Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• stingy
    válaszolt
    ironcondor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez jól hangzik. Amúgy pont jókor nyitottad mert Augusztusig jutalékmentesen tudsz kereskedni.

Megnéznéd, hogy futures opciót tudnál-e vásárolni a TS platformon? Pl. CL (olaj), ES (S&P500), INDU (DOW).

Valamint az érdekelne még, hogy itt is van olyan paper trading account, mint az IB-nél, azaz egy olyan demo számla, amelyen ugyanazokat a szolgáltatásokat kapod, mint az éles számlán?

Megnéznéd ezeket pls és leírnád a tapasztalatokat?

Köszönöm előre is!
    Lassan élesedik a számla. Pár nap, és megérkezik az utalás, akkor többet tudok mondani.
    Azt láttam, hogy van paper trading rv-re, opcióra és futuresre is.
    Az opciós felületet megnézem, de csak akkor tudom, ha már lesz kp. a számlán.
    Viszont nekem ez jóval olcsóbb lesz, mint az IB
    Voltam a NAV-nál, és mondták, hogy csak jelentsem be kötetlen formátumban a számla adatait, és csatoljam az átutalást, onnan mehet a TBSZ. Adó 0!!!
    Jó hír még, hogy per trade acc-nál nincs a 99,95 usd havidíj, sem platform díj, sem adatszolgáltatási díj. IB ezekből valamiért mindig levont 5-6 usd-t/hó.
    A kereskedés meg olcsóbb lesz, mint az IB-nél, mert ott 0,005Usd/ rv a díj, itt meg fix 5 usd. Ez pl 2000 rv esetén IB 10 usd TS 5.
    A SIPC biztosítás meg hab a tortán

Szólj hozzá::

• ironcondor
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy megnyitották a számlát, ráadásul usa-ban van, 500.000usd SIPC biztosítással, és ma megyek a NAV-hoz, hogy hogyan lehet ebből TBSZ-t varázsolni.

Ez jól hangzik. Amúgy pont jókor nyitottad mert Augusztusig jutalékmentesen tudsz kereskedni.

Megnéznéd, hogy futures opciót tudnál-e vásárolni a TS platformon? Pl. CL (olaj), ES (S&P500), INDU (DOW).

Valamint az érdekelne még, hogy itt is van olyan paper trading account, mint az IB-nél, azaz egy olyan demo számla, amelyen ugyanazokat a szolgáltatásokat kapod, mint az éles számlán?

Megnéznéd ezeket pls és leírnád a tapasztalatokat?

Köszönöm előre is!

• stingy
    válaszolt
    x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Randomnál is vannak ETF-ek a legnagyobb amerikai tőzsdeindexekre.
    Mindenhol vannak ilyen ETF-ek.A probléma, hogy ezeknek az alapkezelési díja 2-3szorosa az amerikainak, több a brókeri jutalék és kevésbé tudom elemezni, a rendszerem amúgy is usa etf-ekre van kitalálva, semmi kedvem más papírokkal kezdeni 0-ról a rendszerfejlesztést..
    Plusz randomnál oda-vissza fizetek 0,5%-ot ami pl. 100.000usd-nél 500.(kb.140000ft) Tradestation-nél meg 10 usd.(2800ft) éves szinten milliós lehet a különbség, szóval magyar bróker OFF
    Amúgy megnyitották a számlát, ráadásul usa-ban van, 500.000usd SIPC biztosítással, és ma megyek a NAV-hoz, hogy hogyan lehet ebből TBSZ-t varázsolni.
    IB-nél még az is probléma, hogy IBUK-nál nyitnak számlát FCA alatt. UK-ban meg ha jól tudom, csak 50.000 GBP a biztosítás...

• x5z4
    válaszolt
    A Randomnál is vannak ETF-ek a legnagyobb amerikai tőzsdeindexekre.

