Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Általában részvényezek, tavaly forexeztem (miután tavalyelőtt megtudtam hogy olyan is van, meg Daxoltam.
    Most, hogy jobban megtnéztem a bejövő utalást, kiderült, hogy ezek a drágák ráadásul VIBER-rel utalják a funds withdrawal-t, ami rohadt drága, látott már valaki ilyet?
    Igen a VIBER a legdrágább & leggyorsabb bárhova (a Westernunion és klónjai után).

A forex nálad nem csúszkál? Engem ChyberBob elijesztett a próbájától: http://forum.tozsde.hu/brokercegek/2...html#post66381
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Igen a VIBER a legdrágább & leggyorsabb bárhova (a Westernunion és klónjai után).

A forex nálad nem csúszkál? Engem ChyberBob elijesztett a próbájától: http://forum.tozsde.hu/brokercegek/2...html#post66381
      Mostanában csak EURHUF-fal játszogattam, mivel pár fillér csak a spread. Én nem vettem észre semmilyen gondot a teljesüléseknél, bár én 2-4 Ft-okat szoktam játszani napon (legtöbbször sajnos) túl. Türelmes is vagyok, 1 nap,2 hét, nekem mind1, úgyis én nyerek, csak ki kell várni
      sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• Robot IB TWS-re

Ismertek valakit, aki otthonosan mozog a TWS felületen és tudna robotot írni rá?
        sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• Sziasztok!

Szeretnék beutalni az IB-hez és a leegköltséghatékonyabb megoldást keresem.
          Van Skrill-em, Neteller-em és PayPal-om, de azok itt nem játszanak.
          A Citibank-nál vagyok és az ügyintéző szerint a 10.000$ banki átutalásának költsége 60$ + a $ konverziós díja, ami szerintem elég durva.

Biztos van valami olcsóbb megoldás. Tudnátok segíteni?

Hozzászólás

• gerub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

A Citibank-nál vagyok és az ügyintéző szerint a 10.000$ banki átutalásának költsége 60$ + a $ konverziós díja, ami szerintem elég durva.

több megoldás van, csak át kell számolni melyik éri meg jobban.
            1. HUF bázisdevizára utalsz be, nyitsz egy USD (vagy akár EUR) alszámlát és belső konverziót csinálsz (itt kérdés az alkalmazott árfolyam és az esetleges jutalék)
            2. HUF-ot utalsz be direktbe USD/EUR bázisú számládra, és majd az ő bankjuk váltja át (a számlavezető bankjuk árfolyama lehet nagyon trágya, meg kell tudni milyen banknál vannak)
            3. máshol nyitsz egy forintszámlát, ahol kedvezőbb az utalás díja (meg a havidíj), és nem utolsó sorban jobb árfolyamon váltják a devizát! Citibank utóbbi szempontból nagyon szar
            árfolyamok összehasonlítása
            4. vagy nyitsz devizaszámlát (Raiffeisen, FHB, és meglepő módon OTP kedvező, csak kérdés, hogy 10e dollárnál melyik éri meg összességében jobban, díjak és árfolyam ismét)

de az biztos, hogy így is, úgy is jó pár ezerbe fog fájni, csak nem mindegy a végeredmény nyilván

Hozzászólás

• Ha ennyi pénzem lenne inkább az Lmax hoz mennék, ha jól emlékszem a demójuk szerint van index.. is és huf számla, elvileg ő kielégítő kell legyen, de te tudod.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha ennyi pénzem lenne inkább az Lmax hoz mennék, ha jól emlékszem a demójuk szerint van index.. is és huf számla, elvileg ő kielégítő kell legyen, de te tudod.
                Lehet olyan termékeket kereskedik, amik nincsenek az LMAX-nál. Én is az Interactive-nál vagyok, és eszem ágában sincs máshova menni.

Hozzászólás

• Köszönöm begin4ex az általad vázolt lehetőségeket, végig fogom kérdezni ill. számolgatni az összeset.

Igen, Lizardman, elsősorban opciókat és volatilitást szeretnék kereskedni, arra pedig mindenki az IB-t ajánlja, de köszi csodamacska az ötletet.

Hozzászólás

Sziasztok!

