Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Quaestor

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma több ismerősöm is felhívott, hogy „bocs, hogy nem hallgattam rád, de mégis beraktam a Quaestorba a pénzem a magas kamat miatt, most mit csináljak?”

Nem vagyok kárörvendő, sőt inkább bosszant a dolog. De valahol ez így igazságos. Kapzsi voltál? Azt se tudtad, mi az a kötvény? Várjál, öcsém türelmesen a sorodra, hátha neked is jut valami a végén.

Az élet nagy tanítómester.
    Teljesen igazad van ebben.

Hozzászólás

Sziasztok!

Édesanyámnak az összes megtakarítása fekszik a kérdéses kötvényekben. Javaslatom ellenére hozzájuk tette az egészet, mert egy dilettáns, mindentudó, nagyokos rokon nyomatta neki a bölcsességet, és ugye miért is érne a gyerek szava lófaxt is a családban.
      Most teljesen ki van készülve, de én azért nyugtatgatom, hogy ne izguljon, mert ha nem is holnapután, de hozzá fog tudni jutni a pénzéhez. Csak sajnos jómagam sem hiszek benne, főleg, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen biztosítás a kötvényekre (ha jól tudom). Tehát nem az van, mint az Alparinál, hogy becsődöltek, aztán küldik a csekket.

Mik lehetnek a reális kilátások? Kaphat vissza egyáltalán valamit? Ha igen, kb milyen hosszú lehet egy ilyen ügy átfutási ideje? Tudom, hogy ezt így előre lehetetlen megmondani, de ha kap is vissza, mennyivel rövidíthetik meg? Van értelme bármilyen pernek, ha nincs egyáltalán miből kifizetni? Minden gondolatot előre is köszönök!

Hozzászólás

StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!

Édesanyámnak az összes megtakarítása fekszik a kérdéses kötvényekben. Javaslatom ellenére hozzájuk tette az egészet, mert egy dilettáns, mindentudó, nagyokos rokon nyomatta neki a bölcsességet, és ugye miért is érne a gyerek szava lófaxt is a családban.
        Most teljesen ki van készülve, de én azért nyugtatgatom, hogy ne izguljon, mert ha nem is holnapután, de hozzá fog tudni jutni a pénzéhez. Csak sajnos jómagam sem hiszek benne, főleg, hogy gyakorlatilag nincs semmilyen biztosítás a kötvényekre (ha jól tudom). Tehát nem az van, mint az Alparinál, hogy becsődöltek, aztán küldik a csekket.

Mik lehetnek a reális kilátások? Kaphat vissza egyáltalán valamit? Ha igen, kb milyen hosszú lehet egy ilyen ügy átfutási ideje? Tudom, hogy ezt így előre lehetetlen megmondani, de ha kap is vissza, mennyivel rövidíthetik meg? Van értelme bármilyen pernek, ha nincs egyáltalán miből kifizetni? Minden gondolatot előre is köszönök!
        nem akarlak elkeseríteni, de kb. semmi esélye, h visszakapja a pénzét.
        a vállalati kötvény tulajdonosok kb. a részvényesek előtt állnak a sorban egy esetleges csőd esetén.
        abban az esetben, ha a cég vagyontárgyait sikerül eladni, akkor abból kifizetik az államot(adó),dolgozókat, beszállítókat majd kötvényeseket rv-eseket.csőd esetén még az adótartozásra sem mindig van pénz, nemhogy a kötvényekre.
        ha megnézed az ingatlanokat, amiket el kellene adni, akkor látod, h ezek egy része forgalomképtelen, (ETO stadion), vagy a tartozás mértékéhez képest alacsony értékű: 3,5mrdFT szálloda, vagy egyszerűen el sem indult projekt)
        ha el is tudják adni egy részüket, akkor is a piaci ár alatt.(te sem kínálsz piaci árat, ha tudod, h az eladó nagyon szorult helyzetben van)

Az Alparis sztori meg teljesen más. Itt nem játszik a biztosító(BEVA).
        példán keresztül: van egy befektetési szlád az otp-nél, és van rajta 100 mol kötvény. ha becsődöl a mol- a kötvénykibocsájtó-, akkor elértéktelenedik a kötvény, nem kapsz semmit. ha becsődöl az otp (szlavezető) akkor a BEVA helyt áll 6MFt-ig.
        Itt a kötvény kibocsájtója ment tönkre, nincs beva.

