Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

tamastomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello Flashback!

Én is náluk nyitottam pár hete éles számlát. Csak ajánlani tudom őket. Mindenben segítőkészek voltak a számlanyitáskor. Folyton telefonálgattam nekik,de nagyon türelmesen elmagyaráztak mindent és számomra ez volt a legfontosabb, hogy magyarul kommunikálhassak velük.
    A számlanyitás elég "macerás" dolog. Pl.: közjegyzővel kell hitelesíteni magad és a szerződés aláírását. Legalább ezzel is tanultam valami újat, mivel még sose volt dolgom közjegyzővel.
    Maga a rendszerünk megbízható, gyors és nagyon komolyan kezelnek mint ügyfelet, ezt nagyra becsülöm bennük, hogy a kis számlám ellenére is úgy érzem magam, mint Gordon Gecco.
    Keddi napon utaltam el nekik a pénzt, csütörtökön már rajta volt a számlán. A kifizetés is rendben ment, egyik délelőtt telefonon kértem a kifizetést, másnap reggel kaptam az sms-t a banktól, hogy megjött a pénz.
    Az egyetlen gond, hogy nincs náluk microLot, ez kicsit behatárolja a kötési lehetőségeid. De egyúttal megtanít arra is, hogy nagyon válogatós és türelmes légy a pozíció nyitáskor.
    Szerintem se jó dolog túl sokáig demózni, ez teljesen más világ, meg kell tapasztalni még a tanulási időszak során /elején/, ami nem állhat csak demózásból, de nem is kell azt hinni, hogy most már pénzt kell csinálni mert van éles számlám. Először csak meg kell érezni az éles kötés "ízét", hát mit mondjak, nem semmi érzés. Az első hetem igen izzasztó volt....
    Hogy állj neki lelkileg? Kövesd Birger Schafermeier tanácsait, például maradj kiegyensúlyozott, ha nyersz ne szállj el, ha veszítesz ne keseredj el. Tudom nem könnyű, de talán ez az egyik legfontosabb amire "lelkileg" figyelni kell.

Remélem választ kaptál minden benned felmerült kérdésre, ha nem bátran tedd fel.

Üdv. Tamastomi
    Heló!
    Nagyon sokat segitett ez most! eddig nem voltam 100%os az élöszámlanyitással kapcsolatban,mindig bennem volt a félsz, én személyesen mennék fel pestre számlát nyitni jobban szeretem a személyes kontaktust.
    megfogadom a tanácsaid!
    Ha szabad tudnom neked hogy megy most már? milyen arányu a veszteség/nyereség?melo mellett mennyit foglalkozol vele?illetve ezt hobbyként keresetkiegészitésként vagy akár föállásban szeretnéd majd csinálni?

Hozzászólás

flashback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Heló!
      Nagyon sokat segitett ez most! eddig nem voltam 100%os az élöszámlanyitással kapcsolatban,mindig bennem volt a félsz, én személyesen mennék fel pestre számlát nyitni jobban szeretem a személyes kontaktust.
      megfogadom a tanácsaid!
      Ha szabad tudnom neked hogy megy most már? milyen arányu a veszteség/nyereség?melo mellett mennyit foglalkozol vele?illetve ezt hobbyként keresetkiegészitésként vagy akár föállásban szeretnéd majd csinálni?
      Igaz, hogy nem nekem irtad, de......
      Ne haragudj, hogy azt mondom, hogy ostobaságot csinálsz.300 ezer forint az durván 1500 dollár. Ennyi pénzzel miniszámlát nyitni az kész öngyilkosság. Ez azt jelenti, hogy minimum 0.1 lottal tudsz csak kötni. És gondolom nem daytradelni akarsz, hanem napin kereskedni. Ez azt feltételezi, hogy a stopokat a legtöbb esetben 150-200 pipre kell tenni. Tehát egy stopkivét 150-200 dollár veszteséggel fog járni. Nagyjából a pénzed 8-10 kereskedére elég. Mivel kezdő vagy ,ezáltal nagyobb lesz az esélye annak, hogy többször veszitesz, mint nyersz. Ha aktivan kereskedsz, akkor körülbelül az első hónapban elveszted az összes pénzed. Ne dobd ki az ablakon azt a 300 ezer forintot. Ha mindenáron élesben akarsz kereskedni, akkor mindenképpen keress olyan brókert, ahol tudsz microszámlát is nyitni. Igy már tudsz 0.01 lottal is kötni, és van esélyed talponmaradni. Nagyon jó brókerek az Alpari UK, és az Activtrades is. Sajnos itt nem tudsz magyarul kommunikálni. De hát valamit valamiért.
      Utoljára szerkesztve a következő által: butcher; 2010-12-26, 13:50. Oka: kiegészités

