Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Revolut

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• platz
    válaszolt
    Helló, boldog Revolut ügyfél vagyok. Arra használom, hogy külföldi részvényekbe fektessek és pénzt költsek, amikor külföldre utazom.

Előnyök:
    * Az USA részvényeinek jó lefedettsége.
    * Versenyképes kereskedési díjak. Nincsenek jutalékok.
    * Nagyon versenyképes árfolyamdíjak jutalék nélkül (prémium tag vagyok).

Hátrányok:
    * Az európai készletek nem fedezhetők le.
    * Nincs fedezet az ETF-ekre.
    * A Revolut nem bank.

Szólj hozzá::

• moneymentor
    válaszolt
    Van Revolut számlám arra az esetre, ha valaki ide akarna nekem pl. konzultációs díjat utalni.
    (Bár ez sem volt egyszerű, hiszen angol számlaszámra kellett küldeni. Mostanában már van magyar is, de ha valaki rosszul tölti ki a megjegyzés rovatot, a pénz nem talál oda. Egyébként működik.)
    Túl sok pénzt nem tartanék rajta (még ha megtakarítási számla is kapcsolható hozzá ), inkább egy vésztartalékot, amit pl. külföldön kártyával leveszek, vagy levásárolok.
    Persze, lehet kis pénzzel néhány részvénnyel, kriptoval is kereskedni, de nem teljeskörű a termékskála és az elemzőfelület is nagyon gagyi.
    A költségek emeléséről is lehet hallani.
    Meg cégen belüli problémákról is.

Szóval van mindenből egy pici, de még nem profi kínálattal.
    Ezért jelenleg se a bankoknak nem kell aggódni, sem a brókereknek.
    De fejlődhet.

Szólj hozzá::

• petrocelli
    új témát indított: Revolut

Revolut

Sziasztok!

Nagyon csábító ez az ingyenes és szerintem nagyon átlátható és könnyen kezelhető értékpapír kereskedő felület ráadásul FCA szabályozással. Csak az a nagy kérdés, hogy valóban ez lesz a jövő? Mert ha igen, akkor hamarosan nagy bajban lesznek a külföldi és hazai brókercégek és bankok, ha nem jönnek elő hamar valamilyen hasonló konstrukcióval. Vagy, ez egy hatalmas átverés, mert nem látni a fáktól az erdőt a sok rejtett költség miatt, és a végén még akár drágább is lehet egy hagyományos brókernél?
Working...
X