Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Sajnálom, biztos előfizetnék rá!

Hozzászólás

Sziasztok!

Korábban egy másik topicot indítottam a tőzsde fórumon belül, hogy a kezelt számlás szolgáltatókról megosszuk a tapasztalatainkat. Az elmúlt egy hónapban sokfelé nézelődtem és kerestem a jó lehetőségeket. Ez egy folyamatosan növekvő szektor, amire érdemes minden pénzüggyel foglalkozó embernek felfigyelnie.
      Ebbe a topicba azért írok, mert látom h a Dukascopy bankot /brókercéget elemeztétek. Én nm olyan régen találkoztam velük közvetett formában. Nagyon sokra tartok egy független beszélgetést egy adott cégről és örülök, hogy ilyeneket olvashatok a Dukasról! A kezelt számlás szolgáltatók közül a Perfecto FX et választottam ki, amely a Dukascopy nál vezeti a számlákat. Ez számomra különösen megnyugtató , pl, hogy nem ECN bróker, és költségmentesen indíthatom a befektetést, mert a bank se számol fel semmi + költséget -csak nagyon nagy forgalom után, de akkor se sokat! Ha valakinek lenne még véleménye a Dukascopy bankról, kérem ossza meg velünk! Kösszi

üdv

Hozzászólás

A Dukascopy-nál ECN számlát lehet nyitni, 5000 dollártól biztos, a költség ne a spreed-be van építve, hanem mennyiségbe!
        A költség függ a számlamérettől, ill. a kereskedés mennyiségétől.
        Egy lot mennyiség teljes kereskedése (tehát vétel, majd eladás, vagy eladás, majd vétel) összesen legrosszabb esetben 9,6 USD. Ez csak a saját felületük használatánál van így, ha MT4-et akar valaki használni, akkor ez 11,6 USD-re változik, tehát ennyit kell fizetni lot-onként a teljes kereskedésre.

Ez az összeg a számla nagyságának, ill. a kereskedés mennyiségének függvényében csökken!

A demo MT4-e automatikusan levonja a kereskedés költségét minden kötéskor, pontosabban a költséget automatikusan minuszolja rögtön a piacra lépéskor (bár gondolom ez máshol is így van)!

Hozzászólás

HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egy lot mennyiség teljes kereskedése (tehát vétel, majd eladás, vagy eladás, majd vétel) összesen legrosszabb esetben 9,6 USD. Ez csak a saját felületük használatánál van így, ha MT4-et akar valaki használni, akkor ez 11,6 USD-re változik, tehát ennyit kell fizetni lot-onként a teljes kereskedésre.

A demo MT4-e automatikusan levonja a kereskedés költségét minden kötéskor, pontosabban a költséget automatikusan minuszolja rögtön a piacra lépéskor (bár gondolom ez máshol is így van)!

Nyitottam egy demo számlát 2 napja.Metatreder 4-et használok. Minden nap 23 órakor levon egy összeget auto-sync with dukascopy címszó alatt. Ez 433.63$ és 249.67$ volt. Mit jelent ez az összeg?

Hozzászólás

Nem tudom, én is így jártam, folyamatban van ennek megkérdezése!
            Bár nekem csak akkor számolt fel összeget, ha nyitva volt a pozicióm napon túl!

Hozzászólás

Nekem másodszor nem volt nyitva pozicióm.

Megkérdeztem én is ezt a válszt kaptam:

Köszönöm válaszát.
              Az összeg egy a Metatrader 4 és a Dukascopy Jforex platformjának szinkronizálásáért felszámolt költség az MT4 szolgáltató részéről.

Nem igazán értem hogy ezt miért kell 2x és kicsit sokallom is az összeget.

Hozzászólás

Nem hiszem, hogy így lenne, mert nekem van, hogy hozzáadja a számlámhoz, tehát plusszos!
                Azt meg nem hiszem, hogy a szinkronizálásért még ők fizetnek nekem!

Hozzászólás

Nem tudom, én is így jártam, folyamatban van ennek megkérdezése!
                  Bár nekem csak akkor számolt fel összeget, ha nyitva volt a pozicióm napon túl!
                  Van valami hír ezzel kapcsolatban?

Hozzászólás

Igen, de nem túl biztató, annyi választ kaptam, hogy kérdezzem meg "közvetítő" céget, mert nem tudják a választ!
                    Mivel angolul nem tudok, az már nem fog menni, még gondolkodom a megoldáson!

Hozzászólás

Szia!

