Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fxcm

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

SEMMI, DE SEMMIKÉPPEN NE MENJ AZ FXCM-HEZ!!!!!

A rollover költséget folyamatosan ellenem mozgatják, a felszámított kamat az elmúlt szerdai tehát a tripla költséggel bíró napon évi 40%-ot számolt fel (igen, nem elírás, évi 40%-ra jön ki a kamat a pozíció értékére vetítve...tehát nem a marginomra!!!). Az ellentétes pozíció rollovere meg 30% lett volna....pluszban nekem. Ezt követően szándékosan ellentétes pozíciót nyitottam, amire másnapra TOTÁL MEGVÁLTOZTAK AZ INSTRUMENTUMOMNÁL a rollover költségek és megint ellenem dolgozik a rendszerük, tehát a tegnapi - látszólag - vastagon pozitív rollover pozíció a mai napra full negatív lett. HEHEHE.

SEMMIKÉPPEN NEM AJÁNLOM!!! TÖBB BRÓKERNÉL VOLTAM MÁR, DE EZ A LEGDURVÁBB LEHÚZÁS AMIT LÁTTAM EDDIG ÉLETEMBEN!!!

Hozzászólás

Csak hogy egyértelmű legyen az előző kommentem:

"....a tripla költséggel bíró napon évi 40%-ot számolt fel (igen, nem elírás, évi 40%-ra jön ki a kamat a pozíció értékére vetítve...tehát nem a marginomra!!!)."

Az évi 40%-ot 1, azaz EGY napi kamatozással kell érteni, NEM a 3 napi rollover költségre !!!! Évi 40%-ot számoltak fel napi kamatozással összesen 3 napra a teljes pozícióra vetítve !!!!

Hozzászólás

fxvisitor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak hogy egyértelmű legyen az előző kommentem:

"....a tripla költséggel bíró napon évi 40%-ot számolt fel (igen, nem elírás, évi 40%-ra jön ki a kamat a pozíció értékére vetítve...tehát nem a marginomra!!!)."

Az évi 40%-ot 1, azaz EGY napi kamatozással kell érteni, NEM a 3 napi rollover költségre !!!! Évi 40%-ot számoltak fel napi kamatozással összesen 3 napra a teljes pozícióra vetítve !!!!
        Több bróker is szerdán számolja el a hétvégére eső kamatokat is.

Hozzászólás

Nem figyeltél. Hol normális az évi 40%-os rollover interest felszámítása?

Hozzászólás

fxvisitor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem figyeltél. Hol normális az évi 40%-os rollover interest felszámítása?
            Az FXCM az egyik legtrógerebb bróker a Trading Station 2-vel együtt.... Volt hozzájuk szerencsém....

Hozzászólás

Nekem augusztus óta van náluk számlám, most leírom a tapasztalataimat.
              1.A Trading Station 2 nekem nagyon bejön, sokkal jobban szeretem mint az MT 4-t. Könnyen kezelhető felület, jó grafikonok. Az elmúlt 5 hónapban talán egyszer fagyott le. pozíciókat egy kattintással tudok zárni azonnal, ezt nem mindenhol tapasztaltam. Én meg vagyok vele elégedve.
              2.Általában tőzsde indexekkel és nyersanyagokkal kereskedem, ritkán devizapárokkal. A spreadek hasonlóak más brókercégekéhez. Időnként komolyabb hír előtt van spreadtágulás, erre figyelni kell. Az éjszakai rollover díj elfogadható, bár ritkán tartok egy pozíciót több napig.
              3.Többször volt rá példa, hogy az árfolyam átugrotta a stopot/limitet. Ilyenkor a legközelebbi aktuális áron zárt, ami azt jelentette, hogy vagy sokkal többet vesztettem vagy sokkal többet nyertem. Legutóbb az aranyban volt dec. 20-án egy szakadás, amikor a célárat 1663-ra tettem, de 1657-en zárt. Ez +60 euró különbséget jelentett számomra, ami -60 euró is lehetett volna, ha rossz irányba állok. Szóval simán megtörténhet, hogy a beállított stopod ellenére valahol teljesen máshol zár. Azt nem tudom, hogy van-e náluk garantált stop-loss.
              4.Néha vannak olyan tüskék, amit aztán más bróker cégnél nem találok. Érdekes módon pont benne vagyok ezekben a tüskékben és ki is ütik a stopomat. Mindössze 2-3-szor fordult elő, de több száz eurómba került. Jó párszor volt olyan is, hogy a stopomnál fordult az árfolyam. Pontra pontosan. Ez elég idegesítő tud lenni.
              5.Mindent összevetve én még maradok náluk. Jelenleg 5 brókercégnél van számlám. az FXCM a jobbak közül való. Augusztus óta 7-szereztem a pénzemet, kifizetési ill. kötésprobléma nem volt velük.