Hozzászólás

Sziasztok!

úgy néz ki a cikk alapján, h csak a felszámolási eljárásból lehet valami pénze a kötvényeseknek
          már ha jut egyáltalán valami

Hozzászólás

..

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            úgy néz ki a cikk alapján, h csak a felszámolási eljárásból lehet valami pénze a kötvényeseknek
            már ha jut egyáltalán valami
            Igen, itt csak azok reménykedhetnek, akiknek részvényük volt ott, vagy a számlájukon pénz. Mivel az értékpapír zrt. külön cég, ezért azoknak meg kell lennie. Viszont hiába külön cég az értékpapír zrt., ha azon a saját anyagcégének a semmit nem érő kötvényét tartja nyilván, akkor annak értékét nem tudja vissza adni. Hozzáteszem, elgondolkodtató, hogy itt is megtehette volna a cég, hogy a többi emberke pénzét és részvényét leemeli és kifizeti a kötvényt visszaváltani akaró sok embert. Viszont akkor ugyanott lennénk minta BC esetén, ahol évekig ezt tették. Nyilván bűncselekmény. A kötvényesek valószínűleg 10-30% között kapnak vissza akkor, ha valaki ennyiért bevállalná a cég megmentését, vagy a teljes felszámolás során az ügy végére érnek majd.

Én arra leszek kíváncsi, hogy akinek pénze meg más értékpapírja ragadt benn, azok vajon mikor fogják megkapni. Mert ha ezeket nem lopták el, mint a BC-nél (egyelőre a hírek szerint itt nem), hiszen a kötvényből lévő pénzt pumpálták a sok egyéb marhaságba, akkor annak elvileg hamar kell mennie, miután összeszámolták a kötvényeseket, és megnézték, hogy ott mennyi a vállalattal szembeni követelés, illetve károsult.

Hozzászólás

Köszönöm a véleményeket, sajnos én is hasonlóképpen látom.
              Akkor lehet perelni az államot. Elvégre az állam "felügyelete" alatt szaladt féktelenül ez a kocsi. Úgy olvastam, hogy a kötvénykibocsátó cég alaptőkéje 10 millió forint, tavalyi adózott nyeresége 451 ezer forint. Ilyen cég hogy bocsáthat ki 200+ milliárd forint értékű kötvényt, és vajon miért nem ellenőrizték hathatósabban és gyakrabban a tevékenységét? Pláne ha magasabb a rizikófaktor a biztosítatlan kötvények esetén. Akkor minek az állami felügyelet, ha nem ér lószart sem? Ki engedélyezte? Az állam? Ki felügyelte? Az állam. Pont.

Hozzászólás

Akkor lehet perelni az államot. ... Akkor minek az állami felügyelet, ha nem ér lószart sem? Ki engedélyezte? Az állam? Ki felügyelte? Az állam. Pont.
                Valahol azt olvastam, hogy a felnőtt kor akkor kezdődik, mikor valaki elkezd felelősséget vállalni a döntéseiért.

Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. A legtöbbnek halvány lila fingja se volt arról, hogy mi az a vállalati kötvény, és hogy a cég a fundamentumai alapján egyáltalán képes-e a kamatokat kitermelni, majd a kölcsönt visszafizetni. De a legtöbbet ez nem is érdekelte.

Persze igaz, hogy ezt nem is kötvényként, hanem „csak” megtakarításként reklámozták, s a jutalékban érdekelt ügyintézők esküdöztek fűre-fára, OBÁ-ra, BEVA-ra. Ez megtévesztés.

Az is igaz, hogy az állami Felügyelet sz@rt se ér, a Matolcsy-féle MNB ebben is megbukott.

