Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• NoX
    válaszolt
    Sziasztok!

Én is új vagyok itt és én is az osztalékportfolio kapcsán történő brókerkeresés útján jutottam ide. Nekem is szöget ütött a fejembe a költségek kérdése pont amiatt ahogy előzőleg dividend is említette, hogy egy viszonylag kisebb méretű portfólió hozamát ez elég szépen csökkenti. Ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, mert perszehogy megérdemlik, ez csupán tervezés kérdése. Szóval ha megnyílik a számla és a havi termelt comission nem lesz túl sok (bár valószinűleg az egész pénzt nem egyszerre fogom befektetni, hanem lépésekben építgetem a portfóliót, viszont ez is max havi néhány kötés), akkor lesz egyrészt egy "activity fee", ami 10$ (vagy 20$, ha nem tartok 2k$-t a számlán) másrészt az adatszolgáltatás. Ebből a minimum a 10$-os bundle? Vagy egyáltalán kötelező ezek közül bármire is feliratkozni ahhoz, hogy kötni tudj (mondjuk ha az elemzésekhez úgyis mást használsz)?

Másik kérdés, ha a befektetéshez szánt összeg (és a devizaszámla is) jelenleg euróban van, viszont a befektetések USD-ben lesznek, akkor érdemes inkább startban úgy indulni, hogy felejtsük el az eurót és innen gondolkodjunk dollárban (USD-s devizaszámla, pénz konvertálása, USD bázisdeviza alszámla nélkül) vagy lehet EUR a bázisdeviza USD alszámlával? Nekem úgy tünik, hogy érdemesebb lenne mindent USD-ben vezetni, de érdekelne, hogy a másik variáció mekkora költségeket rejt.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv:
    NoX

Szólj hozzá::

• A csodamacska
    válaszolt
    Saxo bank-nál van forint és nagy választék.

• ironroni
    válaszolt
    Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket, boldog új évet mindenkinek!

Új vagyok a fórumon, 2016 elején szeretnék egy IB-számlát nyitni.

Háttérként annyit érdemes tudni, hogy néhány tízezer dollárt szeretnék befektetni különböző USD és EUR denominált részvény és kötvény ETF-ekbe, és viszonylag ritkán (évi 1-2) újrasúlyozni a portfóliót. Ezzel párhuzamosan a befektett devizát fedezni akarom short USD long HUF, illetve short EUR long HUF forex pozikkal, hogy a várt hozam gyakorlatilag forintban jelentkezzen.

Az elmúlt napok kutatásai alapján az IB tűnik erre a legbiztonságosabb és költséghatékony választásnak. Először még csak demózni fogok, illetve alaposan áttanulmányozom a feltételeket, költségstruktúrát, de 1-2 hónap múlva már szeretnék egy éles számlát nyitni.

A tapasztaltabbak felé lenne pár kérdésem, előre is nagyon köszönök minden segítséget!

Számlanyitáshoz kapcsolódó kérdéseim:

1. Bázisdeviza: a fenti befektetési stratégia mellett mit javasoltok? Érdemes a forintot bázisdevizának megadni, és USD, illetve EUR alszámlát mellé? Ez ha jól értem a topikban korábban elhangzottak alapján költséghatékony megoldás is, és nem származik belőle hátrány. Vagy van valami, ami ez ellen szól? Érdemes lenne inkább az USD-t bázisdevizának választani? A befektetés jelentős része USD-ben fog zajlani.

2. Számlatípus: a fenti befektetési stratégiához elegendő a cash account vagy nyissak Reg T margin számlát? Ez utóbbi kell gondolom a forex kereskedéshez, de ezen is minden probléma nélkül tudok kereskedni ETF-ekkel, a beérkező kamat-és osztalékjövedelmeket újrabefektetni stb.?

Kamatokkal, osztalékokkal kapcsolatos kérdések:

3. Fedezési forex pozíció kamatozása: értelemszerűen napon túl tartanám, több éven keresztül (és igazítanám az ETF-fe fektetett USD és EUR mennyiségnek megfelelően). Itt számíthatok swap kamatra? Vagy még ennek a tartásnak (short FX long HUF) van költsége számomra? Ez utóbbi esetben ezt a fedezést érdemes egy másik brókernél elvégeznem?

