Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    már olvastam, hogy nem kevés költsége van, de valaki meg azt írta, nála pluszként jelentkezett az összeg. Hogy tisztán lássak, gondoltam, kipróbálom. Csak manuális kereskedés érdekel, semmi programozás
    Dukascopy EU-hoz az FTT (http://www.fairtradingtech.com) szállít nemsokára MT4-et, náluk van a normál Dukascopy-s is. Ha regisztrálsz egy 3rd party demót a Dukasnál, előbb-utóbb kilyukadsz az MT4 letöltésnél, de van rá esély, hogy ha az FTT-nél kezdeményezed ugyanezt, akkor is (előbbivel próbálkoznék először, mivel valóban kell egy Dukas és egy FTT acc is, hogy minden jó legyen, itt egy füst alatt intéződik minden). Weboldalon nincs kint publikusban a letöltés. Rendes MT4 program, nem kell hozzá semmi egyéb extrát telepíteni.

Az FTT plusz költsége 1$/lot minden tranzakcióra (vétel, eladás), ezen nem lehet spórolni, de a Dukas commissionön igen (45%-ot)

Élesben kb 2 hónapja használom, a sebességgel szerintem nincs gond, de nekem sokkal jobban bejön a Dukas saját platformja, bár ha nem programozol, akkor nem biztos, hogy akkora különbséget fogsz érezni. Viszont pontos historikus adatokat kapsz minden párra külön bűvészkedés nélkül, ennek azért manuálban is lehet értéke.

A két platformot nem igazán lehet vegyesen használni (bár az FTT ezt állítja), ha itt nyitsz, ott zársz, akkor előbb-utóbb lesznek problémáid...

Hozzászólás

• Szerintem ez már nem nyerő. A Dukas saját maga is fejlesztett egy időben MT4-et, de a bétán sosem jutottak túl, és a végén kukázták az egész fejlesztést, és inkább összeálltak az FTT-vel. Amit innen le lehet tölteni, az szerintem ez a béta.

Hozzászólás

• Ja, és még valami: ha FTT-s accot nyitsz, akkor a Dukasos számládat "non-hedging" módba teszik, ami a JForex platformot gyakorlatilag kinyírja (pl. SL TP beállítása manuálisan JForex alatt nem lesz támogatott! Meg lehet csinálni, de vért izzadsz...). Szóval kell nyitni egy demót MT4-re, JForexre, aztán eldönteni, hogy melyik tetszik jobban, és utána csak azt használni.

Hozzászólás

• PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ja, és még valami: ha FTT-s accot nyitsz, akkor a Dukasos számládat "non-hedging" módba teszik, ami a JForex platformot gyakorlatilag kinyírja (pl. SL TP beállítása manuálisan JForex alatt nem lesz támogatott! Meg lehet csinálni, de vért izzadsz...). Szóval kell nyitni egy demót MT4-re, JForexre, aztán eldönteni, hogy melyik tetszik jobban, és utána csak azt használni.
          letöltöttem a Java platformjukat, a JForex jobb? Vagy mi a különbség?

Hozzászólás

letöltöttem a Java platformjukat, a JForex jobb? Vagy mi a különbség?
            A Jforexesben vannak plusz stratégia kreálási, tesztelési stb opciók, egyébként az elrendezése kicsit más, amelyik szimpatikusabb.

Egy kattintással közben is át lehet váltani egyikról a másikra.

D.

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              MT4-nek tenyleg van koltsege a szolgaltato fele, es nem is keves, korabban volt szo rola, erdemes nehany oldalt visszaolvasni. Javas platformjuk kivalo, de NEM programozhato MQL-ben, hanem JAVA-ban, apit biztositanak.
              Gyakorlatban nem próbálgattam, csak futólag belekukkantottam a stratégia író részbe és ott volt egy legördülő rész ahol választani lehetett java és MQL4 között.

Én is úgy tudtam hogy csak java-t támogat, de ebből az jött le mindkettőt lehet. Hogy ezt hogy kivitelezik - ha igen - nem tudom.

D.

Hozzászólás

Az FTT plusz költsége 1$/lot minden tranzakcióra (vétel, eladás), ezen nem lehet spórolni, de a Dukas commissionön igen (45%-ot)
                ezt a gyakorlatban hogy tudom kivitelezni?

Hozzászólás

• Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Gyakorlatban nem próbálgattam, csak futólag belekukkantottam a stratégia író részbe és ott volt egy legördülő rész ahol választani lehetett java és MQL4 között.

Én is úgy tudtam hogy csak java-t támogat, de ebből az jött le mindkettőt lehet. Hogy ezt hogy kivitelezik - ha igen - nem tudom.
                  Van benne egy mql4->java konverter, meg valami futtató mql4-hez. Egyszerűbb programokat átkódol, lefordít, és elvileg futtat is, de nekem még semmit sem sikerült életre lehelni. Szóval ez csak egy import toolnak tekinthető eszköz, a saját natív cuccuk a java.

