Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fio Broker

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Fio Broker

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Már többször előkerült itt a fórumon a Fio Broker, azaz Fio Pénzügyi Csoport.
    A héten részt vettem egy ingyenes előadásukon, így gondoltam már egy külön témát is megérdemel.

Amit első körben feltétlenül tudni érdemes róluk:

USA, Német, Cseh, Lengyel és Magyar piacok érhetőek el rajtuk keresztül.
    Az anyacég Cseh, de van hazai képviseletük, így nyelvi problémák nincsenek.

Ami még fontos lehet az ismerkedőknek, hogy 1 hónapos demo lehetőség is van náluk.

Weboldaluk: http://www.fio.hu/

Véleményt egyelőre nem mondanék róluk. Inkább tegye meg valaki olyan, akinek van már éles tapasztalata velük.

Én már többször írtam, hogy náluk kereskedem USA piacon. Számlanyitás vidékieknek körülményes, mert Budapesten van az irodájuk. Elméletileg helybe is mennek, csak egyeztetni kell velük, bár ez költségekkel jár. Számlavezetési díj nincs. Udvariasak, és segítőkészek. Tranzakciónként 9 dollárt számolnak fel, ami amerikai brókerekhez viszonyítva sok, de a magyar brókerekhez képest nagyon kevés. Tehát helyi viszonylatban jónak mondhatóak. A kereskedési felületük nem rossz, csak egy kicsit szokni kell. Vigyázni kell, mikor melyik fület nyomogatjuk. Röviden, és hosszan is ennyi.
    willow

Hozzászólás

Szervusztok!
      A FIO szabályzatában ilyeneket találtam, valaki felhomályosítana, hogy ezek mit jelentenek?
      1:A több napra adott megbízás esetén minden nap, amikor részleges teljesítés történik, fel lesz
      számítva a tranzakciós díj az adott napon teljesített mennyiség alapján.
      2:Minden olyan megbízásért, melynek megvalósítása megsértené a jogi elıírásokat, fıleg azokat, amelyek a
      pénzügyi piac átláthatósága védelmével függnek össze, a Kereskedı jogosult az ügyfélnek 87 000 HUF
      összegő szankciós díjat felszámítani. Ezen felül a Kereskedı jogosult az ügyfélnek felszámítani minden ilyen
      megbízásért 4 350 HUF –ot a Kereskedı alkalmazottjának minden megkezdett 15 perc munkájáért, aki
      a megbízás törvénysértı jellegét megítélte.

Hozzászólás

Kedves recefyce

a két mondat a következőket jelenti:

1. Abban az esetben, ha egy megbízás nem csak egy napra érvényes, hanem több napra (pl. limit eladás, stop loss), akkor megvan arra az esély, hogy nem egy napon teljesül a megbízás, hanem két vagy három nap is. elsősorban kevésbé likvid papíroknál fordul ez elő. Ilyen esetben minden napra külön kerül felszámításra a tranzakciós díj.
        2. Itt olyasmikre gondolunk, mint pl. a piac vagy az árfolyam befolyásolása (pl. két számlán ellentétes megbízások adása, hogy az árfolyam emelkedjen). Ez is általában kisebb részvényeknél, vagy kis piacoknál (cseh piac) fordulhat elő, ha valaki nagyobb összegekkel kereskedik.
        vagy egyéb, törvénybe ütköző megbízások.

remélem segítettünk.

üdv.
        Fio-broker

Hozzászólás

Köszönöm a válaszokat.
          Azt hiszem még keresgélek, mert nem szeretnék utazni számlanyitásért, illetve teszteket töltögetni.

Hozzászólás

Working...
          X