Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sajnos a BMFN-nél csak 1:200 a tőkeáttétel, és nekem kell az 1:500, mert kicsi lesz a tőkém, illetve egyéb okokból

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sajnos a BMFN-nél csak 1:200 a tőkeáttétel, és nekem kell az 1:500, mert kicsi lesz a tőkém, illetve egyéb okokból
      Az 1:200 feletti tőkeáttétel biztos egyenes út a market maker irányba. Ha jól tudom, akkor a Dukascopynál is max 1:200-as a tőkeáttétel (lásd itt: http://dukascopy.com/swiss/english/f...counts/margin/). Ráadásul a hétvégékre csökkentik a tőkeáttétel nagyságát 1:60-ra.

A túlságosan magas tőkeáttétel nem a hosszú élet titka a piacokon... Én mindenkit óva intek a magas tőkeáttételtől. Pláne, ha nincs még gyakorlata sem az éles kereskedésben!

Inkább gyűjts pénzt és akkor állj neki kereskedni ha már van egy rendes számlaméreted egy normális brókercégnél. Mindenféle bónuszok, nyereményjátékok nélkül, mert az olyan mint szaron a masni!

Hozzászólás

• joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A túlságosan magas tőkeáttétel nem a hosszú élet titka a piacokon... Én mindenkit óva intek a magas tőkeáttételtől. Pláne, ha nincs még gyakorlata sem az éles kereskedésben!
        Jellemzően nem a tőkeáttétellel van a probléma, hanem a helytelen alkalmazásával. Aki nem tud pozíciót méretezni, kockázatot számolni, és kezelni, annak tényleg veszélyes.
        Attól hogy ferrarit vezethetek, nem kötelező mindig tövig nyomnom a gázt. Néha viszont jó hamarabb célba érni a segítségével mondjuk egy német autópályán.
        A tőkeáttételt sem kell kihasználni, de néha jól jön hogy nyitható 4. vagy 5. pozíció, és nem korlátoz be a szűk margin.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Jellemzően nem a tőkeáttétellel van a probléma, hanem a helytelen alkalmazásával. Aki nem tud pozíciót méretezni, kockázatot számolni, és kezelni, annak tényleg veszélyes.
          Attól hogy ferrarit vezethetek, nem kötelező mindig tövig nyomnom a gázt. Néha viszont jó hamarabb célba érni a segítségével mondjuk egy német autópályán.
          A tőkeáttételt sem kell kihasználni, de néha jól jön hogy nyitható 4. vagy 5. pozíció, és nem korlátoz be a szűk margin.
          Ebben teljesen egyetértek. De az általad említett 4. 5. pozíció nyitás, már szakértelmet, szakmaiságot feltételez. Első bálozóknak nem ajánlott..

Hozzászólás

• Napon belül kereskedek, hétvégére sosem hagyok bent ordert. Dukasnál pedig van egy olyan előny, hogy az egymással ellentétes egyforma pozíciók nem kerülnek marginba, illetve ha az egyik nagyobb, csak a különbözetre számolnak margint.

Az, hogy a magas tőkeáttétel veszélyes, nem feltétlenül igaz. A tőkeáttételnek valóban lehet köze ahhoz, hogy meddig bírja a számlám: minél nagyobb, nekem annál jobb Nem arra használom, hogy egy kötésre 2+ lotot tehessek $1000-os számlán.

Hozzászólás

• joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ebben teljesen egyetértek. De az általad említett 4. 5. pozíció nyitás, már szakértelmet, szakmaiságot feltételez. Első bálozóknak nem ajánlott..
              Van aki martingéles leátlagolásra használja.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Van aki martingéles leátlagolásra használja.
                Részvétem!

Hozzászólás

• JFOREX breakeven program

Egy elég gyakori problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Dukascopy-s Jforex platformhoz keresek olyan Java alapú breakeven "expert-et" ami behúzza a stop-ot adott profitnál breakeven-be.
                  MT4-hez könnyen lehet ilyet szerezni, van is nekem jópár, de Jforexhez eddig nem találtam.

Ha bárki tud valamit tanácsolni, honnan tudnék ilyet szerezni, igen megköszönném.

Hozzászólás

• Microtrader: ezen a fórumon próbáltad már? http://www.dukascopy.com/swiss/engli...forum.php?f=66 Elég sok cucc van itt, hátha...

Ha valakinek van Androidos telefonja, ami jobb, komolyabb felbontású, erősebb és/vagy újabb az én két éves Samsung Galaxy 3 telómnál (nem a csúcs Galaxy S3, hanem a sokkal kisebb unakokatesó Galaxy 3 http://www.samsung.com/hu/consumer/m...800DKKPAN-spec) és megtenne egy szívességet, azt nagyon megköszönném.
                    A Dukascopy swfx tarder-je két verzióban is ingyen letölthető a marketről. Az érdekelne, hogy másnak sem működik rendesen a dolog, vagy csak az én telefonom gyenge már hozzá? A platform lassú, homályosak a számok, és pár alkalom után általában már belépni sem enged... Persze a kipróbálásához kell egy Dukascopy demó vagy éles számla, de odaadom a saját demó számlás login/password duómat is, tehát emiatt nem kell vacakolni regisztrálással.
                    Szóval ha valaki tudná tesztelni, azt nagyon megköszönném! Így nem kellene várnom két hetet a kipróbálással, míg találkozok a barátaimmal, akiknek lényegesen jobb telefonjuk van

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kedves Orkati!

