Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Quaestor

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• _Gabor_
    válaszolt
    Quaestornál számlapénzem van. http://www.psfn.hu/kapcsolat.html +36 (1) 321-0116-on azt mondta, egy hölgy, hogy folyamatosak a kifizetések, de ha ide írok egy emailt, idopont@qepfa.hu, lehet, hogy gyorsabb lesz. Tegnap időpontot kértem, 2 óra múlva hívtak, ma már ott is voltam egyeztetésen. 8 munkanapon belül utalják a pénzt.

Szólj hozzá::

• x5z4
    válaszolt
    De nem pénzt vársz a Bevától, hanem hogy adják ki a részvényedet, amit eltranszferálsz máshová. A részvény kell, nem a pénz, a részvény az tőkeeszköz, amelynek jövedelemtermelő képessége van.

• StuG
    válaszolt
    habibabu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a szakértő keverte a részvénnyel :-)
    öööö... ha jól tudom a részvény is értékpapír... ne kavarj meg te is

• StuG
    válaszolt
    Nagyon szépen köszönöm, ez volt a sejtésem nekem is, de egyes nagyon nagy "szakértők" mindig megingatják az embert.
    Hogy is mondta Bertrand Russel? "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

• moneymentor
    válaszolt
    StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A vállalati kötvény értékpapír, és értékpapír számlán vezetik, vagy nem?
    Alapvetően így van.

Ha a Quaestoros értékpapír számládon pl. OTP részvény volt, akkor a Quaestor bedőlésével joggal vársz pénzt a BEVA-tól.

De itt a Quaestor dőlt be, a Quaestor vállalati kötvény, mint értékpapír értéke nulla (vagy legfeljebb abból jut valami, amit a felszámolásnál meg lehet menteni), így nincs miért fizetnie a BEVA-nak.

Nade van nekünk Rogán Tónink, aki ehhez is ért, így majd olyan pénzintézetek (és részvényesei, ügyfelei) fognak helyt állni, akiknek közük sincs az egészhez.

De remélem ezek után a Kun-mediátor kft. ügyfeleit is megmentik majd.

Sőt, ha tüntetnénk, mint forex károsultak, akkor talán a mi eddigi összes veszteségünket is fizetné a BEVA!!

• habibabu
    válaszolt
    a szakértő keverte a részvénnyel :-)

• StuG
    válaszolt
    Értelmezési segítséget kérek szépen:
    Az egyik Quaestor kötvénnyel kapcsolatos dokumentációban a következő olvasható:

KOCKÁZAT:
    A kötvény mögött a teljes Quaestor cégcsoport pénzügyi ereje megjelenik, valamint az értékpapír számla BEVA garancia hatálya alá tartozik.

Értelmezésem és a szövegkörnyezet szerint itt a "kötvény, valamit az értékpapír számla" két külön fogalmat akar jelenteni, de szándékosan fogalmaztak félrevezető, félreérthető módon, amit - ha valaki nincs tisztában a vállalati kötvények természetével és kockázatával - akkor az simán és szó nélkül benyeli.

Egy témába vágó tévés beszélgetés alatt a házigazda kimondta, hogy "értékpapír", erre a szakértő helyreigazította: "Itt nem értékpapírról van szó, hanem vállalati kötvényekről".
    Na most az interneten mindenhol az áll, hogy "a vállalati kötvények hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok".
    Valaki hozzáértő rendet tenne a fejemben ezzel kapcsolatban? A vállalati kötvény értékpapír, és értékpapír számlán vezetik, vagy nem?

• efraim
    válaszolt
    safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a profi hozzászólást. Csak azt szeretném kérdezni, hogy nem gondolják automatikusan, hogy az ügyfelek nehezményezik a pénzük ellopását, és vissza szeretnék kapni?
    az ilyen emberek ezen szerintem nem gondolkodnak ilyenen...a saját zsebükre mennek illeteve a kártyavár építésére...

