Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ha neked van tapasztalatod, akkor inkább azt írtad volna le, minthogy az én beírásomat minősíted.[/QUOTE]
    (ForexKlub)

Tapasztalatom:
    Oktatáshegyek, versenyek óriási díjakkal, ünnepléssel, látogatás a Hungaroringen hiszen F1-es szponzorok. Riasztó.

Amúgy már leírtam, hogy tanfolyamon pl targoncavezetést lehet tanulni nem tőzsdézést.
    Sztem.

További tapasztalatom: mióta az Xtb UK létrejött FCA felügyelet alatt lehet kereskedni náluk. Továbbá egy igen korrekt munkatársukkal sikerült néhány emailt váltanom. Három mobil felületük is van.

(Amúgy nemtom normális hangnemben miért ne "minősíthetnék" egy beírást.)

Hozzászólás

• Saját tapasztalat .
      2013 óta van náluk éles számlám .
      Befizetés: kb 1 óra alatt a számlámon volt a pénz és kereskedhettem is (mondjuk befelé mindig könnyebben megy a pénz )
      Kifizetéssel sem volt eddig gond bár nagy összeget eddig még nem kértem ki de ismerősöm folyamatosan kéri ki a profitot és eddig még nem tartott tovább 4-5 napnál .
      Segítőkészségből nálam 5 re vizsgáztak mikor egyszer valami hiba folytán nem tudtam pozit nyitni-zárni se telefonról se gépről este 8 után hívtam a kapcsolattartómat és pár perc alatt megoldódott (rendszer hibáról volt szó ).
      A költségek kiutalásnál 35 ezertől díjmentesek.
      A spread költség : találni sokkal olcsóbb brókert is de szerintem erős közép mezőnyben vannak.
      Mivel nem skalpolok napi max 3-4 pozíciót nyitok így számomra nem eget verő.
      FCA alatt is nyithatsz számlát vagy a régit átviheted .
      A lényeg hogy nem ciprusi, aki tudja mi megy most az Ironnál az tisztában van a ciprusi bróker kockázattal.
      Én addig maradok amíg nem jönnek a gagyi Bonuszos marketingel ,az szerintem a gagyi kategória ,abban a pillanatban keresek mást amint meglátom a fizesbe 1000 dollárt kapsz 1000 dollár bonuszt.
      Számomra 3 feltétel kell egy brókernél :
      -ott teljesüljön ahol én gombot nyomok
      -zökkenő mentesen menjen ki be a pénz (mellébeszélés nélkül )
      -elfogadható költségek
      Egyenlőre ezeket az XTB teljesíti .

Hozzászólás

• Roberto69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Saját tapasztalat .
        Befizetés: kb 1 óra alatt a számlámon volt a pénz és kereskedhettem is (mondjuk befelé mindig könnyebben megy a pénz )
        Kifizetéssel sem volt eddig gond bár nagy összeget eddig még nem kértem ki de ismerősöm folyamatosan kéri ki a profitot és eddig még nem tartott tovább 4-5 napnál .
        Segítőkészségből nálam 5 re vizsgáztak mikor egyszer valami hiba folytán nem tudtam pozit nyitni-zárni se telefonról se gépről este 8 után hívtam a kapcsolattartómat és pár perc alatt megoldódott (rendszer hibáról volt szó ).
        A spread költség : találni sokkal olcsóbb brókert is de szerintem erős közép mezőnyben vannak.
        A lényeg hogy nem ciprusi, aki tudja mi megy most az Ironnál az tisztában van a ciprusi bróker kockázattal.
        Én addig maradok amíg nem jönnek a gagyi Bonuszos marketingel ,az szerintem a gagyi kategória ,abban a pillanatban keresek mást amint meglátom a fizesbe 1000 dollárt kapsz 1000 dollár bonuszt.
        -elfogadható költségek
        Jó hírek, valódi releváns tapasztalatok. Magam csak demóztam náluk.
        A tőzsdeindex future CFD éjszakai swap nélküli volt.
        Ami a bónuszt illeti az Andy Vajna kaszinóiba való nem a pénzpiacra.

