Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alpari

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tényleg nem is tudom mért nem gondoltam a számlaszám kihúzására, már írtam a moderátornak, hogy ha tudja törölje a hozzászólást/képet.
    100% én voltam a figyelmetlen, a büntetésem meg remélem csak egy nehezen elalvás lesz!

Üdv, Csabi

Hozzászólás

• csab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az alparis számlaszámmal lehet valamit kezdeni? Most beleültetted a bogarat a fülembe Vagy számlaszám+név kombinációval? Egyébként a számlaszám kitakarására nem is gondoltam , a nevet meg azért nem szedtem ki mert nem titkolok én semmit sem, akár regisztrálhattam is volna teljes névvel. Vagy ennyire rosszul gondolkozok? Mondjuk ha biztonsági szempontból nagyon gáz, akkor írjátok meg nyugodtan, akkor megkérek egy admint, hogy törölje a képet! Köszi!
      Semmire sem mennek a számláddal meg a neveddel jelszó nélkül.
      Csak a saját számládra tudsz utalni az Alparitól.

Hozzászólás

• Már töröltem is a képet. Jobb, ha mindenki nyugodtan alszik.

No. Vissza a témához: Alpari...

Hozzászólás

• Sziasztok!
          Segítenétek, hogy Alpari Classic (éles) számlán jellemzően milyen sávban mozog az EURUSD, EURGBP és GBPUSD spread-je? Illetve mennyire jellemző a spread esetleges megugrása? Ja, és mennyire gyorsan teljesülnek a megbízások? Ugyanez érdekelne Forex4you Pro élesnél is. E kettő közt örlődöm :-)))
          Köszönöm!

Hozzászólás

• Üdv, tudok(?) angolul, de az alábbi szöveg az alpari honlapjáról nekem nem elég tiszta. segítenétek értelmezni,:
            (a rollover szabályokkal/díjakkal kapcsolatos)

Foreign exchange / precious metals trading at Alpari (UK) is dealt on a "Spot" basis only. This means that all trades settle two business days from inception, as per market convention. Alpari (UK) does not arrange physical delivery of currencies / precious metals, hence all positions left open from 10:59:30 p.m. to 10:59:59 p.m. (London time) will be rolled over to a new value date. As a result, positions are subject to a swap charge or credit as specified in the table below.

Note: When you roll an open position from Wednesday to Thursday on trade date basis, Monday of the following week becomes the new value date, not Saturday. Therefore, the rollover charge on a Wednesday evening will be three times the value indicated in the table.

kérdések
            1, hogy érti azt hogy rendezi a kereskedéseket két napon belül? minden kereskedést max két napra lehet emgnyitni, utána automaikusan zár?
            2, A második bekezdés tiszta zavar.. hogy jön össze a szerda/csütörtök a hétfő/szombattal.. miért szerda este kell háromszoros díjat fizetni.. (már ha jól értem, hogy akkor kell)..
            3, ha nem lehet a poziciót tartani két napnál tovább akkor tárgytalan a kérdés, de ha lehet akkor mik a tapasztalatok evvel kapcsolatban. Előfordulhat hogy érdmes ilyen brókereken keresztűl hetes/hónapos távlatban befektetni egy devizapárba vagy semmikép nem működik a dolog?

Köszi

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy részét valóban a bankok nyúlták le, de az Alpari is levon ha jól emlékszem 1,70 vagy 1,80% körül vagyis a hiányzó 45-ből kb 16-ot. Csak 3000 dollár, euró, frank...stb alatt van ez. Felette Az Alpari nem von le semmit.
              Ha viszonylag olcsón akarsz utalni, akkor felhívod őket, hogy melyik külföldi banknak van szerződése a Barclays-el olcsó utalásra. Nem jut eszembe milyen szerződés, de olyasmi, hogy egymás számlájára utalnak olcsón, meg egymás termináljait használhatják olcsón néha ingyen is. Megmondják, hogy melyik, megnézed, hogy van e képviselete Ausztriában és nyitsz kint egy bankszámlát abban a pénznemben amiben a brókernél vezeted a számládat.
              Sidius!
              Én hasonló cipőben járok mint Remnant, csak ez K&H.
              Az online utalás osztrák szlára mint magánszemély is lehetséges?
              Egy ilyen számla esetében (lehet, hogy nem Tőled kellene kérdezni) van (lehet)
              fenntartási költség?
              Más megoldás nincs arra, hogy minden utalásnál cirka 30$ eltűnjön (az Alpari költségén felül)
              Sajna, egyelőre úgy tűnik nem mostanában fogok 3000$ felett utalni

