Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• C@maro
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, így van. Valami megzavart?😊
    Az zavart meg, hogy ''az MKB-ból utaltam dollárt a Barclaysbe'' és utána SEPA-ra hivatkozol. Persze természetes, hogy a SEPA-val mindenki tisztában van, hogy is gondolhattam hogy nincs, ahol a fizető fél és a kedvezményezett is csak a saját pénzforgalmi szolgáltatója költségeit viseli, vagyis a költségviselés módja kizárólag megosztott - SHA - lehet (nem lehet sem BEN, sem OUR) ... Lényeg az, hogy te sehogy sem mentesülhetsz az átutalási díjtól, még ha USD-os számláról is utalsz USD-ra külföldi bankba. Azt csakis SWIFT deviza átutalással tudod megtenni, ahol a legjobb esetben a fizető fél és a kedvezményezett is csak a saját pénzforgalmi szolgáltatója költségeit viseli, vagyis a költségviselés módja megosztott - SHA -,

viszont töbnyire OUR – A fizető fél viseli a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója költségeit is a sajátján kívül, vagy a legrosszabb:

BEN (beneficiary) - A kedvezményezett viseli a fizetési művelettel kapcsolatban felmerült összes banki költséget, tehát a fizető fél és a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatójáét is.

Szólj hozzá::

• MyBusiness
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Semmi köze a SEPA-nak a dollárban való utaláshoz. SEPA csak az EUR-ra vonatkozik.
    Igen, így van. Valami megzavart?😊

• C@maro
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos ebbe a közvetítő bank ügymenetbe magam is belefutottam, az MKB-ból utaltam dollárt a Barclaysbe és bizony az MKB is az utalást követően kb 2-3 héttel(!) szépen levette a számlámról a díjat.
    A SEPA-utalásnál ilyesmi kizárt mint később megtudtam.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
    Semmi köze a SEPA-nak a dollárban való utaláshoz. SEPA csak az EUR-ra vonatkozik.

• MyBusiness
    válaszolt
    Sajnos ebbe a közvetítő bank ügymenetbe magam is belefutottam, az MKB-ból utaltam dollárt a Barclaysbe és bizony az MKB is az utalást követően kb 2-3 héttel(!) szépen levette a számlámról a díjat.
    A SEPA-utalásnál ilyesmi kizárt mint később megtudtam.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

• blue8
    válaszolt
    Sziasztok .
    1 kis segítségre lenne szükségem. Képtelen vagyok visszautalni pénzt IB bol.
    OTP-s vagyok, iban,swift kod mindent beírtam dollárt akartam visszau. DE felugrott egy
    ablak "CORRESPONDING BANK" és egy csomó bank neve (Deutche bank,Bank of America, stb..) hogy válasszak. Gondoltam kiválasztom a "standard bank" opciót majd beírtam az osszeget és vártam hogy megjelenjen a dollár az otp devizasz.-mon.Hát egy fenét!
    Pár nap mulva jott hogy:
    A USD 250.00 withdrawal for IB account U******* could not be completed. The funds will be credited to your account on 2017-02-22. Note the amount credited to the account may differ from the withdrawal amount due to third party fees.
    Interactive Brokers Client Services

...és levontak 30 dollart. Gondolom a köztes bank volt ami továbbította volna pénzt.
    Nem értem a dolgot mi kozom van nekem egyáltalán hogy mi a továbbító bank ?!
    Már kuldtem életemben pénzt ide-oda de nem kellett tudnom a koztes bankokrol,ez nem is tartozik az ugyfélre szerintem.
    Most meg nem jutok a pénzemhez.
    Ti hogy csináljátok ,melyik corresponding bankot jelolitek meg??OTP-s ugyfél ilyen problémás, vagy mi a fenét csinálok rosszul??
    Elore is koszonom a segítséget.

UI: amugy kiprobáltam hogy mintha forintot kuldenék , ugyanugy felugrik az ablak a bank nevekkel...

