Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szerencse Kegyeltje
    válaszolt
    Ok, akkor mit ajánlanátok? Forexet szeretnék, US + EU részvényeket shortolni napon túl, opciókat és árutőzsdét (kb ez a fontossági sorrend, de az első kettő feltétlenül szükséges). CFD-s bohóckodás nem annyira érdekel.

Szólj hozzá::

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Rákérdeznek a megtakarításra, annak eredetére, vagyoni helyzetre stb.
    A munkanélküli helyett szabadfoglalkozású, trader stb beírható pl. A munkanélküli az egy külön fogalom. Aki pl a tőkéjéből, tőkejövedelemből él az nem munkanélküli. Ha gyártulajdonos vagy és abból élsz nem vagy munkanélküli
    A munkanélküli segélyből él.

• independence
    válaszolt
    Mi a helyzet azzal, aki pár hónapja vagy 1 éve munka nélkül van, van tőkéje, elkezdte a forexet és élesben is ki akarja próbálni, valamint nem akar kamuzni és az igazat adja meg? Annak nincs jövedelme. A bróker elutasítja, mert kockázatos? Vagy ilyenkor mi van?

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    IB-nel mikkel akarsz kereskedni?
    Mert egyre tobb hatranya van a konkurenciahoz kepest...

• Chucky
    kommentálta válaszát
    IB számlát becsukni kell, nem újat nyitni...

• Jano
    kommentálta válaszát
    Interactive Bugs... kb ez lenne a méltó nevük. Amugy vedd komolyan, az IB ugy lőtte be a saját díjazását, hogy csak akkor éri meg náluk lenni ha egy bizonyos méret/mennyiség felett trédelsz.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Annyit írsz be amennyit nem szégyellsz de leginkább annyit amennyit elvárnak. Minden kérdésből kiolvasható az elvárás. Nekik az az érdekük, h kereskedj náluk és ők "fedezve" legyenek, h "ők bizony kellő gondossággal jártak el".
    Sosem kért még tőlem igazolást bróker az elmúlt húsz évben. Ha kérnek mégis akkor: a) megoldod b) visszalépsz, indokkal v anélkül.
    Két okból kell fedezniük magukat: pénzmosás és az ügyfél kockázatra való képessége. Az utóbbi az a színjáték.
    Remélem ez viszonylag kerek.
    Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-11-12, 22:15.

• Szerencse Kegyeltje
    válaszolt
    Akartam ma nyitni egy live accountot az IB-nél(margin, forex enabled), de a regisztráció közben egy hibát kapok: mert 45k USD éves bevételt várnak el hozzá. Nagy a csábítás, hogy félreüssem a dropdownt, de gondolom ezzel eléggé megszívhatom. Mennyire kell ezeket a kérdéseket komolyan venni?

• stingy
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Randomnál 0,2% a napon túli brókerdíj, tehát 100 000$ esetén 200$. Online diszkontbrókernél szinte sehol sincs 2% kötési díj, főleg a hazai piacra a Random nekem nagyon megéri 2010 óta, azelőtt Equitasnál voltam. A DeGiro-ról mit gondolsz, szerinted ETF-t érdemes rajtuk keresztül venni? www.degiro.hu Holland befektetési szolgáltató, elég jól terjeszkednek, már 300 000 ügyfelük van, nagyon kedvező díjaik vannak.
    Akkor egy kis matek: ha 6x forgatod meg a pénzed egy év alatt úgy, hogy először van 100.000 usd kp-d, amit befektetsz, az 0,2%. Utána 4x eladsz(4x0,2%= 0,8%) de ekkor veszel is tehát még egyszer 0,2%x4=0,8% majd a végén kiszállsz mindenből és ismét kp 0,2%. Ez összesen 0,2%+8x0,2%+0,2%= 2% az össz jutlék. A 100.000-nek meg 2.000 a 2%-a.
    Ez a tradestationnál, mivel trade-enként kérnek 5usd-t és 10 kötésed volt, 50usd összesen ,szemben a Random 2000 usd-jével.
    És itt "csak" 6x forgatod meg a tőkét, de nekem volt olyan évem, amikor 12x.
    Ott meg ha a példánál maradunk, 0,2+0,2+20x0,2=4,4%-át elviszi a tőkének a bróker!!!!4400usd vs. 110usd...nagyon nem mindegy
    Hidd el elég régóta csinálom ahhoz, h tudjam, mi éri meg és mi nem.
    Nem tudsz olyan magyar brokit mondani, ami nemhogy versenyképes lenne, de egyáltalán nyomába érne pl. az IB-nek v a TS-nek.
    Degirót nem ismerem, és mivel nekem fontos a SIPC biztosítás, ezért nem is foglalkoztam vele.(meg mint fentebb írtam, EU-s broki nem jó akár holland, akár..mi

• x5z4
    válaszolt
    A Randomnál 0,2% a napon túli brókerdíj, tehát 100 000$ esetén 200$. Online diszkontbrókernél szinte sehol sincs 2% kötési díj, főleg a hazai piacra a Random nekem nagyon megéri 2010 óta, azelőtt Equitasnál voltam. A DeGiro-ról mit gondolsz, szerinted ETF-t érdemes rajtuk keresztül venni? www.degiro.hu Holland befektetési szolgáltató, elég jól terjeszkednek, már 300 000 ügyfelük van, nagyon kedvező díjaik vannak.

