Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Xtb

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• A Judit lehet tényleg fizetett vagy valahol érdekelt.Bár akkor el-el ejtené az általa favorizált brókerház nevét.De eddig egyszer mondott be egy FXCM-et.Oszt csókolom.
    Szerintem még sem fizetett. :P

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A Judit lehet tényleg fizetett vagy valahol érdekelt.Bár akkor el-el ejtené az általa favorizált brókerház nevét.De eddig egyszer mondott be egy FXCM-et.Oszt csókolom.
      Szerintem még sem fizetett. :P
      neeee
      most én nem de ő fogja mondani...van másik kettő amit egyfolytában mondogat..csak lehet nem olvastad azokat a hsz.at..

Hozzászólás

• Még nem kaptam választ az alapvető kérdésemre, bár KJudit legalább válaszolt rá viszont ez offtopic szerintem, hogy ki kinek a fizetett vagy nem fizetett embere.

Hozzászólás

• Szami:

Ha sikerült találnod egy olyan stratégiát amivel bin opción tudsz keresni, akkor próbáld ki. Én is kíváncsi lennék, hogy milyen opciókat nyomsz majd, 1p-20p, melyik páron milyen stratégia alapján.
          Az opciókkal az a bajuk az embereknek, hogy nincs tőkeáttétel és 1:1-ben kell a legtöbb helyen kereskedni (lehet van kivétel, nem tudok erről).

Miután felteszel egy pár napos eredményt, szerintem sokan fognak rákérdezni, hogy hogyan is sikerült...

Hozzászólás

• Mivel az XTB platformján próbálkozok, így csak arról tudom elmondani, hogy méretezhető a pozíció. Ha van mondjuk 1000€,de én csak 10€ kockázatot vállalok, akkor ugye az 1% kockázat a tőkémre vetítve, igaz a nyereség csak 8€, szemben a forexxel, ahol az RR a többszöröse is lehet, mint 1:1.7, 1:1.8, Az XTB-nél csak 15 perctől (ami csökken folyamatosan 7-8 percig) 60 percig terjed a bináris opció. Ezért kicsit talán jobban elhiszem, hogy működhet. Mást nem nagyon próbálgattam, bár beregisztrálgattam több helyre, de a regisztrációk végén valahogy mindig az derül ki, hogy az ingyenes demo számlát csak élő számla mellé lehet kapni, ami elég érdekes marketing.

Hozzászólás

• A bináris piac nem olyan nagy, hogy demo szervert futtassanak a cégek. Ha meglesz a stratégiád és felemerül kérdés benned hetek/hónapok múlva akkor majd érdemes lesz tovább kérdezni ha nem leszel megelégedve ezzel...
              De olyan embertől elfogadni tanácsot aki még demozni sem demozot bináris opciókkal az a te döntésed lesz....
              Én szeretem az opciókat de még érzem, hogy tanulnom kell nem kicsit ahhoz, hogy a spot tradeket fedezzem velük...bináris opció ha 1 percesről is beszélünk az kicsit piros/fekete számomra...

Hozzászólás

• Olyantól kérek tanácsot nyilván aki, már próbálta, van tapasztalata jó vagy rossz, esetleg használja. 1 perces nincsen ebben a platformban, ami kicsit hihetőbbé teszi számomra, hogy nem csak átverés, de ettől még lehet az. Szerintem ez azon múlik, hogy az éles számla és a demo között milyen különbségek vannak teljesülést illetően.

Hozzászólás

• Pedig 1 perces nagyon izgi tud lenni...és nagy adiktív...

Hozzászólás

• xtb élő és demó számla

Nekem van már élő számlám és másképp működik mint a demonál, így pl demón el is kell érnie az árfolyamnak a stopvonalat, még élőben elég ha csak megközeliti akár 20-30 pip es távolságban és kiejtenek ilyen-olyan okból. Aud/usd-nál most szerdán ejtettek ki úgy, h a kanóc vagy 20 pip távolságra volt a stop szintemtől.
                    Erre a magyarázat az volt, h az ausztrál bróker azt mondta h abban az időpontban 1 nagyobb hír volt így ő ott, abban a percben még 3-szor nagyobb spread távolságot vett! kb 10 szer annyit kereshettem volna azzal traddel mint később kiderült, ha ott nem ejtenek ki. Elötte nem tudtam h ilyen van, egyrészt a grafikonon a gyertya kanóca nem érte el azt a szintet, a másik meg az, h én azthittem a spread költség az elején van kifizetve, de ezek szerint valahogy közben is használják annyira emelve amennyire akarják. Nekem a Ft-alapú számla miatt tetszett a bróker cég, egyébként drága, nézzétek meg az eur/usd-n kívűl mindegyik instrumentumnak nagy a spread költsége!

