Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de ők is 5000-rel nyitják, mert annyi kell 5lot usdchf longhoz
    Igen, elmélet síkon ez elég is az 5 lothoz!

De csak elméleti síkon, mivel a Dukascopy-nál a max. tőkeáttét 1:100-hoz!

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A Dukascopynál (nem az europe részlegnél ami tulajdonképpen nem részleg, hanem leány) 5000 alatt ECN számlát nem nyitsz. Ha jól tudom, még mindig érvényes az a szabály, hogy ezen összeg alatt kizárólag svájciaknak nyitnak. Tehát 5000 vagy felette. Ebben az esetben 38 dollár a jutalék maximális összege. Azért maximális, mert a jutalék abszolút forgalomfüggő, ez lehet ennek a fele is. A sreadot természetesen ez így növeli, de a spread menet közben maximum 0,5 vagy egy pip, de nagyon sokszor 0,5 alatt van majdhogynem konvergál a nullához. EURUSD esetében.
      Ami tény, hogy olcsónak nem olcsó, tulajdonképpen ezért nem is mentek le ECN számlában annyira mint mások, bár így is sokat lementek már mert volt amikor 50-100000 alatt nem is nyitottak. Viszont cserébe adnak egy pengeéles rendszert, amiről nagyon sok brókernél csak álmodni lehet még ECN számlák esetében is.

Az Europe leányt nem ismerem, de nyilvánvaló, hogy azért lett létrehozva, hogy megmaradva a minőségnél (nem adják a nevüket akármihez), a svájci banktitok megszegése nélkül tegyék hozzáférhetővé az adatokat az EU-ban. Ezért sokszor támadták már az Uniós szervezetek a Dukascopyt. Gondolom én. Azt látom, hogy 100 dollártól létrehozható egy számla, más kérdés, hogy értelme tulajdonképpen semmi. Ahhoz szerintem ez a cég drága.
      miért nem olcsó, miért drága?

eurusd 0,5-1 pip
      erre jön rá a jutalék, ami 0,48 pip (1 millió egység esetén max 48 USD, 0,01 lot estén 48 cent, stb...)

Ez így összesen 1,5 pipnél kevesebb.
      Vagy rosszul számolok?
      Ki és beutalás tényleg drága.

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        de ők is 5000-rel nyitják, mert annyi kell 5lot usdchf longhoz
        á, abban csak Mrs. Hildebrand utazik az 1,2-es árfolyamküszöb bejelentése előtti napokban

Hozzászólás

attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          miért nem olcsó, miért drága?

eurusd 0,5-1 pip
          erre jön rá a jutalék, ami 0,48 pip (1 millió egység esetén max 48 USD, 0,01 lot estén 48 cent, stb...)

Ez így összesen 1,5 pipnél kevesebb.
          Vagy rosszul számolok?
          Ki és beutalás tényleg drága.
          Én nem írtam olyat, hogy drága. Azt írtam, hogy "olcsónak nem olcsó" ami nem ugyanaz mint a drága.
          Arra gondoltam, hogy van ennél olcsóbb is, mert például máshol kevesebbért tudsz számlát nyitni, van ahol jobb a költség, olcsóbb a pénzkiutalás. Mondjuk például az Oandánál. Van ahol ennél költségesebb a kötés, többel kell nyitni ECN-t....stb.
          Ha azonban összességében nézzük, vagyis mik a költségek és ezért mit kap a kereskedő, azt kell mondjam, hogy bőven megéri náluk számlát nyitni, ha van valakinek legalább 5000 dollárja.
          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Én nem írtam olyat, hogy drága. Azt írtam, hogy "olcsónak nem olcsó" ami nem ugyanaz mint a drága.
            Arra gondoltam, hogy van ennél olcsóbb is, mert például máshol kevesebbért tudsz számlát nyitni, van ahol jobb a költség, olcsóbb a pénzkiutalás. Mondjuk például az Oandánál. Van ahol ennél költségesebb a kötés, többel kell nyitni ECN-t....stb.
            Ha azonban összességében nézzük, vagyis mik a költségek és ezért mit kap a kereskedő, azt kell mondjam, hogy bőven megéri náluk számlát nyitni, ha van valakinek legalább 5000 dollárja.

