Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• chrisbf1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hello!

A JForex platformon futtatható EA?
    Pl.:MT4-en trédelek és átkopirozom a JForex-re.............
    PowerTradeCopier+JForex addon.

Nem olcsó, de jó.

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      PowerTradeCopier+JForex addon.

Nem olcsó, de jó.
      Kösz!

Hozzászólás

• Amikor tavaly előtt brókercéget kerestem, fontos szempont volt, hogy ne kínáljon bónuszt. A bónusz nekem azt jelentette, hogy a cégnek nagyon kell a friss hús, minél nagyobb a bónusz, annál jobban. A Dukascopy jó választásnak tűnt, de most ez a cég is belépett a bónuszt adók sorába, és nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hír?
        http://www.dukascopy.com/europe/engl...bonus-program/

Hozzászólás

• Nyitottam demoszámlát(újra).Pár napja tesztelem a megbízás teljesülést.Csak stoppal dolgozom:nyitás is,zárás is azzal megy,és átlag 0,54pip/trade csúszást mértem az utóbbi egy héten.Ez elég magas.Lehet hogy csak kifogtam egy rossz időszakot,vagy másnak is ennyi a slippage(főleg éles szla. érdekelne)

Hozzászólás

• Osel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nyitottam demoszámlát(újra).Pár napja tesztelem a megbízás teljesülést.Csak stoppal dolgozom:nyitás is,zárás is azzal megy,és átlag 0,54pip/trade csúszást mértem az utóbbi egy héten.Ez elég magas.Lehet hogy csak kifogtam egy rossz időszakot,vagy másnak is ennyi a slippage(főleg éles szla. érdekelne)
            ne marketen lépj be, vagy annyira ott kell akkor Ask-ra sell, Bid-re buy

Hozzászólás

Nyitottam demoszámlát(újra).Pár napja tesztelem a megbízás teljesülést.Csak stoppal dolgozom:nyitás is,zárás is azzal megy,és átlag 0,54pip/trade csúszást mértem az utóbbi egy héten.Ez elég magas.Lehet hogy csak kifogtam egy rossz időszakot,vagy másnak is ennyi a slippage(főleg éles szla. érdekelne)
              Ma két SL-om volt, az egyik pontos volt, a másik 0.2pipet csúszott. Majd figyelek, bár remélem, nem lesz sok SL-om egy ilyen teszthez

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ne marketen lépj be, vagy annyira ott kell akkor Ask-ra sell, Bid-re buy
                úgy érted pl.akkor induljon az eladás mikor az Ask éri el a kívánt árat?akkor még a plussz spread-et is ki kell fizetnem,tehát még több lessz a "csúszás".
                A cél az lenne pl.:ha eurusd felülről esik,és akkor akarom hogy nyisson egy shortot,mikor 1.3600 alá ér az ár.Ekkor berakok egy stop eladást bid-re 1.35999-re,ha ask-re adnám,akkor mire az ask 1.3600-ra ér,addigra már csak a spread-del csökkentett áron tudok adni(pl.1.35995).

Ma is volt pl. egy eladási stop-om GBPUSD-n 1.6344-en.Ez 13:35:04-kor teljesült,de elég "gyors" volt az esés,és az eladásom csak 1.63391-en teljesült.
                Oandán ugyanez a megbízás éles számlámon pontosan teljesült.

Lehetséges,hogy kis poziméretnél(1microlot)mivel összegyűjti az ajánlatokat más megbízásokkal,emiatt alakulhat ki ez az időbeli(és emiatt árbeli)csúszás?

Hozzászólás

úgy érted pl.akkor induljon az eladás mikor az Ask éri el a kívánt árat?akkor még a plussz spread-et is ki kell fizetnem,tehát még több lessz a "csúszás".
                  A cél az lenne pl.:ha eurusd felülről esik,és akkor akarom hogy nyisson egy shortot,mikor 1.3600 alá ér az ár.Ekkor berakok egy stop eladást bid-re 1.35999-re,ha ask-re adnám,akkor mire az ask 1.3600-ra ér,addigra már csak a spread-del csökkentett áron tudok adni(pl.1.35995).

Ma is volt pl. egy eladási stop-om GBPUSD-n 1.6344-en.Ez 13:35:04-kor teljesült,de elég "gyors" volt az esés,és az eladásom csak 1.63391-en teljesült.

Lehetséges,hogy kis poziméretnél(1microlot)mivel összegyűjti az ajánlatokat más megbízásokkal,emiatt alakulhat ki ez az időbeli(és emiatt árbeli)csúszás?
                  Ja már értem.. Hát ilyesmit én nem csinálok, de elég sok ismerősöm trédel így és ők szeretik ezt.

