Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• BMFN megnyugtatott, hogy a számlán szereplő számokat ki lehet takarni, így azért lényegesen jobban hangzik.

Dukascopytól még várok a válaszra.

Hozzászólás

• A szamlakivonat csak az apehra tartozik igazolast kernek, hogy a megadott szamlaszam valoban a tied, nem a penzmozgast nezik

Hozzászólás

• Aszongya hogy MiFID előírás és pénzmosás elleni szabályozás miatt kell nekik tudni a munkámról, a befektetni kívánt pénz eredetéről meg talán a szexuális szokásaimról is. Kis összegnél. Nagyobb összeg (2500+ EUR) esetén többet is szeretnének tudni

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Aszongya hogy MiFID előírás és pénzmosás elleni szabályozás miatt kell nekik tudni a munkámról, a befektetni kívánt pénz eredetéről meg talán a szexuális szokásaimról is. Kis összegnél. Nagyobb összeg (2500+ EUR) esetén többet is szeretnének tudni
          Igen, ez így van, egyre szigorúbban veszik a dolgokat. Ilyenek a törvények és a szabályok. Furák, de Téged is védenek ezzel...

Hozzászólás

• Tudna valaki segíteni, hogy a JForex-hez van-e olyan program, esetleg valami alapból beépített szerszám, mint a Meta4-hez a Riska vagy a RiskRewardRatio? Jó lenne %-os pozíciót méretezni, de számolással azért elég macerás és néha tovább tart, mint kellene.

Hozzászólás

Tudna valaki segíteni, hogy a JForex-hez van-e olyan program, esetleg valami alapból beépített szerszám, mint a Meta4-hez a Riska vagy a RiskRewardRatio? Jó lenne %-os pozíciót méretezni, de számolással azért elég macerás és néha tovább tart, mint kellene.
              Csinálj egy excel táblázatot, amiben kiszámolod előre hány pip / hány lot = mennyi $.
              Utána, ha a stop helye már megvan, csak ránézel, és rögtön látod mekkora pozit nyithatsz. Nem kell ezt minden egyes alkalommal kiszámolni.

Hozzászólás

• Nem vagyok egy nagy excel guru, de ez is kissé mókolósnak tűnik. Viszonylag sok devizapárt nézek, és mindnél kiszámolni a pip/lot/$ értéket háát... Azért egy Riska jobb volna
                De köszi az ötletet! Ha nem lesz más, akkor nekifekszek.

Hozzászólás

• Véleméynem szerint ha ennyire precizen fogsz hozzáállni és ráadásul rengeteg devizapárt figyelni akkor csak idő kérdése, h. bekattanj. HA napon belül fogsz tradelni pld. m5-ben, m15-ben, akkor úgyse bírsz majd annyi párt figyelni, de ha pld. naposon vagy négyóráson, hetesn nyomod, akkor meg időd mint a tenger a windowsos számológéppel kiszámolni a poziméretet stb. m5-ben meg nem az a legfőbb, hogy mikrolotra pontosan benyiss, hanem hogy a megfelelő helyen és időben nyiss! Nekem legalábbis fontosabb párperces grafikonon belépve, hogy jó helyen üljek fel a járatra, és nem szöcskézek százalékokkal. Nekem a fontos, hogy jól süljön el a trade, és kevésbé, hogy most 0.8%-al léptem be, vagy 1.1% tőkekockázattal.

Hozzászólás

• Egy olyan stratégiát próbálgatok, amit H4 és H1 idősíkon használnék (de lehet M30-on meg akár naposon is). Annyira nem kell kapkodni, de jobb szeretek azonnal lépni, ha látom a lehetőséget, nem még nekilátni számolgatni. Eddig metán nem volt gond. Ez a JForex lehet, hogy penge, de elég hiányosan van felszerelve a MT4-hez képest

Hozzászólás

• Mi a manó. Kedd reggel befizettem a DukasEU-hoz, de még mindig nem élesítették a számlámat... Felháborító, hogy így késleltetik a meggazdagodásomat

Hozzászólás

Mi a manó. Kedd reggel befizettem a DukasEU-hoz, de még mindig nem élesítették a számlámat... Felháborító, hogy így késleltetik a meggazdagodásomat
                        Pénteken, azaz holnap fog megjelenni a számládon.
                        Úgy kb este 5-6 körül.
                        Nem kapkodósak

Hozzászólás

• Köszi az infót! Ez a pár nap már igazán nem számít, legalább hétvégén kényelmesen be tudom lakni a JForex-et

Hozzászólás

• AngyalBandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Pénteken, azaz holnap fog megjelenni a számládon.
                            Úgy kb este 5-6 körül.
                            Nem kapkodósak
                            Nem jött be, még ülnek rajta egy kicsit

Hozzászólás

• Trade napló

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és új vagyok a forex piacán is.

Gondolkodtam, melyik piac volna igazán nekem való.
                              A forexen és a CME, határidős piac között vacilláltam. És persze kérdés volt még, hogy hol, melyik bróker, mit és mennyiért.
                              Végül kis számolgatás után, arra jutottam, hogy az Én tőkémhez túl nagy még az e-mini S&P 500-as is, így végül itt kötöttem ki.

A Dukascopyról, szinte csak jókat hallottam itt is, és másutt is. Ezért nem rég elkezdtem náluk demózni. Már három egész hete tolom, és nagyon faja ez a JForex platform. Azt hittem a Ninja Trader után, minden más fapad lesz, de most a JForex sokkal jobban tetszik.

Viszont a Ninja-nak ezerszer áttekinthetőbb számomra a trade statisztikája. A Dukasnál, még nem is igazán értem, hogy mi alapján csoportosítja a megbízásokat. Amellett, hogy többféle formátumban tudok letölteni adatokat, de csak „csv”-ben.

Aztán végig olvasván ezt a topikot, láttam, hogy másoknak is akad vele problémája.

Na mármost Én faragtam magamnak egy Excel táblát a Dukastól letölthető „report” fájlok feldolgozására. Szerencsére az alapjai már megvoltak még a BUX határidős időkből, így csak kicsit igazítani kellett rajta.

Ha még aktuális Nektek a kérdés, szívesen elküldöm.

Csatolok néhány képet róla.

Ha, esetleg Ti tudnátok, már létező megoldást a tradek nyomon követésére, szívesen megköszönném, ha elárulnátok!
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

Ha, esetleg Ti tudnátok, már létező megoldást a tradek nyomon követésére, szívesen megköszönném, ha elárulnátok!
                                Megnyitod a jforex platformot. Ha jól emlékszem a fenti sávban, a bal felső részen a lenyiló ablakban van a portfólió, a napi report, meg a többi. Itt mindent megtudsz nézni.
                                willow

Hozzászólás

Working...
                                X