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igaz, hogy nem nekem irtad, de......
        Ne haragudj, hogy azt mondom, hogy ostobaságot csinálsz.300 ezer forint az durván 1500 dollár. Ennyi pénzzel miniszámlát nyitni az kész öngyilkosság. Ez azt jelenti, hogy minimum 0.1 lottal tudsz csak kötni. És gondolom nem daytradelni akarsz, hanem napin kereskedni. Ez azt feltételezi, hogy a stopokat a legtöbb esetben 150-200 pipre kell tenni. Tehát egy stopkivét 150-200 dollár veszteséggel fog járni. Nagyjából a pénzed 8-10 kereskedére elég. Mivel kezdő vagy ,ezáltal nagyobb lesz az esélye annak, hogy többször veszitesz, mint nyersz. Ha aktivan kereskedsz, akkor körülbelül az első hónapban elveszted az összes pénzed. Ne dobd ki az ablakon azt a 300 ezer forintot. Ha mindenáron élesben akarsz kereskedni, akkor mindenképpen keress olyan brókert, ahol tudsz microszámlát is nyitni. Igy már tudsz 0.01 lottal is kötni, és van esélyed talponmaradni. Nagyon jó brókerek az Alpari UK, és az Activtrades is. Sajnos itt nem tudsz magyarul kommunikálni. De hát valamit valamiért.
        :S hát ez igaz, a minimum lot 0,1... tudsz ajánlani olyan brokert amit belföldön eltudok érni.
        a nem lehet megoldás hogy a tökkeáttétet kisebbre állitom?és ha jobban megy fokozatosan emelem?

Hozzászólás

:S hát ez igaz, a minimum lot 0,1... tudsz ajánlani olyan brokert amit belföldön eltudok érni.
          a nem lehet megoldás hogy a tökkeáttétet kisebbre állitom?és ha jobban megy fokozatosan emelem?
          Bár a kérdés nem hozzám szólt, pl az Admiral Markets-nél lehet 0.01 lottal kötni, DE amíg alapfogalmakkal nem vagy tisztában nem ajánlom a számlanyitást.

Hozzászólás

FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bár a kérdés nem hozzám szólt, pl az Admiral Markets-nél lehet 0.01 lottal kötni, DE amíg alapfogalmakkal nem vagy tisztában nem ajánlom a számlanyitást.
            ugy érzem tisztában vagyok az alapfogalmakkal, megvan a saját stratégiám, ami müködne is ha betartanám, mindig letisztázom magamba hogyha napi 5ezernél többet keresek már jobban jártam mint ha bemennék dolgozni, de mohoságom okozza vesztem,ezt kell leküzdenem.

Hozzászólás

a tőkeáttét fogalmát azért még nézd át, sztem az alap

Hozzászólás

a tőkeáttét fogalmát azért még nézd át, sztem az alap
                tudom mit jelent a tökeáttét de ugy gondolom minden banknál más, nem?
                bár azt nem tudom lehet e "menet közben" változtatni?vagy azt az elején kell tisztázni?

Hozzászólás

tudom mit jelent a tökeáttét de ugy gondolom minden banknál más, nem?
                  bár azt nem tudom lehet e "menet közben" változtatni?vagy azt az elején kell tisztázni?
                  nem ez a lényeg!
                  ha a legkisebb kötésegység 0.1lot és a stopod 100pipre van, akkor a kockázatod 100 USD lesz egy pozin (USD szla és USD végű pár esetén)
                  teljesen mindegy hogy mekkora a tőkeáttét, nincs köze hozzá

Hozzászólás

nem ez a lényeg!
                    ha a legkisebb kötésegység 0.1lot és a stopod 100pipre van, akkor a kockázatod 100 USD lesz egy pozin (USD szla és USD végű pár esetén)
                    teljesen mindegy hogy mekkora a tőkeáttét, nincs köze hozzá
                    igy kezdöként az elsö pár honapban amikor élesen csinálom majd, nem használom se s/l-t se t/p ot,mert csak akkor kereskedek ha gép elött tudok lenni orákon át.
                    persze ezt nem lehet fixre tudni, de a stopom soha nem 100pipes vagy több, általábanmax 50.