A svájci és az európai leánytól is csak bankszámlára lehet kikérni a pénzt, így a svájci banktitok szerintem ugrik a kifizetésnél.
            Ebből kiindulva az eu leánynál már 1-2k-val is lehet ecn számlát nyitni, így szerintem a számlanyitási minimum összeg nem hátrány a dukas-nál. 0,01 lot-hoz úgyis kell ennyi.

Vajon a banktitkon / adatközlésen kívül mi különbség lehet még az eu leány és a svájci anya között? (+bankkártyás fizetési lehetőségen + számlanyitási minimumon kívül)

A kiutalás valóban olcsóbb szinte minden másik brókercégnél.
            És a moneybookers/paypal fizetési lehetőség is hiányzik.

Hozzászólás

Nem egészen. A svájci brókernél ki lehet kérni EU-n kívüli bankszámlára, vagy svájcira is a pénzt. Innentől kezdve nem kérhetnek ki adatot mert a bróker nem ad ki és a svájci bank sem. Nem véletlenül nem EU tag Svájc.
              De mint írtam elég sokat támadják az országot miatta. Ellenben leány eleve EU országban van bejegyezve. Innentől kezdve teljesen mindegy milyen bakszámla kapcsolódik hozzá, ugyanis az EU tagországok szervei közvetlenül a brókertől is kikérhetnek bármilyen adatot, akár még az előtt is, hogy a bankszámlára futna a pénz.

Na ez a nagy különbség.

A moneybookers/paypal azért nem működik, mert a svájci pénzügyi szabályozás ezt nem teszi lehetővé ebben a formában. Tehát például brókerek, bankok nem utalhatnak ki rá közvetlenül. Ilyen szempontból a svájciak elég különcek, de az ilyen különcségek értékelik fel őket a pénzvilág szemében.

Hozzászólás

Ez igaz.
                Azok is foglalkoznának svájci, vagy eu-n kívüli bankszámlával, akik a minél kisebb számlaméretben gondolkodnak? (vagy épphogy bevállalnák a min. 5k-s svájci számlát)

Hozzászólás

Gondolom láma kérdés de ha 5000$-al lehet nyitni számlát az nem azt jelenti hogy annyi mindig legyen rajta , ugye ? Valami konkrét árat nem tud esetleg valaki a ki-be fizetésre , havidíjra egyébb járulékos költségre ?

Hozzászólás

attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez igaz.
                    Azok is foglalkoznának svájci, vagy eu-n kívüli bankszámlával, akik a minél kisebb számlaméretben gondolkodnak? (vagy épphogy bevállalnák a min. 5k-s svájci számlát)
                    Nem teljesen értem a kérdést.

Hozzászólás

MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Gondolom láma kérdés de ha 5000$-al lehet nyitni számlát az nem azt jelenti hogy annyi mindig legyen rajta , ugye ? Valami konkrét árat nem tud esetleg valaki a ki-be fizetésre , havidíjra egyébb járulékos költségre ?
                      Nem. Ez a számlanyitási követelmény. Nyilván utána a számlaegyenleged ingadozni fog, ami lehet alatta vagy felette is a nyitási összegnek.

Mármint milyen havidíjra gondolsz?

A kereskedési számla maga ingyenes, én legalábbis még nem vettem észre, hogy bármit levontak volna.

A jutalékokról, spreadról már volt szó, de ezek a kereskedéshez kapcsolhatók.

A befizetés díjmentes. természetesen a Dukascopy részéről. Hogy egyébként a bankod mennyit számol fel az átutalásra, konverzióra azt neked kell megkérdezni.

A kifizetésnek van díja ez attól függ, hogy milyen pénznemet használsz. Most fejből nem megy de 15-20 euró/usd/chf/gbp...stb (van pár pénznem) körül van. Ez le van írva az oldalukon.

Viszont lehetőség van náluk bankszámlát is nyitni ( Dukascopy Bank) és akkor viszont mivel az egész oda vissza játék bankon belüli műveletnek számít, ingyen van. A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. Természetesen ez a bank mindent tud, vagyis online banking, debit, credit kártya, pénz betét és kivét, meg mindenféle műveletek.

