Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OANDA - fxTrade

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nincs annyi pénzem. Úgy tűnik, ki kell várnom, míg megjönnek a síelésből/Bora-Boráról a pénzeszsákok.
    Ez vmi téveszme, hogy a tőzsde a milliomosoké. Sokkal hasznosabb volna mindenkinek ott kezdenie a kereskedést és nem a sokkal kockázatosabb, kaotikusabb OTC-n. Sztem.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez vmi téveszme, hogy a tőzsde a milliomosoké. Sokkal hasznosabb volna mindenkinek ott kezdenie a kereskedést és nem a sokkal kockázatosabb, kaotikusabb OTC-n. Sztem.

Szia!

Nem vitatkozni szeretnék, mert alapvetően egyetértek a megállapításoddal. De a tisztánlátás kedvéért azért tegyük hozzá, hogy pl. egyetlen Dax futures margin igénye kb 25 ezer euro, egyetlen pont elmozdulás 25 euro, 25 pont/órás átlagos volatilitás mellett. Az emberek többségének sajnos koránt sem mindegy, hogy 500 euro (=1 contract Fdax) vagy 20 euro (=1 dax CFD) elbukását KELL kockáztatni 20 pontos risk mellett. Pozíciót méretezni, részzárásokkal kockázatot kezelni, uram bocsá! több száz pontos riskkel hosszútávú pozíciókat felvenni Dax futuressel azért bő pénztálcát és ehhez mért anyagi és mentális kockázattűrő képességet feltételez. Igaz, bő egy éve létezik már minidax futures, ahol a risk és a margin csak ötöde a normal contractnak (igaz a spread és a jutalék is nagyobb) Sőt, nem muszáj Daxon kereskedni, vannak alacsonyabb tőkeigénnyel elérhető tőzsdei termékek is. Csak azért a daxot hoztam fel példaképp, mert Calen is erről beszélt, ráadásul köztudott, hogy a hazai (és európai) traderek körében a német index az egyik legtöbbek által kereskedett termék. (Csendben jegyzem meg, hogy nem utolsó sorban éppen ezért jó az Fdax spreadje és likviditása, hisz a CFD-t jegyző market makerek a több millió kis CFD pozíció nettó kockázatát futuresekkel fedezik le. Ennek hiányában a hatis skalperek élete is nehezebb lenne)

Hozzászólás

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia!

Nem vitatkozni szeretnék, mert alapvetően egyetértek a megállapításoddal. De a tisztánlátás kedvéért azért tegyük hozzá, hogy pl. egyetlen Dax futures margin igénye kb 25 ezer euro, egyetlen pont elmozdulás 25 euro, 25 pont/órás átlagos volatilitás mellett. Az emberek többségének sajnos koránt sem mindegy, hogy 500 euro (=1 contract Fdax) vagy 20 euro (=1 dax CFD) elbukását KELL kockáztatni 20 pontos risk mellett. Pozíciót méretezni, részzárásokkal kockázatot kezelni, uram bocsá! több száz pontos riskkel hosszútávú pozíciókat felvenni Dax futuressel azért bő pénztálcát és ehhez mért anyagi és mentális kockázattűrő képességet feltételez. Igaz, bő egy éve létezik már minidax futures, ahol a risk és a margin csak ötöde a normal contractnak (igaz a spread és a jutalék is nagyobb) Sőt, nem muszáj Daxon kereskedni, vannak alacsonyabb tőkeigénnyel elérhető tőzsdei termékek is. Csak azért a daxot hoztam fel példaképp, mert Calen is erről beszélt, ráadásul köztudott, hogy a hazai (és európai) traderek körében a német index az egyik legtöbbek által kereskedett termék. (Csendben jegyzem meg, hogy nem utolsó sorban éppen ezért jó az Fdax spreadje és likviditása, hisz a CFD-t jegyző market makerek a több millió kis CFD pozíció nettó kockázatát futuresekkel fedezik le. Ennek hiányában a hatis skalperek élete is nehezebb lenne)
        Magam sem vitatom, hogy a CFD egy jó termék volna "normális" korülmények között. Ráadásul elkezdődött a korlátozása az EU-ban.
        Ha elveszik a nagy tőkeáttétel lehetőségét akkor már annyi előnye marad, hogy van CFD tört lot (0.01) is.
        Mini DAX-ra gondoltam, kb 5e a marginja és day trade esetére kínálnak egyes brókerek 500-as margint is.

Hozzászólás

Ma jött egy ilyen, hátha vkit érint.

As previously communicated in May, the European financial regulator (ESMA) has announced a number of measures to protect retail clients. OANDA Europe Ltd will be fully complying with these regulatory requirements starting 29 July 2018 at the opening of the markets.

To meet these upcoming regulations, for retail clients only, leverage limits will be imposed on all instruments, as follows:
          30:1 for major currency pairs
          20:1 for non-major currency pairs
          20:1 for major indices
          20:1 for gold
          10:1 for commodities (excluding gold)
          10:1 for non-major equity indices

If you have open positions at market close on 27 July 2018, any sub-accounts on which you have open positions will be marked as ‘closing trade(s) only’ to limit the impact on your existing trading. This means that although you can move funds into and out of the account and close open positions, you will not be able to open any new positions. Leverage rates for these pre-existing positions will remain at the level at which they stood when you executed the opening trades. Consequently, in order to open any new positions you will be required to open a new sub-account(s) that will reflect the above stated leverage limits.

If you do not have any open positions at market close on 27 July 2018, we will update your existing sub-account(s) to default to the above stated leverage limits. If you were previously trading using leverage lower than the new ESMA limits, on 29 July 2018 you can lower your leverage through your account management portal in the Manage Funds section.
          Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Van 3 hó türelmi idő, ők így döntöttek.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Hozzászólás

Letöltöttem az Oanda mobil appját és először sikerült is belépni, a jelszót is elmentettem. Újra belépni viszont nem tudok. A beléptető procedúra rendben lezajlik, nem jelez hibát és maradok a belépési képernyőn a nicknévvel és a jelszóval. Megjegyzem, 2013 óta most (tegnap) cseréltem telefont, nem tartottam a lépést a mobilos és androidos trendekkel. Simán lehet, hogy csak nem tudok valami kapcsolódó androidos változásról. Valakinek van ötlete, mi lehet a hiba?

Hozzászólás

Ma már rendben működik, nem tudom, mi nem tetszett neki.

Hozzászólás

Working...
                X