,

• stingy
    válaszolt
    erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Aki kereskedni szeretne, nyisson egy dolláros/eurós számlát a bankjánál és arról utaljon, ne pedig forintot küldjön el egy brókercégnek. A banki konverzió oda-vissza nagy ktg, ha a brókercég vált az sem lesz jobb. El kell felejteni a huf utalást.
    Jaja, csak IB-nél ez nem így működik

Pl. hazautalok IB-től Ft-ot, az kb semmibe se kerül, mert a fenn leírt módon konvertálok annyi usd-t huf-ra(nekem usd a base currency), amennyit szeretnék hazautalni, majd, mivel a pénz magyar bankból jön, és az IB-nél havi 1 utalás ingyenes, ezért nemcsak ingyen de kb. azonnal a számlámon van a pénz.
    Visszafele dettó, huf-ot huf szlára utalsz gyors, olcsó.
    Itt van még egy leírás:
    http://www.opcioguru.com/opcio/blog/...alas-konverzio
    Gyerekek ez nem ciprusi sufnibróker)))

• recefyce
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt úgy kell csinálni, hogy a classic TWS-en egy üres sorba beírod, h usd.huf
    Utána katt a buy-ra(usd-t veszel ugye huf-ért), majd ÉS EZ A FONTOS!!!
    a felugró buy(kékkel) sorba vhova jobbegér katt, modify/order ticket majd a Quantitynél beállítod a váltani kívánt mennyiséget, utána alsó sor Destination-t átállítod Idealpro-ról FXconv-ra, és pápápápááámm: aktuális devizapiaci áron váltott neked az IB ft-ot usd-re.
    Ezt próbáltam tegnap órákon keresztül,de amikor az előnézet fül alatt megláttam a kb. 500 dolcsis díjat, újrapróbáltam...és újra...éééés úújra..
    Ma ugyan azt csináltam és ahogyan írtad "pápápápááámm"...kb 15 másodpercen belül megvolt.
    Ha én ezt értem....
    Egyébként mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólást !

• Lizardman
    válaszolt
    recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 3.2m HUF középárfolyamon 10960 USD. /napiarfolyam.hu/
    Az IB. 10460 USD-t ad érte.
    Ezek szerint 500 USD a költsége az átváltásnak?
    Több, mint 145 000 FT ?!!
    Remélem valamit félreértettem
    Valamit nagyn félrenéztél apikám, ugyanis nem csak hogy a legtöbb pénzt kapod az IB-n történő átváltáskor (nem beszélve arról, hogy HUF-ot utaltál HUF számlára, ami plusz még költségkímélő) a középárfolyam miatt, hanem az össz költséged 10.000-nél cirka 500Ft (!!!). Ha ennél több, akkor vagy valamit rosszul csináltál, vagy nem a jó sort nézed az Account fülnél.

• agytrabant
    válaszolt
    Hello.
    Itt van az IB-s videó hozzá
    IB fxconv video

• stingy
    válaszolt
    Azt úgy kell csinálni, hogy a classic TWS-en egy üres sorba beírod, h usd.huf
    Utána katt a buy-ra(usd-t veszel ugye huf-ért), majd ÉS EZ A FONTOS!!!
    a felugró buy(kékkel) sorba vhova jobbegér katt, modify/order ticket majd a Quantitynél beállítod a váltani kívánt mennyiséget, utána alsó sor Destination-t átállítod Idealpro-ról FXconv-ra, és pápápápááámm: aktuális devizapiaci áron váltott neked az IB ft-ot usd-re.

• C@maro
    válaszolt
    Középárfolyamon neked 1 bank sem nem vált át, az nem ''valós'' váltási árfolyam. Én ha USA-ból rendelek valamit, mindig cégre rendelem, mert más a deviza és a valuta árfolyam is. EUR számláról, ha MO-ra utalok EUR-t /mind1 mennyit/, az 10 centembe kerül, ha HUF-ban kell utalnom akkor 12 EUR az alap átváltási dij és sok magyar cég megfizetteti a számlájára érkezett EUR -HUF-ra átváltását is ami viszont összegfüggő. Volt, hogy átutaltam egy piti összeget valami redőny mütyürükért /48EUR/ és 29 EUR volt a banki költségem.

• erla01
    válaszolt
    Aki kereskedni szeretne, nyisson egy dolláros/eurós számlát a bankjánál és arról utaljon, ne pedig forintot küldjön el egy brókercégnek. A banki konverzió oda-vissza nagy ktg, ha a brókercég vált az sem lesz jobb. El kell felejteni a huf utalást.

• recefyce
    válaszolt

• C@maro
    válaszolt
    Köszönöm szépen a választ!
    Akkor kb mindegy, hogy én váltom át a "Base Curreny"-re vagy megkérhettem volna a bankot, hogy váltsa át és úgy utalja ?
    Hogyan jönne ki legjobban most a konverzió?
    Azt a bankoddal kellett volna előtte megbeszélni.

• recefyce
    válaszolt
    Köszönöm szépen a választ!
    Akkor kb mindegy, hogy én váltom át a "Base Curreny"-re vagy megkérhettem volna a bankot, hogy váltsa át és úgy utalja ?
    Hogyan jönne ki legjobban most a konverzió?

Working...
X