4. Az osztalékfizető ETF-eknél milyen gyakori az osztalékfizetés és hogy zajlik? Időarányosan (ha valameddig benne voltam, de kiugrottam) jár, vagy ha az osztalékfizetésnél épp a portfóliómban van, akkor jár a teljes osztalék a periódusra, ha pedig nincs, akkor nem jár? Egyébként osztalékkifizetőt vagy újrabefektetőt javasoltok inkább? Ahogy látom, az USD alapok között az előbbi, az EUR alapok között az utóbbi a gyakoribb. Adózási szempontból van különbség paid és reinvested osztalékú ETF-ek között?

Adózási kérdések:

5. Ezen befektetések ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek számítanak-e, így érvényes-e rájuk a 2 éves veszteségösszevonás lehetősége?

6. Milyen kulccsal adóznak az egyes tételek? Minden fenti tétel (amerikai ETF árfolyamnyeresége, amerikai ETF által kifizetett osztalék, amerikai ETF által automatikusan újrabefektett osztalék, amerikai kötvény által fizetett kamat, európai ETF árfolyamnyeresége, európai ETF által kifizetett osztalék, európai ETF által automatikusan újrabefektett osztalék, európai kötvény által fizetett kamat, forex pozi esetleges nyeresége) egységesen 16%-kal adózik, vagy van olyan tétel, amelyik nem (osztalék?, kamat?), mert például eho-t is kell fizetni utána, és az sem mindegy, hogy US/EGT?

Az elkövetkező időszakban minden anyagot (IB honlap, opcióguru IB tananyaga, fórumok) át fogok tanulmányozni, de kérlek, ha tudjátok segíteni az elindulásomat, tegyétek meg azzal, hogy válaszoltok azon kérdésekre a fentiek közül, amelyekben van tapasztalatotok.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdvözlettel:
    ironroni

• dividend
    válaszolt
    Tudom, hogy az IB a legolcsóbb és nem is sajnálom tőlük a jutalékot.
    Az a problémám, hogy a rendszer, amit megjátszanék (osztalékból szabadon) nem működik, ha kifizetek ennyi jutalékot, ezért szeretném minimalizálni azt.
    A 30$ éppen elvinné a teljes osztalékomat, amit egy 10 e$-os részvénycsomagra kapnék.

Egy jó forex robot vagy stratégia viszont bőven elviseli ezt a jutalékot és költséget.

• Reménykedő
    válaszolt
    dividend eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, van néhány kérdésem a hozzáértők felé.

Az IB-nél nyitnék egy számlát, egyenlőre a minimummal, ami 10 e$.
    Az egész pénzt elkölteném osztalékot jól fizető amerikai részvényekre.
    Látom, hogy 10$ a havi díj, mivel nem fogok állandóan vásárolni, min. 10 évig akarom tartani a részvényeket, tehát nem termelek havi 10$ feletti jutalékot az IB-nek.
    De a számlaegyenlegem így 2 e$ alatt lesz (mivel a pénzem a részvényekben lesz) és akkor már 20 $ a havi díj.

Jól értelmezem?

És muszáj nekem havi +10$-t kifizetnek a valós idejű adatokért vagy megúszhatom ezt a díjat?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
    Ezen kívül egy halom költséget fizethetsz még: hírek - ha feliratkozol, piaci adatok, pl. Xetra 15$ vagy €, számládon felejtett, nem bázisdevizák utáni kamat stb.stb. Nálam gyakorta 100$ feletti a költség, de csak év végén véletlenszerűen veszem észre. Nekem minden pénzt megér a 1000000000%-os biztonság, ami az IB-nél van. Olvasd végig a költségstruktúrát az IB oldalán, nem biztos, hogy 1 nap alatt végzel...

• dividend
    válaszolt
    Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, van néhány kérdésem a hozzáértők felé.

Az IB-nél nyitnék egy számlát, egyenlőre a minimummal, ami 10 e$.
    Az egész pénzt elkölteném osztalékot jól fizető amerikai részvényekre.
    Látom, hogy 10$ a havi díj, mivel nem fogok állandóan vásárolni, min. 10 évig akarom tartani a részvényeket, tehát nem termelek havi 10$ feletti jutalékot az IB-nek.
    De a számlaegyenlegem így 2 e$ alatt lesz (mivel a pénzem a részvényekben lesz) és akkor már 20 $ a havi díj.

