Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom.Akkor ezzel nem segítettem.
    Azért köszi.

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sajnálom.Akkor ezzel nem segítettem.
      Én is köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet!

Hozzászólás

• Hát tényleg nincsen mit srácok.Azt hittem használható lesz.Hmmm.

Hozzászólás

• Paran lattam, hogy magyar nelvu szovert kerestek. Gondolom, mert nem tudok angolul. Elegge eltejedt politikai okokbol is, hogy nemetet tanitanak s az ragad ratok. Pedig...ha nem csak kis szuk kontinensunkon gondolkodol,hanem globalisan, akkor hany szazalek beszeli a nemetet es hany az angolt es hany a magyart? Milyen nyelvu a szoftverek tobbsege?

MSN-en voltak a csilli-villi vigyokik, amiket fogaddel es telepitsd a Next->Next -el s akkor latod h milyen szepen animalt marhasagot kuldtem neked. Kis zart korben sokkal kesobbre jut informaciohoz, ha limitalod magad egy alig hasznalt nyelvre. Mar mindenki tudta, hogy az virus es keylogger es unta a szotot, de Magyarorszagon meg telepitettek

A broker comission visszafizetesrol:
          - te azzal koppaszod meg a brokered. Egy ECN brokernek alig van jovedelme a spread-bol, inkabb a comission-bol szarmazik, abbol kell fejlessze a szofvereit a a supportot is h nekik irogasanak. Te lathatatlanul megbizol a brokerbe odaadod a penzed, es utanna ki akarod csavarni a nyakat, hogy levegot se kapjon?!

Hat mit gondolsz nem fog neked egy virtualis spike-ot nyomni, hogy usszon 10 evi kereseted?! Nezd csak meg h milyen szepen nyomja az FXPro: http://www.forexfactory.com/showthre...27#post6247927 Ez alkalommal vagy 50 pip-et. 200:1 es tokeatetet hasztaltal, akkor ki is szedett a jatekbol.

Es gondolod hogy a spike-on te majd tudsz eladni: "Order not filled" uzeneten kivul nincs mas. En mar probaltam. Olyan van, hogy "Stop Loss hitted" -neha egy "kicsit" lejebb, mert csak ott akarja nekem kitolteni...

A koltsegeket nezve szerintek a Dukas az egyik legdragabb broker.
          Ha csak a kereskedest nezem, akkor az EUR/USD -n van 0.6 PIP spread, de a trade comission az meg 1.2 PIP. Ha atmesz az ejszakaba az megint koltseg, amikor toltod fel a szamlat az megint 2.3% stb stb.

Ezek utan en remelem, hogy nem fog virtualis spike-okat nyomogatni, ahol lenuallazom, vagy megfelezem a szamlamat. Remelem, hogy visszaadja a penzemet, ami a szmalamon van ( mint az Oanda) es nem ugy mint az FXOPen, ahol mar 2 nagyar is panaszkodott hogy 40.000 dollarja uszott. Persze, hogy Muhacsnal tobb is veszett...

"elni es elni hagyni" Egy Market Maker -nel ( Oanda ) ne kereskedd a news spike-ot, mert nem tudja zarni a pizicioja es neki veszteseget okozol, hagyjal mar 10 percet, hogy tudja osszegyutogetni a kis mitugraszok penzet es lefedni magat az interbank halozaton.

Egy ECN-nel a news-nel megno a spread, de ok, ha ki toltik 2-5 pip csuszassal a poziciodat, akor nem megy az oka karukra, de keresd azt, szedd el a comission-jukat, amibol elnek.

Egeszen biztos vagyok benne, hogy naprakesz statisztikajuk van, hogy te s spread-bol mennyi jovedelmet hoztal es az eszetlen skalpolassal mennyit "loptal" toluk. Es eszkozeik is megvannak, hogy pont ugy manipulljak a szmaladat, hogy nekik jo s aztan mehetsz sirni es perelni es ha meg is nyerted akkor behajtani.

Angolul nagyon szepen leirja, hogy milyen egyszeru nyereseges lenni nagy lenullazasokkal a vegen.

Miert nem probalod ki te is nagyobb timeframe-en. Csak havi 10% -ot keress meg, nem kell triplazni 2 havonta. Az ugyis 7 ev alatt tobb mint harom millio dollar egy vacak 1000 usd indulotokevel es semmi hozadassal. Mennyi ido vacakoltal az egyetemmel, es mennyi a haszna, nemer meg ez a "masodallas" 7 evig, hogy utanna lazitsal?

