Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom miket írtam, de tegyél bátran Szerintem másfél év nem kevés. Az intenzitás a lényeg. És az, hogy van egy hónapok óta jól működö technika, amit btw egy másik topikban már leírtam.
    Nem a technika lesz a probléma hanem a pszichód.
    Szerénytelenség nélkül nekem durván jó technikám van , sőt több is hiszen a különböző szituációkra más -más fegyverrel kell támadni. Idén lesz meg 4 teljes évem a forexen, mégpedig gyakorlatilag napi full munkaidőben.

Ettől függetlenül rendszeresen előfordul még most is hogy hibát követek el mégpedig nem azért mert nem tudok kereskedni hanem a pszicho miatt:
    1, kihagyom a tökéletes setupot mert épp akkor lankadt a figyelmem amikor oda kellett volna figyelni
    2, nem hajtom ki a bekötött pozit
    3, kisebb pozival lépek piacra mint a szokásos
    stb, lehetne sorolni

ezek minimálisra csökkentése az igazán kemény meló nem a "technika" meg a "rendszer"
    A fejedben kell összeállni a rendszernek de ez nem azonos azzal amit most rendszernek hívsz.
    Ettől függetlenül tényleg drukkolok hogy te is bekerülhess abba a néhány ezrelékbe aki meg fog élni a kereskedésből. Szándékosan nem 10 % -ot írtam mint azt sok helyen olvashatod...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem a technika lesz a probléma hanem a pszichód.
      Szerénytelenség nélkül nekem durván jó technikám van , sőt több is hiszen a különböző szituációkra más -más fegyverrel kell támadni. Idén lesz meg 4 teljes évem a forexen, mégpedig gyakorlatilag napi full munkaidőben.

Ettől függetlenül rendszeresen előfordul még most is hogy hibát követek el mégpedig nem azért mert nem tudok kereskedni hanem a pszicho miatt:
      1, kihagyom a tökéletes setupot mert épp akkor lankadt a figyelmem amikor oda kellett volna figyelni
      2, nem hajtom ki a bekötött pozit
      3, kisebb pozival lépek piacra mint a szokásos
      stb, lehetne sorolni

ezek minimálisra csökkentése az igazán kemény meló nem a "technika" meg a "rendszer"
      A fejedben kell összeállni a rendszernek de ez nem azonos azzal amit most rendszernek hívsz.
      Ettől függetlenül tényleg drukkolok hogy te is bekerülhess abba a néhány ezrelékbe aki meg fog élni a kereskedésből. Szándékosan nem 10 % -ot írtam mint azt sok helyen olvashatod...
      Nekem sajnos csak egy durván jó technikám van. Viszont félelmetesen egyszerű, pont ezért nem veszi észre senki, mert mindenki túlbonyolítja a dolgot. Magam jöttem rá, soha sehol nem olvastam a hatszázezer stratégia között, amiket áttanulmányoztam, és nem végeztem el semmilyen félmilliós tanfolyamot. Nem bonyolítok túl semmit, nem agyalok semmin, amikor jelzést kapok, mindig ugyanakkora pozit nyitok, viszonylag fix stoppal (a jelt adó gyertya függvénye). Valójában nem igazán érdekel, hogy ki kételkedik benne, én hiszek benne, működik, jó messzi múltba visszanézve is bejött, és ez nekem pont elég. A pszichoval már régen nincsen gondom SL/TP, vagy BE/TP azt viszontlátás, rá se nézek órákig, nem parázok rajta. Ha kicsit izgulni akarok, akkor alakzatokkal szórakozom, de nem mindig van kedvem gűvadt szemmel görnyedni a gép előtt. Órás charton nyomom, így óránként ránézek, és ha jel van, akkor go, ha nincs, akkor folytatom amit addig csináltam. Nem hiszem, hogy ez olyan hihetetlen.