A dukascopy rendelkezik magyar ügyfélszolgálattal! Tudom, mert most fektettem be a Perfecto FX kezelt számlás szolgáltatóba, akik a dukasnál vannak. Szerintem ha bármi kérdésed van nyugodtan hívd fel őket.
                      Üdv

Hozzászólás

Igen, van magyar ügyfélszolgálat, ő adta azt a választ, hogy erre a kérdésre nem tud válaszolni, mert az MT4-et nem a Dukascopy futtatja, hanem egy közvetítő cég!
                        Ezért ő nem tud segíteni, keressem meg a közvetítő céget!
                        Ott viszont nincs magyar nyelvű ügyfélszolgálat!

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          5-10000 dollárral a Dukascopy megfelelő cég neked. Demo természetesen van, megbízhatóság számomra nem kérdés és a díjai is jók.
                          szia

jól olvasom, hogy min order: 0,01lot, amire a max jutalék a spread-en felül 4,8 cent (1 mio egységnél max 48usd)?
                          Ez kb 0,5 pip-pel növeli a spreadet, ha jól számolom (?)

A europe részletüknél már 100$-tól lehet nyitni ecn számlát, és megy a bankkártyás befizetés. Ezen kívül mi előny/ hátrány van a svájci részleghez képest?

És egyébként miért nem náluk van már mindenki? Mi a hátrányuk?
                          Annyit látok, hogy a kifizetés drága (kis számla esetén) és nincs natív MT4/5.

Hozzászólás

A Dukascopynál (nem az europe részlegnél ami tulajdonképpen nem részleg, hanem leány) 5000 alatt ECN számlát nem nyitsz. Ha jól tudom, még mindig érvényes az a szabály, hogy ezen összeg alatt kizárólag svájciaknak nyitnak. Tehát 5000 vagy felette. Ebben az esetben 38 dollár a jutalék maximális összege. Azért maximális, mert a jutalék abszolút forgalomfüggő, ez lehet ennek a fele is. A sreadot természetesen ez így növeli, de a spread menet közben maximum 0,5 vagy egy pip, de nagyon sokszor 0,5 alatt van majdhogynem konvergál a nullához. EURUSD esetében.
                            Ami tény, hogy olcsónak nem olcsó, tulajdonképpen ezért nem is mentek le ECN számlában annyira mint mások, bár így is sokat lementek már mert volt amikor 50-100000 alatt nem is nyitottak. Viszont cserébe adnak egy pengeéles rendszert, amiről nagyon sok brókernél csak álmodni lehet még ECN számlák esetében is.

Az Europe leányt nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azért lett létrehozva, hogy megmaradva a minőségnél (nem adják a nevüket akármihez), a svájci banktitok megszegése nélkül tegyék hozzáférhetővé az adatokat az EU-ban. Ezért sokszor támadták már az Uniós szervezetek a Dukascopyt. Gondolom én. Azt látom, hogy 100 dollártól létrehozható egy számla, más kérdés, hogy értelme tulajdonképpen semmi. Ahhoz szerintem ez a cég drága.
                            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Dukascopynál (nem az europe részlegnél ami tulajdonképpen nem részleg, hanem leány) 5000 alatt ECN számlát nem nyitsz. Ha jól tudom, még mindig érvényes az a szabály, hogy ezen összeg alatt kizárólag svájciaknak nyitnak. Tehát 5000 vagy felette. Ebben az esetben 38 dollár a jutalék maximális összege. Azért maximális, mert a jutalék abszolút forgalomfüggő, ez lehet ennek a fele is. A sreadot természetesen ez így növeli, de a spread menet közben maximum 0,5 vagy egy pip, de nagyon sokszor 0,5 alatt van majdhogynem konvergál a nullához. EURUSD esetében.
                              Ami tény, hogy olcsónak nem olcsó, tulajdonképpen ezért nem is mentek le ECN számlában annyira mint mások, bár így is sokat lementek már mert volt amikor 50-100000 alatt nem is nyitottak. Viszont cserébe adnak egy pengeéles rendszert, amiről nagyon sok brókernél csak álmodni lehet még ECN számlák esetében is.

Az Europe leányt nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azért lett létrehozva, hogy megmaradva a minőségnél (nem adják a nevüket akármihez), a svájci banktitok megszegése nélkül tegyék hozzáférhetővé az adatokat az EU-ban. Ezért sokszor támadták már az Uniós szervezetek a Dukascopyt. Gondolom én. Azt látom, hogy 100 dollártól létrehozható egy számla, más kérdés, hogy értelme tulajdonképpen semmi. Ahhoz szerintem ez a cég drága.
                              Annyit tennék hozzá, hogy 1 lot mennyiség oda vissza kereskedése 9,6 USD, MT4-et használva 11,6 USD!

A többi stimmel, Sidius jól írta, 5000 USD kell az ECN számlához, svájciaknak elég 1000 USD!

Hozzászólás

... svájciaknak elég 1000 USD!
                                de ők is 5000-rel nyitják, mert annyi kell 5lot usdchf longhoz

Hozzászólás

Working...
                                X