Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ez volt a TS értesítés:

Dear Valued Client,

Due to recent market volatility, TradeStation is scaling up margin for Futures+ accounts enabled to short options to 200% of SPAN (Standard Portfolio Analysis of Risk) margin. Short options are available to accounts with a liquidating value in excess of $25,000.00 ($50,000.00 for IRAs). Accounts that fall below $25,000.00 ($50,000.00 for IRAs) in liquidating value will be disabled for short options. Accounts wishing to opt out of being enabled for short options will remain at 100% of SPAN.

If you have any questions or wish to opt out of the ability to short options, please contact Trading Operations at 800.837.8951 or 954.652.7930.

Best Regards,

TradeStation Trading Operations
    8050 SW 10th St
    Plantation, FL 33324

A Tastytrade állandóan azt igéri, hogy a következő negyed évben már a külföldiek is köthetnek náluk futures opciókat, de még mindig nem sikerült ezt betartaniuk. Talán októberben, de majd értesítenek

Hozzászólás

• Igen, 0.4%-ot fizetsz. Ha valóban drágábbak az ETF-ek, akkor egyedi részvényt célszerű venni a Randomon keresztül, ott már nincsenek alapkezelői költségek, egységes minden, BATS piac is jó, közel 1000 USA részvény elérhető a Randomnál, 0.2% min 2 $ a kötési díj. Az is egy járható út ha egyedi storykban gondolkodunk, nemcsak az indexekkel való kereskedéssel lehet keresni. Egyedi USA részvényekre tökéletes a Random Capital.

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen, 0.4%-ot fizetsz. Ha valóban drágábbak az ETF-ek, akkor egyedi részvényt célszerű venni a Randomon keresztül, ott már nincsenek alapkezelői költségek, egységes minden, BATS piac is jó, közel 1000 USA részvény elérhető a Randomnál, 0.2% min 2 $ a kötési díj. Az is egy járható út ha egyedi storykban gondolkodunk, nemcsak az indexekkel való kereskedéssel lehet keresni. Egyedi USA részvényekre tökéletes a Random Capital.
        Egyedi us.rv-t meg végképp minek vennék a Randomon v akármilyen magyar brokin keresztül? Azt vehetek most is az IB-nél(és nem 1000-et, hanem amennyit csak forgalomban van az usa tőzsdéken).
        Nézzünk egy példát: van mondjuk 100.000 usd-d. ezt évente megforgatod 6x.(mondjuk kéthavonta kiszállsz az adott befektetésből és veszel mást).
        Ez randomnál 2% kb.2000usd, 550.000ft.
        IB-nél átlagosan 2000rv-el számolva 100usd, 27500ft
        Tradestation-nél 10 kereskedéssel számolva: 50usd 13750ft.
        Egyedi sztorikat én is megjátszok néha, de leginkább opciókkal, azt meg a randomnál azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák))
        Szóval szvsz engedjük el ezt a magyar broki vonalat....

Hozzászólás

• A Randomnál 0,2% a napon túli brókerdíj, tehát 100 000$ esetén 200$. Online diszkontbrókernél szinte sehol sincs 2% kötési díj, főleg a hazai piacra a Random nekem nagyon megéri 2010 óta, azelőtt Equitasnál voltam. A DeGiro-ról mit gondolsz, szerinted ETF-t érdemes rajtuk keresztül venni? www.degiro.hu Holland befektetési szolgáltató, elég jól terjeszkednek, már 300 000 ügyfelük van, nagyon kedvező díjaik vannak.