Abban igazad van, hogy ez nem rendszer, ahhoz túl egyszerű. Persze van kismillió indikátorom, de azokat inkább csak azért használom, hogy jobban képben legyek, nem azok jelzéseire nyitok. Amúgy köszönöm, hogy drukkolsz, szólok, ha elértem a havi ezrest

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Idén lesz meg 4 teljes évem a forexen, mégpedig gyakorlatilag napi full munkaidőben.
        A helyzet az, hogy nekem a "legyen mondjuk" napi 1% munka mellett van meg. Nem ülős munkám van, egész nap rohangászom, mint egy elmeháborodott. Ezért jó az órás chart.

Hozzászólás

Egyébként mi a vémeéynetek az euró jövő májusi +-fél év bedőléséről szóló hírekről? Én gondolkozom, hogy lehet GBP-ben kéne számlát nyitnom...
          Nem tudom épp most miért jövő májusban dől be. De ha az értékvesztésétől tartasz nem feltétlenül a GDP a legjobb választás.
          A klasszikus menekülő deviza még mindig az USD. A yen is lehetséges, de nagyon felértékelődni nem fog szerintem. A CHF pedig mindent elkövet hogy kikerüljön a tartalék szerepből, amig a jegybank bírja nem megy föl.
          Viszont amúgy érdekes választás lehet AUDban tartani, már amelyik brókercég engedi. Az EUs gyengélkedés jót tesz az energia és nemesfém áraknak ami eltartja a kengurukat, ráadásul a kamat is jobb.

Visszatérve az euróra, szerintem az a kérdés mikor pottyan ki végre Görögország. Az hogy szétesik az egész szerintem nem reális.

D.

Hozzászólás

Szia!

A havi 20% szerintem reális, az naponta kevesebb, mint 1%, 0,1 lottal kb 30 pip -adó (amit nem akarok elkerülni, mert úgy még hitelt is kapok majd, ha kell). 2000 eur-nál az első hónapban 400, a másodikban 480, a harmadikban 576, a negyedikben 691, ötödikben 829, a hatodikban 995. Köben persze manuálisan is növelgetem a tőkét, szóval ez az idő le fog csökkenni. Onnantól veszegetem ki azt, amire nekem szükségem van (havi kb 500eur).
            Ez jó terv. Kamatos kamattal kb. 5 év múlva miliárdos leszel. Mármint ha minden héten 5 napot végigdolgozol, mindig igazad lesz, sosem hibázol és a piac is mindig ugyanazt csinálja ugyanúgy. (Ha így lesz, mármint az utóbbi, meghívlak egy Ferrarira.)

Én a helyedben amúgy, ha össz. 2000red van egyenlőre csak a felét tenném be. Tényleg.

D.

Hozzászólás

Nekem sajnos csak egy durván jó technikám van. Viszont félelmetesen egyszerű, pont ezért nem veszi észre senki, mert mindenki túlbonyolítja a dolgot. Magam jöttem rá, soha sehol nem olvastam a hatszázezer stratégia között, amiket áttanulmányoztam, és nem végeztem el semmilyen félmilliós tanfolyamot. Nem bonyolítok túl semmit, nem agyalok semmin, amikor jelzést kapok, mindig ugyanakkora pozit nyitok, viszonylag fix stoppal (a jelt adó gyertya függvénye). Valójában nem igazán érdekel, hogy ki kételkedik benne, én hiszek benne, működik, jó messzi múltba visszanézve is bejött, és ez nekem pont elég. A pszichoval már régen nincsen gondom SL/TP, vagy BE/TP azt viszontlátás, rá se nézek órákig, nem parázok rajta. Ha kicsit izgulni akarok, akkor alakzatokkal szórakozom, de nem mindig van kedvem gűvadt szemmel görnyedni a gép előtt. Órás charton nyomom, így óránként ránézek, és ha jel van, akkor go, ha nincs, akkor folytatom amit addig csináltam. Nem hiszem, hogy ez olyan hihetetlen.

