Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alpari

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Harkály eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Írták már korábban, hogy mindenkinek USD-re konvertálták az összeget. Logikus, hogy így akinek USD-ben volt a számlája és USD-s a banknál is, az pontosan megkapta.
    Nálad valószínű 2x volt konverzió, egyszer a KPMG oldalon, aztán a banki oldalon, emiatt a kisebb összeg.
    Köszi!
    Hát kapják be! Akárhogy is van.

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kösssz Zsolt!
    Bocs!

Hozzászólás

Írták már korábban, hogy mindenkinek USD-re konvertálták az összeget. Logikus, hogy így akinek USD-ben volt a számlája és USD-s a banknál is, az pontosan megkapta.
      Nálad valószínű 2x volt konverzió, egyszer a KPMG oldalon, aztán a banki oldalon, emiatt a kisebb összeg.
      Csak azt nem értem, hogy a Claim Portálon átszámolták/visszaigazolták GBP-re is, miért nem azt küldték?
      Alparis számlám dolláros volt és GBP-t kértem GBP-s bankszámlára. Levontak több mint 5%-t.
      Ez van. Így jártam.

Hozzászólás

• Zsolt62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak azt nem értem, hogy a Claim Portálon átszámolták/visszaigazolták GBP-re is, miért nem azt küldték?
        Alparis számlám dolláros volt és GBP-t kértem GBP-s bankszámlára. Levontak több mint 5%-t.
        Ez van. Így jártam.
        KPMG oldalán "Update on Currencies in the Special Administration - 18 March 2015" című hír

"Please note that the Client Money Pool is to be held and distributed in US Dollars only. All clients who have a claim will therefore be paid any distributions in US Dollars by the Joint Special Administrators."

tehát egyszer átrakták GBP->USD-be, majd a bank átrakta USD->GBP-be. Ezért a két átváltásért az 5% szerintem reális. (nem azt mondom, hogy igazságos, de jellemzően 2-3% az átváltási veszteség)

Hozzászólás

KPMG oldalán "Update on Currencies in the Special Administration - 18 March 2015" című hír

"Please note that the Client Money Pool is to be held and distributed in US Dollars only. All clients who have a claim will therefore be paid any distributions in US Dollars by the Joint Special Administrators."

tehát egyszer átrakták GBP->USD-be, majd a bank átrakta USD->GBP-be. Ezért a két átváltásért az 5% szerintem reális. (nem azt mondom, hogy igazságos, de jellemzően 2-3% az átváltási veszteség)
          Igen, ez így lehetett.
          Köszönöm.

Hozzászólás

• Nekem is megjött. (10$ levonással) Dolláros számláról dolláros UniCredit-es számlára.

Hozzászólás

Csak abban nem vagyok biztos, hogy amikor kiválasztottam, milyen devizában kívánom vezetni a számlámat, figyelmeztettek-e arra, hogy ők mindenképpen USD-ben fogják tartani a pénzem és, ha én GBP-ben akarom, akkor ezzel a művelettel egyúttal már USD veszek GBP-ért. Én azt gondoltam, azért kérdezik számlanyitáskor a devizanemet, mert abban tartják majd a pénzem. Legalább ebből is tanultunk.

Hozzászólás

• Zsolt62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszi!
                Hát kapják be! Akárhogy is van.

Bocs!
                Nem gúnyolódtam, az infó nem árt

Hozzászólás

• Marhára megjött ma is... ehh mintha direkt lenne vagy nemtom. De látom Forexfactoryn hogy mindenkinek máskor jön meg...

Hozzászólás

• Hoppá ránéztem a netbankomban a könyvelésre váró tételek alatt ott virít a pénz! De még nem "aktív" lóvé. Kb 17 dolcsit vontak de az semmi. Ez már haladás! Csak írják jóvá végre Értéknap holnapra mutatja.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Engem felhívtak az ETX től, hogy náluk megteszem a megfelelő lépéseket és számlát nyitok akkor hozzájuk utalják a pénzt és ott tudok tovább kereskedni vagy levenni a pénzt.

A pénz azóta sem szerepel a számlámon, mi ilyenkor a teendő?

Tud nekem valaki segíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
                      Gábor

Hozzászólás

• Dan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hoppá ránéztem a netbankomban a könyvelésre váró tételek alatt ott virít a pénz! De még nem "aktív" lóvé. Kb 17 dolcsit vontak de az semmi. Ez már haladás! Csak írják jóvá végre Értéknap holnapra mutatja.
                        Mondtam hogy lassúak....

Hozzászólás

• Clokszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Engem felhívtak az ETX től, hogy náluk megteszem a megfelelő lépéseket és számlát nyitok akkor hozzájuk utalják a pénzt és ott tudok tovább kereskedni vagy levenni a pénzt.

A pénz azóta sem szerepel a számlámon, mi ilyenkor a teendő?

Tud nekem valaki segíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
                          Gábor
                          Kedves Gábor,
                          Az ETX nem gyorsítja az ügyet, a náluk lévő számla nem befolyásolja a követelésed kielégítését.
                          A pénzt a KPMG vagy az FSCS utalja, attól függően, hogy melyiket választottad a Claims Portalon.
                          Üdv

Hozzászólás

• Dan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hoppá ránéztem a netbankomban a könyvelésre váró tételek alatt ott virít a pénz! De még nem "aktív" lóvé. Kb 17 dolcsit vontak de az semmi. Ez már haladás! Csak írják jóvá végre Értéknap holnapra mutatja.
                            Csak átírták azt a k.. IBANt

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Csak átírták azt a k.. IBANt
                              Hála az égnek, már tök ideg voltam az egésztől, igaz mások is...

Hozzászólás

• MyBusiness!

Köszönöm a válaszod.

Ezek szerint legyek türelemmel megfog érkezni az ETX-es számlára, előbb vagy utóbb

Szép napot!
                                ÜDv

Gábor

Hozzászólás

Working...
                                X