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A Randomnál 0,2% a napon túli brókerdíj, tehát 100 000$ esetén 200$. Online diszkontbrókernél szinte sehol sincs 2% kötési díj, főleg a hazai piacra a Random nekem nagyon megéri 2010 óta, azelőtt Equitasnál voltam. A DeGiro-ról mit gondolsz, szerinted ETF-t érdemes rajtuk keresztül venni? www.degiro.hu Holland befektetési szolgáltató, elég jól terjeszkednek, már 300 000 ügyfelük van, nagyon kedvező díjaik vannak.
            Akkor egy kis matek: ha 6x forgatod meg a pénzed egy év alatt úgy, hogy először van 100.000 usd kp-d, amit befektetsz, az 0,2%. Utána 4x eladsz(4x0,2%= 0,8%) de ekkor veszel is tehát még egyszer 0,2%x4=0,8% majd a végén kiszállsz mindenből és ismét kp 0,2%. Ez összesen 0,2%+8x0,2%+0,2%= 2% az össz jutlék. A 100.000-nek meg 2.000 a 2%-a.
            Ez a tradestationnál, mivel trade-enként kérnek 5usd-t és 10 kötésed volt, 50usd összesen ,szemben a Random 2000 usd-jével.
            És itt "csak" 6x forgatod meg a tőkét, de nekem volt olyan évem, amikor 12x.
            Ott meg ha a példánál maradunk, 0,2+0,2+20x0,2=4,4%-át elviszi a tőkének a bróker!!!!4400usd vs. 110usd...nagyon nem mindegy
            Hidd el elég régóta csinálom ahhoz, h tudjam, mi éri meg és mi nem.
            Nem tudsz olyan magyar brokit mondani, ami nemhogy versenyképes lenne, de egyáltalán nyomába érne pl. az IB-nek v a TS-nek.
            Degirót nem ismerem, és mivel nekem fontos a SIPC biztosítás, ezért nem is foglalkoztam vele.(meg mint fentebb írtam, EU-s broki nem jó akár holland, akár..mi

Hozzászólás

• Akartam ma nyitni egy live accountot az IB-nél(margin, forex enabled), de a regisztráció közben egy hibát kapok: mert 45k USD éves bevételt várnak el hozzá. Nagy a csábítás, hogy félreüssem a dropdownt, de gondolom ezzel eléggé megszívhatom. Mennyire kell ezeket a kérdéseket komolyan venni?

Hozzászólás

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment
                Interactive Bugs... kb ez lenne a méltó nevük. Amugy vedd komolyan, az IB ugy lőtte be a saját díjazását, hogy csak akkor éri meg náluk lenni ha egy bizonyos méret/mennyiség felett trédelsz.

• Chucky
                Chucky kommentje
                Editing a comment
                IB számlát becsukni kell, nem újat nyitni...

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                IB-nel mikkel akarsz kereskedni?
                Mert egyre tobb hatranya van a konkurenciahoz kepest...

• Mi a helyzet azzal, aki pár hónapja vagy 1 éve munka nélkül van, van tőkéje, elkezdte a forexet és élesben is ki akarja próbálni, valamint nem akar kamuzni és az igazat adja meg? Annak nincs jövedelme. A bróker elutasítja, mert kockázatos? Vagy ilyenkor mi van?

Hozzászólás

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Rákérdeznek a megtakarításra, annak eredetére, vagyoni helyzetre stb.
                A munkanélküli helyett szabadfoglalkozású, trader stb beírható pl. A munkanélküli az egy külön fogalom. Aki pl a tőkéjéből, tőkejövedelemből él az nem munkanélküli. Ha gyártulajdonos vagy és abból élsz nem vagy munkanélküli
                A munkanélküli segélyből él.

• Ok, akkor mit ajánlanátok? Forexet szeretnék, US + EU részvényeket shortolni napon túl, opciókat és árutőzsdét (kb ez a fontossági sorrend, de az első kettő feltétlenül szükséges). CFD-s bohóckodás nem annyira érdekel.

Hozzászólás

• Zalán
                Zalán kommentje
                Editing a comment
                Admiral Markets. Van Forex jobb költséggel és most már van US + EU részvények is ami nem CFD, invest számlán...plusz ETFek. Ha CFD bohóckodás nem érdekel, válaszd az invest számlát.