• stingy
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, 0.4%-ot fizetsz. Ha valóban drágábbak az ETF-ek, akkor egyedi részvényt célszerű venni a Randomon keresztül, ott már nincsenek alapkezelői költségek, egységes minden, BATS piac is jó, közel 1000 USA részvény elérhető a Randomnál, 0.2% min 2 $ a kötési díj. Az is egy járható út ha egyedi storykban gondolkodunk, nemcsak az indexekkel való kereskedéssel lehet keresni. Egyedi USA részvényekre tökéletes a Random Capital.
    Egyedi us.rv-t meg végképp minek vennék a Randomon v akármilyen magyar brokin keresztül? Azt vehetek most is az IB-nél(és nem 1000-et, hanem amennyit csak forgalomban van az usa tőzsdéken).
    Nézzünk egy példát: van mondjuk 100.000 usd-d. ezt évente megforgatod 6x.(mondjuk kéthavonta kiszállsz az adott befektetésből és veszel mást).
    Ez randomnál 2% kb.2000usd, 550.000ft.
    IB-nél átlagosan 2000rv-el számolva 100usd, 27500ft
    Tradestation-nél 10 kereskedéssel számolva: 50usd 13750ft.
    Egyedi sztorikat én is megjátszok néha, de leginkább opciókkal, azt meg a randomnál azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák))
    Szóval szvsz engedjük el ezt a magyar broki vonalat....

• x5z4
    válaszolt
    Igen, 0.4%-ot fizetsz. Ha valóban drágábbak az ETF-ek, akkor egyedi részvényt célszerű venni a Randomon keresztül, ott már nincsenek alapkezelői költségek, egységes minden, BATS piac is jó, közel 1000 USA részvény elérhető a Randomnál, 0.2% min 2 $ a kötési díj. Az is egy járható út ha egyedi storykban gondolkodunk, nemcsak az indexekkel való kereskedéssel lehet keresni. Egyedi USA részvényekre tökéletes a Random Capital.

• holmes
    válaszolt
    Ez volt a TS értesítés:

Dear Valued Client,

Due to recent market volatility, TradeStation is scaling up margin for Futures+ accounts enabled to short options to 200% of SPAN (Standard Portfolio Analysis of Risk) margin. Short options are available to accounts with a liquidating value in excess of $25,000.00 ($50,000.00 for IRAs). Accounts that fall below $25,000.00 ($50,000.00 for IRAs) in liquidating value will be disabled for short options. Accounts wishing to opt out of being enabled for short options will remain at 100% of SPAN.

If you have any questions or wish to opt out of the ability to short options, please contact Trading Operations at 800.837.8951 or 954.652.7930.

Best Regards,

TradeStation Trading Operations
    8050 SW 10th St
    Plantation, FL 33324

A Tastytrade állandóan azt igéri, hogy a következő negyed évben már a külföldiek is köthetnek náluk futures opciókat, de még mindig nem sikerült ezt betartaniuk. Talán októberben, de majd értesítenek

• ironcondor
    válaszolt
    holmes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a futures opciókat szeretnéd kereskedni,
    - a TS Futures+ amin ezt lehet, tényleg nem alkalmas a pozíció analízisre, kell mellé egy Thinkorswim
    - nemrég duplázták a margin szükségletet, de továbbra is intelligensen számolják, nem darabra
    - 25 000USD alatt nem adhatsz el opciót (nyugdíjas számlán 50e azaz 30e alatt nem is érdemes neki indulni.

Egyébként rendkívül korrektek és gyorsak.
    A honlapon azt írják, hogy 5000 USD összeggel már lehet opciós stratégiákat összerakni, ehhez pedig kell opciót eladni. Nem találkoztam sehol 25 000 USD letétkövetelménnyel a honlapon. Pont azért gondolkodtam a számlanyitáson a TS-nél mert náluk nem annyira magasak a futures letéti követelmények, mint az IB esetében. Abban bíztam, hogy a Tradestation 10-ben már lehet elemezni futures opciós stratégiákat, de ezek szerint továbbra sincs rá lehetőség. Ez elég rossz hír. Nem értem, hogy a TS-nél miért nem tudják megoldani, hogy az optionstation pro alkalmazás futures opciós stratégiák elemzésére is alkalmas legyen. Nincs egy normális platform az európai ügyfeleknek, mióta a Thinkorswim a TD Ameritrade tulajdonába került... Tastytrade felület lenne rossz, de úgy tudom náluk még mindig nem lehet opciózni futures termékekkel. IB tűrhető, sokat fejlődött, csak ne lennének azok a fránya magas letéti követelmények.

• holmes
    válaszolt
    Ha a futures opciókat szeretnéd kereskedni,
    - a TS Futures+ amin ezt lehet, tényleg nem alkalmas a pozíció analízisre, kell mellé egy Thinkorswim
    - nemrég duplázták a margin szükségletet, de továbbra is intelligensen számolják, nem darabra
    - 25 000USD alatt nem adhatsz el opciót (nyugdíjas számlán 50e azaz 30e alatt nem is érdemes neki indulni.

Egyébként rendkívül korrektek és gyorsak.

Working...
X