Hozzászólás

Saját tapasztalat .
          -elfogadható költségek
          Köszönöm a választ

Hozzászólás

• Anno a magyar részvények miatt nyitottam xtb-s számlát Zalán egyik roadshowján. Akkor még BBalázs pályakezdő volt. Sőt voltam a pesti központjukban is érdeklődni, de váratlanul egy állásinterjút nyomott le az akkori cseh? vezető hölgy angolul (nem is értettem miért).

Ha jól tudom, azóta már nincs magyar részvény, cseh vezető, Zalán, sokan mások, sőt iroda se. Balázs meg szakértő lett.

Szóval néhány év alatt sok minden változott itt is. Nem biztos, hogy előnyére. De ez is egy alternatíva.
            http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Akkor megint én leszek a rossz fiú de ezt máshol is megírtam már...lehet majd jönni, hogy nekem minden cég rossz de ez megtörtént eset.

Szeretném kiemelni, hogy az elmúlt években nem volt éles számlám se saját se máshogy sem és lehet változott már a helyzet...

Volt olyan idő amikor:

- Folyamatos csúsztatást kaptak az ügyfelek. Általában trend irányba ezért nehéz észrevenni.
              - Akik ott dolgoznak nagyon őszinték. Ők tényleg hisznek az oktatásba és hogy sikerül pár embert tanítani. Ennek megfelelően kapják amúgy a fizetésüket is. De gondoljatok csak bele....a cég a saját alkalmazottjait veri át. Egy market maker cég aki elhiteti, hogy ők jó fiúk. Ők akkor nyernek ha ügyfél veszít. Mint minden más MM cég.
              - Volt olyan amikor Unicredit részvényeket vettünk és jött a stock split. Azon a napon a dealing amit olyan nagyra tartanak úgy döntött, hogy nem jár el a szabályoknak megfelelően és nem adja el a részvényeket nyitó áron. Persze még jobban esni kezdtek és ott adták el az ügyfélnek. Konkrétan ügyfél pénzel spekuláltak....
              - Sok újrajegyzés volt, rengetegszer kaptunk panaszt. Be lehet magyarázni, hogy ez így normális, de nem igaz.

Alapvetően ennek ellenére szerintem tőke erős cég. Lengyelországban a legnagyobbak úgy tudom. Kicsit fura, hogy kp-ban is be lehetett fizetni, de ez van....

Próbáltam jót is írni

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kicsit fura, hogy kp-ban is be lehetett fizetni, de ez van....
                Ez tetszett! Ennek a legszebb szebb változata amikor a KP Kockás Papírt is jelent egyben.

Nem is értem mine guvadunk a monitor felett az egésszel, mikor milliárdokat is lehet tilitotalicskázni egyszerűbben:

http://index.hu/kultur/cinematrix/cc..._milliardokat/
                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Bármely Magyarországon működő brókernél fizethetsz kp-ben mint egy bankban (pl K&H, Takarékbank bróker stb).
                  Van olyan külföldi is amelyik pl az OTP-ben is vezet számlát, oda is befizethetsz kp-ben.
                  Elvileg a befizetés is igazolvánnyal lehetséges, bár a bankokban sokszor csak megkérdezik az adatokat.

Hozzászólás

Saját tapasztalat .
                    -elfogadható költségek
                    Nekem is kb 2013 környékén nyílt az éles számlám, akkor még nem lehetett 0.01 (micro lottal) kereskedni, de már az is van. Standard és Pro számlám fut náluk indexekre pedig valóban nincs swap, de negyedévente érdemes figyelni a görgetésre.

Migráltam idén a UK központhoz, így FCA alatt vagyok, de a lengyel központtal sem volt soha problémám.

Amivel kiegészíteném Robertot, hogy
                    UK központos ügyfelek 12.000 HUF felett utalnak vissza ingyen
                    PL központos ügyfelek 30.0000 HUF- tól

PL (régi ügyfeleknek lehet kp-ban befizetni), míg a UK ügyfeleknek már nem, ettől függetlenül itthon Mo-n vezetnek számlát az UniCreditnél.

A spreadekkel kapcsolatban osztom a véleményt hogy lehetne olcsóbb, de kinőttem az olcsó brókerek világát.

Eddig még sose csalódtam bennük.