De az is igaz, hogy a Quaestor köztörvényes, csaló vezetése igen jóban van a politikával, így max. 1-2 év „hűvös” után vígan fognak majd az ellopott 210 milliárdból hawaiiozni, vagy épp focimeccset, választási kampányt támogatni a jövőben is, mert ez a pénz már régen strómanoknál pihen.

Ez tipikusan az az ügy, ahol érdemes lenne pertársaságot alapítani a károsultaknak. Talán néhány év múlva visszakapnának valamit a Quaestor-csoporttól és tulajdonosaiktól.
                https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. A legtöbbnek halvány lila fingja se volt arról, hogy mi az a vállalati kötvény, és hogy a cég a fundamentumai alapján egyáltalán képes-e a kamatokat kitermelni, majd a kölcsönt visszafizetni. De a legtöbbet ez nem is érdekelte.
                  mindig csodálkoztam, mikor elmentem a Q iroda mellett, és láttam, h (akkor még) 11% körüli hozamot reklámozó piros molinó feszült az ablak előtt, mikor a banki kamatok 5-6% körül voltak. nem mondom, h nem fordult meg a fejemben, h bemenjek és befektessek náluk, de azonnal megszólalt a riasztás ilyen hozamkörnyezetben ugyan miből tudják kitermelni a dupla hozamot? hosszú távon semmiből...mentem is tovább.

Hozzászólás

á a hungária ennél keményebben csinálta 20%-os éves kamat adott a kölcsönszerződéssel átvett pénzre...na ez nem semmi....főleg hogy egy ilyen sajtpapírral-pár mondatos kölcsönadási szerződéssel hány miliárdot adtak át nekik.....
                    http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. ...
                      Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó. A tájékozatlanságban nem csak a magukat nem képző kisbefektetők, és az őket átverni szándékozó csalók hibája, hanem a gyakorlati pénzügyi oktatás teljes hiánya is. És ez nem csak az általános, és középiskolai oktatásból hiányzik, hanem a pénzügyi szakirányú felsőoktatásból is.

Konkrétan én a PSZFen végeztem. Tudom, hogy ott minimális gyakorlatban használható pénzügyi oktatást kaptunk. Questorral pont egy szintén ott végzett barátomon keresztül kerültem kapcsolatba, ő ajánlgatta őket kb 1 évvel ezelőtt. Ő is gyanította, hogy valami nem tiszta, de meg volt győződve róla, hogy a mindenféle biztosítás védené a befektetését, így gyakorlatilag nincs jelentős kockázata. Némi utánajárással kiderítettem, hogy itt vállalti kötvényekről van szó, ezért gyakorlatilag nincs biztosítás, így szerencsére ő sem adta nekik a pénzét...

A lényeg, hogy a szakirányú felsőfokú oktatásból szerezhető tudás messze nem elegendő ahhoz, hogy kiszúrja az ember az ilyen jellegű csalókat, az emberek 99%ának meg még ez sincs.

Hozzászólás

efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        á a hungária ennél keményebben csinálta 20%-os éves kamat adott a kölcsönszerződéssel átvett pénzre...na ez nem semmi....főleg hogy egy ilyen sajtpapírral-pár mondatos kölcsönadási szerződéssel hány miliárdot adtak át nekik.....
                        Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó.
                          Az előbb kaptam egy privát levelet, melyben x szaktárs felháborodott azon, hogy „kapzsi” kisbefektetőkről mertem írni.

Ne legyünk naivak! Aki tradelt már, találkozott tőzsdepszichológiával, annak tudnia kell, hogy két érzelem küzd bennünk minden pénzügyi döntésnél: a félelem és a vágy. Aki félinformációk alapján mégis a magasabb kamatot választja az alacsonyabb, de biztosabb banki kamat helyett, annak a vágya, vagyis a kapzsisága volt erősebb.

Nem akarok belemenni az oktatás vitába se. Egyébként tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit.

De elfogadom, hogy az átlag polgár ilyen ismerettel nem rendelkezik. Akkor kérdezzen meg egy szakértőt, vagy járjon utána döntés előtt. És ne tolja be az összes pénzét egy számára ismeretlen dologba.

