Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• korrekció1: nem az indulóbetét (ahogy írtam), hanem a jelenlegi betét (eddigi betétek mínusz eddigi kivétek) számít a jutaléksávnál

korrekció2: a napi zárás során meghatározott jutaléksáv alapján nem az aznapi (ahogy írtam), hanem a következő napi kereskedések jutalékának kiszámítása történik

Hozzászólás

• Nem értünk egyet.

Nekem pl. 12,6 USD jön ki 100.000 USD értékben EURUSD-t vásárolva majd eladva 1,31227 áron JForexen keresztül. Egy dollárral több, mint a tied.

Vagy azt mondod, hogy az MT4-en keresztül (ami egy külön szolgáltató által utólagosan rákasztott, tehát további költséggel járó szolgáltatás) olcsóbb lenne?

Árfolyamtól függetlenül max. 11,6 USD? Úgy érted bármilyen instrumentumon?

Szerintem valamelyikünk elszámol valamit. Hogy jött ki neked ez a 11,6 USD?

Hozzászólás

• Köszi a választ mindkettőtöknek!

Sejtettem, hogy nem bírom nem félreérthetően feltenni a kérdésem. Képeket próbálok bemásolni, hátha úgy szemléletesebb lesz.
        Click image for larger version

Name:	ask.JPG
Views:	1
Size:	27,3 KB
ID:	142811

Click image for larger version

Name:	bid.JPG
Views:	1
Size:	26,7 KB
ID:	142812

Ha minden jól megy, akkor napi bontásban láthatjátok az USD/JPY-ben létrejött kötéseket. Az ASK-on a High értéke 82.646; a BID-en 82.639.

Az ajánlati könyvben szerepelő legjobb vételi és eladási ár az csak ajánlat (lehetőség) és egyáltalán nem biztos, hogy bármikor is betöltésre kerül. (A kettő egyszerre pedig egészen biztosan nem)

Én eddig azt hittem (de cáfoljatok meg, ha tévedek), hogy amikor ránézek egy gyertyára, akkor ott a ténylegesen létrejött tranzakciók mennyiségét és értékét látom és a napi maximum a legmagasabb ask-on, a napi minimum pedig a legkisebb bid-en jött létre.
        A napi mozgás nyomonkövetése szempontjából pedig számomra lényegtelen info, hogy az adott tranzakció a bid, vagy az ask elfogadásával keletkezett.

Öszefoglalom, mert lehet, hogy megint túlbonyolítom:
        Az OK, hogy az ask és a bid egyszerre van jelen és az egy grafikonon történő ábrázolásuk szemléletesen mutatja a spread változását, azt viszont már nem értem, hogy ha pl. a nagy vevői nyomás miatt egy vétel az ask-on teljesült, akkor a bid-eket ábrázoló gyertyán miért jelenítik meg az ask-hoz tartozó bid értéket úgy, mintha ott is kötés történt volna?

Az ask-hoz és bid-hez tartozó volumenek is különbözőek. A napi összvolument ezekszerint a kettő összeadásával nyerhetem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:
        zoldful

Hozzászólás

• Megcáf.

zoldful eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az ajánlati könyvben szerepelő legjobb vételi és eladási ár az csak ajánlat (lehetőség) és egyáltalán nem biztos, hogy bármikor is betöltésre kerül. (A kettő egyszerre pedig egészen biztosan nem)
          Dedósan magyarázok, mert én magam tanítottam magamat, és így értem csak, hogy miről beszélünk:

Gizi néni kimegy a piacra almát árulni. Van neki 10 kiló almája eladó. Tegnap leszüretelt, mert kell a pénz, úgyhogy rászánja az egész napját, hogy jó áron tudja eladni. Kipakolja az almákat, és kiteszi a kis táblácskáját az almakupacra: alma eladó 110 Ft/kiló. (Place Ask)

Jenő bácsi is kimegy a piacra, de őt almát venne. Neki kellene 10 kiló alma a cefréhez, de jó az idő, ő sem siet, rászánja az egész napját, inkább olcsóbban szeretné megkapni (ezért is nem veszi meg rögtön Gizi nénitől 110-ért). Ő is kiteszi a kis táblácskáját: almát veszek 100 Ft/kiló. (Place Bid)

Laci és Feri leszüretelték a ház mögötti gyümölcsösből az 5 kiló almát, de otthon már tele a kamra almával, nem tudják hova tenni; várni nem akarnak, mert mennének este a fonóba táncolni a lányokkal. Megörülnek hát Jenő bácsinak, és gyorsan eladják az almát neki 100-ért. (Sell @ Market) Jenő bácsinak továbbra is kell még 5 kiló alma, úgyhogy a 100 forintos tábláját továbbra is kinthagyja.

