Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fxpro

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• R1peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na hát örülök, hogy nem sietem el az éles számla nyitását.
    Most fognám a fejem ha az FxPro-nál élesben kereskednék...
    hülyeség is lett volna, hiszen ha már úgyis ott akarsz nyitni, akkor repülj rá Moneymentor kolléga ajándék stragiájára, amit akár bónuszként egy sör mellett szivesen megvitatok veled, hogy miért is nem fog működni neked, szóval lehet tényleg egyszerűbb ha hagyod a fenébe az egészet, úgyis jön a karácsony, jobb ha másra költöd a pénzed.
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• R1peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Na hát örülök, hogy nem sietem el az éles számla nyitását.
      Most fognám a fejem ha az FxPro-nál élesben kereskednék...
      Már közel 3 órája nem tudom kezelni a "számlámat"
      Érdekelne, hogy azok az ügyfelek akik most ezt a helyzetet megélik valós számlával vajon kapnak e kárpótlást ezért a hibáért vagy, hogy egyáltalán maradnak e a cégnél.
      Szomorú vagyok mert ez volt a legszimpatikusabb háttérrel és platformmal rendelkező cég de ez már tarthatatlan...
      Magam biztosan kommunikálnék az ügyfélszolgálattal.
      Bár ha demónál ilyen élmények érnek érthető, hogy továbblépsz.
      Szerettem náluk kereskedni, azért váltottam mert nagyot emeltek az indexek marginján.

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        hülyeség is lett volna, hiszen ha már úgyis ott akarsz nyitni, akkor repülj rá Moneymentor kolléga ajándék stragiájára, amit akár bónuszként egy sör mellett szivesen megvitatok veled, hogy miért is nem fog működni neked, szóval lehet tényleg egyszerűbb ha hagyod a fenébe az egészet, úgyis jön a karácsony, jobb ha másra költöd a pénzed.
        Már késő. Megvolt a 10-10 érdeklődő. Éles számlát viszont kevesen akartak nyitni, így végül csak egy, azaz egy db ingyen a leírást tudtam elküldeni.
        Ennyi volt. Akció vége.

De azért érdekes tapasztalatokat szereztem.

Ami a keresleti oldalt illeti, úgy látom, sokan csak demózgatnak, nem akarnak/tudnak belevágni élesben. Megértem. Mások meg nem akarnak nálam nyitni még úgy se, hogy már van számla, csak át kell hozni brókeren belül és ingyen kapnak érte valamit? No comment.

Ami a kínálatot illeti: több éves munka eredményét akartam osztogatni, amiből még akkor is lehetett volna tanulni, ötletet meríteni, ha egy az egyben valaki nem veszi át az egész rendszert (ezért kár lenne jó magyar szokás szerint egy sör mellett arról beszélgetni, hogy miért nem működik.) Azt hittem, ez egyértelmű.
        Közben rájöttem, nem is akarom igazán: jobban szeretek szabadon agyalni, kereskedni, mint „ügyfélszolgálatozni” (ezért nem is hiszem, hogy aki nagyban oktat, marketingezik, annak hosszú időn keresztül van ideje, energiája kereskedni is, de ez más kérdés).
        No meg ennél többet ér a munkám, tudásom.

Kipróbáltam, levontam a tanulságot. Maradok továbbra is hobbi-moneymentor.
        Egyszer volt Budán kutyavásár.
        https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Már késő... .
          Régebben olvastam az FF-en egy topciban egy trader szösszenetét, ő is valami hasonlót említett. Szerinte ha beterelne egy nagy tornaterembe sok-sok embert, és segítene nekik traderré válni, akkor is több ezerből jó ha 1 élne a lehetőséggel. Nem tudta megindokolni miért, mert ő sem értette. Valamiért az emberek többsége inkább szeret szkeptikus lenni, és indokokat keresni arra, hogy miért jó neki alkalmazottnak stb. maradnia.

Hozzászólás

• imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Régebben olvastam az FF-en egy topciban egy trader szösszenetét, ő is valami hasonlót említett. Szerinte ha beterelne egy nagy tornaterembe sok-sok embert, és segítene nekik traderré válni, akkor is több ezerből jó ha 1 élne a lehetőséggel. Nem tudta megindokolni miért, mert ő sem értette. Valamiért az emberek többsége inkább szeret szkeptikus lenni, és indokokat keresni arra, hogy miért jó neki alkalmazottnak stb. maradnia.
            "Az ember legnagyobb ellensége saját maga", és fejlődésének legnagyobb gátja is saját maga. Csupa csupa ilyen emberrel voltam/vagyok körülvéve, már-már nekem fájdalmas látni azt a sok "nem akarom" embert és a szenvedéseiket. Tudnék mesélni a témában, nem is keveset. Rinyálni azt mindegyik tud, de amikor javaslatot tesz az ember, hogy ezt, vagy azt lehetne csinálni, akkor jönnek a kifogások, hogy miért nem. Az ember csak akkor fog eljutni valahova, ha tudatossá válik, félreteszi a büszkeségét, alázatot tanul és letesz arról a gondolatról, hogy neki bármi is jár, mert már letett az asztalra ezt meg azt. Ha ide eljut valaki, akkor abból lehet sikeres ember. Túl kell lépni a saját mentális/fizikai gátjainkon (nem erkölcsi/morális gátakról beszélek).