Abban igazad van, hogy ez nem rendszer, ahhoz túl egyszerű. Persze van kismillió indikátorom, de azokat inkább csak azért használom, hogy jobban képben legyek, nem azok jelzéseire nyitok. Amúgy köszönöm, hogy drukkolsz, szólok, ha elértem a havi ezrest
              Nagyvonalakban ismertetned a strategiat? Marcsak azert, mert van itt par oreg roka es ha vmi nem stimmel legalabb idoben tudnak szolni, hogy kar beleorolni a penzt. Egyebkent vmikor en is igy szamoltam, utana elkezdtem tanulni... es csak keveset buktam...

Hozzászólás

• Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ez jó terv. Kamatos kamattal kb. 5 év múlva miliárdos leszel. Mármint ha minden héten 5 napot végigdolgozol, mindig igazad lesz, sosem hibázol és a piac is mindig ugyanazt csinálja ugyanúgy. (Ha így lesz, mármint az utóbbi, meghívlak egy Ferrarira.)

Én a helyedben amúgy, ha össz. 2000red van egyenlőre csak a felét tenném be. Tényleg.

D.
                LOL, én hívlak meg téged egy Ferrarira Sajnos pont az a gondom, hogy így a munkahelyen nem mindig tudok vele foglalkozni, van, hogy egész nap nem jutok ide (pontosabban ha leülök a gép elé, a főnökömnek beszédkényszere lesz, és elkezd mindenféle feladatokat rámpakolni) Amíg szabin volt, egy hét alatt 140 euróból csináltam 185-öt. Otthon munka után is ha nem vagyok hulla, és van esemény, akkor foglalkozom vele, de ha más nem, akkor csak visszanézegetem. Ezért a tervem, hogy szabira megyek, és ha még mindig produkálok, akkor a következő szabim alatt teszem fel a 2000 eurót. Egyébként már volt 2000 eurós számlám, tehát nem ijesztő számomra a "nagy" összeggel való kereskedés. Sajnos egyéb okok miatt ki kellett vennem a pénzemet, de nem mondom, hogy nem buktam belőle. Viszont minden bukásomból tanultam, és jórészt így jutottam ide. Ami a legfontosabb, ne félj veszíteni (és akkor nem is fogsz, ha ügyes vagy). Azoknak a pozijaimnak a 90%-a azért bukott el (életem során) mert nem mertem veszíteni, és a megfelelő helyre tenni a stoppot. Kiverte, majd elindult arra, amerre kötöttem.

Egyébként hogy mennyire komoly az elképzelésem, talán bizonyítja, hogy felajánlottak egy állást, ahol kétszer ennyit kerestem volna, de nem fogadtam el, mert itt 6-14:30-ig dolgozom, az pedig induló cég, tehát fél évig - 1 évig napi 12 óra garantált, és kevesebb időm és energiám lett volna tőzsdézni. Ha nem hinnék ennyire a technikámban, akkor higgyétek el elfogadtam volna.

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nagyvonalakban ismertetned a strategiat? Marcsak azert, mert van itt par oreg roka es ha vmi nem stimmel legalabb idoben tudnak szolni, hogy kar beleorolni a penzt. Egyebkent vmikor en is igy szamoltam, utana elkezdtem tanulni... es csak keveset buktam...
                  Szia!

Azért nem osztom meg itt, és most, mert nem hiányzik, hogy még jobban lehúzzanak. Egy stratégiánál az egyik legfontosabb dolog, hogy higgy benne, és ezt nem szabad, hogy bárki elvegye, ezért nem is fogok többet erről beszélni. Tudom, hogy többeket inkább a jó szándék vezérel, de a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve (pl amikor egy anya a jószándékával teszi tönkre a gyerekei életét - gondolom ez nem ismeretlen fogalom). Megígérem hogy ha elérem a célom, és nem lesz több kételkedő, akkor megosztom, de röhögni fogtok.
                  Ha nem jön be, akkor is megosztom néhány hónap múlva, és akkor várom szeretettel a jótanácsokat.

Hozzászólás

Egyébként annyit tudok javasolni, hogy ha képes vagy mondjuk többször egész napon, vagy éjszakán át csak bámulni az órás chartot (eurusd), anélkül, hogy bármit csinálnál, akkor remek megfigyeléseket tehetsz. A technika egyszerű, de sok időt és energiát fektettem bele.

