Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

én tegnap előtt regisztráltam demo számlát náluk, tegnap már hívott is az ügyfélszolgálattól valaki, sajnos nem volt lehetőségem vele beszélni(épp zh-t írtam), nekem eddig ennyi tapasztalat, bár én egyenlőre csak demózni fogok náluk, a várva várt éles számlát az alparinál nyitom

Hozzászólás

ztamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      én tegnap előtt regisztráltam demo számlát náluk, tegnap már hívott is az ügyfélszolgálattól valaki, sajnos nem volt lehetőségem vele beszélni(épp zh-t írtam), nekem eddig ennyi tapasztalat, bár én egyenlőre csak demózni fogok náluk, a várva várt éles számlát az alparinál nyitom
      Akkor talán jobb lenne a demot is az Alparinál végezni.
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Akkor talán jobb lenne a demot is az Alparinál végezni.
        ott is demozok, de csak devizázni enged, és ki szeretném próbálni az árucikk kereskedést is

Hozzászólás

Sziasztok! Elkezdtem olvasni a hozzászólásokat, de oan sok volt, hogy csak beleolvastam párba.
          A lényeg amiért írok: kb. 10 hónapja van demóm az XTB-nél, így van egy kis tapasztalatom velük kapcsolatban. Élő számlát is nyitottam náluk, de nem utaltam még be.
          Véletlenül találtam meg őket a neten, és ami a legszimpatikusabb volt az az, hogy minden képzést ingyen adnak, sőt még kávét meg pogácsát is vehetünk minden szemináriumon )) de ez csak a hab a tortán.
          Olyan szinten nem értettem a tőzsdéhez még 2011 áprilisában, hogy annyit tudtam csak, hogy létezik, és hol buknak rajta az embere, hol meg nem. Elkezdtem járni az XTB előadásaira, és halálosan egyszerűen, konyhanyelven a totál alapoktól lényegében felépíthetitek velük a saját nyerő stratégiátokat. 10 hónapja járok hozzájuk, az első pillanattól kezdve demózok. Elégettem vagy 8-10 demószámlájukat, de egyre jobb vagyok daytrade-ben. Ők jobbára a daytradet oktatják, de a swinget is meg lehet tanulni náluk. Minden szeminárium, függetlenül attól, hogy kezdő vagy haladó, vagy élő számlás ügyfeleknek tartják, 1-2 óra kereskedéssel telik, ahol minden nyitást, zárást kielemzünk az oktatókkal. Fiatal srácok mind, 6-8 év tőzsdei múltjuk van, devizában, aranyban, indexekben nyomják, de némelyikük extrém cuccokkal kereskedik.
          A demó számla kitűnően működik, élő árakkal végtelen elemzési lehetőségekkel. Fő irányvonala az XTB-nek a technikai elemzés, nagyon korrektül le is oktatnak mindent ezzel kapcsolatban. Megtanítanak a helyes money menedzsmentre, és ha szükséges, mindenkivel személyre szabottan foglalkoznak. Heti többször tartanak webináriumokat sok kereskedéssel, elemzéssel, és rámennek a kis számlák helyes kezelésére is!!! 150.000 Ft a minimum, amivel lehet náluk kezdeni, kifejezetten vannak oktatásaik a kis számlás ügyfelek számára.
          Segítenek a stratégiák felépítésében, addig nem is kifejezetten engedik az embert élő számlán kereskedni, amíg legalább egy évet nem kereskedett demón. Azt vallják, hogy nekik az az ügyfél a jó ügyfél, aki folyamatosan tudja dagasztani a számláját, nem az, aki gyorsan elveszít mindent. Ezért is tartanak egyedülállóan jó oktatásokat, ráadásul ingyen, mert nekik a hosszútávú befektetés az ez, nem az hogy jöjjön ezer meg egy ügyfél és gyorsan leamortizálja mindenki a számláját.
          Élő számlán még nem kereskedtem náluk, egy ismerősöm, akivel együtt kezdtük a tanulást, már élőben is sikeresen nyomja náluk, természetesen működő stratégiával. Néha előfordul, hogy többször visszakérdez, hogy tuti meg akarja-e nyitni az ember a pozit, de egyéb gondról nem hallottam.

