Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Visszautalási problémák

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Visszautalási problémák

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Fórumokon itt ott feljön a téma, hogy úgy hallották, hogy valamelyik brókercégnél probléma van a visszautalással. Személyes tapasztalatom, hogy már 15 brókercégnél volt számlám, de sosem volt problémám a visszautalásnál.
    Ha egy bókercégnek angliai felügyelete van, előfordulhat ilyen? Mit jelent akkor az FCA (The Financial Conduct Authority), ha ezt nem? Ha egy brókercég nem hajlandó visszaadni az ügyfele pénzét, akkor nem zárják be azonnal?

Ritkán fordul elő, hogy nem utalják vissza a pénzt. Viszont stopvadászat,spread tágítás,rossz teljesülés..stb előfordulhat. Forex,cfd brókereknél a bróker ellen kereskedsz és nem szeretik, ha túl sokat nyersz. Ez a fx brókerek nagy részénél így van. Akármilyen jó a marketingjük. Nem kell bedőlni. Egy brókercég nem azért tart napi szinten webinárokat és nem azért szervez előadásokat és hív meg előadókat, hogy te sikeresebb légy. Hanem azért, mert ez is a maketing része és így tudnak több ügyfelet magukhoz vonzani, akik fizetik a brókerköltségeket(amibe nem csak a spread és jutalék tartozhat bele, hanem egyéb brókertrükkök költségei is). Rajtad kívül más nem akarja, hogy sikeres legyél(na jó max. a család igen). A brókercéget főleg nem érdekli. Az érdekli, hogy fizess nekik jó sok költséget. Nyilván rettegni sem kell tőlük, de túl sokat sem kell elvárni. A fx,cfd nem szabályzott piac. Monjduk, ha h4-en,napin tradelsz, akkor nehezebben tudnak fogást találni rajtad. A lényeg, hogy nem szabad illúziókban élni.

Hozzászólás

Most olvastam az IronFX-es bejegyzéseket a témában. Őszintén eddig egy dél-amerikai orszában sem tudtam volna elképzelni, hogy egy pénzügyi cégtől ne kapjam vissza a pénzem, és a befektetővédelem se kártalanítson, nem hogy az EU-ban.
      Az FCA mennyivel jobb mint a Cysec? Ahogy látom a Cysec nem igzaán tudja védeni az ügyfelek érdekeit.
      AZ FCA keményebb?

Hozzászólás

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Akkor ennyi erőveli miben különbözik az ASIC valamint a svájci felügyelet a többitől?

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Remek kis írás a bénák és az összeesküvés hívők megnyugtatására, hogy nem az ő tudásuk édeskevés. Nem bennük van a hiba, hanem aljas módon át vannak b@szva, és ha egyszerre nem kettő, hanem három stopjuk lenne, még az is kevés lenne, mert azt is kiütnék.
        Ha ezek a bénák kimennének a részvény vagy a határidős piacra, ott is ugyanígy veszítenének! Csak többet! Akkor valami másban keresnék a hibát, mondjuk a csillagok kedvezőtlen állásában.

• Megalith
        Megalith kommentje
        Editing a comment
        "Akkor valami másban keresnék a hibát, mondjuk a csillagok kedvezőtlen állásában."

Jobb az óvatosság.

Hát vagy én nem értek semmit, vagy furik a kommentek. Igaz, hogy csak 12 éve kereskedek, és 10 MFt-os számlánál nagyobbal nem kereskedtem idáig, de mégis... :-)
      Az Iron Fx nem fizetésével kapcsolatos bejegyzések elég ilyesztőek, az pedig, hogy a ciprusi felügyelet szarik a dologba, méginkább az.
      Az eddigi megértésem, hogy őrültség ciprusi cégnél számlát nyitni, és arra voltam kíváncsi, hogy angliai felügyeletnél mennyivel kissebb az ilyen jellegű kockázat..

(Kedves Forex Klub barátunk meg kitehetne az oldalára 1-2 myfxbook linket a számlájáról, mielőtt ilyen hangnemű hozzászólást ír)

Hozzászólás

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Én voltam itt az egyetlen, aki fel bírt tenni, egy több mint 2 éves, 900 kötést tartalmazó görbét. Egyébként mi köze van ennek ahhoz a tényhez, hogy az összes brókernél, az ügyfelek 65-80%-a veszít, tehát BÉNÁK.
        Ha a 12 év alatt még nem esett le, hogy bármelyik CFD bróker, bármikor visszatarthatja a pénzed, hetekre, hónapokra, minden komolyabb kockázat nélkül, akkor nem tudom, hogy hol voltál.

• safe
        safe kommentje
        Editing a comment
        Gratulálok kedves Forex Klub. Sajnálom, hogy csak múltbeli az a szép görbe. Akkor mostmár te is a 65-80%-hoz tartozol, vagy már nem kereskedsz?
        Amúgy kb 50-szer utaltam haza pénzt, és soha nem volt semmi problémám. Nekem nem logikus, hogy egy befektetési cég milyen alapon tartaná vissza a pénzem hónapokra., Az meg végkép nem logikus, hogy a felügyelete miért nézné el neki. Abban reménykedtem, hogy az angol feügyeletről valami bíztatót fogok hallani.
        Minden esetre köszönöm a figylemeztető szavakat, a jövőben még figyelmesebb leszek e téren.
        Hát addig is marad az, hogy Ciprus felejtős, és inkább angliai cégnél kereskedek. .
        Meg ha jól sejtem, érdemes nagyobb számlával nem CFD-t kereskedni devizán sem, hanem tőzsdén szabályozott körülmények között, és akkor kevesebb meglepetés érhet a cég részéről.

• Forex Klub
        Forex Klub kommentje
        Editing a comment
        Még egy jós, aki tudja, hogy mit tudok, vagy mit csinálok.
        Egyébként jóreggelt! "Meg ha jól sejtem, érdemes nagyobb számlával nem CFD-t kereskedni devizán sem, hanem tőzsdén szabályozott körülmények között, és akkor kevesebb meglepetés érhet a cég részéről." Ilyen felismerésekre az amatőr kezdők jutnak az első évük után. 12 év! pffffff

Ma már nem a visszautalásokkal van gond jellemzően (mondjuk angliai cégekről beszélünk). Sokkal fontosabb a megbízások teljesülését szemügyre venni. A forex cfd piac szűkül, és egyre több a szabályozói előírás. Én mindenképpen javaslom a brókercégek ezirányú folyamatos vizsgálatát.
      Visszautalási gondok szerintem FCA-regulált brókereknél alacsony kockázat, pláne pár tízezer dollárnál.

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Ez valóban nagyon fontos mert ez a bróker kényekedve szerint folyik.
        Szabályozni képtelenség.
        Ezért is fontos a tőzsde.
    Working...
    X