Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• viskia
    válaszolt
    megosztottam a drive-on. csak M1, és M5 gyertyáim vannak, meg pár hónap H1, D1. Ha tudod töltsd le, és akkor megszüntetem a megosztást. légyszives amíg nem mentetted le, addig bele ne nyúlj, ne ments rá, ne szúrj be új sort, vagy új oszlopot. Csak miután lementetted.
    köszi

Szólj hozzá::

• Reménykedő
    válaszolt
    viskia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    adj gmail cimet!
    kissarkany@gmail.com

• viskia
    válaszolt
    adj gmail cimet!

• Reménykedő
    válaszolt
    independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    ha MT4-es felületed van, akkor van még egy opció, de ez a brókertől és a terméktől is függ. Devizáknál inkább megy, indexeknél kevésbé.

Tehát:
    1. Eszközök/Múltbéli adatok. Itt kiválasztod a terméket és az idősíkot, majd letöltés.
    2. Eszközök/Beállítás/Chartok. Itt a gyertya-/oszlop számot maximumra.

Lehet, hogy újra kell indítani az MT4-t.
    Ez nem igazán jó, nekem éppen az xtb adatai kellenek,a múltbéli adatok letöltése a Metaquotes-tól jön, amik különbözhetnek (és különböznek is).
    A gyertya/oszlop szám már rég a maximumon van, egyébként a 2,147,483,647
    db M1 épp 4,780 évnek felel meg, nekem 3 is elég lenne

Kifejezetten csakis az lehet megoldás, amit írtam: egy olyan xtb-nél nyitott pro számla, amit régebben nyitottak meg, mint az enyémet.

• independence
    válaszolt
    Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kb. 2 éve standard demó számlán elemeztem a DAX-ot és EURUSD-t, pár hete egy pro demó számlát is nyitottam. Szomorúan vettem észre, hogy az EURUSD M5-ön csak 2017 februárig tekerhető vissza. A support nem tud ebben segíteni. Ha van itt olyan xtb-s, akinek pro számlája van és 2017 februárinál régebbi M5-ös és M1-es adatai is vannak, bezipelve feltehetné nekem valahová a historyban lévő EURUSD..5.hst és EURUSD..1.hst fájlt, de akár a DAX hasonlóit is.

Szia,
    ha MT4-es felületed van, akkor van még egy opció, de ez a brókertől és a terméktől is függ. Devizáknál inkább megy, indexeknél kevésbé.

Tehát:
    1. Eszközök/Múltbéli adatok. Itt kiválasztod a terméket és az idősíkot, majd letöltés.
    2. Eszközök/Beállítás/Chartok. Itt a gyertya-/oszlop számot maximumra.

Lehet, hogy újra kell indítani az MT4-t.

• Reménykedő
    válaszolt
    Kb. 2 éve standard demó számlán elemeztem a DAX-ot és EURUSD-t, pár hete egy pro demó számlát is nyitottam. Szomorúan vettem észre, hogy az EURUSD M5-ön csak 2017 februárig tekerhető vissza. A support nem tud ebben segíteni. Ha van itt olyan xtb-s, akinek pro számlája van és 2017 februárinál régebbi M5-ös és M1-es adatai is vannak, bezipelve feltehetné nekem valahová a historyban lévő EURUSD..5.hst és EURUSD..1.hst fájlt, de akár a DAX hasonlóit is.

• equalizer
    válaszolt
    Errol viszont lemaradtam, mivel sok mas tennivalom volt es nem pillantottam ra. Mondtam, hogy itt ezen csak shortot neznek meg akkor is, ha tuegyenesen az extrem pontig felfele volt az irany ezerrel... erre jok az extrem pontok, ha fel tudod ismerni oket...