Hozzászólás

• toto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sidius!
                Én hasonló cipőben járok mint Remnant, csak ez K&H.
                Az online utalás osztrák szlára mint magánszemély is lehetséges?
                Egy ilyen számla esetében (lehet, hogy nem Tőled kellene kérdezni) van (lehet)
                fenntartási költség?
                Más megoldás nincs arra, hogy minden utalásnál cirka 30$ eltűnjön (az Alpari költségén felül)
                Sajna, egyelőre úgy tűnik nem mostanában fogok 3000$ felett utalni
                Nos tehát, ha jól értem arra gondolsz, hogy egy osztrák bankszámlának van e fenntartási költsége. Természetesen van de vannak már néhány euró/dollár fenntartású számlák is. Havonta ennyi. Sőt forgalomtól függően ez el is tűnhet. Ugyanúgy kell elképzelni mint mondjuk a K&H-nál ahol például én is vezetek egy számlát valami pár száz forintért, de ha van rajta havonta max három részletben százakárhányezer forint akkor nincs díj. Na Európa "jobbik" felén ez már van így van egy ideje.
                De ha jól értelmezem te most egyenlőre arra használnád a számlát, hogy innen ráutalj pénzt, és onnan meg az Alpari számlájára. Így lesz némi fenntartási költség.
                Az átutalás természetesen lehetséges saját bankszámládról az osztrák (vagy bármilyen) bankszámlára magánszemélyként is.
                Két dolgot tudnék tanácsolni.
                Ha Ausztriában nyitsz számlát akkor úgy nyiss, hogy a Barclaysra olcsón utaljanak, és ha lehet legyen magyar leánycégük. Például Unicredit, Rafi, Bac, Volksbank, Erste...stb mind vannak Ausztriában is. Így ha van magyaroszági számlád is a banknál meg osztrák is, akkor az bankon belüli átutalásnak számít és sok helyen ingyenes. Sajnos akárhogy kotorászok az emlékeimben nem résmlik, hogy a Barclays tartana fenn fiókot Ausztriában. Bécsben legalébbis nem rémlik, és ha ott nincs......
                A másik, hogy van egy olyan lehetőség (mint elméleti), hogy kicsit arrébb Svájcban már Barclays Bank is nem is egy helyen. Sajnos ez a fránya bank elég drágán méri a bankszámlát, de később amikor már a nagy profitot kell ide-oda utalni érdemes meggondolni.
                Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nos tehát, ha jól értem arra gondolsz, hogy egy osztrák bankszámlának van e fenntartási költsége. Természetesen van de vannak már néhány euró/dollár fenntartású számlák is. Havonta ennyi. Sőt forgalomtól függően ez el is tűnhet. Ugyanúgy kell elképzelni mint mondjuk a K&H-nál ahol például én is vezetek egy számlát valami pár száz forintért, de ha van rajta havonta max három részletben százakárhányezer forint akkor nincs díj. Na Európa "jobbik" felén ez már van így van egy ideje.
                  De ha jól értelmezem te most egyenlőre arra használnád a számlát, hogy innen ráutalj pénzt, és onnan meg az Alpari számlájára. Így lesz némi fenntartási költség.
                  Az átutalás természetesen lehetséges saját bankszámládról az osztrák (vagy bármilyen) bankszámlára magánszemélyként is.
                  Két dolgot tudnék tanácsolni.
                  Ha Ausztriában nyitsz számlát akkor úgy nyiss, hogy a Barclaysra olcsón utaljanak, és ha lehet legyen magyar leánycégük. Például Unicredit, Rafi, Bac, Volksbank, Erste...stb mind vannak Ausztriában is. Így ha van magyaroszági számlád is a banknál meg osztrák is, akkor az bankon belüli átutalásnak számít és sok helyen ingyenes. Sajnos akárhogy kotorászok az emlékeimben nem résmlik, hogy a Barclays tartana fenn fiókot Ausztriában. Bécsben legalébbis nem rémlik, és ha ott nincs......
                  A másik, hogy van egy olyan lehetőség (mint elméleti), hogy kicsit arrébb Svájcban már Barclays Bank is nem is egy helyen. Sajnos ez a fránya bank elég drágán méri a bankszámlát, de később amikor már a nagy profitot kell ide-oda utalni érdemes meggondolni.
                  Köszönöm a gyors válaszod Sidius.
                  Az utolsó mondatod utolsó fele tetszik.
                  A próféta szóljon belőled.
                  Írtam az Alparihoz, ha leküldenék az "olcsón utaló" kapcsolataikat, hátha az is adna egy lehetőséget.