Juci és Andi babazsúrt rendeznek délután, és almakompótot akarnak felszolgálni. Mivel sietniük kell (még ki kell takarítani a lakást és meg kell főzni a kompótot), nem érnek rá egész nap itt ülni hátha valaki olcsóbban kínál almát - odamennek Gizi nénihez, és vesznek tőle 5 kiló almát. (Buy @ Market) Gizi néninek marad 5 kiló almája, úgyhogy ő is továbbra is kinthagyja a 110 forintos tábláját.

Ebben a példában semmi nem zárja ki, hogy Gizi néni ugyanakkor adjon el 110-ért almát Juciéknak, amikor Jenő bácsi 100-ért vesz almát Laciéktól. Tehát egyszerre történt vétel is a vételi és eladás is az eladási áron.

Sőt: mivel Gizi néninek maradt almája, és Jenő bácsinak is kell még alma, mindketten továbbra is fenntartják ajánlatukat - tehát a piaci ár a vásárlások/eladások hatására se mozdult el.

Délután felé Gizi néni kezd türelmetlen lenni, mert nagyon szeretné már eladni az almáit; ezért letörli a tábláját és kiírja: alma 105 Ft/kiló. Kerskedés nem történt, mégis változott a piaci ár. Vagy éppen ellenkezőleg, ha sok ideje van, kiírhatja, hogy 120 Ft/kiló, abban reménykedve, hogy előbb-utóbb jön olyan vásárló, akinek annyira kell az alma, hogy ennyit is hajlandó adni érte. (Abban igazad van, hogy ez az ár csak lehetőség, mert semmi sem garantálja, hogy ilyen vevő jönni fog - viszont éppen ezért Gizi néninek jogában áll az ajánlatot bármikor visszavonni, amíg nem jelentkezett vevő rá.)

zoldful eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én eddig azt hittem (de cáfoljatok meg, ha tévedek), hogy amikor ránézek egy gyertyára, akkor ott a ténylegesen létrejött tranzakciók mennyiségét és értékét látom és a napi maximum a legmagasabb ask-on, a napi minimum pedig a legkisebb bid-en jött létre.
          Ahogy a fentiekből is látható, a piaci ár görbék nem a ténylegesen megtörtént vásárlások/eladások árszintjeit jegyzik. (Más kérdés, hogy hatékony piacon szorosan követik.) Lehet, hogy Gizi néni reggel 130 forintos árral indított, de aztán miután nagyon sok vevő fintorogva továbbállt és senki se vásárolt, akkor vitte le az árat 110-re. Ilyenkor az eladási ár csúcsa 130, annak ellenére, hogy végül nem történt eladás azon az áron.

Három rövid pontban talán úgy lehetne, hogy:
          • A gyertyák az árgörbéket tömörítik időben.
          • Az árgörbék folyamatosan az ajánlati könyv mindkét oldalának legkedvezőbb ajánlatát rajzolják.
          • Az ajánlati könyv mindkét (vételi és eladási) oldalának legkedvezőbb ajánlata ajánlati ár abban az értelemben, ahogy mondod, hogy lehetőség, de nem biztos, hogy teljesül(t) azon az árszinten kereskedés.

Hozzászólás

• Bandi-T!
            Te írtad pontosabban, én a spread-ot nem vettem bele.

Egyébként fix díjas a kereskedés, a legkisebb betehető összeggel 1 mill. USD kereskedése 48 USD, erre MT4 esetén még rájön szintén 1 mill. USD esetén 10 USD, így jön ki az az érték, amit írtam. Amit te írtál, az teljesen jó, én csak az egyszerűség miatt írtam. Nekem könnyebb volt úgy számolni, hogy 1 lot mennyiség kereskedése kb. 12 USD, és az alapján kereskedtem.

Hozzászólás

• Szia!

Köszi a választ.

Az Általad írt "három rövid ponttal" kapcsolatban kételyeim vannak:

Tételezzük fel, hogy a kereskedés napján az ask-bid folyamatosan változik, viszont kötés nem történik. A logikád alapján tehát a nap végére mind az ask, mind a bid ajánlatokból összeáll egy-egy gyertya (OHLC) és az eredmény nem egy vonal (ahol az OHLC egy pontba esik) lesz.

Az első hozzászólásomban beszúrt képeken mind az ask, mind a bid gyertyához tartozik egy volumen (ami ráadásul nem is egyforma nagyságú). Ha nem csak a létrejött üzletek, hanem a nem teljesült ajánlatok mennyisége is megjelenne a volumenben, az erősen torzítaná azt (méghozzá felfelé) a valódi forgalomhoz képest.