• MyBusiness
    válaszolt
    Igazad van, itt alaposság szükségeltetik. Ezek olyanok mint Oroszo., ahol még a csavarmenet sem szabványos🤔😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

• g_fx
    válaszolt
    Hát, az amerikai jogi szövegeken azért pontosan eligazodni nem mindig egyszerű

Az előbb küldött linken szó szerint benne van a nem biztosított termékek között a "futures contract". Ez szerintem mindenre vonatkozik, a commodity termékekre is.

Az általad nézett rész szerintem a tőkeáttétre vonatkozik, csak a nettó követelésedet biztosítják, amennyiben az készpénz vagy "securities" kategóriába esik.

Bár tévednék

• MyBusiness
    válaszolt
    Nem csak az áru future az ami nem biztosított? Sztem ezt közli a SIPC.

• MyBusiness
    válaszolt
    g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért SIPC nem úgy működik, mint nálunk az OBA, vagy a brit FSCS, nem teljes körű. Csak az értékpapír kereskedésre vonatkozik a garancia, azt meg nem nehéz megadni, hiszen úgyis a nevedre szól, a brókernek nincs hozzá jogilag köze
    De ha pl. futures, forex termékekkel kereskedsz, akkor kiestél a biztosítás hatálya alól.

https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects
    Ezt jó tudni! Köszönjük.
    Náluk nem is működik a future letétet biztosító alap? Van ilyen infód?

• g_fx
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ami még lényeges lehet, h a TS SIPC-tag tehát van biztosítása a betétekre. Az USA-ban működnek enélkül is brókerek ami nem jelenti azt, h megbízhatatlanok volnának.
    Azért SIPC nem úgy működik, mint nálunk az OBA, vagy a brit FSCS, nem teljes körű. Csak az értékpapír kereskedésre vonatkozik a garancia, azt meg nem nehéz megadni, hiszen úgyis a nevedre szól, a brókernek nincs hozzá jogilag köze
    De ha pl. futures, forex termékekkel kereskedsz, akkor kiestél a biztosítás hatálya alól.

https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects

• MyBusiness
    válaszolt
    Nekem nem kell account service feet fizetni, mert valamelyik kritérium folyamatosan teljesül.
    Ha netán megnyitják a számlát - mert 2 napja nagy a csend - akkor ránézek az opciós felületre.
    Az inactivity fee kritériumait pedig tényleg könnyen teljesítem.
    Ami még lényeges lehet, h a TS SIPC-tag tehát van biztosítása a betétekre. Az USA-ban működnek enélkül is brókerek ami nem jelenti azt, h megbízhatatlanok volnának.

• stingy
    válaszolt
    ironcondor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Javíts ki a tévedek de a TS-nél csak akkor éri meg számlát nyitni ha vagy nagy tételben kereskedsz, vagy pedig gyakran nyitsz pozíciót, illetve ha 100 000 USD felett van az egyenleged a számládon, mivel az Account Service Fee 99,95 USD és ezt csak úgy tudod elkerülni amennyiben az előbb említett kritériumok közül legalább egy teljesül. Ezenfelül 50 USD az inactivity fee abban az esetben, ha valaki nem teljesíti a cég által meghatározott kötésmennyiséget meghatározott időn belül, ami egyáltalán nem nehéz, de erre is figyelni kell. A De Gironál úgy tudom ezek nincsenek. Buy and hold stratival kis tőkével nem jó ez a bróker.

Amúgy én is nézegettem a TS-t, csak azt olvastam valahol, hogy futures opciónál nem lehet az optionstation pro-t használni, hanem a futures számla az külön van és az optionscity platformját adják futuresre, az meg nem annyira szofisztikált, így nem foglalkoztam vele. Ha ezzel kapcsolatban van infód, akkor megoszthatnád :-)
    Nekem nem kell account service feet fizetni, mert valamelyik kritérium folyamatosan teljesül.
    Ha netán megnyitják a számlát - mert 2 napja nagy a csend - akkor ránézek az opciós felületre.
    Az inactivity fee kritériumait pedig tényleg könnyen teljesítem.