Click image for larger version

Name:	DAX 1.png
Views:	1
Size:	118,3 KB
ID:	159314

Tback: tisztellek Teged, a kevesek egyike vagy innen akirol elhiszem, hogy tud kereskedni es nyereseges is, a fejed a helyen van, a pszihod is stb. megjegyzeseidrol csak annyit mondhatok, hogy nagyjabol mindenben egyetertek veled, de:

Én nem vadászok az ilyen 1/30000 R/R-es ritka vadakra, mert olyan ritkán tudnám őket kilőni, mint a fehér rénszarvast. - leszamitva a finom ironiat, a lenyeg a nagy R/R-el rendelkezo setup-okban az, hogy definicio szerint egy mozgas/hullam tetejen probalod elkapni (nem veletlen modon, de errol odebb...) DE MINDIg EGY ADOTT STRUKTURAT FIGYELEMBE VEVE!!! struktura ismerete nelkul nincs mit keress ezzel a strategiaval a piacon, de ha ismered a strukturat olyan mintha magus/varazslo lennel... azert, mert ez adja meg azt a szabadsagot neked, hogy vegiguld az egesz hullamot anelkul, hogy reszgessen a gatyad, hogy mikor ut vissza egy retracement ami kiszed a pozibol...

Nem vagyok képes heteket várni arra hogy valami akcióba lépjek.
    - ez egy kulonbseg a stilusaink kozott... en kepes vagyok honapokat varni egy strukturara, hogy befejezodjon... azert, mert tudom, hogy onnan beszallok es kiszedek a piacbol par $10k dollart nyugisan, stressz nelkul.

állandóan azt a csúcsot, vagy völgyet keressem, ahol mindenki előtt, a legjobb áron, lehetőleg elsőként Én vegyem meg a tutti pozit. - gondolom tisztaban vagy vele, de azert elmondom a gyengebbek kedveert, hogy nem az a lenyeg a "tokeletes" bealloban, hogy bebizonyitsuk, hogy ki a gore, hanem az, hogy meglegyen a szbadsagod BE-bol vegignezni az arfolyam mozgasat es idod legyen megfigyelni a strukturat hogyan alakul... amit nem tehetnel meg, ha a mozgas kozeperol indulsz (amikor az indikatoraid mar mind fel vagy le mutatnak... nem hiaba "lagging" termeszetuek az indikatorok). Egy elokvens pelda erre az EURCHF trade-em... ha nem fentrol fogom meg, hanem ott ahol az indikatorok mar elvileg konfirmaljak a lefele impulzust, mellozve azt a tenyt, hogy ott mar nincs beallo setup, akkor ez a tegnapi brutalis felfele korrekcios mozgas mar reg kiszedett volna a pozimbol es nem lett volna meg az idom vegiggondolni, hogy mit csinaljak es mikor szalljak ki... igy pedig megis megmentettem az egesz lefele mozgason csinalt profitom 70%-at... ez a lenyeg... idom volt kivarni, hogy olyan setupot lassak ami megerositi vagy a bennmaradast vagy pedig a kiszallast, ez utobbi tortent meg, sajnos... ha tovabb megy lefele, ez van, de az a franya valoszinuseg, na az az ami szamit...

Name:	DAX 1.png
Size:	118,3 KB
ID:	159314

En meg nem tudnam azt csinalni, hogy struktura felismeres es varhato armozgas tervezese nelkul kereskedjek... a bizonytalansag az idegeimet szetcseszne...

• Tback
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...de a lényeg, ami a Daxos megjegyzésemnek az alapját adta, hogy erre számítani lehetett. Hogy nem tört ki? Talán azért mert egy minor (?) hullám ötödikje (?) ért oda... (Copyright EQ! ) Ja és honnan pattant vissza? Hát a napi nyitóról. (Copyright Tback: tényleg hol vagy???)
    Én megvagyok, köszi.
    Mindössze a magasröptű DAX tradekhez nem nagyon akarok hozzászólni, meg pláne magamat befolyásolni pozi alatt.
    Ha annyi mindent néznék és mérlegelnék, mint fentebb leírtak, akkor kb 1 hét alatt belehülyülnék a kereskedésbe és jó eséllyel hamar abba is hagynám.
    Mivel alapvetően én SR-t is kötök, ami lehet hogy nagy eretnekség, így nem hoztam ide ezt a témát.

Nekem parasztosan egyszerű logika alapján van dax longom jan 3 óta.

