Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akárhogy is gondolkozom ezen a témán, sehogy sem lesz jó. 1.3655-ön nem is volt ma stoppom, így nem ugorhatott volna 55-ről 65-re. 1.3655-ön egy pending sell orderem volt, hogy lett abból SL???
    Még ha azt mondják, hogy náluk van a hiba, és visszafizetik a 6db spread+commission költséget, akkor is mi van? Ma a szemem előtt történtek olyan order mozgások, amiknek nem szabadott volna létrejönnie. Emiatt ki is töröltem az összes pending orderemet (és el is estem egy kellemes nyerőtől). Nem merem otthagyni a gépet, mert a követő stoppok miatt valami összezavarodik a fejében, és veszteségeket generál, ha visszaér oda az ár, ráadásul a pozícióimat írja át és zárja be így. Nem bírja kezelni a rendszer a 10 pending ordert és a követő stoppokat, vagy mi?

Sajnos el kell gondolkoznom, hogy másik bróker után nézzek.
    Csak a trailing stop-nál van ilyen probléma,vagy más pending ordernél is?

Hozzászólás

• Osel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Csak a trailing stop-nál van ilyen probléma,vagy más pending ordernél is?
      Nem tudom, minden pending ordernek beadtam a trailing stoppot, mert csak így tudtam megoldani a kb. BE-be húzást, ha nem voltam itt a gépnél.

Hozzászólás

Ma írtam egy rövid szösszenetet Árpádnak, a magyar kontaktnak, mert fura dologra lettem figyelmes.

A mai napon kétszer is élesedett olyan order, ami nem is létezett. 5-5 pending orderem van jelenleg is, de 1.3610 és 1.3590 között nincs és nem is volt ma belépési orderem. Ezen a területen csak SL-ok vannak, két darab. Ennek ellenére két order is létrejött majd azonnal zárt is, mintha a SL-okat vette volna a rendszer belépési és egyben kilépési ordernek.
        Visszanéztem a hetet, ugyan ez történt további 4 alkalommal!
        Ilyet tapasztalt már valaki?
        Igen, nem is egyszer. Rendszeresen előfordult az is, hogy TP szinten nem zárt egyáltalán ugy, hogy bőven túlment rajta az árfolyam.
        En 1 év után döntöttem ugy, hogy váltok emiatt.

Hozzászólás

• 4815162342 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen, nem is egyszer. Rendszeresen előfordult az is, hogy TP szinten nem zárt egyáltalán ugy, hogy bőven túlment rajta az árfolyam.
          En 1 év után döntöttem ugy, hogy váltok emiatt.
          1 éve vagyok ott én is. 14 napja nincs válasz, hétvégén gondolom nem is lesz, az 16 nap, ennyi nálam is kiveri a biztosítékot. Hétfőn utalok vissza, a pénz pedig megy egy másik brókerhez.

Annyi kis vigaszom van, hogy bejött az USD long: mikor HUF számlámról befizettem USD-re a depositot 215 volt a $, most meg majdnem 230, szóval ha jövő hét elején nem esik hirtelen nagyot a dollár, akkor az utalási, átváltási költséget legalább fedezi a különbözet, meg egy kicsi még marad is

Hozzászólás

• Nézegetem a visszautalási lehetőségeket, van itt elektronikus is, ami egyszerűnek tűnik, de az összeg alatt van egy kis bekezdés:

"Please remember that a transfer commission is charged for outgoing transfers. The withdrawal request will not be finalized if no funds are left for covering the transaction commission."

Aztán ilyet is találtam:

Transfer Fees
            within Dukascopy Europe Free of charge
            within Dukascopy Group Free of charge
            Outgoing wire transfers* Free of charge
            * Dukascopy Europe does not charge any fees for outgoing wire transfers, however, commissions may be charged by our custodian and other third-party banks.

