Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Garantált árak a tőzsdén sincsenek.
    Aki garantált árakat keres ne spekuláljon pénz/tőkepiacon.
    (Bár nem is tudom az élet mely területén található fix ár.)
    Az olajjal esett meg az xtb-n hogy egy nagyobb emelkedés előtt eccer csak lezuhant az ára úgy másfél dollárt, úgy kábé egy tized másodpercre. Épp annyira hogy kivegye a stopokat a long pozikból. Utána azonnal visszaállt.
    (Gondolom nem kell mondanom hogy ilyen nincs a valóságban.)
    Akkor végeztem velük, már a sokadik ilyen volt, de ott és akkor
    150 - szeres (vagymittoménhányszoros) tőkeáttét mellett elég komoly kis pénztől fosztottak meg, mert utána már nem engedtek kötni...
    mocskok.

Hozzászólás

• póréhagyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az olajjal esett meg az xtb-n hogy egy nagyobb emelkedés előtt eccer csak lezuhant az ára úgy másfél dollárt, úgy kábé egy tized másodpercre. Épp annyira hogy kivegye a stopokat a long pozikból. Utána azonnal visszaállt.
      (Gondolom nem kell mondanom hogy ilyen nincs a valóságban.)
      Akkor végeztem velük, már a sokadik ilyen volt, de ott és akkor
      150 - szeres (vagymittoménhányszoros) tőkeáttét mellett elég komoly kis pénztől fosztottak meg, mert utána már nem engedtek kötni...
      mocskok.
      Esetleg érdeklődtél a valós ügyfélszolgálaton, mert hiba bárhol előfordulhat, nálam is volt, hogy máshol zárt a stop de aztán korrigáltak. Az meg hogy pár dollárt zuhan hirtelen vagy emelkedik az olaj bármely erőteljesebb USA adattól is lehet. Nem akarlak bántani, de nem egy olyan esetet láttam már ismerősöknél is, hogy szidták a céget majd kiderült hogy egy NFP adatról se tudtak és csodálkoztak hogy 150 pontot esett ez EURUSD, vagy utána sem mentek pedig lehet, hogy az árjegyzője a brókernek hagyott ki csak, amit általában korrigálnak...

Jah igen és amióta én itt vagyok 3 éve, soha nem láttam 150 szeres tőkeáttétet, max 1:100 vagy 1:200

Hozzászólás

• columbia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Esetleg érdeklődtél a valós ügyfélszolgálaton, mert hiba bárhol előfordulhat, nálam is volt, hogy máshol zárt a stop de aztán korrigáltak. Az meg hogy pár dollárt zuhan hirtelen vagy emelkedik az olaj bármely erőteljesebb USA adattól is lehet. Nem akarlak bántani, de nem egy olyan esetet láttam már ismerősöknél is, hogy szidták a céget majd kiderült hogy egy NFP adatról se tudtak és csodálkoztak hogy 150 pontot esett ez EURUSD, vagy utána sem mentek pedig lehet, hogy az árjegyzője a brókernek hagyott ki csak, amit általában korrigálnak...

Jah igen és amióta én itt vagyok 3 éve, soha nem láttam 150 szeres tőkeáttétet, max 1:100 vagy 1:200
        Szia!

Szerintem rosszul fogtad meg ezt a dolgot, nem a tőkeáttételre volt kihegyezve. Egyébként vmi olyasmit írtam asszem hogy 150 vagy nem tudom pontosan mennyi: nem ez a lényeg.

Ha tudod hogyan állapítják meg a WTI árát, akkor tisztában kell lenned vele hogy ilyesmi konkrétan lehetetlen. Nem hasonlítsd egy devizapár jegyzéséhez. Egyébként ellenőriztem anno.

Meg egy páran már megemlítették ezt a dolgot előttem; szerintem ha végig gondolja mindenki amit pl. a sith lord írt, elég logikus és valóságszagú.