1, Minden index felfelé megy napos és hetes síkon, tehát longot nyitok napon túlra.
    2, Várok egy szintet, ahol tudok hozzá értelmes stop-ot kreálni.
    3, Ha nem év első napjára jött volna le éppen az SR szintre, akkor már aznap megnyitom, mert jó volt a szint, megcsinálta az átlagosnál magasabb volume tüskét, stb...
    4, Tehát megvártam a következő napot, amíg kiment a csatornából és nyitottam longot.
    elvi minimum tp a 13500 körüli szint, vagy fentebb.
    Most stop már bőven plusszba, várom hogy folytatja-e az útját felfelé.
    Shortban nem gondolkodom egyenlőre.
    Én nem vadászok az ilyen 1/30000 R/R-es ritka vadakra, mert olyan ritkán tudnám őket kilőni, mint a fehér rénszarvast.
    Nem vagyok képes heteket várni arra hogy valami akcióba lépjek.
    Arról nem is beszélve, hogy elhúznám az agyamat abba az irányba, hogy állandóan azt a csúcsot, vagy völgyet keressem, ahol mindenki előtt, a legjobb áron, lehetőleg elsőként Én vegyem meg a tutti pozit.

Szóval én másként nézem a piacot, ezért is nem folytam bele ebbe a gondolatmenetbe.

Name:	dax.jpg
Size:	201,4 KB
ID:	159306

• AlpinForex
    válaszolt
    equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Tudom nem szoktál önmagában gyertyákat nézni, de múltheti erős momentumot követően tegnap a naposon kialakult tökéleses doji gyertya szélsőértékei tapasztalatom szerint fontos szintnek tekinthetők. (Kérlek ne sújts le villámiddal az istenkáromlásért... ) - ezt kerlek fejtsd ki jobban, mi az amit Te ilyenkor nezel? Miert fontos szintek a doji szelsoertekei? Hogyan kepezel trade jelet ezekbol az infokbol?
    Szia Equalizer!

Köszi a gyors és szokás szerint alapos választ. Sajnos nem tudom meghálálni, mert nagy okossággal a kérdésedet illetően nem tudok szolgálni.

1, Hogy (rövidtávon) fontos szint, azt a mai napi mozgás is bizonyítja: Délelőtt megérintette a tegnapi hight, majd a mozgás háromnegyedét visszadta. Délután mégegyszer rápróbálkozott, majd az egész napos mozgást visszaadta... Nyilván az első a konfirmáció, a második a stopvadászat miatt volt (copyright Rewand: tényleg hol vagy???), de a lényeg, ami a Daxos megjegyzésemnek az alapját adta, hogy erre számítani lehetett. Hogy nem tört ki? Talán azért mert egy minor (?) hullám ötödikje (?) ért oda... (Copyright EQ! ) Ja és honnan pattant vissza? Hát a napi nyitóról. (Copyright Tback: tényleg hol vagy???) Mondhatnád, hogy ezt csaknem valamennyi D1 gyertya tudja. És igazad is van. Ugyanakkor ez a doji különleges, mert napos charton látszik, hogy brutál gyors és nagy emelkedés után alakult ki. (Hej, ha még fontos szinten is lenne... Copyright HWTrader) Nagy a fejvakarás a piacon, hogy akkor most mi van? Menni kéne felfelé, de valahogy túl forró a pite. Ezért még most is benne van a pakliban, hogy ha nem fel akkor lefele... Hogy mint a liftaknába esett részeg, vagy bizonytalanul tántorogva , „aztat” az oktondi SR trader nem „tudhassa”...

2, Hogy a doji setup-e? Ezt nyilván nem állítom, bár swingerben (alacsony idősíkon beállva) általában jó RR-t ad, az ellentétes oldali stoppal viszont a találati arány jobb. A trigger a konfirmált kitörés, de a hangsúly a konfirmáción van. Például most, ha lefelé lenne az irány egy gyönyörű evening star alakul6na ki: 20-30 stoppal minimum 130-150 pont. Felfelé szintén ennyi, minimum elvárásként a történelmi maximumra tett targettal. Ha visszanézed, akár a csatolt charton is több olyan (kevésbé atraktív helyen kialakult) doji is felfedezhető, ami után működött a varázslat. Murphy szerint viszont, hogy ezt most így leírtam bízhatunk benne, hogy ez lesz a kivétel...