Hozzászólás

• HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egyébként fix díjas a kereskedés, a legkisebb betehető összeggel 1 mill. USD kereskedése 48 USD, erre MT4 esetén még rájön szintén 1 mill. USD esetén 10 USD, így jön ki az az érték, amit írtam. Amit te írtál, az teljesen jó, én csak az egyszerűség miatt írtam. Nekem könnyebb volt úgy számolni, hogy 1 lot mennyiség kereskedése kb. 12 USD, és az alapján kereskedtem.
                A legkisebb betehető összegnél (5000USD) 38$ a jutalék, és ha ebből kiveszel (5000 alá esik), akkor megy fel 48-ra. A jutalék 45%-a megspórolható Introducing Brokerrel, és akkor máris lementünk 20.9USD/millióra.

Hozzászólás

• Üdv PierP a legkisebb deposit már 100$-tól van, csak az az Europe részlegnél.(under 5000$) és ECN-nél 1000$ a belépő, legalábbis az üzletkötő ezt írta emailben de javitson ki valaki ha nem így van.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv PierP a legkisebb deposit már 100$-tól van, csak az az Europe részlegnél.(under 5000$) és ECN-nél 1000$ a belépő, legalábbis az üzletkötő ezt írta emailben de javitson ki valaki ha nem így van.
                    Nekem azt írta, hogy az európainál nyitott számlák is pontosan ugyanazon a kereskedési rendszeren mennek keresztül és ugyanúgy teljesülnek, mint a svájcinál; ECN-t nem említett. Én ebből azt tippelem, hogy az európai 100-as belépés is ECN?

Hozzászólás

• Én is rákérdeztem ecn ügyileg a kis számlákat tekintve, de ezt elegánsan kikerülte a levélbe. Amit itt sokan emlitenek, annak fényében pár százas-ezers számlánál nemigen ecn. Sok esélyt erre nem látok, hogy ezeket megtudd.

Hozzászólás

• Bocs, valóban nem is gondoltam a Dukascopy EU-ra. De egy 100$-os számla mikrolotjainál én sem nagyon tudok hinni abban, hogy tényleg ECN működést adnának... Vagy lehet, hogy tényleg kirakják a piacra, de jó eséllyel akkora ár eltéréssel, amivel már nem fogsz jól járni.

Hozzászólás

Üdv PierP a legkisebb deposit már 100$-tól van, csak az az Europe részlegnél.(under 5000$) és ECN-nél 1000$ a belépő, legalábbis az üzletkötő ezt írta emailben de javitson ki valaki ha nem így van.
                          1000 USD svájci állampolgároknak, másnak 5000 USD a min. ahhoz, hogy ECN legyen. Az európai részlegnél nincs MT4-re lehetőség.

Hozzászólás

• HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az európai részlegnél nincs MT4-re lehetőség.
                            Ezt hol olvastad? A legaljább szulavézi market makernél is van mt4. Egy dukas europe ezt nem tenné lehetővé? A "szélsz" két hét alatt válaszolt a levelemre, az öt kérdésből megválaszolta az 1-est és az 5-öst. Könnyen kitalálható, hogy a kritikus kérdések 2-4 pontokban voltak. Leírtam neki menniyvel indulnék el, mt4-et használnám, de ezt egy szóval sem említette, hogy europe-nál nincs mt4.

tisztelettel...

Hozzászólás

Ezt hol olvastad? A legaljább szulavézi market makernél is van mt4. Egy dukas europe ezt nem tenné lehetővé? A "szélsz" két hét alatt válaszolt a levelemre, az öt kérdésből megválaszolta az 1-est és az 5-öst. Könnyen kitalálható, hogy a kritikus kérdések 2-4 pontokban voltak. Leírtam neki menniyvel indulnék el, mt4-et használnám, de ezt egy szóval sem említette, hogy europe-nál nincs mt4.

tisztelettel...
                              Akkor kérdezz rá!
                              Én konkrétan rákérdeztem, és a válasz az volt, hogy az európai "leányvállalatnál" nincs lehetőség az MT4 program használatára!
                              Mindjárt kikeresem a levelet, ha még megvan!

Hozzászólás

• Megtaláltam, íme az idézet a levélváltásból, melyet az anyacég képviselőjével folytattam:

"A Dukascopy Europe-nál a feltételek sokban megegyeznek a banknál találhatóakkal. Számlavezetési díj nincsen, a jutalék teljes mértékben ugyanaz. Sajnos itt viszont még nincs lehetőség a Metatrader 4 használatára."

Ehhez azért hozzátartozik, hogy ezen levelet 2011. októberében kaptam, lehet, hogy azóta ők is kötöttek megállapodást az FTT-vel!

Hozzászólás

Working...
                                X