Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alpari

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Ezt a levelet ma kaptam az Alparitól. Tudnátok segíteni, hogy pontosan mit értenek ezalatt?
    Volt tegnap nyitva több pozim is két devizapáron, de a stoppok bent voltak.
    És az eur/chf-n nem volt kockázatom.

Important information regarding SWAPs

We have identified a technical problem with the Overnight Swap Rates applied across a number of accounts in respect of open overnight positions last night (September 7th).

We are in the process of identifying the accounts concerned and rectifying the entries.

Please be assured that no account will be allowed to suffer any material financial loss as a result of this error.

Magyarul:

Fontos információk a SWAP

Van meg egy technikai probléma az egynapos swap-árfolyamok esetében alkalmazott, a számlák száma tekintetében a nyitott pozíciók egynapos tegnap (szeptember 7.).

Vagyunk azonosításának folyamatában érintett számlák helyesbítéséről és a bejegyzéseket.

Kérem, vegye figyelembe, hogy semmilyen körülmények között lehetőségük lesz érte anyagi pénzügyi veszteség következtében ezt a hibát.

Hozzászólás

Az Alpari (UK) tájékoztatja devizakereskedőit az alábbiakról:

SWAP-ot érintő fontos információ

Néhány számlát illetően szeptember 7-én éjszaka a nyitva lévő pozícióknál technikai probléma lépett fel, swap elszámolási hiba történt.
      Megkezdtük az érintett számlák beazonosítását és a helyreállítást.
      Biztosítjuk ügyfeleinket, hogy a problémából kifolyólag semmilyen anyagi pénzügyi veszteség nem ér egyetlen számlát sem.

Alpari (UK)

Hozzászólás

moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az Alpari (UK) tájékoztatja devizakereskedőit az alábbiakról:

SWAP-ot érintő fontos információ

Néhány számlát illetően szeptember 7-én éjszaka a nyitva lévő pozícióknál technikai probléma lépett fel, swap elszámolási hiba történt.
        Megkezdtük az érintett számlák beazonosítását és a helyreállítást.
        Biztosítjuk ügyfeleinket, hogy a problémából kifolyólag semmilyen anyagi pénzügyi veszteség nem ér egyetlen számlát sem.

Alpari (UK)
        Köszönöm, ez így már korrekten érthető. Megnyugodtam

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az Oanda nem rossz, ott aztán lehet pozit méretezni milliméterenként, de nem tudsz számlát nyitni manapság náluk. Legalábbis én így tudom!

Az Alpari pont az a bróker akire nem igazán jellemző a stopvadászat. Nem azt mondom, hogy nem fordul elő, de nem jellemző rájuk, mivel elég jók a banki kapcsolataik, és tudják fedezni a pozíciókat. Picit azért nehéz erre válaszolnom, mert említettem már, hogy én Pro számlát használok (amióta ECN bróker), aminél eleve kimegy a bankközire a kötés. Viszont Classic számlával kezdtem náluk ami még retail számla, de ott sem kekeckedtek lépten-nyomon huntingal!

Én gond nélkül nyitottam számlát náluk (Oanda) - valamikor Júniusban.

Hozzászólás

Sziasztok!

Én most tesztelem demon az Alparit és azt tapasztalom, hogy több megnyitott pozi (3-nál több) esetén rendkívül lelassul az egész! Csak nálam vagy másnál is?

köszi

Hozzászólás

kiss.gyorgy05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

Én most tesztelem demon az Alparit és azt tapasztalom, hogy több megnyitott pozi (3-nál több) esetén rendkívül lelassul az egész! Csak nálam vagy másnál is?

köszi
              Szia,

Én nem tapasztalok ilyet.

Hozzászólás

kiss.gyorgy05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!

köszi
                A Metatrade 5 demo nálam délutánonként(leginkább 15-16 között) szokott belassulni. Gondolom mert akkor Europában és Amerikában is kereskednek és inkább a demo számlákról vesznek el sávszélességet
                De a Meta 4 demo így is rendben megy.
                A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy megoldható e az esetleg, hogy otthonról egy adott ip címről szoftverrel tőzsdézek mondjuk az alpari-nál, napközben a munkahelyemen viszont ha úgy látom h be kell lépnem és webes felületről jelentkezek be másik ip címről, olyankor mi van? Letiltják a felhasználómat? Vagy ez h működik?
                  Miért nem lehet 2 különböző gépről bejentkezni ugyanabba az acc-ba? Legalább akkor már MAC-címet figyelnének mert ugye az nem változik, meg ha újra rakod a Windowst is át tudod írni a régire.
                  Aki tudja írjon!