Ja, hívtam az ügyfélszolgálatot.... Vmi Kass Zorán (vagy Zalán, vagy Zoltán nemtom már, évekkel ezelőtt volt) nevű iszonyat nagyképű barom vette fel.
        A lehető leglekezelőbb modorban nagyjából elmondta hogy én milyen hülye vagyok, ő maga pedig a trader-ek Istene. Kábé ez volt a lényeg; a pénz az ugrott persze. Dereng még pár sztori ezzel az alakkal, de inkább nem osztom meg mert még valami csúnyát találok írni... :-).

Ez volt a tanulópénz hogy bukmékereknél csak veszteni lehet. Mint Vegasban. Kerülje mindenki őket.

Természetesen nem bántottál meg, kösz a hozzászólást.

Hozzászólás

• columbia,
          A 200 as beállítás a max kihasználhatót jelenti, ettől még vehet fel 150 szeres pozit, ha van 1000 euro egyenleged akkor max felvehető pozid 200 ezer euro vagyis 2 lot, de attól még vehetsz fel
          150 000 euro értékű pozit, azaz 150 szeres áttétet használhatsz, nem elég alaposan gondoltad át ezt.

Stopvadászat ellen érdemes telóra letölteni metát és nyitni egy demot ami másik cégnél van mint amin tradelek es azon is nézni a chartot, úgy hamar feltűnik ha túl nagy az eltérés, tüske.

Hozzászólás

• póréhagyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia!

Szerintem rosszul fogtad meg ezt a dolgot, nem a tőkeáttételre volt kihegyezve. Egyébként vmi olyasmit írtam asszem hogy 150 vagy nem tudom pontosan mennyi: nem ez a lényeg.

Ha tudod hogyan állapítják meg a WTI árát, akkor tisztában kell lenned vele hogy ilyesmi konkrétan lehetetlen. Nem hasonlítsd egy devizapár jegyzéséhez. Egyébként ellenőriztem anno.

Meg egy páran már megemlítették ezt a dolgot előttem; szerintem ha végig gondolja mindenki amit pl. a sith lord írt, elég logikus és valóságszagú.

Ja, hívtam az ügyfélszolgálatot.... Vmi Kass Zorán (vagy Zalán, vagy Zoltán nemtom már, évekkel ezelőtt volt) nevű iszonyat nagyképű barom vette fel.
            A lehető leglekezelőbb modorban nagyjából elmondta hogy én milyen hülye vagyok, ő maga pedig a trader-ek Istene. Kábé ez volt a lényeg; a pénz az ugrott persze. Dereng még pár sztori ezzel az alakkal, de inkább nem osztom meg mert még valami csúnyát találok írni... :-).

Ez volt a tanulópénz hogy bukmékereknél csak veszteni lehet. Mint Vegasban. Kerülje mindenki őket.

Természetesen nem bántottál meg, kösz a hozzászólást.
            Zoltán volt

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Zoltán volt
              Hálstennek már nincs a cégnél. Akkor gondoltam meg a számlanyitást mikor kapcsolatba kerültem vele.
              Azóta létrejött az Xtb UK FCA felügyelettel, a mobil alkalmazás is jó lett. Így most nyáron nyitottam számlát náluk.
              Cseresznye Péter intézi az ügyeimet, nem csak készséges, intelligens ember is.
              (Pl 1:200 természetesen a max tőkeáttétel, 1:200 határig olyan fedezettel nyitsz pozíciót amivel jónak látod.)
              Komoly hiba esetén valóban elvárható a pozíció visszaállítása vm módon, másik brókernél volt ilyen esetem. Persze ugyanabba a piaci helyzetbe képtelenség visszatenni a pozit.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                columbia,
                A 200 as beállítás a max kihasználhatót jelenti, ettől még vehet fel 150 szeres pozit, ha van 1000 euro egyenleged akkor max felvehető pozid 200 ezer euro vagyis 2 lot, de attól még vehetsz fel
                150 000 euro értékű pozit, azaz 150 szeres áttétet használhatsz, nem elég alaposan gondoltad át ezt.
                Nem mintha ez lenne a lényeg tényleg, de a tőkeáttéted 1,5 lotos pozinál is 1:200, nem pedig 1:150. Legyen akár 10 000 eur vagy 2000 eur a számládon.
                A tőkeáttét nem változtatja a pozíció méreted.