Jól értelmezem?

És muszáj nekem havi +10$-t kifizetnek a valós idejű adatokért vagy megúszhatom ezt a díjat?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

• kockas
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hiába szombat éjjel van
    áhh tudom/értem én: kéne a páleszból

• MyBusiness
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyetlen dolgot modok amit soha nem szabad semmilyen körülmények között elfelejteni, bár három(sor) lesz belőle.
    Halmazelméletileg háromféle cég létezik:

1. piramiscég

2. piramiscég lesz belőle.

3. nem lett piramiscég belőle, mert még előtte szimplán tönkrement, vagy eladták, átjátszották egy leendő vagy már aktív piramiscégnek

---------------------------
    ki akarja megvenni a cégrészem ? a szentgrál ajándék mellé
    Hiába szombat éjjel van

• kockas
    válaszolt
    Egyetlen dolgot modok amit soha nem szabad semmilyen körülmények között elfelejteni, bár három(sor) lesz belőle.
    Halmazelméletileg háromféle cég létezik:

1. piramiscég

2. piramiscég lesz belőle.

3. nem lett piramiscég belőle, mert még előtte szimplán tönkrement, vagy eladták, átjátszották egy leendő vagy már aktív piramiscégnek

---------------------------
    ki akarja megvenni a cégrészem ? a szentgrál ajándék mellé

• ChyberBoB
    válaszolt
    A kiutalásokkal sincsen semmi probléma.
    1-2 nap alatt az itteni számlán van a pénz, ez a tapasztalatom.

• Nesty
    válaszolt
    gerub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is úgy tudom, hogy 10000$ a minimum és nem is akartam kevesebbet beutalni, csak Nesty írta, hgy az utalást próbáljam meg először kisebb öszeggel és nem értettem mire gondol.
    Ha jól emlékszem, akkor 1000usd-t utaltam elsőre, hogy lássam rendesen beérkezik-e. Nem volt semmi gond, pár nappal később utaltam a fennmaradó összeget.

• Lizardman
    válaszolt
    Az, hogy mit írnak hivatalosan, és mi az, amit tapasztalatok alapján elfogadnak legminimálisabb első beutalásos összegként, az két külön dolog.
    Ezért írtam, hogy az 5.000$ az, amivel minimum lehet próbálkozni.

• gerub
    válaszolt
    Én is úgy tudom, hogy 10000$ a minimum és nem is akartam kevesebbet beutalni, csak Nesty írta, hgy az utalást próbáljam meg először kisebb öszeggel és nem értettem mire gondol.

• fxtrader55
    válaszolt
    Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legkisebb összeg, amivel engedi a számlát 'megnyitni', az 5.000$. Elég komoly cégről van szó, és legjobb tudomásom szerint nem szoktak foglalkozni ennél kisebb összegekkel nyitáskor.
    Ez nem egy hétköznapi bróker cég, így véleményem szerint a fent említett lehetőségek közül érdemes eldönteni melyik a legköltséghatékonyabb, és ami marad utalási költség, azt pedig benyelni.
    Ezt máshol is hallottam már, de én 10.000-ről tudok. A honlapjukon is ez van.
    Állítólag vissza is lehet utalni rögtön, mert ezt csak a nyitáskor nézik.
    Nem tudom, nem próbáltam. Szerintem ennél kisebb összeggel nem érdemes kereskedni a kontraktusméretek miatt.

• Lizardman
    válaszolt
    gerub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint a 10000 $-t több részletben is be lehet utalni?
    A legkisebb összeg, amivel engedi a számlát 'megnyitni', az 5.000$. Elég komoly cégről van szó, és legjobb tudomásom szerint nem szoktak foglalkozni ennél kisebb összegekkel nyitáskor.
    Ez nem egy hétköznapi bróker cég, így véleményem szerint a fent említett lehetőségek közül érdemes eldönteni melyik a legköltséghatékonyabb, és ami marad utalási költség, azt pedig benyelni.

Working...
X