Én ugy gondoltam, hogy a jforexbe van az a gomb a sell alatt, hogy Place Bid: market buy helyett ezt szoktam megnyomni. ez tesz egy buy ordert a bid (azaz az eladási árra).

Olyat én nem nagyon csinálok, hogy mittomén 1.5260/62-n áll az euraud de majd csak akkor megyek longra ha 1.53 lesz. Nem inkább ilyen esetben 1.5260-ra teszek egy Place Bid@1.5260-t. Ez végülis ugyanaz mint egy buy limit.. de mindig keverem ezeknek a neveit. Én még az a régifajta néha néha már archaikusnak mondható sell high, buy low típus vagyok.. tudom hogy manapság ez már nem divat inkább BTFATH van, hja öregszem.

Elvileg ez a fajta order 1 lot felett már látható a market depthben legalábbis dukas ügyfélkörben. Nyilván ha gyorsan mozog az ár és a bid a jelenlegi piaci ár fölé kerül akkor azonnal végrehajtódik.

Leginkább akkor jó, ha trendbe akarsz beugrani, vagy megvárod míg a kitörés nél az ár teljesen ráfut a kitörési vonalra... vagy nagyon megy az ár , de azért mégis legalább egy sprednyivel lejjebb tudjál beugrani.

ja és a slippage-t rakd 0.0-ra

http://www.dukascopy.com/wiki/#Place_BID_OFFER

Itt egy példa amit most csinálok épp: EURAUD inv hs-t kirajzolt 5217 aljjal, azóta bull, majd asc tri konszolidálódás, a háromszögből kitörésre skalpolok, célár valahol a 5275 felett. a place bid-et a háromszög aljára tettem illetve a kitörésre.. ha sikerül beugrani akkor a héáromszög vizszintes szára alá lesz a stop, ha kitör akkor b/e. a kitörési szint visszatesztjét pedig ujra megtámadom. Ha 5275 nincs akkor megyek beverek egy sört és felhívom laura69-et valami jobb befektetési lehetőségért.

Hozzászólás

Bár nem vagyok nagy profi ebben, de szerintem ha tick grafikonon nézed meg az teljesülés időpontját, akkor olyat kellene látnod, hogy az ár 1.6344 fölött van, majd amikor teljesül a megbízásod, akkor a "teljesülési tick" már 1.63391-en kell legyen. Ha így van, akkor volt ott egy komolyabb rántás a piacon, és csak így tudta követni a rendszer, ha nem így van, akkor hiba van a rendszerben.

Ha Oanda-n pontosan teljesült, akkor az több érdekes kérdést is felvethet... Oanda-s számlád No Dealing Disk-es?

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha Oanda-n pontosan teljesült, akkor az több érdekes kérdést is felvethet... Oanda-s számlád No Dealing Disk-es?
                      Mert van az Oandának No Dealing Desk-es számlája?
                      Akkor én lemaradtam valamiről.
                      www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mert van az Oandának No Dealing Desk-es számlája?
                        Akkor én lemaradtam valamiről.
                        Ja nem tudom, csak kérdeztem Csúszás ott nem szokott lenni, ahol market marker dealing desk forog fent, nekik nem kell kiközvetítéssel vacakolni.

Hozzászólás

Ez hogyan működik? Ha beállítom 0.0-ra, és lenne mondjuk 0.1 csúszás, akkor nem is élesedik az order? Mert ebben az esetben érdemes lehet inkább egy még elviselhető mértéket beállítani, mondjuk 0.5-1 pipet, mert 0.1 pip csúszás miatt nem kéne lamaradni egy belépőről, nem?

Hozzászólás

Ez hogyan működik? Ha beállítom 0.0-ra, és lenne mondjuk 0.1 csúszás, akkor nem is élesedik az order? Mert ebben az esetben érdemes lehet inkább egy még elviselhető mértéket beállítani, mondjuk 0.5-1 pipet, mert 0.1 pip csúszás miatt nem kéne lamaradni egy belépőről, nem?
                            Ezt te tudod. Ha 120 pipre vana target akkor nyilván nem sokat jelent 0.1pip de ha csak skalpolsz nagy összeggel hogy mondjuk commission sávot válts akkor vagy adott áron kell a cuci vagy sehogy!