Hozzászólás

• columbia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekem is kb 2013 környékén nyílt az éles számlám, akkor még nem lehetett 0.01 (micro lottal) kereskedni, de már az is van. Standard és Pro számlám fut náluk indexekre pedig valóban nincs swap, de negyedévente érdemes figyelni a görgetésre.

Migráltam idén a UK központhoz, így FCA alatt vagyok, de a lengyel központtal sem volt soha problémám.

Amivel kiegészíteném Robertot, hogy
                      UK központos ügyfelek 12.000 HUF felett utalnak vissza ingyen
                      PL központos ügyfelek 30.0000 HUF- tól

PL (régi ügyfeleknek lehet kp-ban befizetni), míg a UK ügyfeleknek már nem, ettől függetlenül itthon Mo-n vezetnek számlát az UniCreditnél.

A spreadekkel kapcsolatban osztom a véleményt hogy lehetne olcsóbb, de kinőttem az olcsó brókerek világát.

Eddig még sose csalódtam bennük.
                      Tegnap értesítettek emilben, hogy megszűnt a kp-befizetés az Unicreditnél!
                      Mióta létrejött az Xtb UK nekem is kedvezők a tapasztalataim.
                      Üdv

Hozzászólás

• Nem tudjátok az Xtb-nél hedgelni illeteve skalpolni lehet?

Hozzászólás

• feketemelos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem tudjátok az Xtb-nél hedgelni illeteve skalpolni lehet?
                          Live chat?

Hozzászólás

• feketemelos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem tudjátok az Xtb-nél hedgelni illeteve skalpolni lehet?
                            Lehet, mindkettőt.

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha kicsit körülnézel a fórumon bizony találhatsz leírásokat erről, sőt az egyik válaszomban, amit neked írtam vázoltam is néhányat.

A devizapiaci brókerek egy része MM cég vagyis market maker. A market maker egyik tulajdonsága, hogy kétoldali árjegyző tehát a vételekkel és az eladásokkal bármelyik oldalon állhat. Ennek elvileg likviditás növelő szerepe van.
                              Tehát a legtöbb esetben az MM bróker nem viszi ki a valós bankközi piacra az ajánlato.Minek kínlódna a kis micro vagy mini lotok összerakosgatásával standard lottá (hogy egyáltalán kikerülhessen a valós bankközi piacra)? Egyszerűbb neki házon belül összepárosítani az ellentétes ajánlatokkal, vagy végső soron mint market maker ő áll az ellentétes oldalra.
                              Ezzel így nincs is gond, ha a piac viszonylag nyugodt mederben csordogál, vagy a brókernek nincs gondja a likviditással. Azonban abban a pillanatban amikor valami folytán a piac felpörög (például kijön egy kedvező vagy kedvezőtlen hír) mindjárt gyorsan számítani fog, hogy a bróker milyen gyorsan képes párosítani vagy ha nincs ellen oldal akkor képes e beállni a másik oldalra és bevállalni az esetleges veszteségeket is. Mert az ugye egyértelmű, hogy ha mondjuk esik a piac akkor jellemzően shortolni szoktak a szereplők, de valakinek a másik oldalon longolnia is kell, hogy létrejöjjön az üzlet. És eső piacon aki longol az vesztes lesz, vagyis ha a az MM bróker áll a másik oldalon akkor ő fog veszíteni. Viszont az is nyilvánvaló, hogy nem szeretne veszíteni. Mivel pedig nem szeretne ezért mindent be fog vetni, hogy ne veszítsen. Ekkor jönnek a trükkök.
                              Nem teljesíti a megbízást (mert nem képes rá). Ez számodra még a szerencsés eset, mert maximum mérgelődsz, hogy kimaradsz egy jó kis partiból, de nem okoz effektív veszteséget. Hogyan teszi meg? Pl folyamatosan jelzi a rendszer a hibát, ha be akarsz rakni egy megbízást. Vagy te gyorsan lépnél a rendszer meg hibát jelez, visszakérdez....stb. Ennek nagyon jó ellenpéldája pl a Dukascopy. Ott lenyomod a shell vagy buy gombot és már bent is van a megbízást, mindegy, hogy mennyire pörög a piac.
                              Nem ott teljesíti a megbízást. Ezzel máris veszteséget okozott. Ha te 1,4030-on akarsz venni de csak 1,4050-en veszi meg akkor már rosszabb pozícióból indulsz több vagy kevesebb dollárral. Pl. 1 lotnál mondjuk 300 dollárral. Párszor ezt megcsinálja az adott bróker és máris hallatlanul ideges lesz az ember. Gondolod, hogy az FSA nevű sóhivatal mint felügyeleti szerv fog a dologgal foglalkozni? Tesz rá, hogy mi történik veled.
                              Lassabban teljesíti a megbízást. Ez olyan mint az előbbi, hiszen a piac robog és te már nem ott lépsz be ahol szeretnél hanem rosszabb vagy sokkal rosszabb helyzetből. Berakod a megbízást aztán csak vársz és vársz. egyszer csak teljesül de mondjuk 50 pippel arrébb. Már is veszteséget okoztak.
                              Minden okés. Teljesül a megbízás. Jó felé megy az árfolyam. Beraktad a stoppot is. Minden rendben. Egyszer csak megjelenik egy hatalmas tüske a chartban és kiveszi a stoppodat ami feljebb van 100 pippel. Tőkétől függően több száz vagy akár ezer dolláros bukta. Utána megy a jó irányba az ár nélküled. Megnézed a hivatalos banközi devizaárfolyamokat és megdöbbenve látod, hogy nem is volt ott az árfolyam egáltalán ahol neked volt a stoppod. Tehát még a piacon kellene lenned. De nem vagy mert a bróker látja, hogy hol vannak a stoppok és egy kis stophuntingel már ki is kapta őket. Ja és utána szépen kiveszi visszamenőlegesen a tüskét a chartból, hogy ne látszódjon semmi. De az téged nem vigasztal, főleg ha ez rendszeres.
                              Ja és még egy. Minden rendben megy. Megcsinálod a profitot. Jön a pénzkivétel. Kitöltöd a formot ahogy kell és kéred a pénzed. De a bróker elkezd problémázni. Ez se jó, meg az se jó. Kitöltöd másképpen. Leigazolod a családfát 1848-ig. Eltelefonálgatsz 20000 forintot. Megnyugtatnak. Most már minden oké. Egyszer csak nem tudsz belépni a számládra. Nem kapsz pénzt. Hiába e-mailezel és telefonálsz. Eltelik egy hét, két hónap, fél év. Nem fizetnek. Aztán szépen eltűnnek.