Hozzászólás

• Tanulság,hogy ennél az Xtb-nél véletlenül sem szabad számlát nyitni.Lehúzás az egész.Tapasztaltál már olyat ,hogy pozitív élmény ért?Például nem teljesült a take profitod csak 20 pippel arrébb és így többet nyertél?Gondolom nem.Undorító tényleg.

Hozzászólás

• David eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem van már élő számlám és másképp működik mint a demonál, így pl demón el is kell érnie az árfolyamnak a stopvonalat, még élőben elég ha csak megközeliti akár 20-30 pip es távolságban és kiejtenek ilyen-olyan okból. Aud/usd-nál most szerdán ejtettek ki úgy, h a kanóc vagy 20 pip távolságra volt a stop szintemtől.
                        Erre a magyarázat az volt, h az ausztrál bróker azt mondta h abban az időpontban 1 nagyobb hír volt így ő ott, abban a percben még 3-szor nagyobb spread távolságot vett! kb 10 szer annyit kereshettem volna azzal traddel mint később kiderült, ha ott nem ejtenek ki. Elötte nem tudtam h ilyen van, egyrészt a grafikonon a gyertya kanóca nem érte el azt a szintet, a másik meg az, h én azthittem a spread költség az elején van kifizetve, de ezek szerint valahogy közben is használják annyira emelve amennyire akarják. Nekem a Ft-alapú számla miatt tetszett a bróker cég, egyébként drága, nézzétek meg az eur/usd-n kívűl mindegyik instrumentumnak nagy a spread költsége!
                        Ez kemény.

Hozzászólás

• Kedves James1977

"Erre a magyarázat az volt, h az ausztrál bróker azt mondta h abban az időpontban 1 nagyobb hír volt így ő ott, abban a percben még 3-szor nagyobb spread távolságot vett!"

Ez nem az XTB, mivel XTB nincs kinnt Ausztráliában. A stoploss és takeprofit valamint függő megbízás szintek garanciája ami az XTB Market Maker ajánlatában van pont azt jelentik, hogy amennyiben nem ott teljesül ahova be volt állítva, úgy természetesen kárpótoljuk az ügyfelet. Ám ezt mi nem látjuk, az ügyfél jelzi ha probléma van. Én három évem alatt egyszer találkoztam ilyen esettel, az ügyfél jelezte a problémát, mi jeleztük külföldre, és az ügyfelet kárpótolták az eredeti pozíció szerint. Jelzem, több mint 1000 ügyfél kötéseiből a három év alatt egy kötésnél volt olyan eset ahol jogos volt. Minden brókercégnél találkozol hasonlóval, általában gyakrabban.

Ha KJudit az FXCM céget ajánlja, akkor javaslom mielőtt számlát nyitsz lapozz ennek a fórumnak az első oldalára, és olvasd el az értekezéseket a cégről. Nemzetközi szinten több bírságot is kapott asszimetrikus információ áramlásért az ECN platformon (magyarul: valahogy mindig úgy történt a slippage, hogy az nem az ügyfélnek kedvezett).

Itt emlékeztetnék mindenkit az ECN egy jó megoldás, daytradereknek mindenképpen ezt ajánlom, ám a slippage itt automatikus, nincs újrajegyzés ahol jóvá kell hagynod az új árszintet. XTB-nél mindkét megoldás elérhető. http://www.xtb.hu/ajanlat

Ezen felül a pénzügyi instrumentumok specifikációs táblázatában fel van tűntetve minden olyan időpont, amikor tágulhat a spread. Választható fix és változó spread számla is, ez is az ügyfél döntése. Fix esetén csak a feltüntetett időpontokban tágul, és az is fel van tüntetve mekkorára. Szóval nem írhatod hogy lehúzás, hiszen minden információ fent van a weboldalon. Továbbá ezt minden ügyfélnek kiküldjük e-mailben is, illetve személyesen is informáljuk őket amikor számlát nyitnak, hogy hol találják ezeket az információkat.

Ha bármelyik ügyfelünk ilyet tapasztal, hogy gond van a végrehajtással, azt megoldjuk. Olyan, hogy megközelíti a kanóc a szintedet de nem éri el és kiüti a stopodat nem fordulhat elő, de ha igen akkor természetesen a cég kárpótol.

