Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

cortez: https://www.goldsteinbrokers.com

az xtb market maker. kerülni kell őket jó messze.

"Ráadásul te nyitottál 4 sőt 8 lotot is. 4 lot esetén ha bekövetkezik az előbbi akkor kereshettél 800000 forintot, de BUKHATTÁL is 800000-et vagyis elveszíted a tőkéd 80%-át. Csak egyszer következzen be ilyen és többet nem valószínű, hogy magadhoz tudsz térni. Érted? Ez egy nagyon veszélyes kétélű fegyver és ha egyszer a rossz pozícióméret miatt megvág akkor az nagyon meg fog vágni."

Van olyan mm stratégia, ami megengedi. Bírni kell lelkileg.
    A tőke 100%. A tradenkénti kockázat 1%.
    Keresek 12%-ot. 112%-on vagyok. A 12% elosztom kb. 4-el(adok magamnak 4 lehetőséget).
    A tradenkénti kockázat: 3%
    Ha visszakerülök a 100%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra. Ha a 112%-ról felmegyek mondjuk 146%-ra, akkor 146-112=34. 34/4.
    A tradenkénti kockázat: 8.5%
    Ha visszakerülök a 112%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Van olyan mm stratégia, ami megengedi. Bírni kell lelkileg.
      A tőke 100%. A tradenkénti kockázat 1%.
      Keresek 12%-ot. 112%-on vagyok. A 12% elosztom kb. 4-el(adok magamnak 4 lehetőséget).
      A tradenkénti kockázat: 3%
      Ha visszakerülök a 100%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra. Ha a 112%-ról felmegyek mondjuk 146%-ra, akkor 146-112=34. 34/4.
      A tradenkénti kockázat: 8.5%
      Ha visszakerülök a 112%-ra, akkor visszaállok a tradenkénti kockázat 1%-ra.
      Hát ja!

Azért eléggé valószínűtlennek tűnik, hogy ő 2 hónap után haladó pénzkezelést alkalmazna. Persze mivel nem írt semmit csak egy demo számlaegyenleget mutatott, nyilván nem tudhatom, hogy milyen mm-t alkalmazott, bár a fórum egy másik részében írt pl a tőkeáttétel kérdést ami alapján kiderül, hogy vannak fehér foltok. A tapasztalat az, hogy a kezdők legnagyobb része nemhogy nem alkalmaz mm-t, hanem inkább semmit sem alkalmaz.

Éppen ezért lehet írni nekik példa mm-et, de talán kezdjük az elején. Szerintem az eleje az, hogy elmondjuk, hogy válasszon egy jó brókert ahol a demo és az éles legalább köszönőviszonyban vannak egymással.
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát ja!

Éppen ezért lehet írni nekik példa mm-et, de talán kezdjük az elején. Szerintem az eleje az, hogy elmondjuk, hogy válasszon egy jó brókert ahol a demo és az éles legalább köszönőviszonyban vannak egymással.
        Lehetőleg nem csak teljesülés, hanem spread-ek terén is.
        Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Azt hozzá kell tenni, csak az már nem fért bele a printscreenbe, h az 1mill kezdőtőkénél 0,10 lot , majd minnél magasabbra jutottam 1 ill 2 esetleg 3 lottal játszottam! A 3 lot felettiek csak arra mentek h na megnézzem mi történik, eszem ágába se lenne ekkorával nyitni! De ha már megtehettem h van arra elég pénzem h 8lottal nyissak, végüliscsak egy demo, miért ne tegyem?! Amúgy meg ezért jött ennyi össze mert tudom h Demo, nincs bennem "félsz". És nem azért mert annyira tudnék! Sőt! Valóban vannak NAGY fehér foltok!!!

Hozzászólás

Tudom mindeki kissé elfogult a saját bróker cégével szemben -én pl az xtb-nek köszönhetem h most egyáltalán ide irok- de mi az konkrétan ami egy MM cég ellen szól? Utánaolvastam, den em jött át...! Egy csomó felügyelet által fogva annak, akkor mit tehetnek ellened? Tehát konkrétan miben tudnak és hogyan kárositani ami miatt "messziről kerülendők"?!

Hozzászólás

Milyen felügyeletekre gondolsz?

Hozzászólás

Ami a weboldalukon is fel vannak tüntetve. De más, külföldi fórumon is olvasni róluk hideget,meleget, de tényleg ,csak azt nem értem, hogy KONKRÉTAN hogy tudnak kárositani?! 500.000Ft ot befizetek éles számlára 1:100 tőkeáttéttel és 0,1 lotokat nyitok - ebből hogy tudnak engem "lehúzni"? Remélem nagyjóból érted mire akarok kilyukadni. A hogyanját nem értem.