Hozzászólás

Nekik (is) az a jó ügyfél aki daytradel, sok spread legyen ez a lényeg, ezért nem vagyok pl én jó ügyfél, bár rajtam elvileg a swap-on keresnek, az is valami, gondolom. Ebben semmi rosszallás nincs részemről, csak mint általam ténynek gondolt dolgot írtam le. Szerintem nehéz a DT, és a skalp, mégis sokan ezzel szeretnék kezdeni, érdekes az biztos.

Hozzászólás

XTB egy Market Maker, ami azt jelenti hogy a mi rendelésünk soha nem is kerül ki a piacra semmilyen közvetett formában, azaz a pozíciókat igyekeznek házon belül lefedezni, azaz találni egy olyan trader-t, aki az adott devizát kb. akkor akarja eladni, amikor én megvenni és fordítva. Ha nincsenek lefedezve a pozíciók valós bankközi rendelésekkel, és ha mi trader-ek sokat nyerünk nála, akkor a broker kényszerhelyzetbe kerül, mivel nem tudja kifizetni a pénzünket.

Hozzászólás

Szerintem sajnos el kell fogadnunk, hogy kis pénzzel nem lehet bankközi piacon kereskedni, így dönteni kell, hogy milyen kockázatokat vállalsz fel. Számomra teljesen pozitív az XTB-nél a hozzállás, a magyar ügyfélszolgálat és a rendszeres & szakszerű oktatások.

Hozzászólás

Egy biztos, ha visszakapom a pénzemet a wordspreads-től akkor áthozom a no dealing deskes STP számlájukra azt a zsozsót is.
                  xtb.hu/stp

Hozzászólás

Tudom, hogy ez egy nagy mumus lett mindenhol, de annyira nem kell félni a market makerektől. Ha normális helyen van bejegyezve, normális regulátorral akkor bízhatsz benne. Nem azért mert a barátod, hanem mert nem éri meg neki a pár száz, vagy ezer euródért belenézni egy nagy büntetésbe, nem beszélve a presztis vesztésről. Sőt általában kis pénznél nem is éri meg az ECN/STP mert rosszabb feltételeket kapsz komisszióban.

Amúgy az XTB szerintem korrekt cég, csak nem a legjobb. Sem spreadben, sem végrehajtásban.

Hozzászólás

paradicsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      XTB egy Market Maker, ami azt jelenti hogy a mi rendelésünk soha nem is kerül ki a piacra semmilyen közvetett formában, azaz a pozíciókat igyekeznek házon belül lefedezni, azaz találni egy olyan trader-t, aki az adott devizát kb. akkor akarja eladni, amikor én megvenni és fordítva. Ha nincsenek lefedezve a pozíciók valós bankközi rendelésekkel, és ha mi trader-ek sokat nyerünk nála, akkor a broker kényszerhelyzetbe kerül, mivel nem tudja kifizetni a pénzünket.
                      Azért az XTB sokkal nagyobb annál, hogy a pár ezres dollár vagy euró profitodat ne tudja kifizetni...de még ha havonta 10-50e dollárt is profitálnál akkor is rendben menne minden...bár akkor már lehet nem MM céget választasz....

És nem, nem dolgozom (már) ott, nem azért írtam...

Hozzászólás

Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azért az XTB sokkal nagyobb annál, hogy a pár ezres dollár vagy euró profitodat ne tudja kifizetni...de még ha havonta 10-50e dollárt is profitálnál akkor is rendben menne minden...bár akkor már lehet nem MM céget választasz....

És nem, nem dolgozom (már) ott, nem azért írtam...
                        Nincs az a pénz, ami ne fogyna el!!! Lásd: Worldspreads, MF Global és CFGTrader 2007-ben és társaik...

Egy "marketing cég-ről" beszélünk, amelyet egy Forma 1-es autón lévő logóval pozícionálnak!! Zárójelben megjegyzem nagyon jól és ügyesen!
                        A market maker az market maker...