Hozzászólás

• Nem teljesen értem, szóval azon túl amit kockáztatok, azon túl még a nyereségből ill veszteségből le is vonnak, vagyis amit a demonál kimutatást látok, az nem az az összeg amit elvileg hazautalhatok? Vagy csupán magasak a költségek és van jobb nála, alacsonyabb költségekkel?
                            Szami,
                            amit a demon látsz nyereség az már az összeg amit utalhatsz, ebből nem kerül összeg levonásra. Az opció kereskedés nem elterjedt, mivel bonyolultabb mint a "normális" forex kereskedés, külföldön sokkal elterjedtebb, nálunk még nem tart ezen a szinten a pénzügyi kultúra.
                            Kérdésedre válaszolva az opció kereskedés amint az Zalán is írta kisebb kockázatú, viszont a várható hozamszinted is kisebb.

Hozzászólás

• Idén Budapest, Szeged, Pécs, Debrecen és Győr városaiban találkozhattok előadóinkkal, akik egy bevezető képzés után Trade Workshoppal várnak minden érdeklődőt. A részvétel ingyenes, a Trade Workshop csak ügyfeleknek hozzáférhető.

Mi a bevezető képzés?

Egy áttekintése a kereskedés alapjainak. Alapfogalmak gyakorlati megközelítése a MetaTrader felület segítségével. Az előadás végére egy átfogó képet kapsz a CFD piacok kereskedéséről és működéséről. Ezt követően az elemzési technikák kerülnek középpontba, technikai elemzés alapjai, gazdasági naptár használata, fundamentális elemzés és hírek fontossága. Ez nagyon sok időt fog megtakarítani később kereskedéseid során, hisz tudni fogod hol keresd az információt. A mai információs tengerben elengedhetetlen a sikeres tőzsdei kereskedéshez könnyen és gyorsan megtalálni a helyes információt, amely segítségével sikeresen tudsz reagálni a gyors piaci változásokra.

Mit kapsz a Trade Workshop alatt?

Megtapasztalhatod a mi kereskedőink hogyan reagálják le a híreket; továbbá az aktuális piaci helyzet hatékony kereskedésének bemutatását.

A 15:30-as idősáv, amely alatt oktatóink élőben kereskednek a Trade Workshop során, a legmozgalmasabb időszak bejelentések, illetve híreket illetően, így bőven lesz piaci volatilitás a kereskedés során.

Hogyan profitálhatsz a Trade Workshop tapasztalataiból?

A workshopot követően (15:30 és 17:00 között) a Kereskedési Stratégia Megalkotás lesz a fő téma, ahol többek között részletesen kielemzik az élő kereskedés közbeni stratégiákat, majd a reális célokat vázoljuk a tőke függvényében, elvárható hozamszintekkel illetve tervezett veszteségekkel (profit-kockázat arányok).
                              Oktatóink a csődkockázat minimalizálásáról, illetve a pozíció tervezésről és money managementről is beszélni fognak.

Kinek érdemes eljönnie?

A bevezető szeminárium mindenkinek nyitott, elsősorban kezdő kereskedőknek, befektetés iránt érdeklődőknek, illetve elkötelezett kezdőknek ajánljuk.

A Trading Workshop limitált, csak ügyfeleknek elérhető. Vagyonkezelőknek, valós tapasztalattal rendelkező tradereknek/demo számlásoknak ajánljuk a részvételt.

Hogyan lehet résztvenni?

A bevezető szemináriumra ingyenes a regisztráció, mindenkinek nyitott, ám a férőhelyek limitáltak, ezért tanácsoljuk minél előbb regisztráljon, hogy biztosítsa helyét. A Trade Workshop csak ügyfelknek érhető el, ám a számlanyitás szintén ingyenes és kötelezettségmentes. A Trade Workshopon való megjelenéshez nem kell letétet elhelyeznie a számláján. Sőt, amennyiben online számlanyitási formulánkat kitölti online, a helyszínen van lehetősége aláírni a dokumentumokat és máris részt vehet a workshopon.

IDE KATTINTVA REGISZTRÁLHATSZ AZ ELŐADÁSRA

Hozzászólás

• "Itt emlékeztetnék mindenkit az ECN egy jó megoldás, daytradereknek mindenképpen ezt ajánlom, ám a slippage itt automatikus, nincs újrajegyzés ahol jóvá kell hagynod az új árszintet. "

Nagyon korrekt vagy. Ezt általában elhallgatják, és azt mondogatják sok helyen, hogy ott nincs csúszás.

Hozzászólás

Working...
                                X