Hozzászólás

igy kezdöként az elsö pár honapban amikor élesen csinálom majd, nem használom se s/l-t se t/p ot,mert csak akkor kereskedek ha gép elött tudok lenni orákon át.
                      persze ezt nem lehet fixre tudni, de a stopom soha nem 100pipes vagy több, általábanmax 50.
                      az 50$ kockázat, a tőkédhez képest elég sok sztem
                      SL nélkül kereskedni, kezdőként... na jó, nem mondok semmit, nem akarok beleszólni, majd rájössz

Hozzászólás

az 50$ kockázat, a tőkédhez képest elég sok sztem
                        SL nélkül kereskedni, kezdőként... na jó, nem mondok semmit, nem akarok beleszólni, majd rájössz
                        szolj bele nyugodtan azért vagyok itt
                        többnyire eurusd,gbpusd hufusd vel demozok,
                        trendvonalat,macd és parabolic sar-t használok.
                        akkor szerinted a s/l -t menynire állitsam?
                        és folyamatosan olvasom a könyveket forumokat stb stb.
                        itt is azért vagyok hogy okosodjak

Hozzászólás

szolj bele nyugodtan azért vagyok itt
                          többnyire eurusd,gbpusd hufusd vel demozok,
                          trendvonalat,macd és parabolic sar-t használok.
                          akkor szerinted a s/l -t menynire állitsam?
                          és folyamatosan olvasom a könyveket forumokat stb stb.
                          itt is azért vagyok hogy okosodjak
                          rossz a sorrend
                          először meghatározod, hogy a stratégiád szerint hol kell legyen az SL (hol
                          az a pont, ahol beismered, hogy nem arra megy amerre szeretnéd)
                          pl a stratégiád azt mondja, hogy 60 pipre
                          Te maximum kockázatod pl 30 USD
                          ez után számolod ki, hogy mekkora pozit vehetsz fel
                          jelen esetben 0.05lot
                          ha a brókerednél a minimum 0.1lot, akkor ezt nem tudod bekötni
                          és nem az a megoldás, hogy akkor közelebb húzom az SL-t