PS. Bocsi C@maro, hogy Téged kihagytalak a copyright felsorolásból, de a szabásminta függvénytáblázatodon még zakatol a processzorom. Help!

• equalizer
    válaszolt
    AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Equalizer!

Néhány gondolat az elmúlt napokban itt-ott tett posztjaiddal kapcsolatban.
    Szia Alpin,

érdemes lenne minden új trade ötlet alkalmával betenni egy összegző táblát, amiben szerepelnek az addigi tradek kulcs információi és eredmény statisztikái - megoldom.

extrém pontos belépő volt? Az csak véletlen, hogy kb. a napi nyitón léptél piacra? - igen, az extrem pontot szerettem volna kihasznalni. csak veletlen a napi nyitonal valo belepes

Merthogy az A hullám tetejét az ár nem érte el, tehát ezt a magam részéről nem éreztem extrém pontnak. - jobban belenezve ebbe a DAX-ba (backtest alapjan) eszrevehetjuk, hogy nagyon sok "csonka" strukturat produkal (pl. contracting flat, running flat stb.), vagyis ha a tokeletes struktura kialakulasat varod meg, ez esetben azt a pillanatot, hogy atusse az A hullam tetejet, akkor lemaradhatsz a trade-rol (velem sokszor megesett a DAX-on). Ezt ugy kompenzalom altalaban, hogy "erzesre" radobok meg az A hullam csucsa elott egy fel poziciot es ha megis tokeletes lesz a struktura, akkor a masik felet is radobom majd, ha pedig nem, legalabb fel pozival benne vagyok. A mondandod masodik feleben viszont, az, hogy "magad reszerol nem erzed extrem pontnak" ez azert van, mert nem az A hullam csucsat attoro C hullamot veszem en extrem pontnak, hanem a O pontot, azt a pontot amely velemenyem szerint a nagyobb TF haromszog E csucsat jelenti... innen egy impulzus lefele es egy korrekcio (ezen belul pedig az A hullam aminek a csucsat nem torte at a C hullam es mar bealltam) vagyis ez az extrem pont az en olvasatomban:

Name:	DAX.png
Size:	104,2 KB
ID:	159304

Akarhogy is vesszuk, ez nem az a struktura, igy ahogy kinez, amit megvasarolnek... ezt csakis shortra neznem meg most is.

Pláne nem olyan erősnek, ami az előzetesen benyilazott (trendvonal törő) ideális belépő hely tervet felülírja. - ez a pont amirol beszelsz egy konzervativ beallasi strategia, emlitettem mar egy elozo posztban is, hogy en az agresszivebb beallot kedvelem, mivel a trendvonaltoro pillanatban mar BE-be tudok kerulni arra az esetre ha nem egy fordulopont ez egy nagyobb TF-en hanem csak egy egyszeru ABC korrekcio... a javaslatom Paltrader-nek szolt, a trendvonal toresenel, mivel az mar egy konfirmacios pont, onnan konnyu megtredelni... az agresszivebb pontbol tudni kell khm... "kimaszni a godorbol"

Arról nem is beszélve, hogy zárás előtt pár perccel nyitottad meg a pozit, annak minden kockázatával együtt, mert az a magyarázat amit a stopnélküli gap riskről írtál nem igazán győzött meg. Mert mi van, ha nem jön vissza az ár? - megfigyelesem szerint majdnem soha nem tortent meg a DAX-on, hogy egy bizonyos iranyba mutato korrektiv struktura a masik iranyba gap-eljen hetkozben... foleg egy 600 pipes mozgas utan... valoszinuseget tredelek, mindig.

Meg aztán a zárás előtti mozgás elliott struktúráját nem kuszálja össze a pozíció záráson ügyködő daytradererek/ záróárat beállítani próbáló portfólió managerek mahinálása?
    - velemenyem szerint ez csak egy legenda... valoszinuleg ervenyes ez gyengebb reszvenyekre, ahol a daytraderek esetleg meg tudjak mozgatni az arfolyamot, de egy komplex indexre mint a DAX vagy SP500 szerintem nem...

a tegnapi pozit zártad le utolsónak? - igen. hiszen mindvegig vesztesegben volt... csak akkor zartam mikor mar a pozitiv zonaba erkezett... a $100-at a tobbi pozicion csinaltam...