Hozzászólás

ezt a gyakorlatban hogy tudom kivitelezni?
                    Neten keresni kell Dukascopy introducing agentet/brokert. Azoknak van egy kódjuk, ezt regisztrációkor meg kell adni. Ha elkezdtél kereskedni, minden lezárt hónap után valamikor a következő hó elején visszautalják a commission 45%-át (vagy amennyit az IB ad, én 45%-nál többet nem leltem). Dióhéjban ennyi, vannak még dolgok, amikre figyelni kell, de az IB úgyis részletesen leírja a pontos eljárást.

Hozzászólás

Neten keresni kell Dukascopy introducing agentet/brokert. Azoknak van egy kódjuk, ezt regisztrációkor meg kell adni. Ha elkezdtél kereskedni, minden lezárt hónap után valamikor a következő hó elején visszautalják a commission 45%-át (vagy amennyit az IB ad, én 45%-nál többet nem leltem). Dióhéjban ennyi, vannak még dolgok, amikre figyelni kell, de az IB úgyis részletesen leírja a pontos eljárást.
                      Szerintem jobban jársz ha erről megkérdezed a Dukascopy magyar supportját.
                      arpad.neveri@dukascopy.com
                      Szerintem ő segíteni fog. Én egy kicsit mindig skeptikus vagyok akkor ha valaki pénzt akar (vissza) adni nekem.

Hozzászólás

• gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szerintem jobban jársz ha erről megkérdezed a Dukascopy magyar supportját.
                        arpad.neveri@dukascopy.com
                        Szerintem ő segíteni fog. Én egy kicsit mindig skeptikus vagyok akkor ha valaki pénzt akar (vissza) adni nekem.
                        Ne légy szkeptikus, nem ingyen csinálják Elvileg az IB visz téged a Dukashoz jutalék fejében. Ez a jutalék kb 50%, ebből 45%-ot ad neked, neki marad 5%. Az egész azt hiszem, 1 évig érvényes.

A Dukas nem ajánl neked IB-t (már én is kérdeztem), ez szabályozás. A dolog viszont működik, az utóbbi két hónapban mindig szépen visszakaptam a 45%-ot.

Hozzászólás

Dukascopy EU-hoz az FTT (http://www.fairtradingtech.com) szállít nemsokára MT4-et, náluk van a normál Dukascopy-s is. Ha regisztrálsz egy 3rd party demót a Dukasnál, előbb-utóbb kilyukadsz az MT4 letöltésnél, de van rá esély, hogy ha az FTT-nél kezdeményezed ugyanezt, akkor is (előbbivel próbálkoznék először, mivel valóban kell egy Dukas és egy FTT acc is, hogy minden jó legyen, itt egy füst alatt intéződik minden). Weboldalon nincs kint publikusban a letöltés. Rendes MT4 program, nem kell hozzá semmi egyéb extrát telepíteni.

Élesben kb 2 hónapja használom, a sebességgel szerintem nincs gond, de nekem sokkal jobban bejön a Dukas saját platformja, bár ha nem programozol, akkor nem biztos, hogy akkora különbséget fogsz érezni. Viszont pontos historikus adatokat kapsz minden párra külön bűvészkedés nélkül, ennek azért manuálban is lehet értéke.

A két platformot nem igazán lehet vegyesen használni (bár az FTT ezt állítja), ha itt nyitsz, ott zársz, akkor előbb-utóbb lesznek problémáid...
                          Az MT4 kapcsolatért mennyit számítanak fel nálad?

Hozzászólás

Az MT4 kapcsolatért mennyit számítanak fel nálad?
                            A Dukas semennyit, kifejezetten az MT4 miatt az FTT 1$/lot/tranzakció költsége az össz költség.

Hozzászólás

• Néveri úr ezt írta a kérdésemre: "
                              - A Dukascopy Europe-nál jelenleg nem érhetől el az FTT által biztosított MT4-es megoldás. Várhatóan az elkövetkezendő hónapokban a jelenlegi akadályozó tényezők megoldódnak és elkezdődhet a kereskedés. "

A normál Dukascopynál mennyi az éles MT4 ECN számla alsó limitje?

Hozzászólás

Néveri úr ezt írta a kérdésemre: "
                                - A Dukascopy Europe-nál jelenleg nem érhetől el az FTT által biztosított MT4-es megoldás. Várhatóan az elkövetkezendő hónapokban a jelenlegi akadályozó tényezők megoldódnak és elkezdődhet a kereskedés. "

A normál Dukascopynál mennyi az éles MT4 ECN számla alsó limitje?
                                Ha svájci vagy 1000 USD, ha nem, akkor 5000 USD.

Egyébként igen gyorsan és pontosan teljesíti a megbízásokat, extrém elmozdulásnál ez csúszhat, akkor akár 3 pip eltérés is lehet (legalábbis nálam ennyi volt az eltérés, de nagyon nagy "mozgás" volt abban az időben).

"Normál" kereskedésnél a Dukascopy, ill. FTT Mt4 használatának együttes díja 1 lotonként 5,6 USD, tehát "oda-vissza" kereskedés esetén 1 lot költsége 11,2 USD-re jön ki.

Biztos van olcsóbb, de nekem fontos volt a megbízhatóság, egyébként meg nem ezen múlik, hogy valaki sikeres a kereskedésben, vagy nem.

Hozzászólás

Working...
                                X