy egy esetleges csőd esetén ezek a kötvények utolsó előttiek a kielégítési sorban, ennél nagyobb kockázatot csak a részvényesek futnak.

Vélemény:
                                Minden kötvénykibocsátáskor érdemes megvizsgálni, hogy miért történik a forrásbevonás és mennyiért? Kezdjük a mennyiért kérdéssel. A vállalt kamat 8%, euróban. Ez első pillantásra húzósnak tűnik ezért megnéztem, hogy milyen regionális kamatkörnyezetben történik. A litván 10 éves államkötvények kamata 0,95%, a letté 0,37%. Ezek A- besorolásúak, éves hozamuk 0,7-0,8%, nyilván ennél egy corporate bondnak többet kell ígérnie. Megvizsgáltam 71 közép európai high yield kötvény pillanatnyi hozamát, ebből csak kettőnek volt 8%-nál magasabb. (mivel kibocsátáskor 100%-kon vesszük a kötvényt a 8% kamat ígéret most még 8% hozamnak felel meg) A miértre a kincstári válasz a tájékoztató szerint, hogy globális vezetővé szeretne válni a cégcsoport a pénzügyi piacon.

Következtetés:
                                Alapvetően egy alacsony, de növekedés előtt álló kamatkörnyezetben nem bolondság hosszútávú kötvényt kibocsátani fix kuponnal. A cég ugyanakkor megítélésem szerint drágán veszi fel a hitelt, mind a jelenlegi kamatkörnyezethez, mind a 6,5milliós nettó éves profithoz viszonyítva. Felmerül a kérdés, miért csak ilyen áron kap hitelt a cég? Pláne, ha növekedik és vastagon nyereséges? És ha tényleg csak ennyiért kap, akkor miért kell azt felvennie? Ha szükséges a fejlesztés azt miért nem organikusan, a nettó nyeresége terhére lépi meg? A 100 eurós névérték arra utal, hogy alapvetően lakossági ügyfelek a tényleges célcsoport? Hogyhogy nem –mint ahogy az megszokott- az intézményi ügyfelekre fókuszálnak egy roadshow-val, egy ilyen hozamsivatagos, pénzbőséges piaci konstellációban? A kötvényből befolyó pénz lényegében szabad felhasználású, ergó nincs egy konkrét címkézett (ezáltal ellenőrizhető) projekt, ami a kibocsátás mögöttes okát transzparenssé, hitelessé tenné. De legalább extra devizakockázatot nem fut a cég a kötvényeken, hisz a bevétel is alapvetően devizában termelődik meg.

Összegzés:
                                Ha én lennék a cég ezt a hitelt nem venném fel. Ha én lennék az egyszeri észt kisbefektető ezt a kötvényt nem jegyezném le. De ez szigorúan csak magánvélemény, mely szükségszerűen nem az információk teljességének birtokában született.

Hozzászólás

Working...
                                X