Hozzászólás

Sziasztok,

Szeretnék egy-két kételyt eloszlatni a market makerekkel kapcsolatban. Először is tévhit, hogy az ECN cégnél 100% zökkenőmentességgel halad a kereskedés.

Én az XTB-nél dolgozom már rég óta, eddig direkt nem fórumoztunk, de ha már X kollegánk is beszállt, akkor mi sem maradhatunk ki
                          Először is nagyon örülök, hogy ilyen pozitív kép alakult ki a cégünk szolgáltatásairól, és ezúton kérnélek titeket, ha bármi problémátok van, azt nyugodtan küldjétek át személyesen nekem is, megpróbálok segíteni.

A fő probléma az ECN cégekkel, hogy kb 15%-uk ténylegesen ECN, a többi csak hírdeti. Nagyon sok hibrid megoldást ECN-ként hírdetnek, erre érdemes odafigyelni. Érdemes ellátogatni az FSA oldalára, akik 5M dollárral "jutalmazták" az egyik ilyen "ECN" óriást (aki egyébként hazánkban az egyik legnagyobb pénzügyi portál új partnere) assymetric price slippage miatt. Elég nagy botrány volt belőle annó, többször elővették az ügyet és utólagos bírságokat is kiszabtak... sajnos tévhit, hogy az ECN-nél nem tudnak könnyen lehúzni.

Itt tud neked védelem lenni, ha hazai cégnél nyitsz. Hatalmas előny a hazai cégnél, hogyha bármilyen probléma lép fel, akkor az itthoni felügyelet, illetve bíróság hatásköre alá tartozik(lásd Capital Partners esete, itthon folytak a tárgyalások). Ahol online tudsz nyitni, az külföldi felügyeleti szerv alá tartozik (nálunk ez a PSZÁF védjegye h online nem lehet nyitni ), ahol probléma esetén lehet csak futsz a pénzed után, vagy röpködsz külföldre, bújhatod a külföldi felügyeleti szerv oldalát a hírekért, és hivogathatod annak az elérhetőségét....
                          Továbbá mint egy korábbi bejegyzésben is olvastam - és teljesen egyetértek - amit hírdetnek, az általában nem a teljes igazság (ezt mint marketinges mondom). Hazai cégek jobban oda kell figyeljenek a kommunikációikra, mert az itthoni szervek pillanatok alatt rálépnek a bütykükre, mint pl az iforexnél, akit le is állítottak pár hónapra a túlzottan hitegető és nem informatív kampányaik miatt. Hasonló hatékonysággal egy külföldi cégnél már nehezen lépnek fel, ami a google hírdetéseken keresztül reklámoz magyarországon is, majd hív a mumbai-ból a teafiú mint ügyfélszolgálat.

Érdemes az érem mindkét oldalát megvizsgálni, mielőtt általánosítotok.

Másik a market makerekkel kapcsolatban a sok újrajegyzés amit írtok. Nos az XTB az egyetlen olyan cég tudomásom szerint (de biztos van még, csak én nem tudok róla) aki havonta nyilvánosságra hozza a szerverének eredményeit, mennyi leállás volt, milyen hosszúak, és mennyi újrajegyzést kaptak az ügyfelek.

Aztán írtatok, hogy Wordspreadhez hasonló csőd esetén mi történik a pénzzel. Letétgarancia van az XTB-nél, tehát még ha csődbe is megy (ami jelenleg számomra nehezen elképzelhető, mivel Európa egyik legnagyobb hálózatú brókercége, több országban is alfa hím) pénzed ki lesz fizetve. Tulajdonosi szerkezetben 20%-al szerepel az Enterprise Investors, egyik legnagyobb befektetési csoport. A McLaren partnerségről nem is beszélve, ahol komolyabb átvilágítást kaptunk a McLarentől, mint eddig a KNF-FSA-PSZÁF kombótól bármikor Egy McLarennel nem lehet csak pénzért partnerségre lépni, ott már nagyon megválogatják a cégeket, kétes hírnév vagy tevékenység, üzleti magatartás esetén semmiképpen nem kaptunk volna lehetőséget. Szóval szerencsére a cég elég stabil.

