Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• johnyxy
    új témát indított: Interactive Brokers

Interactive Brokers

Interactive Brokers témakörben várnám véleményeiteket, tapasztalataitokat...

• stingy
    kommentálta válaszát
    amerikai IB-hez SSN kell, anélkül esélytelen.(azzal sem biztos).Amerikai tőzsdén kötött ügylet ETÜ, az nem a brokitól függ - én úgy tudom - viszont más kissé az adózás, mint EU-s tőzsdén.
    Tudomásom szerint 2 us bróker nyit magyaroknak számlát: Tradestation, Tastyworks.De itt nincs devizakereskedés.

• rpr
    kommentálta válaszát
    Ha adozas miatr kerded akkor en errol mar 1000 fele verziot hallottam...

• Chucky
    kommentálta válaszát
    Automatikusan az UK alá raknak, IB egyébként nem jó...

• Szerencse Kegyeltje
    válaszolt
    A UK vagy a US IB-t ajánlanátok? Az UK nyilván fenyegető a loomnig brexit miatt, az intezmenykereso.mnb.hu-n viszont csak a UK szerepel, vagyis a náluk történő kereskedést lehet az MNB szerint Ellenőrzött Tőkepiaci Ügyletnek tekinteni, a US nem tud ilyet. Pedig inkább az Államokba utalnék...

Szólj hozzá::

• ChyberBoB
    válaszolt
    Sziasztok. Azt tudja valaki hogy a CFD pozik napon túli tartása mennyibe kerül? Valamit találzam róla de nem teljesen világos amit írnak.

Köszi a segítséget.

• stingy
    kommentálta válaszát
    Tegnap épp néztem, és a Robinhood nem nyit magyaroknak (rosszul emlékeztem) marad a TS és a Tastyworks.

• ironcondor
    kommentálta válaszát
    stingy hozzászólását kiegészíteném még a Tastyworks brókercéggel, amely szintén nyit a magyaroknak számlát, ráadásul a closing trade ügylet jutalékmentes, opening trade 5 USD. Opciós kereskedésre van tervezve a platform elsősorban, de részvénnyel,ETF-el is ugyanúgy lehet kereskedni, mint máshol. Az amerikai brókereknél azt látom a legnagyobb hátránynak, hogy komoly jutalék terheli a kiutalást, 35 - 40 USD-t kérnek ha ki akarsz utalni a számládról.

IB-nél csak úgy tudod megoldani ha professional státuszt kérsz, amelynek nem könnyű megfelelni, vagy az amerikai IB-nél nyitsz számlát, de ahhoz ha jól tudom kell amerikai biztosítási szám, azt meg szinte lehetetlen megszerezni. Mondjuk azt nem tudom, hogy ha csinálsz USA-ban egy offshore LLC-t, és a cégednek nyitod a számlát, akkor engedik-e megkötni az amerikai IB-nél, de ez a megoldás eléggé költséges is lehet.

• stingy
    kommentálta válaszát
    Az egyik megoldás a már említett opció. A másik: amerikai brókernél kell számlát nyitni.(pl. Tradestation, Robinhood) Mondjuk kb. ennyit tudok, aki magyaroknak is nyit

• Huntraders
    kommentálta válaszát
    Az európai ügyfelek már egy ideje nem vehetnek amerikai ETF-eket. Ellenben ha veszel egy rövid lejáratú ITM opciót, leszállítják neked és máris van ETFed!

• ChyberBoB
    válaszolt
    Sziasztok.

Azokat kérdezem akik korábban vagy esetleg most is tudnak USO etffel kereskedni.
    Nekem nem engedi.
    Azt mondja, hogy: This product is currently unavailable to clients classified as 'retail clients'.

Note: Individual clients and entities that are not large institutions generally are classified as 'retail' clients.

There may be other products with similar economic characteristics that are available for you to trade.

Meg néztem más instrumentumokat is amik olajjal kapcsolatosak pl UCO etf, de arra is ezt írja.

Ezt most tapasztalom, korábban tudtam pozíciót nyitni USO etfen.

Mit lehet tenni?

Előre is köszi a válaszokat

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Így is van Gyuri!! Ment a hírnév! A forex is cfd. Már csak a kamu swapok miatt is.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Jegyzem meg a fx is CFD=contract for difference és mögöttes termékek árát követi (ha követi .)
    A bohóckodást kikerülendő születtek meg a tőzsdék néhány évszázaddal ezelőtt
    Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2018-11-21, 02:59.

• Zalán
    kommentálta válaszát
    Admiral Markets. Van Forex jobb költséggel és most már van US + EU részvények is ami nem CFD, invest számlán...plusz ETFek. Ha CFD bohóckodás nem érdekel, válaszd az invest számlát.

• David Chateau
    kommentálta válaszát
    Forexre is egyet, meg reszvenyre is. Tobb broker, kevesebb kockazat... Ajanlani meg strategiahoz tudnek max, vaktaban nem fogok.
Working...
X