Hozzászólás

• A 2013-as Forexpón már nem dolgozott náluk a Zoltán, mondjuk akkor még nem nyitottam számlát.
                  Balázs van náluk, korrekt gyerek, segítőkész, ő a kapcsolattartóm.

Jó a cég, FCA felügyelet, legalább nem magyar és nincs susmus.
                  De az h 3 havonta cserélik a weboldalukat rohadt idegesítő. Eldönthetnék végre...

Hozzászólás

• Félre értetted az írásom, tudom a tőkeáttét lényegét, nem ma kezdtem, ha szó szerint olvasol láthatod hogy igazam van.
                    Ha a számlám 200 ra van beállítva attól én kihasználhatok abból 150 et, vagy ha 1000 eurom van amit kereskedésre szánok akkor ha 0,01 lotos pozit veszek fel akkor egyszeres tőkeáttétbe vagyok, attól még a max lehet 500 is, de ez nem érdekel, úgy se használom ki.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Félre értetted az írásom, tudom a tőkeáttét lényegét, nem ma kezdtem, ha szó szerint olvasol láthatod hogy igazam van.
                      Ha a számlám 200 ra van beállítva attól én kihasználhatok abból 150 et, vagy ha 1000 eurom van amit kereskedésre szánok akkor ha 0,01 lotos pozit veszek fel akkor egyszeres tőkeáttétbe vagyok, attól még a max lehet 500 is, de ez nem érdekel, úgy se használom ki.
                      Úgyis írhatjuk ha vkinek nem világos: PL ha a minimum margin a pozíció nyitásához 10 USD attól még lehet a számlán 100 és így egy 1:500-ból 1:50 lesz. Példaként!

Hozzászólás

• Üdv !

Nekem már egy ideje éles számlám van az Xtb -nél (3 éve)
                        Eddig Metán kereskedtem de érdekelne a XStation platformjuk.
                        Van ezzel kapcsolatban valakinek éles tapasztalata ?
                        Gyorsaságra pontosságra lennék kíváncsi valamint a teljesülésekre .

Hozzászólás

• Roberto69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Üdv !

Nekem már egy ideje éles számlám van az Xtb -nél (3 éve)
                          Eddig Metán kereskedtem de érdekelne a XStation platformjuk.
                          Van ezzel kapcsolatban valakinek éles tapasztalata ?
                          Gyorsaságra pontosságra lennék kíváncsi valamint a teljesülésekre .
                          Néhány hónapja használom US indexekre, kisebb összegekkel, nálam jól működik, én is metához vagyok hozzászokva. Sztem ha elégedett vagy a metával fölösleges váltanod.

Hozzászólás

Néhány hónapja használom US indexekre, kisebb összegekkel, nálam jól működik, én is metához vagyok hozzászokva. Sztem ha elégedett vagy a metával fölösleges váltanod.
                            Nincs bajom a Metával csak gondoltam kipróbálom .
                            Arra vagyok kíváncsi hogy van e annyi előnye a metához képest amiért érdemes lenne kísérletezni vele ?

Hozzászólás

• Roberto69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nincs bajom a Metával csak gondoltam kipróbálom .
                              Arra vagyok kíváncsi hogy van e annyi előnye a metához képest amiért érdemes lenne kísérletezni vele ?
                              Sztem nincs de egy demózást megér. A metán nincsenek indexek, azért használom.

Hozzászólás

Sztem nincs de egy demózást megér. A metán nincsenek indexek, azért használom.
                                Köszi .

Ha lesz időm akkor szerintem kipróbálom a demót .

Hozzászólás

Working...
                                X