Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Plus500 vélemények

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nyomj rá a tőke kezelése gombra, és ott amire azt írja hogy rendelkezésre áll kivétre, azt nem veszik el 60 nap után se, bármikor kivehető, persze kb minimum 200dollár az alsó határ amit ki lehet venni. Vannak olyan termékek amikre jobban adja a bónuszpontot, azt hiszem van olyan is amire kettőt ad. Egyébként nem átverős cég, kifizet rendesen, szép is lenne ha olyan spreadek mellett még át is verne. Nem sok minden van aminek elfogdaható lenne a spreadje. AMD, VXX 2% például nevetséges. Rövidtávú kereskedésben 2% haszonnal meg lehet elégedni, náluk meg akkor vagy nullán... EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD, GBP/USD, DAX30, FTSE100, S&P500, NASDAQ100, DOW30 kb ezeknek, meg egykét árucikknek van tűrhető spreadje, de mennyi mindennel lehet náluk kereskedni.. ETFek részvények felejtősek.
    Kár hogy még vonalakat se lehet rajzolni az árfolyamdiagramra, ez nagy hiba, de szerencsére helyettesíthető. Veszteség stopokkal nem szórakoznak, viszont ami nem tetszett hogy a ha kiteszel pl. egy buy stop megbízást és utána 10%-kkal magasabban nyit mint a megbízási árfolyamod akkor simán vesz ott. Hogy lehet így magára hagyni?
    Összességében szerintem használható, ha tudja az ember a hibáit, de én otthagytam őket, egy fél éve már csak papíron kereskedek, lassan itt lesz az ideje újra élesben csinálni.
    Tudom nem ez volt a kérdés, de ha már ez a téma címe is leírtam a véleményem róluk.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Kérdeznék: demo verzióban próbálgatok bitcoin/usd -n mivel ma csak ez van nyitva, a cucc eladáson 103,86 míg vételen 104,12 volt. Próbaképp eladtam 15,63 euroért és vettem 1000 euroért egy időben. Kiváncsi voltam mi hogyan mozdul majd el, miből milyen manipulációs összeg jön majd le.
      Az eredmény érdekes, a kereskedést nemrég lezárták és a záró értékek eladásra 104,12 míg a vétel 105,55. A 15,63-as eladásom alatt mint 'fennmaradt letét' 6,25 euro míg vételen az 1000 euro lement egészen 376,13-ig. (kezdeti letét 20% a fenntartási meg 8%)

Szóval ez a történet viszont nem értem h hogyan lehet egy fordítottan arányos dologból duplán negatívan kijönni amikor egy órát foglalkoztam ezzel az ügylettel míg aztán lezárták.
      Az én logikám szerint mivel a cucc értéke nőt az eladáson elveszítettem a belépős pozicióm és a záróérték különbségét, de eszerint meg a vételnél meg kellett volna nyernem ezt a különbséget, ehelyett több mint a felét benyelte a gép

mi a magyarázat?
      hogyan lehet pénzt szerezni itt ha az eladásra és a vételre is negatívan jövök ki egy időpontban ugyanazon történetből?

előre is köszönöm a választ!

Üdv.

Josh

Hozzászólás

• Yossuan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!

Kérdeznék: demo verzióban próbálgatok bitcoin/usd -n mivel ma csak ez van nyitva, a cucc eladáson 103,86 míg vételen 104,12 volt. Próbaképp eladtam 15,63 euroért és vettem 1000 euroért egy időben. Kiváncsi voltam mi hogyan mozdul majd el, miből milyen manipulációs összeg jön majd le.
        Az eredmény érdekes, a kereskedést nemrég lezárták és a záró értékek eladásra 104,12 míg a vétel 105,55. A 15,63-as eladásom alatt mint 'fennmaradt letét' 6,25 euro míg vételen az 1000 euro lement egészen 376,13-ig. (kezdeti letét 20% a fenntartási meg 8%)

Szóval ez a történet viszont nem értem h hogyan lehet egy fordítottan arányos dologból duplán negatívan kijönni amikor egy órát foglalkoztam ezzel az ügylettel míg aztán lezárták.
        Az én logikám szerint mivel a cucc értéke nőt az eladáson elveszítettem a belépős pozicióm és a záróérték különbségét, de eszerint meg a vételnél meg kellett volna nyernem ezt a különbséget, ehelyett több mint a felét benyelte a gép

mi a magyarázat?
        hogyan lehet pénzt szerezni itt ha az eladásra és a vételre is negatívan jövök ki egy időpontban ugyanazon történetből?

előre is köszönöm a választ!

Üdv.

Josh
        Egyszerű:
        LONG:
        vettél ezer eruróért 104,12-n
        ezt később eladtad 104,12-ért
        Profit =0.
        SHORT
        eladtál 103,86-on 15,63euro értékben
        majd ezt később "visszavetted" 105,55-ért tehát drágábban. Ami veszteséget jelent.