„Ha nem érted, ne csináld” – Warren Buffett
                          https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
                            Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
                            Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
                            Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
                              Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
                              Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
                              Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.
                              Tökéletesen egyetértek veled. Azt is hozzá kell tennem, hogy az elkövetett "mulasztás", hogy nem lett mindenkiből pénzügyi zseni, és annak következménye, hogy egy élet munkáját bukja el az ember holmi csaló gazemberek miatt, nem áll egyenes arányban egymással. Fontos tudni azt is, hogy azért a legtöbb ember egy szakértő javaslatára sétál bele a csapdába. De ha más nem, akkor amikor beteszi a pénzét, fel kellene rá hívni a figyelmet, hogy erre a betétre bizony nincsen biztosítás. Ezért fordulnak az emberek befektető cégekhez, ugye? Van egy elvárható magatartás, és az nem az emberek hibája, hogy egy csaló hazug cég lenyúlja az összes pénzüket. És akkor mondhatjuk, hogy a legutolsó ügyintézőtől kezdve mindenki csaló volt, és mindeki kivette a szerepét az átverésben. Akkor miért is szerencsétlen kis nénike a ludas? Csak abból a szempontból lehet az embereket okolni, ha a befektetésük veszteséges lesz, de azért, mert a bizalmukkal visszaélő cég kisemmizte őket a teljes vagyonukból, nem ők a felelősek. A pénzügyi szektor is egy piac, akárcsak a többi. Ha elmész egy piacra, veszel paradicsomot, majd beteg leszel tőle, mert agyon van kezelve vegyszerrel, akkor te vagy a hibás, mert nem vizsgáltattad be fogyasztás előtt a NÉBIH-nél? Vagy mert nem szereztél előtte egy vegyészmérnök és egy biológus diplomát?

Ugyanakkor azt sem értem, hogy agyon van szabályozva a pénzügyi szektor, mégis ott fordulnak elő a legnagyobb volumenű csalások, felelősség meg nuku. A szabályozásnak együtt kellene járnia a kőkemény felelősségre vonással, és csak olyan betétkezelést szabadna megengedni, amelyre vonatkozik betétbiztosítás. Hogy egy 10 milliós alaptőkéjű cég 210 milliárdos kötvényt bocsátott ki MNB felügyelet alatt, szerintem nem kíván több hozzászólni valót. De még a 60 milliárd engedélyezett is sok. Ezen kívül novemberben kaptak ismét engedélyt a kötvénykibocsátásra... Az állam is bűnös, mert asszisztált ehhez. No comment.

És a per... az emberek egyetlen lehetősége, hogy pereljenek. Vagy csak nyeljék le szó nélkül, miután kisemmizték őket? Én akkor kezdtem tőzsdézni, amikor 2008-ban irgalmatlan módon átcsesztek a brókernetnél... Pedig mi bizalommal fordultunk hozzájuk... Azóta hál' Istennek végtörlesztettem a devizahitelem.

Tudom, hogy az én felfogásom alapvetően sokban különbözik sok emberétől, de egész életemben undorodtam attól a gusztustalan és gonosz mentalitástól, amikor ehhez hasonló tolvaj gazemberekről sokan elismerősen mondogatták, hogy "miért baj az, okos volt és ravasz, ő csinálta jól". Erre a mentalitásra nem épülhet egészséges társadalom, sem egészséges jövő.

Hozzászólás

pendejot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?
                                sajnos a betétbiztosítási alap erre nagy valószínűség szerint nem terjed ki mert ez szimpla magánkölcsön...
                                csak azt tudom javasolni hogy aki így járt soron kívül tegyen büntető feljelentést mert nem biztos hogy ezeket a "kölcsönadásikat" az NNI már megtalálta.....A büntetőeljárás során majd polgárjogi kárigényt kell benyújtani...onnantól már csak szerecse kérdése lesz hogy van cégnek annyi vagyona illetve a tulajdonos/elkövetőknek van a nevén annyi vagyon amit a bűncselekménnyel okozott kár megtérítése miatt zárolhatnak majd.....
                                remélem tudtam segíteni valakinek.
                                http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

Working...
                                X