• safe
    válaszolt
    efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csak azt tudom javasolni hogy aki így járt soron kívül tegyen büntető feljelentést mert nem biztos hogy ezeket a "kölcsönadásikat" az NNI már megtalálta.....A büntetőeljárás során majd polgárjogi kárigényt kell benyújtani
    Köszönöm a profi hozzászólást. Csak azt szeretném kérdezni, hogy nem gondolják automatikusan, hogy az ügyfelek nehezményezik a pénzük ellopását, és vissza szeretnék kapni?

• efraim
    válaszolt
    pendejot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?
    sajnos a betétbiztosítási alap erre nagy valószínűség szerint nem terjed ki mert ez szimpla magánkölcsön...
    csak azt tudom javasolni hogy aki így járt soron kívül tegyen büntető feljelentést mert nem biztos hogy ezeket a "kölcsönadásikat" az NNI már megtalálta.....A büntetőeljárás során majd polgárjogi kárigényt kell benyújtani...onnantól már csak szerecse kérdése lesz hogy van cégnek annyi vagyona illetve a tulajdonos/elkövetőknek van a nevén annyi vagyon amit a bűncselekménnyel okozott kár megtérítése miatt zárolhatnak majd.....
    remélem tudtam segíteni valakinek.

• StuG
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
    Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
    Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
    Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.
    Tökéletesen egyetértek veled. Azt is hozzá kell tennem, hogy az elkövetett "mulasztás", hogy nem lett mindenkiből pénzügyi zseni, és annak következménye, hogy egy élet munkáját bukja el az ember holmi csaló gazemberek miatt, nem áll egyenes arányban egymással. Fontos tudni azt is, hogy azért a legtöbb ember egy szakértő javaslatára sétál bele a csapdába. De ha más nem, akkor amikor beteszi a pénzét, fel kellene rá hívni a figyelmet, hogy erre a betétre bizony nincsen biztosítás. Ezért fordulnak az emberek befektető cégekhez, ugye? Van egy elvárható magatartás, és az nem az emberek hibája, hogy egy csaló hazug cég lenyúlja az összes pénzüket. És akkor mondhatjuk, hogy a legutolsó ügyintézőtől kezdve mindenki csaló volt, és mindeki kivette a szerepét az átverésben. Akkor miért is szerencsétlen kis nénike a ludas? Csak abból a szempontból lehet az embereket okolni, ha a befektetésük veszteséges lesz, de azért, mert a bizalmukkal visszaélő cég kisemmizte őket a teljes vagyonukból, nem ők a felelősek. A pénzügyi szektor is egy piac, akárcsak a többi. Ha elmész egy piacra, veszel paradicsomot, majd beteg leszel tőle, mert agyon van kezelve vegyszerrel, akkor te vagy a hibás, mert nem vizsgáltattad be fogyasztás előtt a NÉBIH-nél? Vagy mert nem szereztél előtte egy vegyészmérnök és egy biológus diplomát?

Ugyanakkor azt sem értem, hogy agyon van szabályozva a pénzügyi szektor, mégis ott fordulnak elő a legnagyobb volumenű csalások, felelősség meg nuku. A szabályozásnak együtt kellene járnia a kőkemény felelősségre vonással, és csak olyan betétkezelést szabadna megengedni, amelyre vonatkozik betétbiztosítás. Hogy egy 10 milliós alaptőkéjű cég 210 milliárdos kötvényt bocsátott ki MNB felügyelet alatt, szerintem nem kíván több hozzászólni valót. De még a 60 milliárd engedélyezett is sok. Ezen kívül novemberben kaptak ismét engedélyt a kötvénykibocsátásra... Az állam is bűnös, mert asszisztált ehhez. No comment.

És a per... az emberek egyetlen lehetősége, hogy pereljenek. Vagy csak nyeljék le szó nélkül, miután kisemmizték őket? Én akkor kezdtem tőzsdézni, amikor 2008-ban irgalmatlan módon átcsesztek a brókernetnél... Pedig mi bizalommal fordultunk hozzájuk... Azóta hál' Istennek végtörlesztettem a devizahitelem.