Költségként jelentkezhet még, ha a kereskedési számla egyenlegedről papíralapú igazolást kérsz. Ez általában nem kell, mert a kereskedési rendszerben benne van minden adat, ami szükséges, mondjuk egy adóbevalláshoz. De ha mégis kell, az igen borsos árú. Én egyszer beleszaladtam ilyesmibe, és bár az összegre nem emlékszem pontosan, de biztosan jóval 100 frank felett volt. Szóval lehet számolni 3-5000 forintnak megfelelő frankra, egy darab papírért. De mondom, ez tényleg nagyon ritkán fordul elő.

Más költségre nem emlékszem.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2012-02-02, 08:01. Oka: kieg.

Hozzászólás

Elöszöris köszi a kimerítő választ

Valóban nem irtam pontosan le , tudom hogy be kell fizetnem 5000$-t csak ha mondjuk 2 hét után kiveszem mert valami balul sül el és kell a pénz akkor lemehet mondjuk 100$-ra a számla pár hétig anélkül hogy nem szüntetem meg ?Tehát azt nem nagyon tudom hogy van-e minimális összeg aminek a számlán kell lennie.
                        A spreadben az tiszta volt máshol hogy nincs költség csak annyi hogy a spread különbség az övék de itt láttam számoltatok valamit ha jol vettem ki a spreaden felül különböző a költség 0,01 vagy 0,1 vagy 1 lotnál.
                        Főleg a pénz kivétel költségére gondoltam , gondolom ez is százalékos . Itt föleg USD számlát nyitnék náluk meg itthon is egyett és az között mozogna a pénz .
                        Nekem tetszene az ottani számlanyitás is csak nem tudom mennyire macerás , azon kivül hogy sok jot mondtatok róluk az is pozitiv volt hogy van magyar a cégnél bár nem tudom ezzel mennyire ő foglalkozna.
                        Konkrétan olyan díjra gondoltam hogy mondjuk havi fix 20$ számlavazetési díj .

Hozzászólás

Hát azt tényleg meg kell kérdezned a magyar kapcsolattartótól, hogy ha kiveszed a pénzt szinte teljesen és nincs mozgás, akkor van e valami költsége a számlának, mert én ilyesmit nem próbáltam még. Szerintem nincs semmi, mert akkor azt feltüntetnék.

A pénzkivétel nem százalékos hanem fix, ezért jól meg kell gondolni, hogy mennyit vesz ki az ember. Tehát ha mondjuk 20 dollár akkor az akkor is annyi ha 100 dollárt veszel ki, vagy ha 10000-ret.

Alapból a bankszámlanyitásnál szeretik megnézni maguknak az ügyfelet. Ennek nyilván oka van. De kikerülhető, mert ma már léteznek cégek akiken keresztül nyitható svájci bankszámla és nem kell kiutazni. Ha rákeresel a googleval találsz nem is egyet, de én nem csinálok nekik ingyenreklámot (se pénzest ). Ha viszont nem gond kutazni és bírod a nyelvet is (német, angol, francia mind jó), akkor pár óra alatt megnyitható.

Hozzászólás

[QUOTE=sidius;19816

Alapból a bankszámlanyitásnál szeretik megnézni maguknak az ügyfelet. Ennek nyilván oka van. De kikerülhető, mert ma már léteznek cégek akiken keresztül nyitható svájci bankszámla és nem kell kiutazni. Ha rákeresel a googleval találsz nem is egyet, de én nem csinálok nekik ingyenreklámot (se pénzest ). Ha viszont nem gond kutazni és bírod a nyelvet is (német, angol, francia mind jó), akkor pár óra alatt megnyitható.[/QUOTE]

Ez egyik haverom kint van (mármint Svájcban dolgozik), ő azt mondta, hogy külföldi ember nem nyithat svájcban bankszámlát, csak akkor, ha van kinti lakcíme!
                            Pontosabban nyithat, csak azt hiszem, 100.000 USD a min., amivel nyithat, ebben az esetben nem kell lakcím (mert ugye pénzes emberkék lakcím nélkül is nyithatnak)!