Mint mondtam, én XTB-nél dolgozom, tehát nyilván valamennyire elfogult vagyok, de próbálok csak száraz tényeket írni, nem tapasztalatokat.

Végigolvastam a fórumot, és a market maker magyarázatánál azért Sidius-t kiegészíteném: nem igaz, hogy belső piacon meg lehet oldani és össze lehet párosítani a megbízásokat, de mint brókercég öngyilkosság lenne. Mondjuk egy Berniebear esetén az ügyfeleid 90%-a shortol, akkor a cég óriási veszteséget szenved azonnal, vagy csődbe is megy. Természetesen a cég úgynevezett hedge ügyletekkel biztosítja magát (valahogy úgy képzeljétek el - sarkítva! - hogy amit te megnyitsz pozíciót, annak az ellenpárát a cég megnyitja máshol). Így a cég biztosítva van, valóban kisebb lesz a marzsja, hisz csak a spread marad, nem pedig a teljes esetlegesen elvesztett pozíció, viszont csökken a kockázata, ami egy brókercégnek sokkal fontosabb, mint a rövidtávú profit. Ez legalábbis a nemzetközi brókercégeknél így van. Persze, ez nem jelenti, hogy nem dőlnek be, lásd Wordspread.
                          Itt ne felejtsük el, nem tud eltérni a piaci jegyzésektől tüskék leszúrásával, meg újrajegyzésekkel, mivel nyilvánosságra kell hozni a szerver teljesítményünket.

Hozzászólás

joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nincs az a pénz, ami ne fogyna el!!! Lásd: Worldspreads, MF Global és CFGTrader 2007-ben és társaik...

Egy "marketing cég-ről" beszélünk, amelyet egy Forma 1-es autón lévő logóval pozícionálnak!! Zárójelben megjegyzem nagyon jól és ügyesen!
                            A market maker az market maker...
                            Hát nincs igazad Joe, mivel az XTB nem csak market maker, de ezt már egy oldallal ezelőtt is írták. www.xtb.hu/stp

Mindkettő megoldást kínálja, mivel mindkettőnek vannak előnyei és HÁTRÁNYAI is:
                            ECN piacon nincs:
                            - stop/loss garancia
                            - függő megbízás garancia
                            - van jutalék (0,003% -a a tranzakciónak az XTB-nél)
                            Market makeren van, mivel belső piac, ezért a brókercég tudja garantálni. az XTB-nél garantálva is van, legtöbb helyen nincs.

Hozzászólás

És megint elindult az MM vs ECN harc

Üdvözlök mindenkit!

Én is az XTB-nél dolgozom és már régóta élőben is kereskedek nap mint nap, megfordultam már jó pár ECN és MM cégnél is. Most jelenleg az egyik MM számlámat használom és 2 hónapja szüntettem meg egy ECN számlát de ez most lényegtelen. Az igazi szempont, amit szerintem figyelembe kell venni ha valaki brókercég választás előtt áll, hogy bármi történjen visszajusson a pénzéhez. Nagyon örülök Marc hozzászólásának hogy a magyar ügyfélszolgálatot és a rendszeres & szakszerű oktatásokat emelte ki. Defin pedig a normális bejegyzésre utalt ami megint fontos hiszen mi itt vagyunk valóban van bejegyzett irodánk, ahova be tudok jönni és tényleg nem csak egy emberke ül egy telefon mögött és ha netán baj történik nem ciprusra kell repülni. Nekem többet ér a jó kapcsolat és a jó felügyelet, mint a szűkebb spread és az hogy "semmi gond ez ECN a 0.1 lot is biztos kimegy a valós piacra". Remélem hasznos volt és tudtam segíteni vagy újabb kérdéseket vetettem fel. Ha további kérdésetek akad tegyétek fel nekünk nyugodtan live chat-en vagy a sales email címen.

Sikeres kereskedést, szép napot!

Hozzászólás

Hirtelen hogy megjelentek az XTB-sek itt a fórumon. Persze semmi rosszra nem goldolok, csak érdekes, hogy egyszerre hárman jötte(te)k.

Hozzászólás

Working...
                                X