Szóval ilyen hogyanok lehetnek, és ezek csak példák.
                              Tökéletes jellemzés!

Annyit tennék max hozzá, hogy a „tüskéket” utólagosan sem feltétlen veszik ki a chart-okból, mert emlékeim szerint az első dolgok egyike amit elfogadtatnak veled, hogy az adatokért semmilyen felelősséget nem vállalnak ))), magyarul úgy lopják el a pénzedet ahogy akarják, még jóvá is hagyatják veled..
                              Amit ezek után nem értek: nyilvánvaló hogy ezek közönséges csalók. Akkor miért jut eszetekbe egyáltalán hogy pénzt utaljatok hozzájuk???!!! Komolyan. Akkor inkább tüzeljetek vele a kazánban hogy legalább vmi haszna legyen.

Hozzászólás

• póréhagyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tökéletes jellemzés!

Annyit tennék max hozzá, hogy a „tüskéket” utólagosan sem feltétlen veszik ki a chart-okból, mert emlékeim szerint az első dolgok egyike amit elfogadtatnak veled, hogy az adatokért semmilyen felelősséget nem vállalnak ))), magyarul úgy lopják el a pénzedet ahogy akarják, még jóvá is hagyatják veled..
                                Amit ezek után nem értek: nyilvánvaló hogy ezek közönséges csalók. Akkor miért jut eszetekbe egyáltalán hogy pénzt utaljatok hozzájuk???!!! Komolyan. Akkor inkább tüzeljetek vele a kazánban hogy legalább vmi haszna legyen.
                                Garantált árak a tőzsdén sincsenek.
                                Aki garantált árakat keres ne spekuláljon pénz/tőkepiacon.
                                (Bár nem is tudom az élet mely területén található fix ár.)

Hozzászólás

Working...
                                X