Hozzászólás

• toto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm a gyors válaszod Sidius.
                    Az utolsó mondatod utolsó fele tetszik.
                    A próféta szóljon belőled.
                    Írtam az Alparihoz, ha leküldenék az "olcsón utaló" kapcsolataikat, hátha az is adna egy lehetőséget.
                    Szia toto

Esetleg nézd meg a raifeisen bank deviza számla konstrukcióit, mert azt hallottam ingyenes a számlavezetés, utalás összegét meg max kikeresed a honlapon. A számlára pedig pénzváltó meglátogatása után teszel ingyen. Csak tudj 1-2 jó pénzváltót.

üdv

Hozzászólás

• silverspeed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szia toto

Esetleg nézd meg a raifeisen bank deviza számla konstrukcióit, mert azt hallottam ingyenes a számlavezetés, utalás összegét meg max kikeresed a honlapon. A számlára pedig pénzváltó meglátogatása után teszel ingyen. Csak tudj 1-2 jó pénzváltót.

üdv
                      Köszöntem a tippet.

Hozzászólás

• Sziasztok.Az alpariról szeretnék kérdezni. Egy 20000 $-os éles számla alkalmas-e skalpolásra? Mennyi a spread? Jutalékot számit-e fel? S ami a legfontosabb ,milyen a kötési és a zárási sebesség? Most keresek brókercéget a skalpoláshoz,2-3 már van ami jónak tűnik,de most az alpariról várok felvilágositást! Köszi

Hozzászólás

• kszatti11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok.Az alpariról szeretnék kérdezni. Egy 20000 $-os éles számla alkalmas-e skalpolásra? Mennyi a spread? Jutalékot számit-e fel? S ami a legfontosabb ,milyen a kötési és a zárási sebesség? Most keresek brókercéget a skalpoláshoz,2-3 már van ami jónak tűnik,de most az alpariról várok felvilágositást! Köszi
                          20000 dodótól, már pro számlát tudsz nyitni és nincs spread. Commission van azaz jutalék vagyis megbízási díj. Az elérhető párok száma, bár soha nem számoltam még meg, de 45-50 biztosan van. Itt már az Alpari saját nevelésű(?) programját tudod használni a Directet vagy a Direct Prot, ugyanis elvileg tudtommal sokáig a Meta nem volt kompatibilis a devizapiaccal. Most már azt mondják, hogy lehet a Pro számlához is használni. A Direct igen gyors, jó a skalpoláshoz. Jó kis program (már amennyire én meg tudom ítélni, mert nem vagyok szakértő programok, meg számítástechnika témakörben), nem jellemző a hiba, leszakadás a piacról, vagy hogy gondolkodik a teljesüléskor. Amit biztos, hogy nehéz megszokni az az átállás ha eddig Metát használtál vagy más programot.