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Jegyzem meg a fx is CFD=contract for difference és mögöttes termékek árát követi (ha követi .)
                A bohóckodást kikerülendő születtek meg a tőzsdék néhány évszázaddal ezelőtt
                Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-11-21, 02:59.

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                Így is van Gyuri!! Ment a hírnév! A forex is cfd. Már csak a kamu swapok miatt is.

• Sziasztok.

Azokat kérdezem akik korábban vagy esetleg most is tudnak USO etffel kereskedni.
              Nekem nem engedi.
              Azt mondja, hogy: This product is currently unavailable to clients classified as 'retail clients'.

Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as 'retail' clients.

There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade.

Meg néztem más instrumentumokat is amik olajjal kapcsolatosak pl UCO etf, de arra is ezt írja.

Ezt most tapasztalom, korábban tudtam pozíciót nyitni USO etfen.

Mit lehet tenni?

Előre is köszi a válaszokat

Hozzászólás

• stingy
                stingy kommentje
                Editing a comment
                Az egyik megoldás a már említett opció. A másik: amerikai brókernél kell számlát nyitni.(pl. Tradestation, Robinhood) Mondjuk kb. ennyit tudok, aki magyaroknak is nyit

• ironcondor
                ironcondor kommentje
                Editing a comment
                stingy hozzászólását kiegészíteném még a Tastyworks brókercéggel, amely szintén nyit a magyaroknak számlát, ráadásul a closing trade ügylet jutalékmentes, opening trade 5 USD. Opciós kereskedésre van tervezve a platform elsősorban, de részvénnyel,ETF-el is ugyanúgy lehet kereskedni, mint máshol. Az amerikai brókereknél azt látom a legnagyobb hátránynak, hogy komoly jutalék terheli a kiutalást, 35 - 40 USD-t kérnek ha ki akarsz utalni a számládról.

IB-nél csak úgy tudod megoldani ha professional státuszt kérsz, amelynek nem könnyű megfelelni, vagy az amerikai IB-nél nyitsz számlát, de ahhoz ha jól tudom kell amerikai biztosítási szám, azt meg szinte lehetetlen megszerezni. Mondjuk azt nem tudom, hogy ha csinálsz USA-ban egy offshore LLC-t, és a cégednek nyitod a számlát, akkor engedik-e megkötni az amerikai IB-nél, de ez a megoldás eléggé költséges is lehet.

• stingy
                stingy kommentje
                Editing a comment
                Tegnap épp néztem, és a Robinhood nem nyit magyaroknak (rosszul emlékeztem) marad a TS és a Tastyworks.

• Sziasztok. Azt tudja valaki hogy a CFD pozik napon túli tartása mennyibe kerül? Valamit találzam róla de nem teljesen világos amit írnak.

Köszi a segítséget.

Hozzászólás

• A UK vagy a US IB-t ajánlanátok? Az UK nyilván fenyegető a loomnig brexit miatt, az intezmenykereso.mnb.hu-n viszont csak a UK szerepel, vagyis a náluk történő kereskedést lehet az MNB szerint Ellenőrzött Tőkepiaci Ügyletnek tekinteni, a US nem tud ilyet. Pedig inkább az Államokba utalnék...

Hozzászólás

• Chucky
                  Chucky kommentje
                  Editing a comment
                  Automatikusan az UK alá raknak, IB egyébként nem jó...

• rpr
                  rpr kommentje
                  Editing a comment
                  Ha adozas miatr kerded akkor en errol mar 1000 fele verziot hallottam...

• stingy
                  stingy kommentje
                  Editing a comment
                  amerikai IB-hez SSN kell, anélkül esélytelen.(azzal sem biztos).Amerikai tőzsdén kötött ügylet ETÜ, az nem a brokitól függ - én úgy tudom - viszont más kissé az adózás, mint EU-s tőzsdén.
                  Tudomásom szerint 2 us bróker nyit magyaroknak számlát: Tradestation, Tastyworks.De itt nincs devizakereskedés.
              Working...
              X