Tehát a kérdésem: ha az OTP-s forint számlámra kérem vissza a pénzt, visszakérhetem az utolsó centig, nem lesz semmiféle költsége? A Dukas ha jól értem nem számol fel semmit, azt meg nem hiszem, hogy az OTP számlára utalásnál is kérne valami díjat.

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném, mert Árpit nem biztos, hogy könnyű lesz elérni...

Opsz, most találtam még egy ilyet:

Currency Exchange
            On-line money exchange, deposits, withdrawals, internal and external transfers, all kind of fees (except trading commissions), compensations and adjustments, which require currency conversions are executed at Dukascopy Europe's current spot rate adjusted by a fee in the table below.

Amount to be converted
            (in base currency of the currency pair) Fee
            < 10'000 1.00%
            ≥ 10'000 0.75%
            ≥ 50'000 0.50%
            ≥ 100'000 0.20%
            ≥ 500'000 0.10%
            ≥ 1'000'000 0.05%
            The settling of profits or losses in currencies that differ from the base currency of the Client account involves currency conversions. These conversions are carried out using Dukascopy Europe's settlement rate adjusted by a 0.1% fee.

Ez vajon az én visszautalásomra vonatkozik, miszerint dollárból utalják és forint számlára? Mert az csúnya 1%-os köptséget jelentene...

Hozzászólás

Ez vajon az én visszautalásomra vonatkozik, miszerint dollárból utalják és forint számlára? Mert az csúnya 1%-os köptséget jelentene...
              Célszerű megkérdezned az OTP-t hogy ha náluk konvertálódik a dolog, akkor mire számíts. Forintos számlára küldve mindenképpen konvertálódni fog valahol.
              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Tehát a kérdésem: ha az OTP-s forint számlámra kérem vissza a pénzt, visszakérhetem az utolsó centig, nem lesz semmiféle költsége? A Dukas ha jól értem nem számol fel semmit, azt meg nem hiszem, hogy az OTP számlára utalásnál is kérne valami díjat...
                mé nem nyitsz egy devizaszámlát a forintos mellé??

utánna a webbankban azt csinálsz mindkettővel, amit akarsz

amúgy, szvsz érdemesebb EUR alapú számlát nyitni, mert a SEPA utalásoknál nincs trükközés a költségekkel

Hozzászólás

Kérdés, mennyire csúnya az 1% költség.
                  Ma beteszed a bankba a pénzed mert nem célszerű otthon nagyobb összeget tartani. Holnap szeretnéd kivenni, és csak azért, hogy hozzájuss a saját pénzedhez az államnak 0,6%-ot fogsz fizetni. Ja, és nem konvertálódott semmi sehová...

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kérdés, mennyire csúnya az 1% költség.
                    Ma beteszed a bankba a pénzed mert nem célszerű otthon nagyobb összeget tartani. Holnap szeretnéd kivenni, és csak azért, hogy hozzájuss a saját pénzedhez az államnak 0,6%-ot fogsz fizetni. Ja, és nem konvertálódott semmi sehová...
                    Az pedig még csúnyább De ugye a mai naptól már 0%-ot fizetsz 150 000 HUF-ig

Ma délután leinformálom az OTP-t, szokott nekik csetes/webtelefonos elérhetőségük lenni, remélem 7/24-ben tolják

Hozzászólás

• Broker to broker módon próbált már valaki pénzt mozgatni? Érdekelne olyankor mennyi az annyi. Néhány helyen van ilyen opció, de mindenhol hiányzik a kondició.
                      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Találtam még egy ilyen bekezdést is a pénzvisszahívásnnál legalul:

You may also request a withdrawal by filling the form provided below and sending a scanned copy to your account manager at
                        Download Form

Ez azt jelenti, hogy ezt a nyomtatványt kötelező kitölteni? Vagy ez csak egy lehetőség, ha nem elektronikus úton a saját felületükről szeretnék pénzt visszahívni, akkor van ilyen letöltős kitöltős szkennelős verzió is?