Nem muszáj USD-t utalnod. Ha a bázisdevizád pl. USD, akkor is be tudsz utalni HUF-ot anélkül, hogy az IB átváltaná automatikusan. Ilyenkor megjelenik egy HUF alszámla, aminek az egyenlege az átutalt összeg lesz.
                    Az IB az összes pénznemben lévő egyenlegek (HUF, EUR, USD, stb.) bázisdevizára (USD) átszámított értékét vizsgálja, amikor net liquidation value-t, margint, stb. számol.
                    Ha mégis át szeretnéd váltani pl. a beutalt HUF-odat USD-re, akkor azt egy sima USD/HUF vétel tranzakció indításával meg lehet csinálni, és és a bid-ask spread nem 2-3% lesz, mint egy bankban, hanem csak pár tíz fillér.

Én azt javaslom, hogy HUF-ot utalj be (hacsak nincs valami más különös okod mást utalni). Így csak azt kell megtudnod, hogy milyen számlaszámra kellene utalni az egyes devizákban lévő pénzt. Simán lehet, hogy egy Magyarországon vezetett HUF számlára utalhatsz (de ezt nem tudom).

Hozzászólás

• Nekem a bázisdevizám is HUF. Igen, ilyet is lehet.
                      Abban tartom a pénzt, abban számolják a margint. Csak akkor konverálok, ha az árfolyam miatt szeretnék, alapvetően nem tartok devizát.
                      Az utalás pedig ingyen volt, mivel magyar bankból HUF számlára utalok szintén magyar bankhoz (ugyanis az IB a HUF számláját itthon vezeti a CITI-nél). Sima egyszerű GIRO utalás volt és nem deviza.
                      A HUF utalás sem ingyenes már a legtöbb banknál, de akinek régi számlacsomagja van annak még nem feltetlen számolnak tranzakciós illetéket. Valamint egy-két bank kínál ingyenes számlát a prémium ügyfeleknek.

Hozzászólás

• Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek. Mondanom sem kell, ez így már sokkal jobban tetszik. Még utánajárok kicsit a Citinél és jövő héten beutalok.

Hozzászólás

• Én azt javaslom, hogy HUF-ot utalj be (hacsak nincs valami más különös okod mást utalni). Így csak azt kell megtudnod, hogy milyen számlaszámra kellene utalni az egyes devizákban lévő pénzt. Simán lehet, hogy egy Magyarországon vezetett HUF számlára utalhatsz (de ezt nem tudom).
                          Pontosan ezt csináltam. USD-s az IB számla és magyarországi számlaszámra (IB citi-s számlaszámára) utaltam, azaz belföldi HUF utalásom volt délben és éjfelre meg is jelent az IB felületén. Ehhez előre meg kellett adnom az IB-nek, hogy honnan mennyi pénz fog érkezni és ott pedig ha akarom, akkor valóban jó áron át tudom váltani usd-ra.
                          Első utalás előtt próbáld meg kisebb összeggel.

Hozzászólás

• Köszönöm Nesty!

Nesty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Első utalás előtt próbáld meg kisebb összeggel.
                            Ezek szerint a 10000 $-t több részletben is be lehet utalni?

Hozzászólás

Ezek szerint a 10000 $-t több részletben is be lehet utalni?
                              A legkisebb összeg, amivel engedi a számlát 'megnyitni', az 5.000$. Elég komoly cégről van szó, és legjobb tudomásom szerint nem szoktak foglalkozni ennél kisebb összegekkel nyitáskor.
                              Ez nem egy hétköznapi bróker cég, így véleményem szerint a fent említett lehetőségek közül érdemes eldönteni melyik a legköltséghatékonyabb, és ami marad utalási költség, azt pedig benyelni.

Hozzászólás

• Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A legkisebb összeg, amivel engedi a számlát 'megnyitni', az 5.000$. Elég komoly cégről van szó, és legjobb tudomásom szerint nem szoktak foglalkozni ennél kisebb összegekkel nyitáskor.
                                Ez nem egy hétköznapi bróker cég, így véleményem szerint a fent említett lehetőségek közül érdemes eldönteni melyik a legköltséghatékonyabb, és ami marad utalási költség, azt pedig benyelni.
                                Ezt máshol is hallottam már, de én 10.000-ről tudok. A honlapjukon is ez van.
                                Állítólag vissza is lehet utalni rögtön, mert ezt csak a nyitáskor nézik.
                                Nem tudom, nem próbáltam. Szerintem ennél kisebb összeggel nem érdemes kereskedni a kontraktusméretek miatt.

Hozzászólás

Working...
                                X