Hogyhogy csak short ráépítésben gondolkodtál, annak ellenére, hogy időközben számodra is átértékelődött az irány? - a rovidtavu irany-elvarasom nem ertekelodott at... mint az elobb is mondtam, ebben a strukturaban SOHA nem keresnek rovid tavon long beallot, csakis shortot, mint ahogy azt a mostani pillanatnyi PA is mutatja... csak meglesz a lefele meno C hullam a komplex B hullam utan... hogy ez eleri az A hullam aljat, vagy elotte megall, vagy utana, az mar mas kerdes... ezt nem tudhatom elore.

a pozik elhelyezéséből látszik, hogy a tegnapi napi hight nem tekintetted forró pontnak (innen fordult délelőtt az ár)
    - sot, mi tobb, csakis az volt a forro pontom, az extrem pontom... ahhoz pedig, hogy az elmeletem mukodjon az kellett volna, hogy a komplex B hullam ne torjon at azon a forro ponton... ugy lehetett volna 2-es hullam belole egy nagyobb lefele impulzus kezdetekent... igy csak egy korrekcio kozepe lehet belole, szerintem.

Tudom nem szoktál önmagában gyertyákat nézni, de múltheti erős momentumot követően tegnap a naposon kialakult tökéleses doji gyertya szélsőértékei tapasztalatom szerint fontos szintnek tekinthetők. (Kérlek ne sújts le villámiddal az istenkáromlásért... ) - ezt kerlek fejtsd ki jobban, mi az amit Te ilyenkor nezel? Miert fontos szintek a doji szelsoertekei? Hogyan kepezel trade jelet ezekbol az infokbol?

a, like az olvasható minőségű printscreenért, gondolom a szétanalizálásom miatt már bőven megbántad - ja... azt mar eszrevettem, hogy a hozzaszolasaid frekvenciaja egyenes aranyban van az arfolyamskala nagysagaval.. most mar tudom hogyan kell hangerot allitani esetetben...

• AlpinForex
    válaszolt
    Kimenedzseltem magam a DAX-bol... kb. $100 profitban, de nagy izzadsag es kb. 5 ujrainditott short pozicio utan. A problemam csak annyi mostmar, hogy mivel ez a korrektiv struktura atutotte a csucsot, igy ezt inkabb B hullamnak nezem ami azt jelenti, hogy egy kis lefele menet utan (ami mehet akarmilyen kicsit is de sokat is = kiszamithatatlan) felfele az irany tovabb szerintem. Es igy a short nagy hullam mar egyelore nem esedekes = a kicsi mozgas nem erdekel.

[ATTACH]12285[/ATTACH]
    Szia Equalizer!

Néhány gondolat az elmúlt napokban itt-ott tett posztjaiddal kapcsolatban.

1. Nagyon tetszik (és a kezdők számára (is) követendő példának tartom azt a rugalmasságot, mellyel a trade ötleteidet kezeled. (pl. GBPUSD, DAX trade). Nem csak mentálisan (el tudod engedni bármilyen tetszetős és meggyőző volt is a TERV), de főképp technikai szempontból, ahogy gyorsan és hatékonyan kimászol a ... khm. gödörből.

2. Gratulálok a kezdetek óta több mint négyszereződő egyenleghez is. Egy javaslat: érdemes lenne minden új trade ötlet alkalmával betenni egy összegző táblát, amiben szerepelnek az addigi tradek kulcs információi és eredmény statisztikái, kiegészítve egy összegző sorral, ami a számla főbb mutatóit jeleníti meg (DD, PF, egyenleg stb.) Persze ez nem kérés, csak egy érthetőséget, követhetőséget javító 5let.