Hozzászólás

Rollover (swap) mértéke a brókerednél

Az FXCM UK-nál van számlám, de másik brókernél is szeretnék nyitni.
                A rollover (swap) mennyi jelenleg a brókerednél?
                3 pár érdekelne, melyek FXCM-nél jelenleg következők:
                EUR/USD 0.03(sell) -0.14(buy)
                EUR/HUF 0.85(sell) -2.87(buy)
                USD/HUF 0.66(sell) -2.12(buy)

Hosszabb pozíció tartásnál ez érzékenyen érinti a nyereséget, ezért nagyon hasznos lenne nekem minden ezzel kapcsolatos adat és tapasztalat.

Hozzászólás

Ez jó téma. Nem csak a mérték érdekes, de az elszámolás módja is.

Ebben a hónapban van egy csúnya realizált veszteségem dealbook-os platformon, mert este kereskedtem, s a rollover során a bróker lezárta a pozíciómat, majd természetesen azonnal újra nyitotta.

Látszólag ezzel nincs gond. De a realizált veszteség az realizált veszteség, ami nem csak csúnyán mutat az egyenlegemben, hanem a csökkent tőkénél ugyanakkora újra megnyíló pozíció esetében más kockázatot is jelent.

Engem is érdekelne, hogy különböző brókereknél, különböző platformokon ez hogyan működik, hogyan látszódik ez az egyenlegben?

Hozzászólás

A te kereskedőprogramod nem írja ki ezeket az adatokat?
                    A mellékelt képen bejelöltem pl. az USD/HUF rollover adatait.
                    Engem elsősorban ez érdekel, nálad pl. mennyi?
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

Az FXCM-nél nekem is van nyitva éles számlám. Kétszer kértem le pénzt idáig és mindkétszer rendesen megjött, tehát a kifizetésekkel nincs gond. Mivel angolul nemigazán tudok, így a magyar kapcsolattartón keresztül szoktam segítséget kérni, akár skype-on, akár telefonon kesresztül, és mindig segítőkészek. Én személy szerint csak ajánlani tudom, bár még csak kezdő vagyok a forex-ezés területén.

Hozzászólás

Nincs különbség elkönyvelt meg nem elkönyvelt nyereség vagy veszteség között. A függőben lévő nyereség is ugyanolyan értékes pénz, mint ami a számládon van és a függőben lévő veszteség is ugyanakkora szopás mintha bekönyvelted volna.

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nincs különbség elkönyvelt meg nem elkönyvelt nyereség vagy veszteség között. A függőben lévő nyereség is ugyanolyan értékes pénz, mint ami a számládon van és a függőben lévő veszteség is ugyanakkora szopás mintha bekönyvelted volna.
                          Így igaz.Bár a függő veszteség az még lehet profitos,a bekönyvelt meg már nem lehet semmi.
                          Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Általában olyan szűkre rakom a stopot, hogy nincs időm ilyeneken gondolkodni, hogy hagyjam-e még magam ellen menni

Hozzászólás

Nekem is van számlám nyitva náluk. Egyenlőre sem a kifizetéssel sem a befizetéssel nem volt gondom velük. Tapasztalatom szerint jó cég. Igaz, én bankkártyát használok ilyen tranzakciókhoz.

Hozzászólás

Több,mint egy évig Activtrader ECN szálán kereskedtem.minden rendben volt.Gyors,pontos.Slippage gyors mozgásoknál előfordul,de ez természetes.Talán még többször volt nekem pozitív,mint negatív irányba.
                                Kipróbáltam a Standard számlát Dealing Desk teljesítéssel a kedvezőbb spread miatt,de kb egy hét után zártam is. Dax cfd-n(amin egyébként ezen a számlatípuson is mindössze 1 pip a spread ugyanúgy,mint az ECN számlán),lefagyott a lebegő P/L,a gyertyák mozogtak,csak a számláló nem.Nem lehetett tudni,hogy a pozim hogy is áll.a gyertyamozgások szerint már pluszban volt,a számláló szerint mínuszban.A Support természetesen azt mondta,hogy nem a rendszer hibája,nálam van valami gond.Miután a kereskedést segítő EA-t kikapcsoltam,utána sem változott a helyzet,sőt minden egyes pozíciónyitásnál ez történt.A devizapároknál ilyen probléma nem volt.Ott más gondom volt: Nem teljesült a beállított limit megbízás,pedig az árfolyam átgyalogolt rajta.Ezt kb 10 percig törölni sem tudtam.Akkor sikerült törölnöm,amikor az árfolyam már kb 10 pippel elment az irányomba(természetesen vissza se nézett). Nekem ennyi elég volt a puding próbájából,szétnézek máshol. Ha FXCM,akkor csakis ECN Activtrader számlatípus.(számomra legalábbis)

Hozzászólás

Working...
                                X