Hozzászólás

• Sziasztok. Johnny02 vagyok, itt még nagyon uj. Már egy ideje foglalkozom forexel. De eddig sosem használtam a követő stopot. Tudom hogy mit jelent és mi az értelme, csak egy dolgot nem tudok. Mi van ha egy már elindított kereskedésre állítom rá. Valahogy így: pl.: euro/usd 1,3286 vétel. Az árfolyam nekem kedvezően emelkedik. a követő stopot ráállítom 1,3300 értéken 10pip-el. Na ijenkor mit tesz a plus500? Az 1,3286-hoz képest nézi a +-10pip-et vagy az 1,3300-hoz képest nézi a +-10pipet? Ezt nem tudom. Tudnátok segíteni? Válaszotokat előre is köszönöm.

Hozzászólás

• 1.3300-hoz képest. Hétfőn ki is próbálhatod!

Hozzászólás

• GP57 Hálásan köszönöm a gyors választ. Hétfőn remélem sikkerrel fogom prógálgatni. Sok hasznot mindenkinek.

Hozzászólás

• Lost89 köszi a gyors választ már értem

És még egy kérdés ha szabad: ha pl. vennek megint ebből és mondjuk hagynám egy hétig csak úgy rá sem néznék és a részvény kicsi kilengésekkel folytatná a növekedési trendjét akkor nekem felszámolnak vmi plusszköltséget h nem zártam minden zárásnál meg nem nyitottam csak hagytam, ami kicsit kilengedezett lefele is, de vegul bealt sokkal magasabban mint ahogy beléptem?

Köszi.

Hozzászólás

• h konkrétabb legyen a példa: tételezzük fel h szeptember végén veszek földgázt ezer euroert és hagyom, hozzá sem nyúlok jovő márciusáig és akkor meg kivenném a hasznot, de a tényleges hasznot, szóval ha ezidőjtájt 20%al nőt akkor 1200at?

Hozzászólás

• Ha valami 1000 Eurot ért és felmegy 20%-ot az értéke, akkor mennyi a haszon? Amennyivel felment, nem?

Hozzászólás

• tudod h értettem
                      haszonnal egyutt 1200őt veszek ki

ám így van?

nincs semmi manipulációs ktg. h nem zárok meg nyitok mindig csak mnt befektetést kezelem? megkapom a 20%om van levonodnak még vmi szarságok még belőlle?

Hozzászólás

h konkrétabb legyen a példa: tételezzük fel h szeptember végén veszek földgázt ezer euroert és hagyom, hozzá sem nyúlok jovő márciusáig és akkor meg kivenném a hasznot, de a tényleges hasznot, szóval ha ezidőjtájt 20%al nőt akkor 1200at?
                        Napi kamatot kell fizetni. Földgáznál 0.015%-ot.

Hozzászólás

• köszönöm szépen az infót

ha veszek vmilyen vállalti részvényt hosszú távra, pl. megvenném most és csak jövőre adnám el, akkor kapok az év végén jutalékot a vállalattól a részvényeim után?

Hozzászólás

köszönöm szépen az infót

ha veszek vmilyen vállalti részvényt hosszú távra, pl. megvenném most és csak jövőre adnám el, akkor kapok az év végén jutalékot a vállalattól a részvényeim után?
                            Egy bukmékernél nem fogsz. Pusztán azért, mert az árfolyamelmozdulásra fogadsz, nincs a neveden a papír!

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egy bukmékernél nem fogsz. Pusztán azért, mert az árfolyamelmozdulásra fogadsz, nincs a neveden a papír!
                              Néha fizetnek a plus500-nál (néha...), viszont ha shortban vagy mindig levonják. Különben elég durván vissza lehetne élni vele.

Hozzászólás

• köszönöm a válaszokat!

van még egy kérdésem, már bocs ha zaklatok vele valakit :$

Szóval van egy vállalat, aki 2014 tavaszára (minimum) megduplázza piaci értékét/részvényei árait. A tőzsde egy napot biztosít a héten h kereskedhessenek e részvénnyel (ám más portáloknak is csa egy vagy csak a plusz500nál?)
                                A tervem a következő: vennék 5000 euroért a részvényből, viszont nem zárogatnám le minden héten azon nap végén amikor lehet vele mozogni ill. nem is nyitom meg, szóval hagyni szeretném úgy ahogy van 2014ig és esetleg csak a hasznot lecsípni ha lehet ilyet, majd 2014ben ha úgy érzem h már a haranggörbe kezd kialakulni kiszállok.
                                A Kérdés: ha ténylegesen megduplázódik 2014 tavaszára a részvény és én pont akkor szálok ki mikor 100%os a hasznom akkor mivel hogy hagytam itt a plussz500-on dolgozni a pénzem, akkor mekkora manipulációs összeggel csonkít meg arányosan a +500 ezidőtájt?

Hozzászólás

Working...
                                X