Napos diagrammokon biztos nem zavar a dukascopy 0.6 + 1.2 PIP spread + 1 PIP overnight + 1 PIP feltoltesi koltsege.

"Elni es elni hagyni"

Hozzászólás

• A másik topicból áthozom ide:

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az ECN/STP számla kötéseit elvileg kiviszik a piacra, de többek véleménye szerint itt a fórumon, én is így gondolom, egy bizonyos méret alatt ezeket sem viszik ki, hiszen a traderek 98%-a úgy is bukik, és az elbukott 98% pénzéből ki tudják fizetni a nyerőben kereskedő 2%-ot.
            Igazából addig nem is érdekes, hogy a bróker kiviszi-e a piacra a kötésemet vagy sem, amíg tisztességesen játszik. Itt van az egyik legnagyobb ecn bróker, a Dukascopy. A kisszámlás ügyfelek mikro- és minilotjait valószínűleg ők sem viszik ki.
            A kérdés az, hogy tudnak-e manipulálni? Ha mindenki a Jforex platformot használja, akkor meg tudják azt csinálni, hogy nekem, nekünk, a kicsinek egy olyan tüskével szedik ki a stoppomat, ami a nagyok képernyőjén nem jelenik meg?
            A másik kérdés, hogy meg akarják-e ezt csinálni, megéri-e nekik?

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A másik topicból áthozom ide:

Igazából addig nem is érdekes, hogy a bróker kiviszi-e a piacra a kötésemet vagy sem, amíg tisztességesen játszik. Itt van az egyik legnagyobb ecn bróker, a Dukascopy. A kisszámlás ügyfelek mikro- és minilotjait valószínűleg ők sem viszik ki.
              A kérdés az, hogy tudnak-e manipulálni? Ha mindenki a Jforex platformot használja, akkor meg tudják azt csinálni, hogy nekem, nekünk, a kicsinek egy olyan tüskével szedik ki a stoppomat, ami a nagyok képernyőjén nem jelenik meg?
              A másik kérdés, hogy meg akarják-e ezt csinálni, megéri-e nekik?
              Egy Dukascopy szintű cég biztos , hogy nem manipulál. Sajnos nincs rá szüksége, mert a kereskedők 98%-a minden féle manipuláció nélkül is bukik.
              A tözsde , szerintem 100%-ban fejben dől el.
              Mármint ha valaki megtanulja alaposan a technikákat, a chart elemzést, stb, stb, akkor már "csak " saját magát kell legyőznie.
              Ezt a legnehezebb, és az emebrek többsége pszichés alkatából kifolyólag nem is képes erre.
              Azon a véleményen vagyok, hogy az emberek többsége képtelen megtanulni eredményesen tradelni.
              Ez nem olyan, mint pl. mint a szobafestés. Azt bárkinek meg lehet tanítani 2-3 év alatt magas szinten, de ettől még nem fog tudni Krisztus Trilógiát festeni.
              Egy speciális psziché szükséges ahhoz, hogy valaki folyamatosan fegyelmezett tudjon maradni, és kikapcsolni az érzéseit.
              Nem véletlen, hogy a tőzsde versenyek élmezőnyében milyen sok a Japán.
              Az a kultúra sokkal alkalmasabb a profitábilis kereskedésre.

Hozzászólás

• Az elején amolyan ködösítésnek, misztifikációnak gondoltam ezt a pszihó-részt, egy olyan dolognak, amivel a kezdőket próbálják elbizonytalanítani, és a trédelést akarják egyfajta mágikus dolognak feltüntetni.
                Aztán nemrég rá kellett döbbennem, hogy ez bizony tényleg létező dolog. Én még csak demózok, de mindent úgy próbálok csinálni és próbálok úgy cselekedni, mintha élesben kereskednék. Mit mondjak, a hét elején olyan két napom volt, hogy visszazuhant a számlám kb. az induló értékére, mert azt hittem, már király vagyok és többet akartam kihozni a helyzetekből, mint ami azokban volt. Aztán már vissza akartam nyerni a veszteséget, és még nagyobbat buktam... Pedig elméletileg tudom, hogy mit kell csinálni, de gyakorlatilag mégsem tudtam betartani a saját szabályaimat és a tapasztaltabbak tanácsait. Szóval van még hová fejlődni.