Hozzászólás

• Ha egy ismerősödön segíteni akarsz, és azt mondod neki, hogy számolja össze naponta hány órát tölt fészbuk előtt, ahol kipanaszkodja magát és sasolja az ismerősei kamu boldog képeit... szóval ilyenkor örülhetsz ha nem lincsel meg...
              Én valahogy azt látom, hogy az emberek inkább az ismerős gyűjtésre fecsérlik a idejüket, és azok életét próbálják nyomon követni, ahelyett, hogy saját magukat fejlesztenék. "Papíron" van 970 ismerőse, valójában meg jó ha 10 köszön neki ha szembe jön vele az utcán.

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                "Az ember legnagyobb ellensége saját maga", és fejlődésének legnagyobb gátja is saját maga. Csupa csupa ilyen emberrel voltam/vagyok körülvéve, már-már nekem fájdalmas látni azt a sok "nem akarom" embert és a szenvedéseiket. Tudnék mesélni a témában, nem is keveset. Rinyálni azt mindegyik tud, de amikor javaslatot tesz az ember, hogy ezt, vagy azt lehetne csinálni, akkor jönnek a kifogások, hogy miért nem. Az ember csak akkor fog eljutni valahova, ha tudatossá válik, félreteszi a büszkeségét, alázatot tanul és letesz arról a gondolatról, hogy neki bármi is jár, mert már letett az asztalra ezt meg azt. Ha ide eljut valaki, akkor abból lehet sikeres ember. Túl kell lépni a saját mentális/fizikai gátjainkon (nem erkölcsi/morális gátakról beszélek).
                Egyetértek!
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Ha egy ismerősödön segíteni akarsz, és azt mondod neki, hogy számolja össze naponta hány órát tölt fészbuk előtt, ahol kipanaszkodja magát és sasolja az ismerősei kamu boldog képeit... szóval ilyenkor örülhetsz ha nem lincsel meg...
                  Én valahogy azt látom, hogy az emberek inkább az ismerős gyűjtésre fecsérlik a idejüket, és azok életét próbálják nyomon követni, ahelyett, hogy saját magukat fejlesztenék. "Papíron" van 970 ismerőse, valójában meg jó ha 10 köszön neki ha szembe jön vele az utcán.
                  Ez azért van szerintem, mert a mai világban a hétköznapi ember számára csak a (hamis) külsőségeknek, a látszatnak van értéke, és minden energiáját abba fekteti, hogy mások számára jó színben, valakinek tűnjön, közben azt lesi pl fb-on, hogy mi a mérce, amit legalább el kéne érnie, mi az, ami másoknak megvan (barátnő, kocsi, nyaralós fotók). Két fő probléma, hogy az ember mindig másoknak akar megfelelni (ráadásul sokszor olyanoknak, akik jóval gyengébb képességekkel, értékekkel rendelkeznek...), a másik pedig hogy saját testi (sport, nem nő vagy recska ), lelki igényeire nem fordít elég figyelmet, vagy egyáltalán semennyit. Először saját magunkban kell testileg és lelkileg is rendet tennünk, meg kell teremtenünk egy stabil alapot (mondjuk úgy, hogy igyekezzünk magunkat nemesíteni), és mi leszünk azok, akikre ezután etalonként fognak tekinteni. Amíg ezek a hamis, ál-értékek motiválják az embereket, és vezetik a világot (mert ugye ezt a gyengeséget sokan ki is használják - ld marketing) addig sok jóra nem számíthatunk a jövőben, de legalább rengeteg példánk van, amilyenné nem akarunk válni, én legalábbis így fogom fel Ezekre amúgy van egy találó szó: konzumidióta. No, ház az nem szeretnék lenni. Szarul is hangzik, meg nem is állna jól

Ja, és mindezt úgy, hogy magunktól érjük el, és semmilyen szektába nem lépünk be! Csalni nem ér

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Először saját magunkban kell testileg és lelkileg is rendet tennünk, meg kell teremtenünk egy stabil alapot (mondjuk úgy, hogy igyekezzünk magunkat nemesíteni), és mi leszünk azok, akikre ezután etalonként fognak tekinteni.
                    Ez a téma nagyon régóta foglalkoztat.
                    Tudatosan igyekeztem célt kitűzni és fejlődni az élet 7 területén: egészség (nem iszom, nem dohányzom, sportolok), lélek (keresem az utam), szellem (x diploma), karrier (tudás, tapasztalat vs. seggnyalás), vagyon (tisztességes megtakarítás, befektetés vs. lop, csal, hazudik), család, és társadalmi hasznosság (jószándékú politizálás vs. maffia).