Árpit még nem sikerült elérnem, pedig kértem kétszer is visszahívást. Azt sejtettem, hogy szombaton délután nem fog felhívni, de ma reggel csörrent a telefon ismeretlen számról! Felvettem, kis csend után megszakadt. Szóval nem egyszerű ez az ügy

Hozzászólás

Találtam még egy ilyen bekezdést is a pénzvisszahívásnnál legalul:

You may also request a withdrawal by filling the form provided below and sending a scanned copy to your account manager at
                          Download Form

Ez azt jelenti, hogy ezt a nyomtatványt kötelező kitölteni? Vagy ez csak egy lehetőség, ha nem elektronikus úton a saját felületükről szeretnék pénzt visszahívni, akkor van ilyen letöltős kitöltős szkennelős verzió is?

Árpit még nem sikerült elérnem, pedig kértem kétszer is visszahívást. Azt sejtettem, hogy szombaton délután nem fog felhívni, de ma reggel csörrent a telefon ismeretlen számról! Felvettem, kis csend után megszakadt. Szóval nem egyszerű ez az ügy
                          Igen, 2 lehetőség van. Az egyik a kinyomtatott PDF kitöltve, beszkenelve, a másik egy relatíve új lehívási forma, a saját accountod felületén, kihagyva a nyomtatást. En mind a 2 verzióval hívtam le pénzt, nincs különbség.
                          Es vonnak le pár 10 USD-t, megnéztem a bankban, hogy tudjak itt válaszolni. Az utolsó lehivasnal 2000 USD- nél 10 USD-t.

Hozzászólás

Igen, 2 lehetőség van. Az egyik a kinyomtatott PDF kitöltve, beszkenelve, a másik egy relatíve új lehívási forma, a saját accountod felületén, kihagyva a nyomtatást. En mind a 2 verzióval hívtam le pénzt, nincs különbség.
                            Es vonnak le pár 10 USD-t, megnéztem a bankban, hogy tudjak itt válaszolni. Az utolsó lehivasnal 2000 USD- nél 10 USD-t.
                            Köszi az infót! Írják, hogy maradjon rajta annyi pénz, hogy ha van levonás, akkor tudják azt teljesíteni, de mivel nem tudom kideríteni, mennyi lenne a levonás, megpróbálom az összeset levenni.
                            Árpitól kértem megint visszahívást 11-re, de nem akar velem beszélni

Hozzászólás

Köszi az infót! Írják, hogy maradjon rajta annyi pénz, hogy ha van levonás, akkor tudják azt teljesíteni, de mivel nem tudom kideríteni, mennyi lenne a levonás, megpróbálom az összeset levenni.
                              Árpitól kértem megint visszahívást 11-re, de nem akar velem beszélni
                              Próbáld meg, úgyis annyit utalnak, amennyit "tudnak".
                              Ha nem a lehivast választod, hanem a szamla zarasat, akkor nincs kérdés, nullára zárják a szamlad. Attól meg megmarad az accountod, csak nem aktív. Es ahogy ujra akarod használni, csak fel kell tölteni.
                              En nem tervezem, de ki tudja. Ha bevezetik a CFD kereskedést, talán.

Hozzászólás

Próbáld meg, úgyis annyit utalnak, amennyit "tudnak".
                                Ha nem a lehivast választod, hanem a szamla zarasat, akkor nincs kérdés, nullára zárják a szamlad. Attól meg megmarad az accountod, csak nem aktív. Es ahogy ujra akarod használni, csak fel kell tölteni.
                                En nem tervezem, de ki tudja. Ha bevezetik a CFD kereskedést, talán.
                                Megpróbáltam, bíztató lehet, hogy az összeg levonása már szerepel a My Account Summary részében, igaz, még a Balance is megmaradt ugyan akkora értékkel

CFD kereskedést és új platformot(?) már múlt év végére ígértek, még nem jött össze.

Hozzászólás

Working...
                                X