Tudom, hogy az én felfogásom alapvetően sokban különbözik sok emberétől, de egész életemben undorodtam attól a gusztustalan és gonosz mentalitástól, amikor ehhez hasonló tolvaj gazemberekről sokan elismerősen mondogatták, hogy "miért baj az, okos volt és ravasz, ő csinálta jól". Erre a mentalitásra nem épülhet egészséges társadalom, sem egészséges jövő.

• smk
    válaszolt
    A vágy nem azonos a kapzsisággal.

"tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit."
    Igen tanultuk, csak épp ott minimális gyakorlati tudást adnak át.

"kérdezzen meg egy szakértőt"
    Aki nem ért hozzá, az hiába kérdezi meg a szakértőt, mert nem tudja megállapítani azt sem, hogy a szakértő nem szélhámos-e. Ráadásul jellemzően az utóbbiakkal találkozhatnak az átlagemberek.

"járjon utána döntés előtt"
    Egyetértek. Jellemzően rosszul jár az, aki másoknak hisz.

• moneymentor
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó.
    Az előbb kaptam egy privát levelet, melyben x szaktárs felháborodott azon, hogy „kapzsi” kisbefektetőkről mertem írni.

Ne legyünk naivak! Aki tradelt már, találkozott tőzsdepszichológiával, annak tudnia kell, hogy két érzelem küzd bennünk minden pénzügyi döntésnél: a félelem és a vágy. Aki félinformációk alapján mégis a magasabb kamatot választja az alacsonyabb, de biztosabb banki kamat helyett, annak a vágya, vagyis a kapzsisága volt erősebb.

Nem akarok belemenni az oktatás vitába se. Egyébként tanítanak a BGF-en vállalkozásfinanszírozást, társaságok pénzügyeit.

De elfogadom, hogy az átlag polgár ilyen ismerettel nem rendelkezik. Akkor kérdezzen meg egy szakértőt, vagy járjon utána döntés előtt. És ne tolja be az összes pénzét egy számára ismeretlen dologba.

„Ha nem érted, ne csináld” – Warren Buffett

• pendejot
    válaszolt
    efraim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    á a hungária ennél keményebben csinálta 20%-os éves kamat adott a kölcsönszerződéssel átvett pénzre...na ez nem semmi....főleg hogy egy ilyen sajtpapírral-pár mondatos kölcsönadási szerződéssel hány miliárdot adtak át nekik.....
    Tudatlanként kérdem, hogy vissza tudnak kapni abból valamit az érintettek?

• smk
    válaszolt
    moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elsősorban a sok kapzsi kisbefektető a felelős azért, ha a magas kamat reményében olyan helyre viszi a pénzét, ahol erkölcsi kockázat nélkül is nagy a rizikó. ...
    Ahogy te is írtad lejjebb, valójában nem kapzsiságról, hanem tájékozatlanságról van szó. A tájékozatlanságban nem csak a magukat nem képző kisbefektetők, és az őket átverni szándékozó csalók hibája, hanem a gyakorlati pénzügyi oktatás teljes hiánya is. És ez nem csak az általános, és középiskolai oktatásból hiányzik, hanem a pénzügyi szakirányú felsőoktatásból is.

Konkrétan én a PSZFen végeztem. Tudom, hogy ott minimális gyakorlatban használható pénzügyi oktatást kaptunk. Questorral pont egy szintén ott végzett barátomon keresztül kerültem kapcsolatba, ő ajánlgatta őket kb 1 évvel ezelőtt. Ő is gyanította, hogy valami nem tiszta, de meg volt győződve róla, hogy a mindenféle biztosítás védené a befektetését, így gyakorlatilag nincs jelentős kockázata. Némi utánajárással kiderítettem, hogy itt vállalti kötvényekről van szó, ezért gyakorlatilag nincs biztosítás, így szerencsére ő sem adta nekik a pénzét...

A lényeg, hogy a szakirányú felsőfokú oktatásból szerezhető tudás messze nem elegendő ahhoz, hogy kiszúrja az ember az ilyen jellegű csalókat, az emberek 99%ának meg még ez sincs.

Working...
X