De legyél zsugoribb inkább mint kapzsi,, azaz inkább 0.1 pippel lejjebb longolok mint 0.1 pipel feljebb... Ha egy évben van mondjuk 200 tréded akkor az 20 pip csak ebből. 0.5 pip esetén az éves szinten már 100 pip csak ebből stb. Számold ki hogy mióta trédelsz azóta minden trédedből 0.1 pip a tied lett volna és most megkapnád egybe... Vagy végy egy brokert akinek van mondjuk 10000 ügyfele minden ügyfélen naponta fog 0.1 pipet... Abból azért telik reklámtollakra.

Hozzászólás

Ja már értem.. Hát ilyesmit én nem csinálok, de elég sok ismerősöm trédel így és ők szeretik ezt.

Én ugy gondoltam, hogy a jforexbe van az a gomb a sell alatt, hogy Place Bid: market buy helyett ezt szoktam megnyomni. ez tesz egy buy ordert a bid (azaz az eladási árra).

Olyat én nem nagyon csinálok, hogy mittomén 1.5260/62-n áll az euraud de majd csak akkor megyek longra ha 1.53 lesz. Nem inkább ilyen esetben 1.5260-ra teszek egy Place Bid@1.5260-t. Ez végülis ugyanaz mint egy buy limit.. de mindig keverem ezeknek a neveit. Én még az a régifajta néha néha már archaikusnak mondható sell high, buy low típus vagyok.. tudom hogy manapság ez már nem divat inkább BTFATH van, hja öregszem.

Elvileg ez a fajta order 1 lot felett már látható a market depthben legalábbis dukas ügyfélkörben. Nyilván ha gyorsan mozog az ár és a bid a jelenlegi piaci ár fölé kerül akkor azonnal végrehajtódik.

Leginkább akkor jó, ha trendbe akarsz beugrani, vagy megvárod míg a kitörés nél az ár teljesen ráfut a kitörési vonalra... vagy nagyon megy az ár , de azért mégis legalább egy sprednyivel lejjebb tudjál beugrani.

http://www.dukascopy.com/wiki/#Place_BID_OFFER

Itt egy példa amit most csinálok épp: EURAUD inv hs-t kirajzolt 5217 aljjal, azóta bull, majd asc tri konszolidálódás, a háromszögből kitörésre skalpolok, célár valahol a 5275 felett. a place bid-et a háromszög aljára tettem illetve a kitörésre.. ha sikerül beugrani akkor a héáromszög vizszintes szára alá lesz a stop, ha kitör akkor b/e. a kitörési szint visszatesztjét pedig ujra megtámadom. Ha 5275 nincs akkor megyek beverek egy sört és felhívom laura69-et valami jobb befektetési lehetőségért.
                              Sajnos nekem nem jó a 0.0-ra állított slippage,mert ha nem pullbackel vissza,kimaradok a trade-ből,és követhetetlen anomáliákat okozna a stratégiámban.A bukók ugye teljesülnének(mivel létrejön a pullback,de a pozi minuszban ki is stop-olódik) jópár nyerő meg elmaradna,ha nincs pullback,tehát piacin kell teljesüljön a belépésem(ahogy veszteség stop-nál sem limitet állít be az ember,hanem zárást bármi ároniaci).

Egy másik stratégiámon a zárás target price-on történik.Ott viszont átlag 0.16 plusz jön ki "slippage"-ban,tehát a megadott mondjuk 1.3600-os limit vétel sokszor 1.35998-on teljesül.Ezt tapasztalta más is éles számlán?
                              Az enyém csak demó hangsúlyozom.

Hozzászólás

Bár nem vagyok nagy profi ebben, de szerintem ha tick grafikonon nézed meg az teljesülés időpontját, akkor olyat kellene látnod, hogy az ár 1.6344 fölött van, majd amikor teljesül a megbízásod, akkor a "teljesülési tick" már 1.63391-en kell legyen. Ha így van, akkor volt ott egy komolyabb rántás a piacon, és csak így tudta követni a rendszer, ha nem így van, akkor hiba van a rendszerben.

Az Oanda MM cég, tudtommal nincs ECN számlára lehetőség,tehát az enyém is MM szla.Pont ezért tervezném a nyitást ECN irányba,és keresem a megfelelő brókercéget.Az MM -szlának ugye más a hátránya,pl hírek idején a 10-20 pipre táguló spread(EURUSD).Itt is kifizeti az ember az extra költséget.
                                Szokni kell az ECN-nél a slippage-t tudom,csak kicsit sokallom,azért kérdezem,hogy általános e ez?Más bróker cégeknél is hasonló vajon?

Amúgy tetszene a cég

Hozzászólás

Working...
                                X