Hozzászólás

cortez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ami a weboldalukon is fel vannak tüntetve. De más, külföldi fórumon is olvasni róluk hideget,meleget, de tényleg ,csak azt nem értem, hogy KONKRÉTAN hogy tudnak kárositani?! 500.000Ft ot befizetek éles számlára 1:100 tőkeáttéttel és 0,1 lotokat nyitok - ebből hogy tudnak engem "lehúzni"? Remélem nagyjóból érted mire akarok kilyukadni. A hogyanját nem értem.
                  Ha kicsit körülnézel a fórumon bizony találhatsz leírásokat erről, sőt az egyik válaszomban, amit neked írtam vázoltam is néhányat.

A devizapiaci brókerek egy része MM cég vagyis market maker. A market maker egyik tulajdonsága, hogy kétoldali árjegyző tehát a vételekkel és az eladásokkal bármelyik oldalon állhat. Ennek elvileg likviditás növelő szerepe van.
                  Tehát a legtöbb esetben az MM bróker nem viszi ki a valós bankközi piacra az ajánlato.Minek kínlódna a kis micro vagy mini lotok összerakosgatásával standard lottá (hogy egyáltalán kikerülhessen a valós bankközi piacra)? Egyszerűbb neki házon belül összepárosítani az ellentétes ajánlatokkal, vagy végső soron mint market maker ő áll az ellentétes oldalra.
                  Ezzel így nincs is gond, ha a piac viszonylag nyugodt mederben csordogál, vagy a brókernek nincs gondja a likviditással. Azonban abban a pillanatban amikor valami folytán a piac felpörög (például kijön egy kedvező vagy kedvezőtlen hír) mindjárt gyorsan számítani fog, hogy a bróker milyen gyorsan képes párosítani vagy ha nincs ellen oldal akkor képes e beállni a másik oldalra és bevállalni az esetleges veszteségeket is. Mert az ugye egyértelmű, hogy ha mondjuk esik a piac akkor jellemzően shortolni szoktak a szereplők, de valakinek a másik oldalon longolnia is kell, hogy létrejöjjön az üzlet. És eső piacon aki longol az vesztes lesz, vagyis ha a az MM bróker áll a másik oldalon akkor ő fog veszíteni. Viszont az is nyilvánvaló, hogy nem szeretne veszíteni. Mivel pedig nem szeretne ezért mindent be fog vetni, hogy ne veszítsen. Ekkor jönnek a trükkök.
                  Nem teljesíti a megbízást (mert nem képes rá). Ez számodra még a szerencsés eset, mert maximum mérgelődsz, hogy kimaradsz egy jó kis partiból, de nem okoz effektív veszteséget. Hogyan teszi meg? Pl folyamatosan jelzi a rendszer a hibát, ha be akarsz rakni egy megbízást. Vagy te gyorsan lépnél a rendszer meg hibát jelez, visszakérdez....stb. Ennek nagyon jó ellenpéldája pl a Dukascopy. Ott lenyomod a shell vagy buy gombot és már bent is van a megbízást, mindegy, hogy mennyire pörög a piac.
                  Nem ott teljesíti a megbízást. Ezzel máris veszteséget okozott. Ha te 1,4030-on akarsz venni de csak 1,4050-en veszi meg akkor már rosszabb pozícióból indulsz több vagy kevesebb dollárral. Pl. 1 lotnál mondjuk 300 dollárral. Párszor ezt megcsinálja az adott bróker és máris hallatlanul ideges lesz az ember. Gondolod, hogy az FSA nevű sóhivatal mint felügyeleti szerv fog a dologgal foglalkozni? Tesz rá, hogy mi történik veled.
                  Lassabban teljesíti a megbízást. Ez olyan mint az előbbi, hiszen a piac robog és te már nem ott lépsz be ahol szeretnél hanem rosszabb vagy sokkal rosszabb helyzetből. Berakod a megbízást aztán csak vársz és vársz. egyszer csak teljesül de mondjuk 50 pippel arrébb. Már is veszteséget okoztak.
                  Minden okés. Teljesül a megbízás. Jó felé megy az árfolyam. Beraktad a stoppot is. Minden rendben. Egyszer csak megjelenik egy hatalmas tüske a chartban és kiveszi a stoppodat ami feljebb van 100 pippel. Tőkétől függően több száz vagy akár ezer dolláros bukta. Utána megy a jó irányba az ár nélküled. Megnézed a hivatalos banközi devizaárfolyamokat és megdöbbenve látod, hogy nem is volt ott az árfolyam egáltalán ahol neked volt a stoppod. Tehát még a piacon kellene lenned. De nem vagy mert a bróker látja, hogy hol vannak a stoppok és egy kis stophuntingel már ki is kapta őket. Ja és utána szépen kiveszi visszamenőlegesen a tüskét a chartból, hogy ne látszódjon semmi. De az téged nem vigasztal, főleg ha ez rendszeres.
                  Ja és még egy. Minden rendben megy. Megcsinálod a profitot. Jön a pénzkivétel. Kitöltöd a formot ahogy kell és kéred a pénzed. De a bróker elkezd problémázni. Ez se jó, meg az se jó. Kitöltöd másképpen. Leigazolod a családfát 1848-ig. Eltelefonálgatsz 20000 forintot. Megnyugtatnak. Most már minden oké. Egyszer csak nem tudsz belépni a számládra. Nem kapsz pénzt. Hiába e-mailezel és telefonálsz. Eltelik egy hét, két hónap, fél év. Nem fizetnek. Aztán szépen eltűnnek.