3. A Dax pozi belépésével kapcsolatban: 1. Ez a bizonyos setup az 56 számú poszt második pontjában említett extrém pontos belépő volt? Az csak véletlen, hogy kb. a napi nyitón léptél piacra? Merthogy az A hullám tetejét az ár nem érte el, tehát ezt a magam részéről nem éreztem extrém pontnak. Pláne nem olyan erősnek, ami az előzetesen benyilazott (trendvonal törő) ideális belépő hely tervet felülírja. Arról nem is beszélve, hogy zárás előtt pár perccel nyitottad meg a pozit, annak minden kockázatával együtt, mert az a magyarázat amit a stopnélküli gap riskről írtál nem igazán győzött meg. Mert mi van, ha nem jön vissza az ár? Meg aztán a zárás előtti mozgás elliott struktúráját nem kuszálja össze a pozíció záráson ügyködő daytradererek/ záróárat beállítani próbáló portfólió managerek mahinálása??? Félre ne érts, ez nem kritika, csak a közös tanulás érdekében hangosan gondolkodom. 2. A szerecsenmosdató dax adjustmenttel kapcsolatban (megismételve, hogy szép volt): a tegnapi pozit zártad le utolsónak? Hogyhogy csak short ráépítésben gondolkodtál, annak ellenére, hogy időközben számodra is átértékelődött az irány? Egy tipp: a pozik elhelyezéséből látszik, hogy a tegnapi napi hight nem tekintetted forró pontnak (innen fordult délelőtt az ár). Tudom nem szoktál önmagában gyertyákat nézni, de múltheti erős momentumot követően tegnap a naposon kialakult tökéleses doji gyertya szélsőértékei tapasztalatom szerint fontos szintnek tekinthetők. (Kérlek ne sújts le villámiddal az istenkáromlásért... )

4. ??? Valami volt még, de elfelejtettem... Ja, like az olvasható minőségű printscreenért, gondolom a szétanalizálásom miatt már bőven megbántad...

• equalizer
    válaszolt
    Kimenedzseltem magam a DAX-bol... kb. $100 profitban, de nagy izzadsag es kb. 5 ujrainditott short pozicio utan. A problemam csak annyi mostmar, hogy mivel ez a korrektiv struktura atutotte a csucsot, igy ezt inkabb B hullamnak nezem ami azt jelenti, hogy egy kis lefele menet utan (ami mehet akarmilyen kicsit is de sokat is = kiszamithatatlan) felfele az irany tovabb szerintem. Es igy a short nagy hullam mar egyelore nem esedekes = a kicsi mozgas nem erdekel.

Name:	Screen Shot 1-9-2018 at 1.37 PM.jpg
Size:	183,4 KB
ID:	159303

• equalizer
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ti teljesen tönkre akarjátok tenni Paltradert?
    Penzileg vagy pszihologiailag?

• C@maro
    válaszolt
    Na, en ezt bekotottem a DAX-on... tul azt csinalta amit elorevetitettem, szegyen lett volna ha nem teszem meg a sajat okoskodasom utan...

Paltrader-nek: ez az egyeduli eset amikor SL nelkul tredelek... az indexeket, kozvetlenul zaras elott egeszen a reggeli nyitasig. Miert? Mert ha felgappel, akkor instant kiszed a pozibol es a SL amugy sincs betartva... Ha ismerem a strukturat, akkor meg tudom hatarozni azt, ha gap utan visszajon a BE-re es akkor zarom a pozit, vagy hagyom menjen, helyzettol fugg.

[ATTACH]12283[/ATTACH] [ATTACH]12284[/ATTACH]
    Ez most short beállás akart lenni?
    Ti teljesen tönkre akarjátok tenni Paltradert?

• equalizer
    válaszolt
    flyati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De miért nem hedgelte le a számlát ideiglenesen mig megérkezik az utalás ?
    Ha visszaolvasod amiket osszeirt, a sok zagyvasag kozott tobbek kozott erre is rabukkansz: "Kilenc éve kereskedem, és sikeresen, köszönöm oktatást nem kérek."... na ezert nem futotta ki az esze, hogy megoldasokat keressen... ezert nem hedgelt, mert kilenc ev utan sem tudta elhinni, hogy ellene mehet a piac... pedig a szamlatortenete kemenyen probalta sugallni neki az evek soran, hogy baj van... de torzitott valosagbol nehez helyes dontest hozni.

Working...
X