Nagyon úgy néz ki ,hogy az Ironnal sincsen semmi gond.Én is Dukát nézegettem de a kereskedési felület ugyebár.Valószínűleg nekem is Iron vagy BMFN lesz.BMFN nagyon szimpi kérj tőlük egy infót miket ajánlanak!Az az érdekes,hogy a fórumon az ő szekciójukba nem ír senki.Tehát semmi éles tapasztalat.Pedig nagyon jónak tűnik a cég.
                      Sokan nem tudtok a BMFN-ről. Én már akkor náluk trédeltem, amikor még nem voltak Magyarországon... Ennek már 4 éve. 20-25 lotos pozikkal kereskedek náluk, de még sohasem volt semmiféle problémám velük. Korrektek, pontosak, megbízhatóak és gyorsan kifizetnek. Csak ajánlani tudom mindenkinek. B_szott nagy likviditással rendelkeznek.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Microtrader: ezen a fórumon próbáltad már? http://www.dukascopy.com/swiss/engli...forum.php?f=66 Elég sok cucc van itt, hátha...

Ha valakinek van Androidos telefonja, ami jobb, komolyabb felbontású, erősebb és/vagy újabb az én két éves Samsung Galaxy 3 telómnál (nem a csúcs Galaxy S3, hanem a sokkal kisebb unakokatesó Galaxy 3 http://www.samsung.com/hu/consumer/m...800DKKPAN-spec) és megtenne egy szívességet, azt nagyon megköszönném.
                        A Dukascopy swfx tarder-je két verzióban is ingyen letölthető a marketről. Az érdekelne, hogy másnak sem működik rendesen a dolog, vagy csak az én telefonom gyenge már hozzá? A platform lassú, homályosak a számok, és pár alkalom után általában már belépni sem enged... Persze a kipróbálásához kell egy Dukascopy demó vagy éles számla, de odaadom a saját demó számlás login/password duómat is, tehát emiatt nem kell vacakolni regisztrálással.
                        Szóval ha valaki tudná tesztelni, azt nagyon megköszönném! Így nem kellene várnom két hetet a kipróbálással, míg találkozok a barátaimmal, akiknek lényegesen jobb telefonjuk van
                        Köszi, igen végignéztem ezt is, de ilyen "expert" éppen nincs köztük.
                        Szóval ha esetleg valakinek van ötlete honnan szerezhetnék, továbbra is nagyon szívesen meghallgatom.

Hozzászólás

Kedves Orkati!

Nagyon úgy néz ki ,hogy az Ironnal sincsen semmi gond.Én is Dukát nézegettem de a kereskedési felület ugyebár.Valószínűleg nekem is Iron vagy BMFN lesz.BMFN nagyon szimpi kérj tőlük egy infót miket ajánlanak!Az az érdekes,hogy a fórumon az ő szekciójukba nem ír senki.Tehát semmi éles tapasztalat.Pedig nagyon jónak tűnik a cég.
                          Ha csak a kereskedési felület kezelése a gond (ezt gyakran szoktam olvasni fórumokon), szerintem emiatt ne riadj vissza a Dukascopy-tól. Ha tudsz angolul egy hét alatt nyugodtan meg lehet tanulni kezelni (legalábbis nekem iskerült).
                          Persze ha olyan gond van, hogy nem tudod a stratégiádat vmi technikai vagy kompatibilitási gond miatt JFOREX-ben lekereskedni az más kérdés...
                          Én is azért nem bírok már jóideje számlát nyitni náluk mert egyelőre nem találok iylen már említett ultraegyszerű Breakeven-be húzó progit.

Persze azért remélem lesz előbb utóbb valahonnan.

Hozzászólás

• Kedves Microtrader!

Ezt keresed?
                            BreakEven is a Dukascopy JForex utility tool (Strategy/same as Expert Advisor for MT4) very useful for semi-automatic trading and particularly for Scalping.
                            http://www.youtube.com/watch?v=3KCcBt_oCkw
                            Alul a link ahol elérhető.
                            Bocsi ha baromságot küldtem!

Hozzászólás

• "Nagyon úgy néz ki ,hogy az Ironnal sincsen semmi gond.Én is Dukát nézegettem de a kereskedési felület ugyebár.Valószínűleg nekem is Iron vagy BMFN lesz.BMFN nagyon szimpi kérj tőlük egy infót miket ajánlanak!Az az érdekes,hogy a fórumon az ő szekciójukba nem ír senki.Tehát semmi éles tapasztalat.Pedig nagyon jónak tűnik a cég."

mitől olyan jó a BMFN?

Hozzászólás

Kedves Microtrader!

Ezt keresed?
                                BreakEven is a Dukascopy JForex utility tool (Strategy/same as Expert Advisor for MT4) very useful for semi-automatic trading and particularly for Scalping.
                                http://www.youtube.com/watch?v=3KCcBt_oCkw
                                Alul a link ahol elérhető.
                                Bocsi ha baromságot küldtem!
                                Köszi, ezt ismertem, van esetleg ezzel a progival tapasztalatod? mert ugye ezért fizetni kell és egyelőre semmi info nincs róla mennyire megbízható, és nem akartam beleugrani, inkább először végignézek mindenfórumot, hátha van olyan amilyet sokan használnak és mindenkinek OK.

Hozzászólás

Working...
                                X