Egyébként nem nagyon látok másokat sem megosztani stratégiákat.

Ettől függetlenül jó a 13/125-ös stratégia, duplaalj/csúcs (én mindig megvártam a visszatesztet, vagy legalábbis ott is nyitottam egy pozit), és érdemes flageket, pennantokat nézegetni, sávozás, és ami a legtutibb, azok a visszatesztek, főleg azért, mert megerősítik az adott formációt. Én ezeket csinálgattam, elég jó eredménnyel, de ezekből nem tudtam annyit kihozni, amennyit szerettem volna. Ezeket nem csinálom gyakran, amióta mást csinálok

Hozzászólás

Szia!

Azért nem osztom meg itt, és most, mert nem hiányzik, hogy még jobban lehúzzanak. Egy stratégiánál az egyik legfontosabb dolog, hogy higgy benne, és ezt nem szabad, hogy bárki elvegye, ezért nem is fogok többet erről beszélni. Tudom, hogy többeket inkább a jó szándék vezérel, de a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve (pl amikor egy anya a jószándékával teszi tönkre a gyerekei életét - gondolom ez nem ismeretlen fogalom). Megígérem hogy ha elérem a célom, és nem lesz több kételkedő, akkor megosztom, de röhögni fogtok.
                      Ha nem jön be, akkor is megosztom néhány hónap múlva, és akkor várom szeretettel a jótanácsokat.
                      Azert irtam, hogy nagyvonalakban, hogy ne legyen masolhato, de ha elemi hiba van azt az oreg harcosok szurjak ki es idoben szoljanak. En kivanom neked a legjobbakat, amit csak el tudsz kepzelni es remelem, hogy ha problema van a stratiban akkor azt kis vesztesegek aran tudod meg es nem a szamla elegetesevel.

Hozzászólás

Egyébként annyit tudok javasolni, hogy ha képes vagy mondjuk többször egész napon, vagy éjszakán át csak bámulni az órás chartot (eurusd), anélkül, hogy bármit csinálnál, akkor remek megfigyeléseket tehetsz. A technika egyszerű, de sok időt és energiát fektettem bele.
                        ....
                        Par strategiamat en is igy dolgoztam ki, csak szerencsemre programozo matematikuskent gyorsan tudtam backtesztelni es bar voltak nagyon eros honapok volt jonehany minuszos is. Na az az amit nem szeretnek az eles szamlan latni.

Egyebkent nem le -vagy vissza- huzni akartalak, csak jobban szeretek sikersztorikat hallani, mint az "en is elegettem a szamlam jellegueket". Megegyszer: sok sikert!

Hozzászólás

Par strategiamat en is igy dolgoztam ki, csak szerencsemre programozo matematikuskent gyorsan tudtam backtesztelni es bar voltak nagyon eros honapok volt jonehany minuszos is. Na az az amit nem szeretnek az eles szamlan latni.

Egyebkent nem le -vagy vissza- huzni akartalak, csak jobban szeretek sikersztorikat hallani, mint az "en is elegettem a szamlam jellegueket". Megegyszer: sok sikert!
                          Nem is rád gondoltam, csak úgy általában a szokásos reakció. Én is kívánok neked sok szerencsét. Nem szabad túlkomplikálni, és akkor nem lesz gond (bár lehet valakinek a túlkomplikált technikák jönnek be, nekem nem).

Hozzászólás

Egyébként nem nagyon látok másokat sem megosztani stratégiákat.
                            ...ami pedig az önbeteljesítés miatt lenne hasznos. Minél többen gyakorolonak egy metódust, annál jobban működk Nem igaz?

Hozzászólás

...ami pedig az önbeteljesítés miatt lenne hasznos. Minél többen gyakorolonak egy metódust, annál jobban működk Nem igaz?
                              Nem hát.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem hát.
                                Ugyan mért nem?

Hozzászólás

Working...
                                X