Szóval ilyen hogyanok lehetnek, és ezek csak példák.

Hozzászólás

Továbbra is keresek olyan személyt, akinek az XTB-nél valós számlája van! Tudom Mo.-n még nagyon új, alig 600 ügyféllel, de hátha társamra találok...

Hozzászólás

sidius írj egy-két megbízható brókert.

Hozzászólás

sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        sidius írj egy-két megbízható brókert.
                        A brókercégeknél le van írva néhány megbízhatóbb. Mindenképpen olyan céget érdemes választani, amelyik ECN is, mert ott legalább van banki kapcsolat.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2011-08-06, 04:14. Oka: két is.

Hozzászólás

én a MIG Bankot tudom ajánlani. Svájci.

Hozzászólás

nem inkább a jutalékból élnek, a valódi ECN/STP, futures brókerek? ezeknél a brókereknél sokszor spreaden belülre teheted a stopodat, tehát a spread amolyan formai dolog, csakhogy legyen eladási, és vételi ár!

Jutalékot fizetni jó! legalább tudod, hogy a tőzsdén kereskedsz, nem házon belül, valahol CFD-n!

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha ismered az egyik brókerüket, akkor mégiscsak neked kéne többet tudni róluk. Bocs hogy zargatlak, én nem keresek brókert, már van 3 éve, csak próbállak rávezetni, hogy hogyan kéne hozzáálni ehez a brókertémához.

Mindenhol a spread-ből élnek, nagyon kevés helyen kérnek jutalékot, de azoknál is van spread.
                              nem inkább a jutalékból élnek, a valódi ECN/STP, futures brókerek? ezeknél a brókereknél sokszor spreaden belülre is teheted a stopodat, vagy a megbizásodat, tehát a spread amolyan formai dolog náluk, csakhogy legyen eladási, és vételi ár!

Jutalékot fizetni jó! legalább tudod, hogy a tőzsdén kereskedsz, nem házon belül, valahol CFD-n, ahol a bukásod a brókered elsőszámú szempontja!

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha ismered az egyik brókerüket, akkor mégiscsak neked kéne többet tudni róluk. Bocs hogy zargatlak, én nem keresek brókert, már van 3 éve, csak próbállak rávezetni, hogy hogyan kéne hozzáálni ehez a brókertémához.

Mindenhol a spread-ből élnek, nagyon kevés helyen kérnek jutalékot, de azoknál is van spread.
                                nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                sziasztok
                                Elkezdődött az XTB verseny.
                                MOst nézem a napi profitokat az első két napban és:számomra érthetetlen, hogy tudnak ugyanazok a lista élén maradni napi 500-1000%os profittal..... Ennyire nem lehetnek nagy guruk szerintem ha meg igen akkor nem demo pénzel játszana.
                                Nekem az a sejtelmem, hogy itt már előre le van osztva hogy ki mit kap.
                                Kiváncsi vagyok lesz e valami számlatörténet. Mondjuk lehet utólag szerkeszteni excelbe....
                                Hát nem tudom azér elég durva.
                                (ez csak 1 vélemény)
                                szerintem az egész verseny egy kamu! Az utóbbi verseny fődíja 1 millió euró volt! 1 millió euró!!!!!!!!!! Túlzás!
                                Végignéztem, direkt nem indultam a versenyen, mert a versenyzés rossz beidegződésekhez vezet. Tehát aki komolyan, hosszú távon profitábilis akar lenni, annak a verseny szerintem tilos!
                                Nos a lényeg a lényeg, hogy a végeredmény kihirdetésénél soha nem adnak meg nevet, csak nicket! Ez már sántit, azt mondják nyertes például nyuszimuszi12 nevű versenyző. Ki ez? Létezik egyáltalán?
                                Másik, tegyük fel, hogy a verseny vége előtt negyed órával nyerőben vagy, te vagy az első, egyszer csak két versenyző megelőz a vége előtt egy perccel. Az egyik versenyző paul01, a másik fekete56. Szerintem nem is léteznek, kitalált karakterek, soha nem tudod meg, hogy megelőztek-e igazából, vagy sem!
                                az Xtb első versenyének első helyezettjével csináltak egy intejrút! Állitólag egy SLK Mercit-t nyert. Egy nő volt a nyertes, ilyeneket mondott!
                                - ha árupiacon, és részvénypiacon fundamentális alapon trédeltem, devizapiacon technikai alapon!
                                - milyen kockázatot vállalnál éöben?
                                - még kezdő vagyok, nem tudom

Vicc az egész
                                -

Hozzászólás

Working...
                                X