Üdv
                  Papper

Hozzászólás

Papper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Meg tudná nekem mondani valaki, hogy megoldható e az esetleg, hogy otthonról egy adott ip címről szoftverrel tőzsdézek mondjuk az alpari-nál, napközben a munkahelyemen viszont ha úgy látom h be kell lépnem és webes felületről jelentkezek be másik ip címről, olyankor mi van? Letiltják a felhasználómat? Vagy ez h működik?
                    Miért nem lehet 2 különböző gépről bejentkezni ugyanabba az acc-ba? Legalább akkor már MAC-címet figyelnének mert ugye az nem változik, meg ha újra rakod a Windowst is át tudod írni a régire.
                    Aki tudja írjon!

Üdv
                    Papper
                    Miért nem veszed ki a Metát egy pendivére? Onnantól mindegy milyen gépen nézed a számládat. Szerintem.
                    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Aki tudja írjon!

Üdv
                      Papper
                      Be tudsz jelentkezni több gépről is egy számlára! Nekem volt, hogy egy számlán két Meta, két Meta Multiterminal és egy Mobilmeta futott egyszerre az Alparinál. Egyébként ha az otthoni gépet akarod irányítani a munkahelyiről, akkor a Remote Desktop benne van a Winfosban. Amennyiben nem fix az IP címed otthon, akkor macerásabb.

Hozzászólás

Az viszont előfordulhat, hogy az a port (443-as) le van tiltva a munkahelyed router-én, amit a Metatrader használ(na)!

Hozzászólás

Kösz az infókat. Azért kérdeztem mert hallotam h vannak olyan cégek pl plus500 ahol ha több ip-ről mész be 1 accountra akkor felhasználói szerződés megszegése miatt tiltanak. Legalábbis volt egy ilyen beírás, ezért kérdeztem h ez minenhol igy van e v csak itt.
                          Persze leszedném a metát ide nincs azzal gond csak példát mondtam.

Köszi mégegyszer
                          Üdv Papper

Hozzászólás

Egyébként mire jó a MB miért nem elég egy visa elektron számla? Azzal is kapásból átrakja a lét.
                            Alparinál csak spread-et kell fizetni forexes kereskedésnél a micro számlán?

Hozzászólás

Egyébként mire jó a MB miért nem elég egy visa elektron számla? Azzal is kapásból átrakja a lét.
                              Alparinál csak spread-et kell fizetni forexes kereskedésnél a micro számlán?
                              Csak spread a költség.

Gondolom a Moneybookersre gondolsz. Jellemzően az MB-nek sokkal kevesebb szokott lenni a költsége, mint a számláról utalásnak. Nagy összegnél ez jelentős költségmegtakarítást jelenthet. Valamint az sem feltétlenül hátrány, hogy nem jelenik meg például a számládon a pénzmozgás, illetve az sem, hogy nem kínálod fel a számládon lévő teljes összeget, hanem csak annyit amennyi az MB-n van. Ez biztonságos. Ja és elég sok helyen elfogadják az MB-ről fizetést, sőt már adnak hozzá kártyát is, tehát ahol kártyával tudsz fizetni, ott megy az MB. Ezenkívül nincs fenntartási költsége, míg egy számlának általában van.
                              Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Csak spread a költség.

Gondolom a Moneybookersre gondolsz. Jellemzően az MB-nek sokkal kevesebb szokott lenni a költsége, mint a számláról utalásnak. Nagy összegnél ez jelentős költségmegtakarítást jelenthet. Valamint az sem feltétlenül hátrány, hogy nem jelenik meg például a számládon a pénzmozgás, illetve az sem, hogy nem kínálod fel a számládon lévő teljes összeget, hanem csak annyit amennyi az MB-n van. Ez biztonságos. Ja és elég sok helyen elfogadják az MB-ről fizetést, sőt már adnak hozzá kártyát is, tehát ahol kártyával tudsz fizetni, ott megy az MB. Ezenkívül nincs fenntartási költsége, míg egy számlának általában van.
                                Ezt írja az Alpari:

Can I deposit money using PayPal, E-gold, or other Internet payments?

No. In accordance with our anti-money laundering rules we are not allowed to accept such payments.

Gondolkoztam, hogy megvariálom, mert nekem most számláról megy. De akkor mégsem lehet MB?

Hozzászólás

Working...
                                X