• ironcondor
    válaszolt
    tökjó, de a problémát ez sem oldja meg. USA etf-et ők sem forgalmaznak eu-s ügyfeleknek.
    Ok, valamivel olcsóbb, de ez jelentéktelen:
    TS-nél fix 5 usd a díj, a Degirónál meg usa piacra 0,5eur + 0,004usd.
    ez 1000db részvénynél TS:5usd Degiro:4,5usd.
    Javíts ki a tévedek de a TS-nél csak akkor éri meg számlát nyitni ha vagy nagy tételben kereskedsz, vagy pedig gyakran nyitsz pozíciót, illetve ha 100 000 USD felett van az egyenleged a számládon, mivel az Account Service Fee 99,95 USD és ezt csak úgy tudod elkerülni amennyiben az előbb említett kritériumok közül legalább egy teljesül. Ezenfelül 50 USD az inactivity fee abban az esetben, ha valaki nem teljesíti a cég által meghatározott kötésmennyiséget meghatározott időn belül, ami egyáltalán nem nehéz, de erre is figyelni kell. A De Gironál úgy tudom ezek nincsenek. Buy and hold stratival kis tőkével nem jó ez a bróker.

Amúgy én is nézegettem a TS-t, csak azt olvastam valahol, hogy futures opciónál nem lehet az optionstation pro-t használni, hanem a futures számla az külön van és az optionscity platformját adják futuresre, az meg nem annyira szofisztikált, így nem foglalkoztam vele. Ha ezzel kapcsolatban van infód, akkor megoszthatnád :-)

• stingy
    válaszolt
    Mi a TS?
    Azt h érted h USA ETF-et nem forgalmaznak EU-s ügyfeleknek, hiszen forgalmaznak SP500, Nasdaq és Dow ETF-eket. Ezt légyszi megmagyaráznád?
    A Random Capital a BATS-on keresztül éri el a nemzetközi piacokat, az ott lévő különböző amerikai index ETF-ek nem USA ETF-ek ezek alapján?
    TS: Tradestation
    USA ETF: Egyesült Államokban bejegyzett etf-ek mint SPY,QQQ,TLT,VOE stb...
    Nekem pl. szükségem van historikus adatokkal rendelkező us.midcap etf-re, us. municipal bond etf-re, hosszú kötvény etf-re, rövid kötvény etf-re, 3x tőkeáttételes mid.cap etf-re és 3x tőkeáttételes hosszú kötvény etf-re, aminek van hosszútávú adatsora, és tudom elemezni is.Nos ezeket az igényeket kétlem, h a random kielégítené
    és még egyszer: ez eu-s szabályozás, tehát eu-s brókertől ezt retail trader nem tudja megvenni, akár degiró, akár random c.

• x5z4
    válaszolt
    Mi a TS?
    Azt h érted h USA ETF-et nem forgalmaznak EU-s ügyfeleknek, hiszen forgalmaznak SP500, Nasdaq és Dow ETF-eket. Ezt légyszi megmagyaráznád?
    A Random Capital a BATS-on keresztül éri el a nemzetközi piacokat, az ott lévő különböző amerikai index ETF-ek nem USA ETF-ek ezek alapján?

• stingy
    válaszolt
    A DeGiro sokkal jobb, kedvezőbbek az árak, megbízható, már sok intézményi ügyfelük is van, alapkezelők.

www.degiro.hu - itt érdemes utánanézni részletesen.
    tökjó, de a problémát ez sem oldja meg. USA etf-et ők sem forgalmaznak eu-s ügyfeleknek.
    Ok, valamivel olcsóbb, de ez jelentéktelen:
    TS-nél fix 5 usd a díj, a Degirónál meg usa piacra 0,5eur + 0,004usd.
    ez 1000db részvénynél TS:5usd Degiro:4,5usd.

Working...
X