20 évvel később ki kell mondanom: tévedtem. Ebben is. Ma a Mészáros Lőrinc-féle emberszabásúak a királyok. Csak kapcsolat kell és milliárdokat lehet lopni pl. közpénzből.
                    A többieknek meg marad a pozitív gondolkodás.

Hozzászólás

Tudatosan igyekeztem célt kitűzni és fejlődni az élet 7 területén: egészség (nem iszom, nem dohányzom, sportolok), lélek (keresem az utam), szellem (x diploma), karrier (tudás, tapasztalat vs. seggnyalás), vagyon (tisztességes megtakarítás, befektetés vs. lop, csal, hazudik), család, és társadalmi hasznosság (jószándékú politizálás vs. maffia).

20 évvel később ki kell mondanom: tévedtem. Ebben is. Ma a Mészáros Lőrinc-féle emberszabásúak a királyok. Csak kapcsolat kell és milliárdokat lehet lopni pl. közpénzből.
                      Ne má az orbánmaffiába igyekezzünk, miféle siránkozás ez mentor??

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Most hallom a Felcsút kapta a legtöbb TAO-ot, ne má ide sírjuk be magunkat vaze!

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jajj, nem siránkozni akartam. Élettapasztalatot megosztani.

Egyébként a kereszténység azért lett államvallás Rómában, mert nem sértette a császár érdekeit.
                          Lehet, hogy ezért találták ki a pozitív gondolkodást is? „Vizualizálj fiam, addig se irigyled, amit ellopok?” Oké, tudom ez meredek összeesküvés elmélet, így mára elég is a filozófiából.

Hozzászólás

Szerintem nem tévedtél, és biztos vagyok benne, hogy sokkal értékesebb és értelmesebb életet éltél/élsz, mint bármelyik mészáros lőrincz féle gyalázatos ember, akik pár év múlva úgyis elpusztul valami jóléti, civilizációs betegségben. Valószínűleg a cerkáját sem látja már egyik sem. Ne sajnáld, hogy nem tartozol az ilyenek közé. Csúnya dolog ilyet mondani élőlényekről, de ezek mind értéktelenné lett emberek. Semmi pénzért nem lennék egyik sem

Hozzászólás

• Nincs az a Soross aki felvehetné a versenyt olyanokkal akik USD milliárdokat gurítanak ki közpénzből!!
                              Jó lesz nekünk 1M USD és nem kell öklendeznünk r. a., l. j. közelében. Amúgy Mészáros az stróman, a lé tudjuk hol van.

Hozzászólás

Ha egy ismerősödön segíteni akarsz, és azt mondod neki, hogy számolja össze naponta hány órát tölt fészbuk előtt, ahol kipanaszkodja magát és sasolja az ismerősei kamu boldog képeit... szóval ilyenkor örülhetsz ha nem lincsel meg...
                                Az emberek egy része lusta alaposan végig gondolni a dolgokat, nyitottnak lenni a fejlődésre, változásra, önkritikára,
                                mert azt hiszik jó amit tudnak és csinálnak és hogy ők normálisak, pedig a fejlődéshez mindig meg kell kérdőjelezni mindent pl magamat.
                                Nincs elég akarat bennük, vagy rossz célt találnak, nem növelik folyton az ön és külvilágra való tudatosságukat. Kishitűek, ha van még remény de szinte lehetetlennek tűnik akkor nem próbálnak megoldást találni, párszor tettem olyan dolgot amire azt hitték józan paraszti ésszel hogy lehetetlen. Nem eléggé előre látóak és nem mindig óvatosak és bizalmatlanok, saját és más kárán se tanulnak.

Nem lehet megváltoztatni őket, ha sokra viszem és példa akarok lenni akkor azt mondják nekik nem menne, nincs annyi tehetségük, ha nekem se sikerül az élet az meg őket igazolja hogy na látom nem megy ez.
                                Mindig a kifogásokat keresik, a megoldás nekik kényelmetlen, arra lusták, és/vagy nem elég okosak.
                                Sok emberrel vitatkoztam, megmondtam mi a megoldás és még megsértődtek, nem is igazán akarják megoldani, se elkerülni előre látva a gondokat, saját magukat lebecsülik.

Arra jutottam hogy nem tudok megváltoztatni másokat, el kell fogadni és feléjük úgy megnyilvánulni amire befogadóak, így jól érzik magukat a közelembe mert nem támadom őket csak ha nyitottak a kritikára és ha tudnak is azzal a dologgal kapcsolatban változtatni.

Hozzászólás

Working...
                                X