Hozzászólás

flashback! Én sem akarok beleszólni, de öngyilkosság amit csinálsz. Néhány hozzászólásodból kiderül, hogy itt az alapfogalmak is tisztázásra szorulnak. Tehát amikor ilyeneket kérdezel, hogy megfelelő megoldás e, ha a tőkeáttétet kisebbre veszed, hogy kisebb legyen a kockázatod, a bróker banknak nevezed, meg minilotos számlát akarsz nyitni 1500 alatt dollárral mind mind arra utal, hogy egy minimális tudással akarsz nekivágni olyan dolognak ahol 10 emberből 1-2 lesz sikeres. Pedig elhiheted, hogy abból a 10-ből többen komolyabban felkészülnek mint te.
                            Azon, hogy mennyi demo kell el lehet vitatkozni. De magyarázd már el nekem, hogy ha demo számlán nem tudsz folyamatosan nyerőt produkálni bármilyen piaci helyzetben, akkor miből gondolod, hogy éles számlán, ahol mellé jön egy nagy halom más befolyás is, hogyan fogod egyáltalán megőrizni a pénzed, mikor olyanokat mondasz, hogy akiszállás a mohóságon múlik. persze pár hozzászólással később azt mondod, hogy van stratégiád. Most akkor hogyan is van ez?
                            A javaslatom amit csak azért adok, hogy ne fűtsd a kazán a pénzeddel. Demózz csak nyugodtan, egy olyan brókernél, ahol van microlot. Mindaddig ne nyiss éles számlát amíg meg nem alapozod azt tudásban, vagyis tudj folyamatosan pozitív számlát felmutatni. Utána nyiss egy 500-1000 dolláros éles számlát és nagyon de nagyon óvatosan kezd el kereskedni. ne a profittal foglalkozz, meg, hogy napi 5000 keress (mert ez egy butaság), hanem hogy minél jobban és pontosabban végrehajtsd a kereskedéseket. csak szépen lassan lépkedj előre. Vagy sietsz valahová? Ha igen akkor csapj a közepébe, itt mindig kell a friss hús a levesbe.
                            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              flashback! Én sem akarok beleszólni, de öngyilkosság amit csinálsz. Néhány hozzászólásodból kiderül, hogy itt az alapfogalmak is tisztázásra szorulnak. Tehát amikor ilyeneket kérdezel, hogy megfelelő megoldás e, ha a tőkeáttétet kisebbre veszed, hogy kisebb legyen a kockázatod, a bróker banknak nevezed, meg minilotos számlát akarsz nyitni 1500 alatt dollárral mind mind arra utal, hogy egy minimális tudással akarsz nekivágni olyan dolognak ahol 10 emberből 1-2 lesz sikeres. Pedig elhiheted, hogy abból a 10-ből többen komolyabban felkészülnek mint te.
                              Azon, hogy mennyi demo kell el lehet vitatkozni. De magyarázd már el nekem, hogy ha demo számlán nem tudsz folyamatosan nyerőt produkálni bármilyen piaci helyzetben, akkor miből gondolod, hogy éles számlán, ahol mellé jön egy nagy halom más befolyás is, hogyan fogod egyáltalán megőrizni a pénzed, mikor olyanokat mondasz, hogy akiszállás a mohóságon múlik. persze pár hozzászólással később azt mondod, hogy van stratégiád. Most akkor hogyan is van ez?
                              A javaslatom amit csak azért adok, hogy ne fűtsd a kazán a pénzeddel. Demózz csak nyugodtan, egy olyan brókernél, ahol van microlot. Mindaddig ne nyiss éles számlát amíg meg nem alapozod azt tudásban, vagyis tudj folyamatosan pozitív számlát felmutatni. Utána nyiss egy 500-1000 dolláros éles számlát és nagyon de nagyon óvatosan kezd el kereskedni. ne a profittal foglalkozz, meg, hogy napi 5000 keress (mert ez egy butaság), hanem hogy minél jobban és pontosabban végrehajtsd a kereskedéseket. csak szépen lassan lépkedj előre. Vagy sietsz valahová? Ha igen akkor csapj a közepébe, itt mindig kell a friss hús a levesbe.
                              stratégiám van...de nem tudom betartani, azért akartam csak éles számlát nyitni mertsok helyen ovlastam hogy nem jo ha tul sokáig demozik az ember.
                              de akkor megprobálok egy mikroszámlát nyitni valahol. nem sietek sehova de nem vagyok türelmes tipus igazábol csak szar helyen dolgozok és minél elöbb kiakarok kerülni onnan. egy éve kb hogy elkezdtem a tözsde iránt érdeklödni, elöször a questornál kezdtem de rájöttem az egy rakás szar, aztán most kb 3 honapja forexel probálkozok,és több lehetöséget látok benne, és csak az xtb demojával kereskedtem eddig.
                              szivesen fogadok mindenféle tanácsot.

Hozzászólás

stratégiám van...de nem tudom betartani, azért akartam csak éles számlát nyitni mertsok helyen ovlastam hogy nem jo ha tul sokáig demozik az ember.
                                de akkor megprobálok egy mikroszámlát nyitni valahol. nem sietek sehova de nem vagyok türelmes tipus igazábol csak szar helyen dolgozok és minél elöbb kiakarok kerülni onnan. egy éve kb hogy elkezdtem a tözsde iránt érdeklödni, elöször a questornál kezdtem de rájöttem az egy rakás szar, aztán most kb 3 honapja forexel probálkozok,és több lehetöséget látok benne, és csak az xtb demojával kereskedtem eddig.
                                szivesen fogadok mindenféle tanácsot.
                                Még egyszer azt tanácsolom, hogy ne nyiss éles számlát, főleg a fenti indokokkal ne ("szar helyen dolgozok és minél előbb kiakarok kerülni onnan"), mert nagyon nagyot csalódhatsz. Viszont annál többet senki sem tehet érted, csak te magad.
                                Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Working...
                                X