Szerintem sokat segít egy olyan kereskedési rendszer elsajátítása, amiben a kereskedő megbízik, és a lehető legkevesebb stresszel jár a használata. A skalpolással sokat lehet kaszálni, de a nagyobb tét és az azonnali döntéskényszer miatt elég megterhelő a használata, szerintem ezért bukik vele sokat a nagy többség.
                A Forexfactory ilyen szempontból (is) egy kincsesbánya, rengeteg stratégia van fent, lehet kísérletezni, mi az, ami a legközelebb áll hozzánk. A kereskedés ebből a szempontból olyan, mint a fogyókúra: a legtöbb recept beválik, ha betartod a szabályait

Tehát van éppen elég gondunk, nem kell, hogy még a broki is ellenünk legyen

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mit mondjak, a hét elején olyan két napom volt, hogy visszazuhant a számlám kb. az induló értékére, mert azt hittem, már király vagyok és többet akartam kihozni a helyzetekből, mint ami azokban volt. Aztán már vissza akartam nyerni a veszteséget, és még nagyobbat buktam... Pedig elméletileg tudom, hogy mit kell csinálni, de gyakorlatilag mégsem tudtam betartani a saját szabályaimat és a tapasztaltabbak tanácsait. Szóval van még hová fejlődni.
                  majd ha demo-ban és manual backtesztben sem nyitsz be vaktában pozikat, mert már a virtuális veszteség is zavar és ugyan úgy kezeled mentálisan mint az éles számlát, na akkor az már valami
                  a stratit meg nem kell agyonkombinálni, sztem sindler egyszerű megközelítése tökéletes

Hozzászólás

• Én az első pillanattól véresen komolyan veszem a demózást is.
                    Végre találtam egy nagyon egyszerű, kényelmes stratégiát, ami minimális stresszel jár csak, mert semmi trükk, semmi mágia, semmi jövőbelátás, csak tiszta matek (mondom ezt én, aki világéletemben kegyetlen rossz voltam matekből ). Ennél egyszerűbbet nem nagyon tudok elképzelni. Azon vagyok, hogy ennek a módszernek megtaláljam a buktatóit, hibáit, és ezt csak gyakorlással tudom elérni. De haladok.
                    Emellett van egy másik stratégia is, amit szintén gyakorlok, mert az is ígéretesnek tűnik, meglátjuk, mire jutok vele.
                    És persze fejben kell erősödnöm, hogy elkerülhessem a gyengeségek miatti hibákat. De mivel a stratégiám egyszerű, és nem terhel fölöslegesen pszichikailag, sokkal könyebb lesza dolgom, mint eddig.

Hozzászólás

• Szia! A demo marad mindig a teszteles, gyakorlas lehetösege. Ugy gondolom az igazi pszicho csakis az eles szamlanal jön. Az elsö nem nyereseges pozi utan mar van valami latszat, hogyan tudsz a piaccal igazi kapcsolatot kialakitani. Szerintem az egyszerüseg fontos egy kezdö szamara, hogy atlassa a strategiajat. Fontosnak tartom, hogy a demon levö töke es az eles szamlan ugyan az szerepeljen, mert a betanult tökekezeles igy müködik. Olvass, demozz, jegyzetelj!

Hozzászólás

• Szia Orkati,
                        Szerintem, ha csak a matekra figyelsz és nem veszed figyelembe a fundát az hosszútávon csődhöz vezet.
                        Sok sikert.

Hozzászólás

• KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia Orkati,
                          Szerintem, ha csak a matekra figyelsz és nem veszed figyelembe a fundát az hosszútávon csődhöz vezet.
                          Sok sikert.

Szia!
                          Megkérdezhetem, mire alapozod ezt a kijelentést?

Hozzászólás

• Matekozni egy robot is tud. És mint tudjuk előbb v. utóbb minden robot elvérzik és csödbe megy. Még a legprofibb mindenféle mesterséges hálót használó is, hacsak.........
                            nem venné figyelembe a külvilági eseményeket.

Hozzászólás

Matekozni egy robot is tud. És mint tudjuk előbb v. utóbb minden robot elvérzik és csödbe megy. Még a legprofibb mindenféle mesterséges hálót használó is, hacsak.........
                              Hmmmmm, egy valóban okos nő.
                              /Egyetértek a hozzászólással/

És eszembe jut a következő:

http://www.youtube.com/watch?v=5U94FTIeXu4

Hozzászólás

Matekozni egy robot is tud. És mint tudjuk előbb v. utóbb minden robot elvérzik és csödbe megy. Még a legprofibb mindenféle mesterséges hálót használó is, hacsak.........
                                Ezzel lefegyvereztél.

Hozzászólás

Working...
                                X