A Pro számla természetesen olcsóbb mint a kis számlák, de ez sávosan van meghatározva, tehát forgalom és méretfüggő. Általánosan elmondható, hogy 50% kevesebb költség elérhető. Egyébként érdekes, hogy nem véletlenül nincs kiírva (legalábbis tudtommal), a commission költsége. Kíváncsiak rá, hogy az ügyfél mit is szeretne ezért érdeklődni kell:

institutional@alpari.co.uk
                          vagy
                          +44 (0) 20 7426 2890

A legkisebb kötésmennyiség 10000 unit legalábbis a Direct programon a legnagyobb meg bármekkora elvileg.
                          A tőkeáttétel 1:100 amit kaphatsz 20000 usd-nél. Ez egyébként alapeset 100000 és 500000 között már csak 1:50

Hozzászólás

• Kérdéseim: mekkora az az összeg, amivel már megéri számlát nyitni?
                            pro számlánál is retail?
                            mekkora a legkisebb kötésegység?
                            hogyan változik a tőkeáttét? ekkorával éri meg kezedeni (én kb 50-re gondoltam)
                            Kezdetkor beállítom utána változtathatom? Esetleg istrumentumonként/termékcsoportonként változik (ld: plusz500, fxpro)?

Hozzászólás

• Luckyshadow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kérdéseim: mekkora az az összeg, amivel már megéri számlát nyitni?
                              pro számlánál is retail?
                              mekkora a legkisebb kötésegység?
                              hogyan változik a tőkeáttét? ekkorával éri meg kezedeni (én kb 50-re gondoltam)
                              Kezdetkor beállítom utána változtathatom? Esetleg istrumentumonként/termékcsoportonként változik (ld: plusz500, fxpro)?
                              AZ, hogy mekkora összeggel érdemes kezdeni attól is függ, hogy mekkora kötésegységet lehet minimálisan nyitni, valamint milyen időtávon akarsz kereskedni. Naposon nyilván sokkal nagyobb stoppokat kell bevállani, mint napon belül. Én ugyan nem szeretem a kis pár száz dolláros számlákat, de természetesen megértem, hogy ha valaki mondjuk csak akkorát tud vagy akar nyitni. Viszont ha ésszerű kereteket akar az ember magának akkor azt mondom párszázas számla = microlot, 3,4,5000 = mini és így tovább.

A Pro számla nem retail, de 20000 usd kell hozzá.

A legkisebb kötésegység számlára van vonatkoztatva. Ez megtalálható az Alpari oldalán. A legkisebb egyébként 0,01 lot vagyis microlot.

Alapban az Alpari Micro és Classic számlákra 1:500-at állít be, de lehet kérni kisebbet vagyis 1:50-et is. Később ez változtatható. Pro számlán 1:100 a tőkeáttétel maximuma.

Amit ugyan nem kérdeztél, de egy másik hozzászólásodhoz írták, hogy a határidőt át lehet kötni ez azt jelenti, hogy:

A határidős instrumentumnak a nevében is benne van, hogy határidős, vagyis a megadott határidővel ki fog futni. Elvileg addig a határidőig kereskedhető, de ha tovább akarod tartani a pozíciót akkor át lehet kötni egy ugyanolyan instrumentumra, de másik határidejűre, vagyis egy másik kifutásúra. Így tovább tudod tartani az adott instrumentumban a pozíciódat.

Hozzászólás

• Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
                                Jó alaposan átrágtam magam az alpari oldalán, így sok kérdésre találtam választ, de azért maradt még egy két fehér folt:

Jól értelmezem, hogy a pro számlánál csak forex van?
                                A fenti devizapároknál nem volt HUF/x, ez gondolom nem is fog változni. Vagy szoktak néha bővíteni?

A metatrader 4 fut win 7 alatt fennakadások nélkül? (xp-m van most fenn, és azzal még nem volt hiba.)

A demóverzióban csak pár instrumentum van? Nekem kb egy tucat jelent meg...

Sidius: hogyan lehet metatrader-ben átkötni a határidős pozikat?

Hozzászólás

Working...
                                X