Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alpari

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• No a mai jó hír, hogy válaszoltak a levelemre, miszerint aki jogosult, és az FSCS-hez intézte a kárigényét, az 50000 GBP-ig TELJES MÉRTÉKBEN kompenzálva lesz. Hiányoltam a sok rizsa között ennek a határozott kjelentését, így rákérdeztem e-mailben.

Hozzászólás

• Zsolt62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem, hogy a Claims Portal-on elfogadtad az összeget az most elég.
      Hogy a nevedet elírták azt meg majd lebokszolod velük. Egyszercsak válaszolnak a leveledre és annak megfelelően lépsz.
      Egyébként valóban márc. 11-e, 12ó(UK!) az a bizonyos határidő amit kérdeztél.
      Az összeget nem tudtam elfogadni, mivel a duplázott keresztnévvel kellett volna aláírnom! (Maximilian Maximilian Mate)

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        No a mai jó hír, hogy válaszoltak a levelemre, miszerint aki jogosult, és az FSCS-hez intézte a kárigényét, az 50000 GBP-ig TELJES MÉRTÉKBEN kompenzálva lesz. Hiányoltam a sok rizsa között ennek a határozott kjelentését, így rákérdeztem e-mailben.
        Eszerint valóban arra várunk, hogy beléphessünk a weblapra.
        Ami kérdéses milyen gyors/lassú lesz az FSCS. (No meg a csekktéboly?)
        Üdv

Hozzászólás

• newl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az összeget nem tudtam elfogadni, mivel a duplázott keresztnévvel kellett volna aláírnom! (Maximilian Maximilian Mate)
          Nem tudom írtál e nekik e-mailt. Ha igen, kb 2 hétre számíthatsz, mire válaszolni fognak, de biztos vagyok benne, hogy más is került hasonló helyzedbe, úgyhogy nyugodj meg, nem fogsz emiatt elesni a pénzedtől. Ha nagyon izgulsz, hívd fel őket telefonon.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Eszerint valóban arra várunk, hogy beléphessünk a weblapra.
            Ami kérdéses milyen gyors/lassú lesz az FSCS. (No meg a csekktéboly?)
            Üdv
            Szerintem kb március végére mindenki beléphet majd.
            Ebből meg döntse el mindenki, hogy szerinte az Alpari esetében melyik érvényes, 20 nap, vagy 6 hónap. Nem tudom Investment firm-nek minősül e... Nagyon remélem, hogy nem 6 hónap...

Hozzászólás

• 20 nap és 6 hó között nem csekély a különbség :-( :-)

Hozzászólás

(No meg a csekktéboly?)
                Üdv
                Ez még csak feltételezés, ugye? ...ahogy az előző hozzászólásokra emlékszem.
                Remélem ennél jobb lesz a mostani megoldás. Pl. utalás a jól ismert szla.számokra.

Jut eszembe, én csak az alparira(csupa kisbetűvel!) használtam az email címemet, de jan. közepe óta kapok spam leveleket, (heti 1-2-t)amit addíg még soha.
                Gondolom valamelyik korrekt alparis munkatárs még igyekezett ebből is profitálni.
                Korrekt!

Hozzászólás

• Sziasztok!

Én is érintett vagyok az ALPARIS balhéban. Hetek óta követem a beírásokat és ezúton is köszönöm annak aki megosztja az információkat.

Volt nyitott pozícióm a kérdéses napon de még nem kaptam mailt.
                  Próbáltam belépni de ez a válasz érkezett... Ezek szerint legyek türelemmel.

The Joint Special Administrators have not yet finalised your account balance(s). You will receive an email when you are able to access the Claims Portal.

Céges számlámról visszakértem a pénzt még tavaly decemberben. Jelenleg ott 0-ás egyenleggel rendelkezem és a céges mailemre megkaptam az instrukciókat, hogy mi a folyamata a visszaigénylésnek.

Ez így akkor "normális". Szóval akinek volt nyitott pozíciója várjon nyugodtan.

Előre is köszönöm a választ!

Hozzászólás

• Clokszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Céges számlámról visszakértem a pénzt még tavaly decemberben.
                    Ezt jól megérezted decemberben, a másik számlával is ezt kellet volna tenned.
                    Légy türelemmel, kb. március második felében kapsz emailt, aszerint kell lépned.
                    A Claims Portal-on lesz láható a KPMG által kiszámolt egyenleg. Várhatóan egyezik a Te számításoddal.

Hozzászólás

• Tudtok más fórumról, ahol értelmes beszélgetés folyik a fenti témáról?
                      Akár itt a tőzsdefórumon?
                      Írjatok légyszíves linkeket!
                      köszi

Hozzászólás

• Nem tudok, de szívesen dumálok veled róla
                        Csak átfutottam az új infókat, de mintha olyasmit olvastam volna, hogy 20-áig majdnem mindenki beléphet a rendszerbe, és két hét múlva (a jóváhagyástól, vagy 20-ától?) elkezdik küldeni a zsét. Ha jól emlákszem ez azokra vonatkozik, akik nem voltak CHF trédben a kérdéses időben.

Csekkről meg annyit, hogy el kell menni itthon pár nagyobb bankba, azt ha nagyon szívatnak, akkor fogjátok magatokat, fapadossal kiruccantok Angliába, aztán ott beváltjátok, s esztek egy jó steak-et (vagy mittomén mit lehet még ott csinálni)

Hozzászólás

• Zsolt62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tudtok más fórumról, ahol értelmes beszélgetés folyik a fenti témáról?
                          Akár itt a tőzsdefórumon?
                          Írjatok légyszíves linkeket!
                          köszi
                          Úgy vélekedel, hogy itt nem értelmes beszélgetéshez csatlakozol?

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem tudok, de szívesen dumálok veled róla
                            Csak átfutottam az új infókat, de mintha olyasmit olvastam volna, hogy 20-áig majdnem mindenki beléphet a rendszerbe, és két hét múlva (a jóváhagyástól, vagy 20-ától?) elkezdik küldeni a zsét. Ha jól emlákszem ez azokra vonatkozik, akik nem voltak CHF trédben a kérdéses időben.

Csekkről meg annyit, hogy el kell menni itthon pár nagyobb bankba, azt ha nagyon szívatnak, akkor fogjátok magatokat, fapadossal kiruccantok Angliába, aztán ott beváltjátok, s esztek egy jó steak-et (vagy mittomén mit lehet még ott csinálni)
                            Talán Bécs is szóba jöhet, ők is elég konzervatív népség, mailra válaszolni szoktak.

Hozzászólás

Úgy vélekedel, hogy itt nem értelmes beszélgetéshez csatlakozol?
                              Kösz!
                              Miért is ne lehetne több helyről informálódni?

Mitől vagytok ilyen tutik ebben a múltszázadi csekkes megoldásban?

Hozzászólás

• StuG! Vélhetően erre gondolsz:
                                Leap Rate - "KPMG is well along in preparing to start refunding client money to all clients which did not have Swiss Franc pair (CHF) trades open at the time of Alpari UK's insolvency on January 15. Refunds should start to be sent within about two weeks."

Végre! Ezt örömmel konstatáltam :-)

Hozzászólás

Working...
                                X