Ezért nagy szó, hogy aki a Dukascopynál kereskedik, az nyithat ott számlát, lehet természetesen külföldi is, nem kell hozzá svájci lakcím, és elég hozzá "csak" 50.000 USD, tehát lényegében ez egy számlanyitási kedvezmény!

Hozzászólás

Hát a haverod rosszul tudja.
                              Nyithat külföldi bankszámlát. Ma már minden 18-ik életévét betöltött személy nyithat bankszámlát és nem kell ottani lakcím. Két ok miatt szokták megtagadni. Ha gyanús a pénz, vagy ha azt gondolják, hogy árt a bank jó hírnevének. Vegyük például az UBS bankszámlanyitást.

Kell hozzá egy útlevél egy lakcímkártya, meg a pénz eredetét igazoló dokumentum. Előfordulhat, hogy rákérdeznek, hogy mire szeretné az ügyfél használni a pénzt. A számlát úgy hívják, hogy "UBS personal account". Níitás és megszüntetés díjtalan, meg a vezetés is, de ehhez be kell tenni 10000 chf-et. egyébként 2-7 frank havonta attól függően, hogy kell papíralapú kivonat vagy jó az elektronikus is. A kártya olyan 40 frank évente, az ATM használat olyan 2-3% ( a felvett összeg %-a). Mindenre pontosan nem emlékszem. Létezik „UBS investment fund account” is. Ezt is nyithat külföldi állam polgára is.

Kisebb banknál is lehet nyitni nyugodtan, például a Migros Bank-nál is. Azt tudni kell, hogy a kis bank is ugyanolyan biztonságos Svájcban, mert a törvények kőkemények. Egyik ismerősöm itt nyitott, mert már 7-8000 franknál is ingyenes és azt hiszem éves kártyadíj sincs.

Ami nagyon drága az a Credit Suisse de ott is nyithat külföldi. Csak ott 40 frank a számlavezetés havonta vagyis 10000 forint. Hacsak nincs valakinek egymillió frankja a trezorban amit rá tud tenni a számlára, mert akkor ingyen adják.

Hozzászólás

Hát a haverod rosszul tudja.
                                Nyithat külföldi bankszámlát. Ma már minden 18-ik életévét betöltött személy nyithat bankszámlát és nem kell ottani lakcím. Két ok miatt szokták megtagadni. Ha gyanús a pénz, vagy ha azt gondolják, hogy árt a bank jó hírnevének. Vegyük például az UBS bankszámlanyitást.

Kell hozzá egy útlevél egy lakcímkártya, meg a pénz eredetét igazoló dokumentum. Előfordulhat, hogy rákérdeznek, hogy mire szeretné az ügyfél használni a pénzt. A számlát úgy hívják, hogy "UBS personal account". Níitás és megszüntetés díjtalan, meg a vezetés is, de ehhez be kell tenni 10000 chf-et. egyébként 2-7 frank havonta attól függően, hogy kell papíralapú kivonat vagy jó az elektronikus is. A kártya olyan 40 frank évente, az ATM használat olyan 2-3% ( a felvett összeg %-a). Mindenre pontosan nem emlékszem. Létezik „UBS investment fund account” is. Ezt is nyithat külföldi állam polgára is.

Kisebb banknál is lehet nyitni nyugodtan, például a Migros Bank-nál is. Azt tudni kell, hogy a kis bank is ugyanolyan biztonságos Svájcban, mert a törvények kőkemények. Egyik ismerősöm itt nyitott, mert már 7-8000 franknál is ingyenes és azt hiszem éves kártyadíj sincs.

Ami nagyon drága az a Credit Suisse de ott is nyithat külföldi. Csak ott 40 frank a számlavezetés havonta vagyis 10000 forint. Hacsak nincs valakinek egymillió frankja a trezorban amit rá tud tenni a számlára, mert akkor ingyen adják.
                                Köszi, lehet, hogy így van, a haverom messze nem perfekt német, lehet, félreértett valamit!

Akkor a fenti írásom sztornó!

Hozzászólás

Working...
                                X